Jak zatuszować blizny - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-05-12, 11:57   #331
rickybobby
Wtajemniczenie

Dot.: Jaki korektor zatuszszuje potradzikowe CZERWONO-SINE -Blizny na twarzy?

Miss sporty ma bardzo dobre,tanie korektory.Chodzi mi o te w sztyfcie,wygladaja jak pomadka,so perfectly stay i so clear(te są antybakteryjne).Korektory świetnie się trzymaja i dobrze kryją.
rickybobby jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 12:54   #332
Konsystencja
Raczkowanie

Korektory Kryolana będą lepsze niż Miss Sporty- mają dużo więcej pigmentu , dzięki czemu są też bardzo wydajne. Zielonego koloru nie polecam- te w odcieniach beżu z tej firmy mają tak mocne krycie, że zielony już raczej nie będzie potrzebny. Mają tam bardzo dużo odcieni, więc na pewno znajdziesz taki, który nada się do Twojej cery.
Stary 2012-05-12, 13:05   #333
nerla
Zadomowienie

Dokładnie, też polecam Ci Kryolan, nie musi być zielony bo bardzo dobrze kryją.
http://allegro.pl/nowe-kolko-korekto...318215366.html
http://allegro.pl/kryolan-kolko-kore...330545640.html
Możesz dobrać sobie odpowiedni zestaw dla siebie bo jest ich kilka.
Stary 2012-05-12, 15:16   #334
Visez
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jessica855 Pokaż wiadomość
choć....na czerwone najlepszy byłby zielony korektor, a później na niego np Dermacol, idealne krycie murowane
Popieram Ja mam zielony z inglota nr 36 + dermacol i radzą sobie świetnie
Stary 2012-05-12, 22:01   #335
Konsystencja
Raczkowanie

Nie musisz kupować całego kółka tych korektorów, możesz kupić krem kamuflażowy- wkład do palety lub w pojemniczku:

http://kryolan.impre-art.com.pl/kata...do-palety.html

http://kryolan.impre-art.com.pl/kata...do-palety.html
Stary 2012-05-31, 05:30   #336
cattycat
Przyczajenie

GG do cattycat
Dot.: Blizna na ustach

Mam dokładnie taką samą jak ty, też na środku dolnej wargi i też mam 21 lat :p tak samo cały czas się martwię czy ludzie to widzą, czy nie pokreślam tego makijażem, czy szminka lub błyszczyk nie zbierają się w tym miejscu nieestetycznie :/ jednym słowem mam obsesję i co jakiś czas szukam w internecie czy nie wymyślili sposobu żeby się tego pozbyć ale chyba mało ludzi ma taki problem dobre są szminki z yves rocher nawilżające, wyrównują koloryt i cały czas ładnie przykrywają bliznę bo mają miłą, nawilżającą, gładką konsystencję, jednocześnie dobrze kryjąc co rzadko się zdarza wiem z doświadczenia bo właśnie przez tą bliznę prawie żadna szminka i błyszczyk się dla mnie nie nadaje :/ strasznie źle się przez nią czuję właśnie jak się uśmiecham, mówię albo jak widać ją na zdjęciach mam wrażenie że zniekształca mi usta. Mam nadzieję, że pocieszy Cię, że nie jesteś jedyna :p

---------- Dopisano o 05:30 ---------- Poprzedni post napisano o 05:28 ----------

A co do koloru najmniej widoczna jest przy szminkach czerwonawych albo beżowych
cattycat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 06:31   #337
motylemJestemm
BAN stały

Dot.: Blizny/nierówności - kompletny makijaż

moze ktos jeszcze jakies porady da ,a co sadzicie nakladanie podkladu porwana na pol gabeczka (strona z porami gabeczki)
motylemJestemm jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 12:07   #338
Agata_21
Przyczajenie

Dobry korektor na przebarwienia

Mam dosyć dużo przebarwień po trądziku, nie głębokich blizn, tylko takie małe czerwone ślady. Nie wiem czym mogłabym to zakryć, nie chcę kryjącego podkładu, bo stworzy efekt maski, chciałabym coś punktowego, czyli korektor. Nie wiem jednak co wybrać, większość korektorów jest pod oczy, więc rozświetlają a ja takich nie potrzebuję. Możecie polecić coś dobrego? Cena nie ma znaczenia.
Agata_21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 14:01   #339
arrachnee
Zakorzenienie

Dot.: Dobry korektor na przebarwienia

Cytat:
Napisane przez Agata_21 Pokaż wiadomość
Mam dosyć dużo przebarwień po trądziku, nie głębokich blizn, tylko takie małe czerwone ślady. Nie wiem czym mogłabym to zakryć, nie chcę kryjącego podkładu, bo stworzy efekt maski, chciałabym coś punktowego, czyli korektor. Nie wiem jednak co wybrać, większość korektorów jest pod oczy, więc rozświetlają a ja takich nie potrzebuję. Możecie polecić coś dobrego? Cena nie ma znaczenia.
KWC

revlon photoready

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny

arrachnee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 14:21   #340
Agata_21
Przyczajenie

oczywiście szukałam w KWC, ale zdecydowana większość to korektory rozświetlające
Agata_21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 15:08   #341
nurek119
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Agata_21 Pokaż wiadomość
oczywiście szukałam w KWC, ale zdecydowana większość to korektory rozświetlające
Korektor artdeco albo kamuflaz od kryolanu
nurek119 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 15:23   #342
Loyd
Zakorzenienie

Jeśli cena nie gra roli to polecam Estee Lauder DW Stay in Place ( korektor).
Jest bardzo fajny, dobrze maskuje.
Jako korektora używam czasem podkładu tej samej firmy Maximum Cover Camuflage. Krycie totalne i nadaje się na korektor.

Koleżanka pisała o Kryolanie i ArtDeco, ten pierwszy jest super ale polecam tylko w przypadku bardzo dużych przebarwień i bardzo dużych kłopotów z cerą, ze wzgędu na kiepski skład a jeżeli piszesz o naczynkach to pewnie potrzebujesz czegoś na co dzień.
Łatwiej ze względu na konsystencje nałożyć kryjący podkład.
O ArtDeco mam złe zdanie.

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2013-05-16 o 15:24
Loyd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 21:47   #343
bubblebath
Raczkowanie

Ja mam ten kamuflaz z kryolan, jestem zadowolona. Pasuje w sumie na caly rok, gdyz mozesz mieszac odcienie. Polecam!
Ponadto jesienia warto przeprowadzic kuracje kwasami, przebarwienia znikaja i twarz wyglada duzo lepiej. Fajny jest tez kremik Acnederm, tez likwiduje plamy i jest duzo tanszy niz zabiegi kwasami.
Mialam ciemne przebarwienia posloneczne, teraz nie ma po nich sladu wiec kamuflaz uzywam w wyjatkowych przypadkach.
bubblebath jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 23:43   #344
moniq_c
Zakorzenienie

ja od lat używam takich malutkich kamuflaży z ArtDeco i uważam że są genialne, kryją wszystko! na zaczerwienienia mam taki lekko żółtawy beż, i daje radę
Stary 2013-06-30, 20:38   #345
DirtyDancing1
Przyczajenie

Podkład, korektor z bliska..

Hej, dopiero zaczynam sztukę makijażu ale chyba nie za bardzo mi to wychodzi Moim problemem jest to, że z odległości poniżej hmm 40cm widać, że mam na twarzy zasmarowaną korektorem bliznę po wyciskaniu lecz widać bardzo podkład/korektor.. nie wiem co mam robić.. z daleka jest super, idealnie ale z bliska wszystko widać.. Co ja mam zrobić? Dodam, że ukrywam bliznę okropną, czerwoną po trądziku na czole korektorem:

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,28...er-spf-35.html

a na niego odrobinę podkładu

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,28...oundation.html

Na koniec lekko pudruję miejsce by bardziej zmatowić.. nie smaruję się cała bo strasznie pory mi zapycha.. tylko chcę bliznę przykryć..

Jak widzę inne dziewczyny to całkowicie nie widzę ich makijażu, no chyba że lekko z bardzo bliskiej odległości (10cm)

Oto sposób jak ja to robię:

bliznę smaruję maścią silikonową, czekam aż wyschnie następnie kremem nawilżającym smaruję bliznę, czekam aż wyschnie nadmiar chusteczką biorę później w miarę dużo korektora tak by dobrze ukryć blizne pozniej odrobinę podkładu i na koniec gąbeczką lekko pudruje to miejsce by nie było widać. I jest dobrze, ale z daleka.. a z bliska masakra

Co ja robię źle ? Załamana..

Jestem świadoma, że blizna zmakijażona punktowo będzie się troszkę odznaczać od reszty skóry, ale korektor podkład widać z 40cm (

Edytowane przez DirtyDancing1
Czas edycji: 2013-06-30 o 20:42
DirtyDancing1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 11:57   #346
blackdaisy
Rozeznanie

Dot.: Podkład, korektor z bliska..

Cytat:
Napisane przez DirtyDancing1 Pokaż wiadomość
Hej, dopiero zaczynam sztukę makijażu ale chyba nie za bardzo mi to wychodzi Moim problemem jest to, że z odległości poniżej hmm 40cm widać, że mam na twarzy zasmarowaną korektorem bliznę po wyciskaniu lecz widać bardzo podkład/korektor.. nie wiem co mam robić.. z daleka jest super, idealnie ale z bliska wszystko widać.. Co ja mam zrobić? Dodam, że ukrywam bliznę okropną, czerwoną po trądziku na czole korektorem:

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,28...er-spf-35.html

a na niego odrobinę podkładu

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,28...oundation.html

Na koniec lekko pudruję miejsce by bardziej zmatowić.. nie smaruję się cała bo strasznie pory mi zapycha.. tylko chcę bliznę przykryć..

Jak widzę inne dziewczyny to całkowicie nie widzę ich makijażu, no chyba że lekko z bardzo bliskiej odległości (10cm)

Oto sposób jak ja to robię:

bliznę smaruję maścią silikonową, czekam aż wyschnie następnie kremem nawilżającym smaruję bliznę, czekam aż wyschnie nadmiar chusteczką biorę później w miarę dużo korektora tak by dobrze ukryć blizne pozniej odrobinę podkładu i na koniec gąbeczką lekko pudruje to miejsce by nie było widać. I jest dobrze, ale z daleka.. a z bliska masakra

Co ja robię źle ? Załamana..

Jestem świadoma, że blizna zmakijażona punktowo będzie się troszkę odznaczać od reszty skóry, ale korektor podkład widać z 40cm (
Moze uzywasz troche za duzo na raz... probowalas na przyklad odpusicic sobie krem nawilzajacy i podklad (tylko na miejsce blizny oczywiscie). Mac, ktorego uzywasz jest mocnym korektorem wiec jak dla mnie moze polaczenie z podkladem w tym miejscu moze tworzyc maske.
Ale poprobuj roznych kombinacji, jesli bedziesz czula, ze twarz jest za sucha w miejscu blizny to znaczy, ze jednak krem musi byc.
Puder sypki, czy w kamieniu jest wazny bo przyczynia sie do utrwalenia calosci w miejscu wiec tego nie usuwaj z listy. Ale moze uzywasz ciezkiego pudru...?

Daj znac

Edytowane przez blackdaisy
Czas edycji: 2013-07-01 o 11:58 Powód: literowki
blackdaisy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 12:55   #347
Ingran
Psycho

O tym Inglocie słyszałam, że strasznie lipny jest, radziłabym odpuścić. Spróbuj samym korektorem i ewentualnie pudrem utrwalić.
bzdura.

Maybe I'm the one who is the schizophrenic psycho...

Ingran jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 15:04   #348
DirtyDancing1
Przyczajenie

podkład mogę sobie odpuścić, korektoru jak używam "troszke" mniej to wtedy blina jest widoczna (mniej ale jest..) w każdym bądź razie blizna nie ma w w pewnym kawałeczku jeszcze zregenerowanego naskórka więc aby pigment z korektora tam trzymał się to muszę troszkę więcej go dać, a następnie zwykłym pudre w kamieniu pudruję to miejsce. No nic, może rzeczywiście będę mniej nakładała koszem widoczności Aczkolwiek pod samym makijażem blizny podstawą moją jest żel silikonowy. Bardzo się klei do skóry ale na niego jak nałożyłam ostatnio korektor z podkładem to trzymało idealnie - 18h! w tym 9h na słońcu a sam żel regeneruje mi skórę zbliźniałą i można na niego nakładać makijaż

Edytowane przez DirtyDancing1
Czas edycji: 2013-07-01 o 15:05
Stary 2013-07-01, 19:26   #349
Ingran
Psycho

A ten podkład dawał ci jakoś wiele? on chyba nie jest megakryjący....
bzdura.

Stary 2013-07-01, 19:33   #350
DirtyDancing1
Przyczajenie

chyba nic nie dawał, ale nie miała głowy by dać sam korektor

Troszkę testowałam dzisiaj i pomęczyłam moją bliznę i aktualnie doszłam do lepszych efektów. Teraz nie widać tak tego Ale wciąż nie jest doskonale gdyż za dużo pudru dałam na korektor przez co troszkę za bardzo wyróżnia się skóra w miejscu blizny. Dzisiaj już nie kombinuję ale zanim przesadziłam z pudrem to było - bardzo super! Zatem od jutra już będę dawała mało korektoru i odrobinę pudru. Chętnie usłyszę więcej ciekawostek od Was ws. lepszych efektów makijażu. Z podkładu zrezygnowałam
Stary 2013-07-05, 16:49   #351
DirtyDancing1
Przyczajenie

Korektor pędzlem czy opuszkiem?

Czym nakładać korektor na bliznę tak by korektor był lepiej rozprowadzony i mniej widoczny? Specjalnym pędzlem do korektorów czy opuszkiem palca? Chodzi o korektor w kremie i płynie. Jeżeli pędzlem, to na sucho czy pędzel zwilżony ?
Stary 2013-07-05, 17:38   #352
angela2602
Raczkowanie

Dot.: Korektor pędzlem czy opuszkiem?

moim zdaniem korektor nałożony opuszkiem ma większe krycie - możesz sama stopniować bez smug i innych "kwiatków" typu wypadające włosie z pędzla do tego pod wpływem ciepła fajnie się stapia i wygląda naturalniej.
Stary 2013-07-05, 20:47   #353
Ingran
Psycho

Nie musisz do każdego swojego pytania nowego wątku zakładać...
bzdura.

Stary 2013-07-06, 12:27   #354
ulinkaaa
Zakorzenienie

A ja, jako osoba do niedawna nakładająca wyłącznie opuszkiem i korektor i podkład uważam, że dobre pędzle (niekoniecznie drogie np. hakuro) czynią cuda. Nie tworzą smug, idealnie kryją i z dobrych pędzli włosie nie ma prawa wypadać.
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 15:27   #355
Justine1989
Wtajemniczenie

jak masz dobry pędzel to lepiej będzie wyglądać właśnie nim, dodatkowo można zblendować
opuszek palca też da radę ważniejszy jest chyba tutaj dobry jakościowo korektor
Justine1989 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 01:05   #356
angela2602
Raczkowanie

Korektor pędzlem czy opuszkiem?

A jakiego korektora dokładnie używasz ?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Stary 2013-07-08, 17:30   #357
kuki9
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez DirtyDancing1 Pokaż wiadomość
Czym nakładać korektor na bliznę tak by korektor był lepiej rozprowadzony i mniej widoczny? Specjalnym pędzlem do korektorów czy opuszkiem palca? Chodzi o korektor w kremie i płynie. Jeżeli pędzlem, to na sucho czy pędzel zwilżony ?

Musisz spróbować na własnej skórze i zobaczyć.
Ja osobiście wolę pędzel. Koniecznie zwilzony!
kuki9 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 10:55   #358
changetheworld
Przyczajenie

kosmetyki kryjące blizny!

Wybaczcie, nie miałam pojęcia gdzie ten temat włożyć. Chodzi mi o kosmetyki, które zakryją rozstępy - są już białe, więc zadne kremy ani nic mi nie pomoże. Operacji żadnych póki co nie zamierzam robić, bo jeszcze dziecko urodzę i niestety znając moje ciało, znow bede miala rozstępy. Więc znacie jakieś dobre kosmetyki, podkłady, cokolwiek, co zakryje moje białe, brzybko wyglądające rozstępy?
changetheworld jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 11:50   #359
pyzyzmiesem
Raczkowanie

Dot.: kosmetyki kryjące blizny!

ja traktuję widoczne na ramionach rozstępy BB cream Missha.
pyzyzmiesem jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-30, 20:19   #360
LauraTygrysek
BAN stały

kreolan moim zdaniem jest za bardzo kryjący i za gruby. na przebarwienia, zwłaszcza problemy naczynkowe, polecam gorąco zielony korektor. Sama miałam taki z firmy Floslek i był super.
LauraTygrysek jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
korektor, przebarwienia

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości