Jak zatuszować blizny - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-05-13, 11:54   #211
sylwia78
Raczkowanie

Dot.: Blizny/nierówności - kompletny makijaż

Blizny nie mają porów, więc podkłady itp nie mają się "czego" trzymać, bo dzięki właśnie porom makijaż się utrzymuje. Jak nie masz profesjonalnych produktów typu kamuflaż spróbuj podziałać ze zwykłym korektorem, ale kolejność nakładania produktów musi być nieco inna.
1) Krem nawilżający
2) na blizny puder i dopiero na ten puder na blizny dajesz korektor, podkład
3) i na koniec znowu puder już na całą twarz
sylwia78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-13, 16:11   #212
madziunia80
Zakorzenienie

GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80

Ukrywanie blizn potrądzikowych jest dość problematyczne niestety. Korektor, podkład i puder zawsze stworzą na twarzy jakąś warstwę mniej lub bardziej widoczną, a przy nieumiejętnym zastosowaniu na pewno bardziej widoczną.
Blizny potrądzikowe mają to do siebie, że są wgłębieniami w fakturze skóry, a widać je głównie dlatego, że w tych zagłębieniach tworzy się naturalny cień. Spróbuj może rozjaśnić same blizny korektorem jaśniejszym o pół tonu - ton od Twojego naturalnego koloru skóry. Pamiętać jednak musisz o uważnym rozprowadzeniu kosmetyku, aby nie porobić sobie plam na twarzy.
Stary 2011-05-13, 22:12   #213
rapunzel8
Zadomowienie

niestety makijaż nie ukryje "dziurek" ani nierówności skóry. owszem zamaskuje wszelkie przebarwienia, zaczerwienienia itp, ale faktury skóry nie zatuszuje, a wręcz może podkreślić.
daj sobie więc lepiej spokój i powodzenia z laserem
rapunzel8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 17:37   #214
martha263
Przyczajenie

blizny po trądziku

hej dziewczyny mam taki problem mam 22 lata, nie miałam nigdy jakiegoś problemu z trądzikiem ale tak jak każdemu od czasu do czasu wyskakują krosty niestety zostają mi po po nich najpierw wypukłe czerwone małe krostki a kiedy się spłycą takie czerwone kropeczki, mam je w wielu miejscach ale najwięcej na brodzie bo tam robi się u mnie najwięcej pryszczy, te plamki staja się bardzie widoczne szczególnie teraz jak jest słonce i skora się opala, wiec czy znacie jakiś tani kremiczek lub maść, z góry dzięki za info, pozdrawiam!!!

Edytowane przez martha263
Czas edycji: 2011-05-14 o 17:42
martha263 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 18:43   #215
kropeczkaa89
Raczkowanie

Dot.: blizny po trądziku

Polecam Tribiotic, lepiej opłaca kupować się go w saszetkach (ok. 1,80 zł za saszetkę). U mnie zlikwidował po kilku dniach większość przebarwień po krostach, pryszczach etc.

kropeczkaa89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 20:10   #216
All_that_jazz
Zakorzenienie

Nie wiem dlaczego nikt jeszcze nie wspomniał o kuracji kremami z kwasami i o kolagenie.O tym poczytaj na forum.Kwasami można ładnie wygładzić cerę tylko trzeba przy tym uważać na słońce. Co do makijażu, nie zgodzę się ,że jest dla trans. Możliwe,że lepiej w twoim przypadku użyć samoopalacza do twarzy
Stary 2011-05-14, 20:17   #217
zakochana19
Wtajemniczenie

GG do zakochana19

jeżeli nie nałożysz sobie tak zwanej "tapety" to na pewno nikomu lekki podkład nie rzuci się w oczy. tak jak wspomniała Wizażanka na początku, użyj delikatnego jasnego podkładu lub korektora. wydaje mi się, że to wystarczy. jednak nie przesadzaj, bo zatkasz pory i może to mieć przykre konsekwencje.

zakochana19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 12:38   #218
adam2222
Przyczajenie

Dot.: maskowanie blizn po trądziku

bardzo dziękuję za podpowiedzi !
adam2222 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 12:40   #219
adam2222
Przyczajenie

bardzo dziękuję za podpowiedzi
adam2222 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 17:40   #220
saraa562
Raczkowanie

niedługo ślub - załamana

Dziewczyny zwracam się do Was po pomoc, bo jestem po prostu załamana

We wrześniu biorę ślub, wiadomo, że w ten dzień chciałabym wyglądać jak najpiękniej. Niestety borykam się z problemem blizn i przebarwień potrądzikowych. Poszłam do kosmetyczki, żeby się ich pozbyć; doradziła mi peelingi ziołowe. Byłam już na 5 (co kosztowało mnie 900zł )- poprawa minimalna. Rozjaśniły mi się przebarwienia, ale nadal są widoczne, blizny może minimalnie się spłyciły, ale nie jest to widoczna różnica. Jestem załamana, bo wyglądam okropnie, na każdy zdjęciu blizny są widoczne. Muszę zacząć działać na własną rękę, bo te zabiegi i preparaty od kosmetyczki nie działają. Tutaj moja prośba do dziewczyn, które uporały się z tym problemem - co polecacie? Czytałam wątki na biochemii, ale jest tego tyle, że nie wiem co wybrać. Zastanawiam się nad tonikiem z AHA/BHA 10% i serum na blizny z biochemii urody chyba, że wziąć się za coś bardziej "brutalnego"? Chcę tez iść na jakieś zabiegi - skłaniam się ku mikrodermabrazji.

Druga sprawa - makijaż. Mieszkam w malutkiej mieścinie, mamy tutaj 2 panie zajmujące się makijażem. Jedna nie chcę się w ogóle tego podjąć, bo z góry powiedziała, że blizn nie ukryje. U drugiej byłam na próbnym i wyglądałam tragicznie - sama lepiej zakrywam blizny. Zdecydowałam więc sama zrobić makijaż twarzy, a ona pomaluje mi oczy i usta. Pytanie do dziewczyn z takim problemem jak mój - co zrobić żeby ukryć blizny? Baza + korektor + podkład + puder nie zdaję rezultatu, bo wciąż są widoczne, macie może jakieś swoje tricki ?

Będę przeogromnie wdzięczna za wszystkie podpowiedzi, jest to na prawdę bardzo ważne dla mnie

saraa562 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 17:49   #221
TelephoneDesire
Evil olivE

Dot.: niedługo ślub - załamana

Jeżeli chodzi o przebarwienia to najlepiej zastosować cynk. Można to kupić w każdej aptece a po miesiącu można już zobaczyć efekty. Morze nie przynosi efektów szybko ale jest skuteczne i pomaga nie tylko skórze ale także i koncentracji. Sama też biorę cynk i przyznam że skóra jest całkowicie inna.
TelephoneDesire jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 19:16   #222
aniolusiek_
Zakorzenienie

http://www.youtube.com/user/Diamonds...21/ex33wtqnNz8 może ten filmik się przyda na forum mineralnym widziałam kilka makijaży przed/po i też była duża zmiana widoczna

aniolusiek_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 19:17   #223
kmb1
Zakorzenienie

Jeżeli kwasy to nie mikrodermabrazja! To po pierwsze. Po drugie, jeżeli decydujesz się na kwasy, poczytaj najpierw o tym (dużo!) . Powinnaś je zacząć robić na jesień-zimę, kuracja to kilka miesięcy, najpierw niskie stężenia, później coraz wyższe. Oczywiście do tego mocno nawilżające kremy+filtr.
Jeżeli najpierw nie doedukujesz się w tym temacie, to możesz zrobić sobie krzywdę. Na pewno do ślubu nie pozbędziesz się blizn.

Co do mikrodermabrazji- mi kilka zabiegów nie pomogło wcale, ale są różne opinie... Zawsze zostaje jeszcze laser, jeżeli są bardzo mocne. Ale to też w sezonie jesienno-zimowym.

Myślę, że jakiekolwiek działania podejmiesz, bardzo widocznie ich do września nie zredukujesz, niestety, ponieważ większość inwazyjnych zabiegów wykonuje się jak słoneczko już znika.

Na ślub musisz mieć bardzo mocny podkład, np. Dermacol, a pod spód bazę wypełniającą zmarszczki czy coś innego silikonowego, żeby wyrównać. To zakryje najmocniej...

Moim zdaniem najlepiej dopłacić za retusz zdjęć lub pogodzić się z tym, że cera nie będzie idealna, a zwalczanie blizn zacząć małymi kroczkami, żeby skóry nie zniszczyć.

Co do kuracji, ja polecałabym kwasy w domu, ale zaczęte jesienią, najlepiej migdałowy. Ale najpierw sobie o tym poczytaj. Teraz może jakiś kremik typu no-scar czy serum z BU (mi pomaga azelo-oliwkowe) i mocne nawilżacze (olej z emu, cetaphil czy coś innego), ewentualnie tonik z kwasem migdałowym 5-10% max(tylko z tym, bo mniej uwrażliwia skórę na słońce niż inne kwasy)-wykonany samodzielnie, znajdziesz przepisy. Unikanie słońca i jakiś filtr codziennie (chociaż 20stkę, ze względu na kwas).

WYMIANA

WISHLISTA

jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg
kmb1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 20:05   #224
MdM
in love with life

Nie polecam mikrodermabrazji. Miałam dwie sesje, każda po 10-15 zabiegów i rezultaty były niewielkie.

Na peelingi kwasami moze byc za pozno, bo jest prawie czerwiec, a tak jak wspomniala kmb wykonuje sie je jesienią/zimą/wczesną wiosną, ale nie jestem specjalistą w tej dziedzinie więc idz do dermatologa i się dowiedz. Nie rob zabiegów kwasami u kosmetyczki! Koniecznie wykonuj je pod kontrolą lekarza dermatologa.

Na przebarwienia pomaga sok z cytryny, całkiem serio mówię. Tylko sok z cytryny jest kwasem, więc nie mozesz wtedy opalac twarzy i powinnas uzywac kazdego dnia (!) kremu z filtrem min. SPF20, a najlepiej jeszcze wiekszy.

Jesli blizny to są dziurki to nic ich do konca nie zakryje, ale mozesz je spłycic wygładzającą bazą lub wygładzającym podkładem - najlepiej działają na to te, które zawierają silikony.

Jesli nadal masz swieze zmiany potrądzikowe to zanim cokolwiek zrobisz wybierz sie do dermatologa. Nie lecz trądziku na własną rękę.

Edytowane przez MdM
Czas edycji: 2011-05-30 o 20:08
MdM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 20:56   #225
Soline
Zadomowienie

spróbuj zastosować Cepan. nie wiem co prawda jak poradzi sobie z bliznami typu płytkie/głębokie, ale jeśli chodzi o przebarwienia na skórze radzi sobie doskonale. smarowałam nim bliznę po operacji, zresztą nie ja jedna i wiem, że Dziewczyny bardzo sobie chwalą. u mnie też pomógł - mimo że niewiele się przyłożyłam, to w ogóle nie ma praktycznie różowego zabarwienia. przeczytaj dokładnie ulotkę, na pewno dowiesz się więcej (wiem, że pomaga też na stare blizny).

Do pracy rodacy!

I shoot photos not people
Soline jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 21:29   #226
_Lovely_
Raczkowanie

Ja obecnie likwiduje u siebie na buzi blizny peelingiem z kwasem migdałowym u kosmetologa. Podobno jest to peeling całoroczny więc i latem można stosować. Tyle, że oczywiście zero opalania, solarium, no i krem z SPF najlepiej 50 zarówno UVA i UVB. Z tego co wiem to komórki naskórka w ciągu miesiąca przechodzą z warstwy podstawnej do rogowaciejącej więc najwcześniej za ok. miesiąc można zobaczyć ładniejsze rezultaty ale to zależy od stanu buzi. Jeżeli masz duże blizny to do września się tego nie pozbędziesz.
Kremów na blizny nigdy nie stosowałam, ale może tak jak pisała Soline warto wypróbować.
Na własną rękę z kawasami nic nie rób bo możesz tylko pogorszyć sytuację, latem dużo większe prawdopodobieństwo o posłoneczne przebarwienia. Lepiej udaj się do dobrego dermatologa lub kosmetologa po poradę.
_Lovely_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 22:41   #227
ksenka
Zadomowienie

Fajna kosmetyczka jak dobrego makijazu nie potrafi zrobic:/ tak jak dziewczyny mowia nie rob zadnych zabiegow bo mozesz tylko pogorszyc stan cery na przebarwienia kup jakas masc i w 3 miesiace znikna napewno a blizny latwo ukryc makijazem. Dermacol jest super bo zakrywa wszystko ale nie wiem czy nie bedzie za ciezki i moze ci splywac ale majatku nie kosztuje wiec mozesz kupic i go wyprobowac, dobry jest tez dermablend vichy albo Estee Lauder maximum cover ukrywa nawet tatuaz tylko jest jednym z drozszych podkladow ale buzia jak z photoshopa i co najwazniejsze silikonowa baza wygladzajaca pod makijaz.

Edytowane przez ksenka
Czas edycji: 2011-05-30 o 22:42
ksenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 23:32   #228
Lemirka
Zakorzenienie

Na kwasy to już jest za późno. Raz że mamy już praktycznie lato. Dwa, że skóra do siebie musi dojść a to może trwać. Mówiąc szczerze obudziłaś się trochę z ręką w nocniku.
Polecam zainwestować w bazę silikonowa i dobry podkład i korektor.
Lemirka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 15:59   #229
kmb1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
Fajna kosmetyczka jak dobrego makijazu nie potrafi zrobic:/ tak jak dziewczyny mowia nie rob zadnych zabiegow bo mozesz tylko pogorszyc stan cery na przebarwienia kup jakas masc i w 3 miesiace znikna napewno a blizny latwo ukryc makijazem. Dermacol jest super bo zakrywa wszystko ale nie wiem czy nie bedzie za ciezki i moze ci splywac ale majatku nie kosztuje wiec mozesz kupic i go wyprobowac, dobry jest tez dermablend vichy albo Estee Lauder maximum cover ukrywa nawet tatuaz tylko jest jednym z drozszych podkladow ale buzia jak z photoshopa i co najwazniejsze silikonowa baza wygladzajaca pod makijaz.
Niestety, po nawet najlepszej maści przebarwienia nie znikną w 3 miesiące...
Ja ze swoimi walczę od paru lat i niektórych nic nie rusza, nawet kwas migdałowy w stężeniu 40% (punktowo, na całą buzię miałam 30%) kilkukrotnie. Niestety, przebarwień potrądzikowych ciężko się pozbyć. Jeżeli autorka wątku i makijażystki nie są w stanie mocną tapetą ich ukryć, to wnioskuję że są dość mocne.

WYMIANA

WISHLISTA

Stary 2011-05-31, 16:51   #230
saraa562
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez aniolusiek_ Pokaż wiadomość
http://www.youtube.com/user/Diamonds...21/ex33wtqnNz8 może ten filmik się przyda na forum mineralnym widziałam kilka makijaży przed/po i też była duża zmiana widoczna
Faktycznie, różnica na filmiku niewiarygodna. Ja nie mam nawet w 10% takich problemów jak ona. Przebarwień jest niewiele, jedynie te blizny

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość
Jesli nadal masz swieze zmiany potrądzikowe to zanim cokolwiek zrobisz wybierz sie do dermatologa. Nie lecz trądziku na własną rękę.
Trądziku się pozbyłam całkowicie na szczęście.

Cytat:
Napisane przez _Lovely_ Pokaż wiadomość
Ja obecnie likwiduje u siebie na buzi blizny peelingiem z kwasem migdałowym u kosmetologa.
I jak oceniasz działanie? Pomaga czy nie bardzo?

Cytat:
Napisane przez kmb1 Pokaż wiadomość
Niestety, po nawet najlepszej maści przebarwienia nie znikną w 3 miesiące...
Ja ze swoimi walczę od paru lat i niektórych nic nie rusza, nawet kwas migdałowy w stężeniu 40% (punktowo, na całą buzię miałam 30%) kilkukrotnie. Niestety, przebarwień potrądzikowych ciężko się pozbyć. Jeżeli autorka wątku i makijażystki nie są w stanie mocną tapetą ich ukryć, to wnioskuję że są dość mocne.
Przebarwienia normalnie zakrywam codziennym makijażem, nie widać ich. Chodzi raczej o blizny, których zakryć makijażystka nie potrafiła.

saraa562 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 17:17   #231
kmb1
Zakorzenienie

Ale blizn też nie pozbędziesz się kremem w tak krótkim czasie... Tzn.blizn tym bardziej, bo przebarwienia są jakby "płytszym" uszkodzeniem skóry. W sumie ja używam tych dwóch słów zamiennie, ja miałam/mam blizny czerwone, lekko "odstające" od skóry (jak po szczepionce na gruźlicę czasem się robi), takie 0,5mm "wyższe". I one nie były świeże, tylko kilkuletnie+kilkumiesięcz ne. Dzięki kwasom udało mi się je w dużej mierze zmniejszyć/zlikwidować. Teraz jestem tylko trochę "łaciata" na policzkach (mam czerwone, płaskie placki), ale one ponoć już wygoją się same. Fakturą nie różnią się od zwykłej skóry, a poprzednio były zupełnie gładkie, śliskie, takie napięte (no jak blizny).
Blizny masz płaskie czy takie "dziurki"? Bo na płaskie pomoże kwas lub inne mniej inwazyjne zabiegi, głębokie dziurki trzeba raczej laserowym frakcjonowaniem skóry robić. (tyle wiem od mojego dermatologa, naprawdę nie znam się na laserze)

WYMIANA

WISHLISTA

Stary 2011-05-31, 18:14   #232
_Lovely_
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez saraa562 Pokaż wiadomość
I jak oceniasz działanie? Pomaga czy nie bardzo?
Na przebarwienia pomaga, szybciej widać efekty, nawet już po 1 zabiegu moja cera wydawała się być trochę jaśniejsza. Co do blizn to nie powiem Ci bo w większości mi zniknęły przed tym peelingiem kw. migdałowym. Leczenie trądziku zakończyłam 1,5 roku temu i po roku od tego dopiero moja buzia sama z siebie (używałam tylko peelingów mechanicznych drobnoziarnistych) poradziła sobie z dziurkami po trądziku więc nie sądzę żebyś dała sobie z bliznami radę do września. Szczególnie, że ja nie miałam jakiś dużych tych blizn.
Jednak sądzę, że powinnaś iść do dermatologa. Im prędzej zaczniesz jakieś leczenie/zabiegi tym prędzej uzyskasz efekty. Może do września nie będzie to nic rewelacyjnego, ale jakiś efekt na pewno da
_Lovely_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 18:07   #233
kolciag
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
GG do kolciag

W tak krótkim czasie nic nie pomoże moim zdaniem... żebyś też mocnymi kwasami sobie nie pogorszyła sprawy, uważaj

Tutaj najlepiej się sprawdzi dobry makijaż-kamuflaż
A po ślubie weźmiesz się na porządnie za pyszczek.

Edytowane przez kolciag
Czas edycji: 2011-06-01 o 18:09
kolciag jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 18:18   #234
Nike69
Rozeznanie

polecam masci na blizny takie jak CEPAN lub CONTRATUBEX.Ja na blizny wcierałam cepan i pomogło (blizny były świeże)ale co do jego działania są różne opinie...
Nike69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-04, 07:20   #235
kacjana
Przyczajenie

Czytałam ostatnio o kremach ze śluzu ślimaka właśnie na takie problemy jak Ty masz. Nie wiem w jakim czasie one działają, ale warto coś więcej się dowiedzieć.
Tu masz przykładową stronkę:
http://www.elicina.pl/

Pozdrawiam
kacjana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 13:01   #236
whitejenny
BAN stały

Trądzik, przebarwienia i blizny nie do ukrycia

Moim problemem jest bardzo duży trądzik, przebarwienia, blizny oraz wągry. Mój typ skóry to mieszana, zazwyczaj sucha z tendencją do przetłuszczania na policzkach. Nie opalam się. Mam bardzo jasną cerę, dlatego trudno znaleźć mi odpowiedni odcień i markę podkładu. Próbowałam szukać wśród popularnych firm typu Maybelline, Miss sporty, Astor, Manhattan, L'oreal, Max factor, o ile krycie niektórych np. pan stick jest dobre to odcien o wiele za ciemny.
Na razie używam dermacolu odcien 208 i to odpowiedni kolor, ale sam podkład za słabo kryje jak dla mnie.
Byłabym bardzo wdzięczna gdybyście napisały nazwy, opinie o podkładach które są bardzo jasne i niezwykle mocno kryją
whitejenny jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 13:31   #237
jj4u
Rozeznanie

GG do jj4u
Dot.: Trądzik, przebarwienia i blizny nie do ukrycia

Skoro wg Ciebie dermacol słabo kryje to nie wiem co Ci doradzić. Może Estee Louder? Doyble Wear albo kamuflaże z kryolanu.. Nie wiem jednak, jak dermacol może słabo kryć

Nowe notki:
Flormar
Eveline Colour Instant 627I 623
Wakacyjne paznokcie

jj4u jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 13:35   #238
whitejenny
BAN stały

Właśnie mnie też to dziwi ale dermacol nie kryje za dobrze i efekt ogólny mi nie odpowiada. Próbowałam różnych metod nakładania: palcem, pędzelkiem z Douglasa, gąbeczkami ale i tak nic. Nawet oglądałam filmiki na których np. dermacol miesza sie z kremem albo bazą pod podkład.

Kryolan właśnie mnie interesuje, zastanawiam się nad nim. Tylko jest tyle odcieni, że nie potrafię wybrać. A o którym konkretnie Kryolanie mówisz tym w sztyfcie czy w płynie?
Stary 2011-07-06, 13:37   #239
okomody
Przyczajenie

ja mogę polecić vichy dermablend opal bardzo fajny naturalny kolor poproś o próbkę w aptece jak dla mnie niema nic skuteczniejszego
okomody jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 13:42   #240
whitejenny
BAN stały

Cytat:
Napisane przez okomody Pokaż wiadomość
ja mogę polecić vichy dermablend opal bardzo fajny naturalny kolor poproś o próbkę w aptece jak dla mnie niema nic skuteczniejszego
już go testowałam, jest dla mnie za ciemny

-------------

http://www.kryolancitywarszawa.com.p...uct-flyer.html

nie wiem który odcień byłby najlepszy, ale wydaje mi się ze 406 jest podobna do dermacolu 208
Odpowiedz

Tagi
korektor, przebarwienia

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości