Jak zatuszować blizny - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-07-06, 13:46   #241
nynka_1987
Zadomowienie

Dot.: Trądzik, przebarwienia i blizny nie do ukrycia

A nie lepiej próbować wyleczyć niż zakrywać? no chyba, że próbowałaś...
A co do podkładu to może:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,16...ja.html&next=1
Stary 2011-07-06, 13:49   #242
whitejenny
BAN stały

Próbowalam leczyc ale przez 8 lat efektow to nic nie daje wiec wole zakrywać
Revlon też testowałam w drogerii, jest dla mnie podobny do Boujours za malo kryje
whitejenny jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 14:28   #243
wiktoriablondi
Raczkowanie

Ja polecam Maybelline - Superstay silky Jak dla mnie to kryje zdecydowanie lepiej niż revlon . Jedynym minusem jest to ze tworzy straszna maske ale to tez zalezy od odcienie No i bym polecila jakis dobry korektor . Albo przed nalozeniem podkladu jakis krem matujacy np. z nivea
wiktoriablondi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 14:32   #244
Disnejova
Zadomowienie

to jest nie możliwe pójdź prywatnie do do dermatologa i na na pewno Ci przepisze leki na receptę i odpowiednio co masz robić z cera ..
ja mam lekkie blizny i co możesz mi polecić nie drogiego są plamki po trądziku :|

Nina Zilli - Mi Hai Fatto Fare Tardi
Ascolta Ti Amo Italia

Unconditional love
Disnejova jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 14:36   #245
kasia640
Raczkowanie

Ja używam Dermacol'u i jestem bardzo zadowolona jego kryciem.
kasia640 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 16:49   #246
Aiszka1
BAN stały

Cytat:
Napisane przez nynka_1987 Pokaż wiadomość
A nie lepiej próbować wyleczyć niż zakrywać? no chyba, że próbowałaś...
A co do podkładu to może:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,16...ja.html&next=1
Blizn potradzikowych prawie wogole nie mozna usunac.. a wlasnie podklady czesto jescze bardziej je podreslaja wbijaja sie w nie.. ..A KOSMETYKI VICHY TO NIE POLECAM ZAWIERAJA ONE ANTYBIOTYKIi w rezultacie skora pozniej jeszcze gorzej wyglada..
Aiszka1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 16:59   #247
dillingerine
Zadomowienie

Traktowanie skóry trądzikowej Pan Stikiem albo ColorStayem... Ludzie, litości, przecież to może zrobić krzywdę skłonnej do zapychania skórze bez problemów typu trądzik, ale stosowanie tych kosmetyków przy skórze problemowej to zakrawa na masochizm.

Antybiotyki w produktach Vichy? WTF?
dillingerine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 17:27   #248
tosiajola
Rozeznanie

Sama mam taki sam problem jak Ty, w moim przypadku to przebarwienia, ale udaje mi się jejakoś częsciowo zakryć zwykłym korektorem, przyzwyczaiłam się już do tego.
Niestety nie jestem fanką mocno kryjących podkładów i uważam, że żaden podkład nie jest w stanie zakryć takich zmian, aby to dobrze wyglądało, przynajmniej ja probówałam wielu i nic z tego, mimo że nie mam jakis bardzo duzych problemów. Tu chyba tylko dobry korektor pomoze i umiejętnosci. Trzeba chyba się trochę napracować, żeby to przytuszować.
Słyszałam jeszcze o jakimś podkładzie Vichy http://www.youtube.com/watch?v=cdIgh70KTKk obejrzyj ten filmik, jest tam chyba o tym podkładzie i kilku innych maskujących rzeczach.

Hermann Hesse

Edytowane przez tosiajola
Czas edycji: 2011-07-06 o 17:31
tosiajola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 17:35   #249
Rossi
Zadomowienie

GG do Rossi

Też mam sporo do ukrycia na twarzy, głównie ślady po wyciskaniu zrób sobie badania hormonalne, mi po tabletkach się polepszyła cera, wszystkie leki, maści i antybiotyki nic nie dawały. I tak - dla mnie najlepszym podkładem jest Colorstay (a przetestowałam juzż co nie miara, ok 40 podkładów z różnych półek cenowych) fakt nie kryje tak jakbyś chciała tzn nie zrobi Ci twarzy nieskazitelnej ale tu nie ma co się łudzić - żaden podkład tego nie dokona musiałabyś mieć istną maskę - skorupę na twarzy. Szczerze polecam Ci ten podkład, jest najtrwalszy, do tego ton jaśniejszy korektor na nefralgiczne miejsca i będzie ok.
Druga sprawa to puder + korektor. Kupiłam colorstay mineral (sypki) nieźle kryje ale z korektorem. Niestety po godzinie się świecę i znika z twarzy. Szukałam czegoś trwalszego, zamówiłam Max Factor Creme Puff (puder-podkład) czekam aż przyjdzie i mam zamiar testować, mam nadzieję, że dłużej wytrzyma. W kolejce czeka puder Manhattan antybakteryjny.
Poczytaj na KWC
Rossi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 17:45   #250
Aiszka1
BAN stały

Revlon colorstay -moim zdaniem daje efekt plaskiej twarzy..wbija sie w pory,niedoskonalosci..:ma d: Dwa dni temu kupolam podklad kompakt mineralny sephora -bardzo uwydacznia jakies skorki,bez niego na twarzy nie widac skorek,jak go naloze bardzo uwydacznia skorki.. pory ..Tez juz wile wyprobowalam podkladow i zaden mi nie pasuje juz tyle lat szukam podkaldu zeby ladnie naturalnie wygladal i nie podkreslal jeszcze bardziej blizn potradzikowych .. i nic jeszcze nie znalazlam takiego
Stary 2011-07-06, 17:48   #251
dillingerine
Zadomowienie

Bo twarz po nałożeniu mocno kryjącego podkładu się modeluje, żeby nie była płaska
Stary 2011-07-06, 18:29   #252
Aiszka1
BAN stały

Wlasnie przy takiej cerze z bliznami potradzikowymi -bardzo trudno dobrac dobry podklad,puder,ktory nie podkresli blizn...nie bedzie sie w nie wbijal Przynajmniej Ja jeszcze takiego nie odnalazlam..
Wszystkie podkreslaja jeszcze bardziej to ze skora bez podkladu wyglada lepiej niz z nim..

Edytowane przez Aiszka1
Czas edycji: 2011-07-06 o 18:30
Stary 2011-07-06, 20:13   #253
kolciag
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
GG do kolciag

Cytat:
Napisane przez dillingerine Pokaż wiadomość
Traktowanie skóry trądzikowej Pan Stikiem albo ColorStayem... Ludzie, litości, przecież to może zrobić krzywdę skłonnej do zapychania skórze bez problemów typu trądzik, ale stosowanie tych kosmetyków przy skórze problemowej to zakrawa na masochizm.

Antybiotyki w produktach Vichy? WTF?
No dokładnie, do tych wszystkich problemów dołożycie sobie kolejne. Zapchacie pyszczki i będzie rewelacja. Tego się nie zakrywa, tylko leczy.

Do dermatologa marsz !!

Do tego jestem pewna, że macie przesuszone cery, dlatego każdy podkład cięższy będzie wam podkreślał skórki. Nawilżacie buźki? Pewnie je tylko wysuszacie jak znam życie. Powtórzę jeszcze raz - do dermatologa i tyle. A jak nie pomaga to do endokrynologa !!

A antybiotyki... to jakaś głupota, nie wierzę w to
Takie kosmetyki byłyby na receptę.

I jak najbardziej da się pozbyć blizn potrądzikowych, miałam i nie mam żadnej... no może jedną na nosie, ale była gigantyczna a jest malutka

Edytowane przez kolciag
Czas edycji: 2011-07-06 o 20:15
kolciag jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 20:16   #254
Angry
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kolciag Pokaż wiadomość
No dokładnie, do tych wszystkich problemów dołożycie sobie kolejne. Zapchacie pyszczki i będzie rewelacja. Tego się nie zakrywa, tylko leczy.

Do dermatologa marsz !!

Do tego jestem pewna, że macie przesuszone cery, dlatego każdy podkład cięższy będzie wam podkreślał skórki. Nawilżacie buźki? Pewnie je tylko wysuszacie jak znam życie. Powtórzę jeszcze raz - do dermatologa i tyle. A jak nie pomaga to do endokrynologa !!

I jak najbardziej da się pozbyć blizn potrądzikowych, miałam i nie mam żadnej... no może jedną na nosie, ale była gigantyczna a jest malutka
A możesz powiedzieć co Ci pomogło na blizny?
Angry jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 20:29   #255
Aiszka1
BAN stały

Z kolei ciezsze podklady dusza moja skore ,waza sie
Wiec nie moze byc ciezki troche kryjacy i taki ktory nie uwydacznia blizn potradzikowych i nie wchodzi wbija sie w pory
Stary 2011-07-06, 20:33   #256
whitejenny
BAN stały

Cytat:
Napisane przez kolciag Pokaż wiadomość

Do dermatologa marsz !!

Wiele lat chodzilam. W jednym z moich wątków szczegolowo opisalam swoje leczenie i jego nieskutecznosc:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=541012
Stary 2011-07-06, 20:57   #257
Aiszka1
BAN stały

Cytat:
Napisane przez whitejenny Pokaż wiadomość
Wiele lat chodzilam. W jednym z moich wątków szczegolowo opisalam swoje leczenie i jego nieskutecznosc:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=541012
Ja rowniez tylu dermatologow najlepszych odwiedzalam i zaden nic nie pomogl tyle lat sie meczylam i mecze dalej z moja skora,ale kto tego nie mial nie zrozumie..
Az w koncu przestaly mi pryszcze wychodzic ,jeden tam na jakis czas ,ale nie tak jak wczesniej mnostwo ropne ...ile ja sie wyplakalm...przesada.A teraz zostaly tlusta cera z bliznami... zaskorniki ,pory ...oczywiscie zluszczam je troszke stosuje pellingi ale blizny sa dalej i tam skora jest jakby troche zaczerwieniona..

Edytowane przez Aiszka1
Czas edycji: 2011-07-06 o 21:00
Stary 2011-07-06, 21:12   #258
jj4u
Rozeznanie

GG do jj4u

Bo ciężko trafić na dobrego dermatologa, ja poszłam ostatnio, bo mam problem z łupieżem - spędziłam w gabinecie całe 2 minuty, Pani doktor przez 10 sekund oglądała moją głowę... Niby pomogło to co mi przepisała, ale okazało się, że to steryd. Dlatego nie używam. Polecam Ci nie zrażanie się do dermatologów, bo może następnym razem trafisz na kogoś kto Ci naprawdę pomoże.

Nowe notki:
Flormar
Eveline Colour Instant 627I 623
Wakacyjne paznokcie

jj4u jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 21:24   #259
whitejenny
BAN stały

Aiszka1 spróbuj krem wybielający Ziaji nie jest drogi a trochę mi pomógł na przebarwienia. Cena ok 12 zł w aptece.
Stary 2011-07-06, 22:08   #260
2FemmeFatale
Raczkowanie

przetestuj z Flormaru Perfect coverage, zawsze miałam problem z doborem koloru, wszystkie nawet revlon cs 150 buff był za ciemny. Teraz mam właśnie Flormar kolor 105 i muszę przyznać, że lepszego podkładu nie miałam, kryje o niebo ( a nawet 2) lepiej niż revlon, lepiej współgra z moją cerą, kosztuje na stoisku niecałe 40 zł wiadomo, bez pudru się nie obejdzie, bo szybko zaczynam błyszczeć jak gwiazda, mam cerę mieszaną w kierunku tłustej;p
Tak jak radzą dziewczyny, warto sprawdzić hormony, wielu pomagają tabletki od ginekologa Ja polecam peeling migdałowy połączony z mikrodermabrazją, drogi biznes, ale u mnie działało powodzenia i nie poddawaj się:P
2FemmeFatale jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 00:08   #261
Aiszka1
BAN stały

A ten flormar couverage gdzie mozna kupic?

---------- Dopisano o 00:08 ---------- Poprzedni post napisano o 00:00 ----------

A probowala ktoras z Was LA ROCHE POSAY TOLERIANE COMPACT - ten podklad w kompakcie ??jakie wrazenia?
Stary 2011-07-07, 02:52   #262
dillingerine
Zadomowienie

Na pewno to lepszy pomysł niż CS, ale i tak podkłady moim zdaniem mogą służyć najwyżej do ukrycia blizn i przebarwień POtrądzikowych.
Stary 2011-07-07, 08:49   #263
nadi83
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez whitejenny Pokaż wiadomość
Moim problemem jest bardzo duży trądzik, przebarwienia, blizny oraz wągry. Mój typ skóry to mieszana, zazwyczaj sucha z tendencją do przetłuszczania na policzkach. Nie opalam się. Mam bardzo jasną cerę, dlatego trudno znaleźć mi odpowiedni odcień i markę podkładu. Próbowałam szukać wśród popularnych firm typu Maybelline, Miss sporty, Astor, Manhattan, L'oreal, Max factor, o ile krycie niektórych np. pan stick jest dobre to odcien o wiele za ciemny.
Na razie używam dermacolu odcien 208 i to odpowiedni kolor, ale sam podkład za słabo kryje jak dla mnie.
Byłabym bardzo wdzięczna gdybyście napisały nazwy, opinie o podkładach które są bardzo jasne i niezwykle mocno kryją
Ja bym także poleciła najpierw odpowiednią pielęgnację, aby dodatkowo nie pogarszać stanu cery. W tym samym celu proponowałabym Ci przerzucenie sie na podkłady mineralne. Ale nie pseudo-minerały dostępne w drogeriach, ale typowe minerały, które mogą polecić Ci dziewczyny z odpowiednich wątków wizażu. Ja sama mam bliznę po wypadku, która spokojnie mogę zakryć stosując sam (nawet bez korektora) podkład z Lucy Minerals. Plusem jest, że twarz sie oczyszcza, poprawia się koloryt i wyskakuje mniej niespodzianek.
Wbrew pozorom kryją też bardzo dobrze. Jest też wiele baaardzo jasnych, niespotykanych w typowych podkładach odcieni. Jeśli jednak nie masz czasu na poszukiwanie właściwej firmy i odcienia i wolisz tradycyjny podkład, to polecam Ci Estee Lauder Double Wear, ale on potrafi czasem zapychać. CS to mistrz w zapychaniu, wiec stanowczo go odradzam. Nie radzę też stosować dermacolu na całą twarz. Po kilku latach możesz sie zdziwić jak bardzo pogorszyło to jakoś skóry (do problemów trądzikowych dojdzie jeszcze kwestia wiecznie poszarzałej, zmęczonej cery).
nadi83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 10:21   #264
whitejenny
BAN stały

Nadi83 słyszałam gdzieś o tym podkładzie Lucy Minerals. On naprawdę bardzo dobrze kryje i ma jasne odcienie?

2FemmeFatale ja też używałam zabiegów kwasem migdałowym (12 zabiegów) i niestety nic mi nie pomogły.
Stary 2011-07-07, 14:30   #265
Aiszka1
BAN stały

WhiteJenny -a ty jakie masz przebarwienia po tradziku?,ja w miejscach blizn mam takie jakby czerwone miejsca-zaczerwienione i jak to zlikwidowac ?,pomoze ten krem Ziaji wybielajacy z apteki?
Stary 2011-07-07, 16:53   #266
whitejenny
BAN stały

Aiszka1 ja mam takie same. Pomoże, ale nie spodziewaj się jakiegoś super efektu.
Stary 2011-07-07, 17:48   #267
Aiszka1
BAN stały

No wlasnie nie wiem czy takie pozostale zaczerwienienia po tradziku mozna zazwac przebarwieniami?:confused : i co by to skutecznie zlikwidowalo
Stary 2011-07-07, 19:30   #268
whitejenny
BAN stały

Napisze Ci sposoby na pw, ok?
Stary 2011-07-07, 20:50   #269
Aiszka1
BAN stały

WhiteJenny- obojetnie gdzie mi napiszesz wazne zeby byly skuteczne,sprawdzone A jakiego podkladu uzywasz?
I czy ten krem z Ziaji wybielajacy z apteki mozna stosowac w okresie letnim slonce? czy filtr SPF 20 wystarczy w przypadku stosowania tego kremu?
Stary 2011-07-07, 20:55   #270
jamapi
Zakorzenienie

GG do jamapi

Cytat:
Napisane przez Aiszka1 Pokaż wiadomość
No wlasnie nie wiem czy takie pozostale zaczerwienienia po tradziku mozna zazwac przebarwieniami?:confused : i co by to skutecznie zlikwidowalo
ja stosowałam krem z avon anew luminosity pro;
żeby tu się zbytnio nie rozpisywać wklejam link do mojego bloga, gdzie go opisuję i pokazuję rezultaty po miesiącu stosowania http://wchwililuzu.blogspot.com/2011...-pro-krem.html

mi pomógł

Tagi
korektor, przebarwienia

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości