Guerlain a Estee Lauder-puder sypki ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-01-27, 12:10   #1
maniaa
Rozeznanie

Guerlain a Estee Lauder-puder sypki ?

Czy ktos miał okazję porównać puder sypki Guerlaina i sypki So Inginious Estee Lauder i może się podzielić spostrzeżeniami co do efektu, trwałości itp. tych dwóch produktów?
Zastanawiam się nad kupnem któregoś z nich ale nie wiem, na który się zdecydować.

Pozdrawiam serdecznie
maniaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-28, 09:10   #2
Perle
Przyczajenie

Re: Guerlain a Estee Lauder-puder sypki ?

Niedawno mialam podobny problem z wybraniem pudru, z tym, ze po przetrzesnieciu sklepow moj wybor zawezil sie do dwoch: Chanel Poudre Universelle Libre i wlasnie Estee Lauder So Ingenious Multi-Dimension Loose Powder. Jednak probowalam tez przy okazji tego z Guerlain. Generalnie wydaje mi sie, ze Guerlain jest dobrym klasycznym pudrem do utrwalania makijazu. Dosc dobrze kryje, daje sliczne pudrowe wykonczenie i twarz wyglada po nim po prostu dobrze. Trzeba uwazac, aby nie przesadzic z iloscia (niestety efekt maki).No i przede wszystkim brak tu rozswietlenia, raczej matowienie. 30 gr starczy na bardzo dlugo jesli sie nie myle za ok. 200 zl.
Natomiast ten z Estee Lauder - hmmm, jest go o polowe mniej w pudelku (18 gr) za ok 180 zl., ale musze przyznac, ze ja zdecydowalam sie wlasnie na ten. Dla mnie cudenko!! Dosc dobrze kryje, dostepne sa 3 odcienie (ja mam ten najjasniejszy 01 Light), ale to, co ujmuje najbardziej, to delikatny efekt rozswietlenia buzi - nie jest tak, ze sa w nim zatopione male drobinki, ale jakby caly puder to zmielony delikatnie anielski pylek. A twarz wyglada po nim przepieknie! Szczegolnie wieczorem (moj maz nie mogl na kolacji w restauracji oderwac ode mnie wzroku
Podobny efekt ma puder Chanel Poudre Universelle Libre, ale tylko odcien 50 peche, drobinki w nim sa nieco wieksze, ale za to samego pudru tez jest wiecej (30 gr/ok 170 zl). Inne odcienie Poudre Universelle Libre sa podobne nieco do Guerlain, choc chyba nieco, jak to Chanel, delikatniejsze i mniej kryjace.
Powodzenia
Perle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-28, 09:15   #3
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

zgadzam się z Perle-Guerlain jest super,duża pojemność,ale zero jakiegokolwiek efektu rozświetlenia,w nałożeniu większej ilości-całkowity mat,co mnie w nim drażniło.
Jednak Estee(pomino mniejszej ilości)robi znacznie większe wrażenie Polecam właśnie ten

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-28, 09:17   #4
beliczek
Zakorzenienie

Na codzień jest lepszy puder Guerlain - wspaniale utrwala makijaż, nadaje matowe pudrowe wykończenie. Nie tworzy "efektow" specjalny",czyli nie roświetla, nie ma dorbinek, itp. Jest niesamowicie wydajny - starczy na jakies 2 lata codziennego użytku. Przy aplikacji może się go czasem zbyt dużo nałożyć ale nadmiar łatwo jest usunąc grubym pędzlem. NIe poręczne jest tylko złote opakowanie, na którym zostają ślady palców.
"So ingenious" jest według mnie pudrem wieczorowym, sprawia, że twarz "łapie" światło, jest promienna i przyciąga uwagę. Jest zdewcydowanie mniej wydajny od Guerlaina. Nie jest ani gorszy ani lepszy, poprostu inny. Misisz obydwa przetestować i wybrac który puder daje porządany przez ciebie efekt.
beliczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-28, 11:32   #5
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Zalezy kto czego szuka... Guerlain jest bardzo wydajnym i najlepiej/najdłużej matującym sypkim pudrem na rynku. Mam i uzywam kiedy mój makijaż musi wytrzymać cały dzień, najchętniej bez poprawek. Jest dobry, aczkolwiek moimulubieńcem nie jest, mam innych faworytów
Do So Ingenious przymierzałam sie już parę razy, póki co na razie ciągle w fazie planów - kilkakrotnie w perfumerii polecano mi już właśnie ten puder. Daje bardziej świetliste wykończenie, jest lekki i deliaktny, na skórze wygląda bardzo naturalnie. I teraz na pytanie - na czym Ci bardziej zależy - na macie, czy rozświetleniu Jeśli mat to Guerlain, jeśli świetlistość - to EL

Pozdrawiam

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-29, 00:47   #6
maniaa
Rozeznanie

No i wiem wszystko!
Lubie efekt lekkiego rozswietlenia wiec prawdopodobnie wybor padnie na EL, choc tu jeszcze musze go sobie porownac z Chanel. W sumie mam Meteoryty i moglabym nimi rozswietlac Guerlaina ale wole malowac sie krocej, przy uzyciu jednego produktu ,przy uzyciu zas samych Meteorytow czuje sie nieco "wybledzona"

Nie ma to jednak jak doświadczone wizażanki
Dziękuje pięknie za opinie- cieszę się,że podzielilyście się ze mną doświadczeniami-jesteście wprost nie do przecenienia!

Notabene zauważlyam, u siebie pewien syndrom- nie ufam za bardzo rekomendacjom pan z drogerii- choć cenie sobie informacje od nich uzyskane- zawsze zanim zainwestuje w cos, szczegolnie z wyższej pólki przeczesuje Wizaz, recenzje, wątki dyskusyjne itp. I tym razem się nie zawiodlam

Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam.
maniaa jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości