Jak podkreślić jasną cerę? - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-08-07, 14:49   #991
nikadomi
Rozeznanie

Dot.: Jak podkreślić jasną cerę?

Laetitia Casta
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 08.jpg (12,3 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 55.jpg (19,0 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg lg8a.jpg (45,4 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 48583eJMI_w.jpg (37,4 KB, 26 załadowań)
nikadomi jest offline  
Stary 2006-08-07, 14:49   #992
benito_mruffkolini
BAN stały

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez niv_
Ja się nawet spotkałam z opinią,że przy zimnym odcieniu skóry pasują ciepłe odcienie,bo ją fajnie ocieplają i ożywiają.....z resztą fryzjerki z reguły nie chcą mi robić włosów w zimnym odcieniu,bo podobno za blada jestem do nich , ale osobiście lepiej się czuje w zimnych........tylko ten rudy tak mnie nęci
z tym ocieplaniem to jest coś na rzeczy, bo ja u siebie też zauważyłam, że ciepłe odcienie rudego sprawiają, żem jakaś taka... żółciejsza trudno nazwać ten efekt... chłodne za to podkreślają różowość, a że za nią nie przepadam u siebie, to raczej wybieram ciepłe i nie narzekam na efekty za to nie wyobrażam sobie ciepłego blondu na sobie, ciepły brąz też tak średnio... eh z tymi kolorami to niestety nie jest tak, że zimnemu typowi tylko zimne, ciepłemu ciepłe... podkreślam: niestety
benito_mruffkolini jest offline  
Stary 2006-08-07, 15:09   #993
guia
Zadomowienie

GG do guia

Obiecany przepis na ocet jabłkowy:
Słaby
Obierki z 2-3 umytych jabłek wrzuć do kamionkowego garnka lub szerokiego słoja i zalej przegotowaną i osłodzoną wodą (2łyżki cukru na litr). Garnek przykryj płótnem, obwiąż i odstaw w ciepłe miejsce na 3-4 tygodnie. Po fermentacji płyn przecedź, przelej do butelki lub słoja i odstaw w chłodne miejsce.
Ja do tego przepisu dodaję jeszcze kilka kawałków samego owocu, tylko wycinam gniazdo.
A w tym roku chcę na jesień zrobić ten:
Mocny esencjonalny
Proporcje:
->na każde 400g miazgi z jabłek: 1/2 litra wody,
->na każdy litr wody 100g cukru albo miodu, 10g drożdży piekarskich, 20g suchego razowca,
->na każdy litr soku po pierwszej fermentacji: 100g cukru lub miodu.
Jabłka umyj, pokrój i wyciśnij z nich sok w sokowirówce. Sok i wytłoki wymieszaj, przełóż do szklanego, kamionkowego lub emaliowanego (nieuszkodzonego!) naczynia z szerokim otworem. Zalej ciepłą, przegotowaną wodą, dodaj cukier, drożdże i razowiec. Naczynie przykryj gazą i odstaw w ciemne miejsce, gdzie temperatura nie spada poniżej 20 stopni C. Codziennie- kilkakrotnie- przemieszaj zawartość drewnianą łyżką.
Po 10 dniach przełóż sfermentowaną miazgę do płóciennego worka i odcedź sok. Przefiltruj raz jeszcze i wlej do tego samego naczynia- przedtem starannie je umyj! Dodaj cukier lub miód i mieszaj, aż się rozpuści. Przykryj gazą i odstaw w ciepłe, ciemne miejsce. Wtedy rozpocznie się druga faza fermentacji, która potrwa 40-60 dni. Po tym czasie ocet przefiltruj przez gęste płótno lub kilkakrotnie złożoną gazę i przelej do butelek, szczelnie zamknij i odstaw w chłodne miejsce.
Ufff koniec Ten drugi przepis trochę pracochłonny.. Ale i tak zamierzam w końcu go spróbować.
guia jest offline  
Stary 2006-08-07, 15:26   #994
nikadomi
Rozeznanie

Znowu Cintia Dicker...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cintiadicker11.jpg (63,3 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cintiadicker4.jpg (62,1 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cintiadicker16.jpg (72,3 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cintiadicker37.jpg (73,4 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cintiadicker26.jpg (42,3 KB, 70 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cintiadicker32.jpg (98,7 KB, 89 załadowań)
nikadomi jest offline  
Stary 2006-08-07, 15:45   #995
czerwona84
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez mysza89
a ja jestem załamana mam jasnącerę wręcz prawie białą i piegi!!!(boze weźcie je) na dodatek mam małe since pod oczami i nie moge sobie dac z tym rady odrazu mówie nie mam anemi hehehe mam kasztanowe włosy i troche zbyt duzy kontrast jest miedzyt buźią a włosami a jak pójde do solarium to mam piegi ale bardzooo widocze takie złociste

kobieto nie wiem czym sie łamiesz ..ja tez mam piegi i nie narzekam (no dobra moze czasem jak mam zły dzien a lusterko wtedy jest moim wrogiem numr jeden ja wcale nie omijam słonca opalam sie choc twarz tradycyjnie zasłaniam ,nawet czasem wyskocze na solarium a potem twarz pod zimna wode daje,bo pewnie wiesz ze niska temp. "zabija piegii" hihi to widac w zimie najlepiej
a zeby zamaskowac piegi uzywam samoopalacza z oriflame tinted self tan cream dzieki naturalnemu opalaniu nie musze sie nim smarowac cala wiec na dluzej starcza cena to ok24zł( w promocji ) uzywam tez sypkiego pudru chcesz to ci podam ale jak na nasze to jest drogi a mi przysyla go kolega z firmy kosmetycznej z londynu (dzieki bogu ze go mam ) prosze oto ich strona www.HQhair.com a puder to i.d bareMinerals
glowa do góry piegi sa słotkie ale trzeba im pokazac ze to my tu rzadzimy a nie one
pozdrawiam
czerwona84 jest offline  
Stary 2006-08-07, 15:58   #996
beoneself
Zakorzenienie

Po prostu kocham ten wątek
Ale dołączę do Was dopiero jesienią, jak już będę blada. Narazie jestem muśnięta słońcem. A muśnięcie słońcem oznacza u mnie przemianę w zimę południową, choć wydaje mi się, że zimą nie jestem.
Ciemnobrązowe oczy, brązowe włosy, ciemna oprawa oczu. Cera zimą bledziutka, latem szybko i mocno się opala, bez zaczerwienień. Nie mam pojęcia jakim typem kolorystycznym jestem.

A, dla podkreślenia jasnej cery - prasowany puder rozświetlający Sephory, kolor ivory cośtam. Ale nie na całą twarz, tylko muśnięcie policzków. Na jasnej twarzy efekt - coś pięknego Na mojej obecnej, opalonej, też niczego sobie
beoneself jest offline  
Stary 2006-08-07, 16:12   #997
niv_
Zakorzenienie

Wink Dot.: Jak podkreślić jasną cerę?

Cytat:
Napisane przez czerwona84
kobieto nie wiem czym sie łamiesz ..ja tez mam piegi i nie narzekam (no dobra moze czasem jak mam zły dzien a lusterko wtedy jest moim wrogiem numr jeden ja wcale nie omijam słonca opalam sie choc twarz tradycyjnie zasłaniam ,nawet czasem wyskocze na solarium a potem twarz pod zimna wode daje,bo pewnie wiesz ze niska temp. "zabija piegii" hihi to widac w zimie najlepiej
a zeby zamaskowac piegi uzywam samoopalacza z oriflame tinted self tan cream dzieki naturalnemu opalaniu nie musze sie nim smarowac cala wiec na dluzej starcza cena to ok24zł( w promocji ) uzywam tez sypkiego pudru chcesz to ci podam ale jak na nasze to jest drogi a mi przysyla go kolega z firmy kosmetycznej z londynu (dzieki bogu ze go mam ) prosze oto ich strona www.HQhair.com a puder to i.d bareMinerals
glowa do góry piegi sa słotkie ale trzeba im pokazac ze to my tu rzadzimy a nie one
pozdrawiam
Ktoś tu namawia do opalania??

Cintia ma śliczny kolor włosów,ale on chyba pasuje tylko ciepłym typom??Jak myślicie??W ogole jaka odcień rudego pasuje typom chłodnym????Załączam kolorek ,ktory mi się bardzo podoba.Myślicie,że nadaje się dla lata-zimy??
niv_ jest offline  
Stary 2006-08-07, 17:15   #998
benito_mruffkolini
BAN stały

Cytat:
Napisane przez niv_
Ktoś tu namawia do opalania??

Cintia ma śliczny kolor włosów,ale on chyba pasuje tylko ciepłym typom??Jak myślicie??W ogole jaka odcień rudego pasuje typom chłodnym????Załączam kolorek ,ktory mi się bardzo podoba.Myślicie,że nadaje się dla lata-zimy??
dla zimy - pasuje jak ulał dla lata - nie wiem, może przydałoby się kilka jasniejszych akcentów nie znaju

co do rudego (mój ulubiony temat a co ) to ja jestem chłodny typ a aktualnie mam marchewke na głowie i nie jest źle... zresztą gdzieś stronę wcześniej jest moja fota z drugiej strony, to wiadomo - co konsument to preferencje (ta ekonomia to ze mnie wyłazi jednak ) i to że mi się podoba nie znaczy że musi wszystkim... ja zaryzykowałam z ciepłym (ale bez przesady) odcieniem i nie żałuję, ale co mi się wydaje, to że chłodnym typom na pewno pasuje czerwień taka wpadająca w bordo, zresztą zaraz poszukam konkretnych odcieni, co się tu będę rozwodzić
Stary 2006-08-07, 17:27   #999
nikadomi
Rozeznanie

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 04.jpg (40,3 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 11.jpg (33,6 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 23.jpg (20,6 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 14.jpg (20,7 KB, 117 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 18.jpg (29,9 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 25.jpg (32,9 KB, 51 załadowań)
nikadomi jest offline  
Stary 2006-08-07, 17:30   #1000
nikadomi
Rozeznanie

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ru-03-02.jpg (21,9 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 32.jpg (20,8 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 33.jpg (17,6 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 34.jpg (23,7 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 35.jpg (22,1 KB, 14 załadowań)
nikadomi jest offline  
Stary 2006-08-07, 17:38   #1001
beoneself
Zakorzenienie

Podoba mi się taka delikatna uroda

http://www.wizaz.pl/forum/attachment...0&d=1154964303
beoneself jest offline  
Stary 2006-08-07, 17:51   #1002
Pogoda
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez niv_
Ja się nawet spotkałam z opinią,że przy zimnym odcieniu skóry pasują ciepłe odcienie,bo ją fajnie ocieplają i ożywiają.....
Moja mama ma zimny odcień cery, a zawsze farbuje się na ciepłe odcienie - wygląda jak w peruce
Mnie farbowała fryzjerka mamy i choć tego nie chciałam też mam na głowie ciepły odcień (a cerę mam zimną) - też wyglądam jak w peruce
W sztucznym świetle jeszcze nie tak bardzo, ale w dziennym, na ulicy bardzo daje po oczach to, że czyjś odcień włosów nie pasuje do odcienia skóry.

Cytat:
Napisane przez benito mruffkolini
z tym ocieplaniem to jest coś na rzeczy, bo ja u siebie też zauważyłam, że ciepłe odcienie rudego sprawiają, żem jakaś taka... żółciejsza
żółciejsza to ja też teraz jestem (mam ciepły brąz), taka bardziej morelowa

Cytat:
Napisane przez niv_
z resztą fryzjerki z reguły nie chcą mi robić włosów w zimnym odcieniu,bo podobno za blada jestem do nich
I to jest to, ale że będziesz źle w nich wyglądać to już je nie obchodzi

Też nie wiem jaką jestem porą roku. Tyle, że wcale nie próbuję tego określać
Stary 2006-08-07, 18:00   #1003
natka_pietruszki
Zakorzenienie

Ja już totalnie bzikuję, jeśli chodzi o te chłodne i ciepłe odcienie Pieprzyków mam sporo, jasne i ciemne, ale wszystkie w ciepłym, złotawym odcieniu - tak przynajmniej mi się wydaje Czy to daje mi pewność, że mam ciepły odcień skóry?
Stary 2006-08-07, 18:05   #1004
benito_mruffkolini
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Pogoda
Moja mama ma zimny odcień cery, a zawsze farbuje się na ciepłe odcienie - wygląda jak w peruce
Mnie farbowała fryzjerka mamy i choć tego nie chciałam też mam na głowie ciepły odcień (a cerę mam zimną) - też wyglądam jak w peruce
W sztucznym świetle jeszcze nie tak bardzo, ale w dziennym, na ulicy bardzo daje po oczach to, że czyjś odcień włosów nie pasuje do odcienia skóry.

żółciejsza to ja też teraz jestem (mam ciepły brąz), taka bardziej morelowa

I to jest to, ale że będziesz źle w nich wyglądać to już je nie obchodzi

no bo właśnie z tymi farbami (farbuję się od lat, to wiem co piszę ) to jest tak, że odcieni jest multum, a jeszcze często gęsto na opakowaniu jest coś całkiem innego niż na próbkach, a na głowie wychodzi jeszcze całkiem coś innego i weż tu człowieku bądź mądry a jeszcze przy moim ukochanym rudym nie zawsze da się określić czy to ciepły czy zimy, czy neutralny

Pogodo - ja bardzo długo unikałam ciepłych odcieni, bom zimny typ, ale w końcu zaryzykowałam, bo od lat marzyłam o marchewkowym rudzielcu, a nie żadnych tam czerwieniach, i opłaciło się ciężko mi ocenić, czy wyglądam lepiej czy gorzej niż w chłodnym, najważniejsze, że mam radochę z wymarzonego kolorku... przy okazji różowość mojej cery mniej się rzuca w oczy (wspomniany efekt przyżółcenia) a to też mi się podoba

nie wiem czy ktoś to jesio czyta, bo przydługi ten post , ale konkluzja do której zmierzam jest taka, że strasznie ciężko powiedzieć czy chłodenmu typowi będzie dobrze tylko w zimnych tonacjach włosów, czy przypadkiem ciepłe mu też nie będą pasowały, bo to chyba strasznie indywidualna sprawa i póki się nie spróbuje to się nie dowie

i jeszcze taka mała prywata do Pogody: zamierzasz zmienić kolor włosków na zimny brąz?? bo ja właśnie poszukuję farby w tym odcieniu i jakoś ciężko mi idzie...
Stary 2006-08-07, 18:23   #1005
nikadomi
Rozeznanie

:d
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 187.jpg (21,7 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 195.jpg (13,7 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 143.jpg (16,4 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 196.jpg (17,1 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 110.jpg (23,8 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 163.jpg (24,0 KB, 31 załadowań)
nikadomi jest offline  
Stary 2006-08-07, 18:46   #1006
natka_pietruszki
Zakorzenienie

Troszkę się tu offtop robi, za co przepraszam , ale moje pytania są w pewnym stopniu związane z moją jasną cerą, więc pozwolę sobie zadać kolejne
Te włosy mają ciepłe odcienie, tak? (ja tego za nic w świecie nie potrafię rozpoznać )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg małe05.jpg (80,2 KB, 79 załadowań)
Stary 2006-08-07, 18:53   #1007
Pogoda
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez benito_mruffkolini
do Pogody: zamierzasz zmienić kolor włosków na zimny brąz?? bo ja właśnie poszukuję farby w tym odcieniu i jakoś ciężko mi idzie...
Zimna gorzka czekolada Ale jeszcze nie byłam buszować po sklepach i boję się, że zanim znajdę "swój" kolor to trochę czasu minie. Choć zwykle mam szczęście w takich sprawach

A co do reszty twojej wypowiedzi: mądrze gadasz

Pietruszko to balejaż i ja tam widzę i ciepłe i zimne barwy. Choć przeważają ciepłe
Stary 2006-08-07, 19:01   #1008
Lukrecja_Borgia
Killing me softly

O, ja też będę wkrótce szukać farby w wymarzonym ,zimnym gorzkoczekoladowym odcieniu Na Fryzjerskim jest parę wątków, w których dziewczyny podają swoje typy chłodnych brązów- chyba czas się do nich dobrać
Stary 2006-08-07, 19:03   #1009
niv_
Zakorzenienie

Cintia
niv_ jest offline  
Stary 2006-08-07, 19:06   #1010
natka_pietruszki
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Pogoda
Pietruszko to balejaż i ja tam widzę i ciepłe i zimne barwy. Choć przeważają ciepłe
W takim razie utwierdzam się w przekonaniu, że odcień mojej skóry ma coś wspólnego z ciepłym , bo to moje włosy i podobno wyglądam w nich dobrze. I te pieprzyki - w złocistym odcieniu.
A byłam przekonana, że jestem na 100% "chłodna" Zgłupiałam do reszty
Stary 2006-08-07, 19:39   #1011
benito_mruffkolini
BAN stały

Cytat:
Napisane przez natka_pietruszki
W takim razie utwierdzam się w przekonaniu, że odcień mojej skóry ma coś wspólnego z ciepłym , bo to moje włosy i podobno wyglądam w nich dobrze. I te pieprzyki - w złocistym odcieniu.
A byłam przekonana, że jestem na 100% "chłodna" Zgłupiałam do reszty
nie przejmuj się, ja przez lata myślałam, że jestem jesienią nie wiem, w którym miejscu...

Pogodo, Lukrecjo - ciemna gorzka czekolada mmmmmm tylko żeby to jeszcze wychodził brąz, u mnie zawsze kończy się na czarnym jak coś wyszpiegujecie to dajcie znać
Stary 2006-08-07, 20:00   #1012
Pogoda
Rozeznanie

Cytat:
nie przejmuj się, ja przez lata myślałam, że jestem jesienią nie wiem, w którym miejscu...

Pogodo, Lukrecjo - ciemna gorzka czekolada mmmmmm tylko żeby to jeszcze wychodził brąz, u mnie zawsze kończy się na czarnym jak coś wyszpiegujecie to dajcie znać
Ja właśnie chce czarny Tylko nie taki grafitowy, tylko taki naturalny
Stary 2006-08-07, 21:07   #1013
benito_mruffkolini
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Pogoda
Ja właśnie chce czarny Tylko nie taki grafitowy, tylko taki naturalny
no to śmiało możesz kupić obojętnie jaki ciemny brąz, zapewne wyjdzie Ci czarny jak ja miałam ten kolorek to się farbowałam Aksamitną Nocą (ta nazwa ) z Safiry, były czarne jak smoła
Stary 2006-08-08, 08:45   #1014
niv_
Zakorzenienie

Red face Dot.: Jak podkreślić jasną cerę?

A ja dalej nie wiem czy rozjaśnić,przyciemnić czy walnąc sobie jakis rudy
niv_ jest offline  
Stary 2006-08-08, 09:08   #1015
niv_
Zakorzenienie

Jewel Kilcher w wersji bladej,ostatnie zdjęcie dla porównania
niv_ jest offline  
Stary 2006-08-08, 09:43   #1016
niv_
Zakorzenienie

Jenna Elfman oraz Jennifer Love Hewitt,która na tym zdjęciu nie jest może blada,ale włosy Wiecie może jaki to może być kolor??I dlaczego moje loki tak nie wyglądają??
niv_ jest offline  
Stary 2006-08-08, 19:57   #1017
niv_
Zakorzenienie

Cool Dot.: Jak podkreślić jasną cerę?

Dziewczyny co taka cisza dzisiaj??Spójrzcie na te zdjęcia...zastanawiam się ile kobiet na zamieszczonych przez nas zdjęciach ma naturalnie jasną skórę,a ile wybieloną photoshopem Chociaż to w sumie nie ważne i tak fajnie sie je ogląda
niv_ jest offline  
Stary 2006-08-08, 20:20   #1018
benito_mruffkolini
BAN stały

Cytat:
Napisane przez niv_
Jenna Elfman oraz Jennifer Love Hewitt,która na tym zdjęciu nie jest może blada,ale włosy Wiecie może jaki to może być kolor??I dlaczego moje loki tak nie wyglądają??
nie wiem jaki to kolor ale boski ile ja bym dała, żeby mi coś takiego na głowie wyszło, chociaż dzisiaj pooglądałam się w lustrze, i stwierdziłam, że kocham mój rudy nie ma jak ta stałość w uczuciach

a tak wracając do tematu podkreślania jasnej cery: pogoda już nie tak upalna i zaczynam się rozglądać za jakimś podkładem pewnie skończy się na dream matte musse albo rimmel recover, używałam może z Was któraś?? ale w sumie to ja nie o tym... bo jak tak buszowałam po wizażowych wątkach to trafiłam na wzmiankę o Revlon Skinlights i od tej cały czas o nim myślę

tu taki mały lik, o co mi biega:
http://www.revlon.com/product.asp?Pr...7&Mode=catalog
Stary 2006-08-08, 20:45   #1019
niv_
Zakorzenienie

Cytat:
a tak wracając do tematu podkreślania jasnej cery: pogoda już nie tak upalna i zaczynam się rozglądać za jakimś podkładem pewnie skończy się na dream matte musse albo rimmel recover, używałam może z Was któraś?? ale w sumie to ja nie o tym... bo jak tak buszowałam po wizażowych wątkach to trafiłam na wzmiankę o Revlon Skinlights i od tej cały czas o nim myślę

tu taki mały lik, o co mi biega:
http://www.revlon.com/product.asp?Pr...7&Mode=catalog
Zaintrygowałaś mnie....właśnie przeszukuje wizaż,żeby się czegoś dowiedzieć o całej seri.
niv_ jest offline  
Stary 2006-08-08, 21:36   #1020
zuni
Rozeznanie

GG do zuni Send a message via Skype™ to zuni

Cintia Dicker...Jacie ona jest taka piękna...<zaczełam płakać ze nie moge tak wyglądać>

zawsze marzyłam by być ruda z mnóstwem piegów i ten wzrost ta cera ....

pomijając sam fakt że jestem krótkowłosą blondynkom a skromnym wzroscie 150cm <konusik ale bez kompleksów> ech ech ech po co te zdjecią i tak nigdy nie bede tak wyglądała co nawyzej moge sobie rude włosy zrobić !! :P

ps. wie któraś z was jak nazywa się dokłądnie jej kolor włosów
zuni jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości