Jak podkreślić jasną cerę? - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-10-01, 12:40   #1801
cmoksia
Zakorzenienie

GG do cmoksia Send a message via Skype™ to cmoksia
Dot.: Jak podkreślić jasną cerę?

hm.. może to dziwne, ale zauważyłam, że moja raczej chłodna cera z ogromnymi tendencjami do czerwienienia dobrze się czuje z żółtawym podkładem antystresowym Avonu (Nude). Tak sobie nawet wydedukowałam, że przecież korektory na zaczerwienienia są raczej żółte więc chyba mi się nie zdaje ale i tak chętnie bym nieco rozjaśniła ten podkład
Stary 2006-10-01, 14:05   #1802
nANcY:*
Zadomowienie

Też mam dylemat związany z podkładem
Potrzebny na teraz!A nie moge się zdecydować Chciałam Gosha ale nigdzie nie moge go znaleźć. No i tak apropo niego to jak myslicie ta 11 czy 12 bardziej dla zimy? Bardzo się róznią od siebie te 2 odcienie?
Pomózcie
pzdr

Be happy. It drives people crazy.
nANcY:* jest offline  
Stary 2006-10-01, 14:13   #1803
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
czyli MK jest lżejszy od LP? to by mi odpowiadało bo pomimo tego, że cera ma wiele niedoskonałosci, to wolę to przykryc korektorem, nie lubię miec za duzo na twarzy...hmm czekam więc na zdjęcie buźki i dziękuję
wrzucam dwa, ale w sztucznym świetle i lampie błyskowej (za oknem szaro, a szyby mam dodatkowo przyciemniane). Bez żadnego korektora pod spodem, kropla podkładu rozmazana na bardziej zabliźnionym policzku. Szyja żółta, twarz różowa od blizn i kwasów, więc proszę nie ulec złudzeniu że jednak jestem chłodnym typem ach, jutro zdjęcia znikną

Aniu - cieniami pomaluję się dopiero jutro, bo wciąż jestem w rozsypce (rozkłada mnie od dwóch tygodni przeziębienie, a dziś jest apogeum choroby - prycham, kicham i smarkam )

Edytowane przez agnieska
Czas edycji: 2006-10-01 o 21:55
agnieska jest offline  
Stary 2006-10-01, 14:33   #1804
Kawuśka
Zadomowienie

cmoksia: hm korektory na zaczerwienienia są chyba zielone, ale głowy nie dam , przynajmniej jak mi robili makijaż to zaczerwienienia robili na zielono
Kawuśka jest offline  
Stary 2006-10-01, 15:34   #1805
mi.a
Zakorzenienie

agniesko dziękuję bardzo za zdjęciawidzę, że kryje calkiem ok i wygląda przy tym naturalnie, super! i uległam złudzeniu, że masz chłodną cerę moja pomimo strupów i niewiadomo czego jeszcze jest znacznie bardziej żółta...
jeszcze raz dzięki za zdjęcia
chyba sprobuje z tym MK

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline  
Stary 2006-10-01, 15:45   #1806
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
agniesko dziękuję bardzo za zdjęciawidzę, że kryje calkiem ok i wygląda przy tym naturalnie, super! i uległam złudzeniu, że masz chłodną cerę moja pomimo strupów i niewiadomo czego jeszcze jest znacznie bardziej żółta...
jeszcze raz dzięki za zdjęcia
chyba sprobuje z tym MK
no właśnie problem w tym, że zaróżowiona twarz kontrastuje z żółtą szyją - i klops

agnieska jest offline  
Stary 2006-10-01, 15:53   #1807
guia
Zadomowienie

GG do guia

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
no właśnie problem w tym, że zaróżowiona twarz kontrastuje z żółtą szyją - i klops
dokładnie po AHA mi naczynka wylazły i jestem permanentnie czerwona. Agniesko, mam prośbę, wrzucisz jeszcze na chwilę zdjęcia?
guia jest offline  
Stary 2006-10-01, 16:06   #1808
cmoksia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kawuśka Pokaż wiadomość
cmoksia: hm korektory na zaczerwienienia są chyba zielone, ale głowy nie dam , przynajmniej jak mi robili makijaż to zaczerwienienia robili na zielono
a no faktycznie ja gdzieś ostatnio przeczytalam, ze zielony jest na zmiany trądzikowe, a żółty na zaczerwienienia, ale teraz jak szukam, to wszędzie jest inaczej, więc chyba ktoś się pomylił z tym żółtym

Zielony - wspaniale pokrywa popękane naczynka, krostki, małe zaczerwienienia. Jeśli pojawił ci się na policzku tzw. czerwony pajączek, zamaluj go korektorem w kredce. Gdy wyskoczyła ci krostka, posmaruj ją antybakteryjnym korektorem w emulsji z zielonym pigmentem, który nie tylko ją zatuszuje, ale i po jakimś czasie zmniejszy. Zawiera bowiem przeciwbakteryjny kwas salicylowy i glukonian cynku oraz działającą łagodząco alantoinę. Możesz go stosować kilka razy dziennie. Natomiast zaczerwienioną skórę przykryj preparatem w kompakcie; nanieś go aplikatorem z gąbeczką, a potem lekko wklep.
Liliowy, łososiowy - tuszuje żółtawe plamki i małe zielonkawe sińce. Namaluj nim małą kropeczkę, po czym ją delikatnie rozetrzyj.
Żółty - idealnie sprawdza się przy maskowaniu niebieskawych i fioletowych blizn po poparzeniach oraz siniaków. Wybierz kosmetyk o konsystencji kremu. Nanieś odrobinę aplikatorem, a następnie wklep go w skórę opuszką palca.
Beżowy - jest nazywany neutralizatorem. Można przykryć nim przebarwienia i piegi albo zastosować go punktowo na podkład w miejscu piegów. Bardzo jasny beż sprawdza się pod oczami, gdy skóra jest ciemniejsza i lekko zapadnięta. Odbijając światło, trochę ją uwypukli i cienie staną się mniej widoczne.

Mała ściągawka:
Koło chromatyczne (używają go wizażystki firmy Av'ne) ma wszystkie kolory. Poszukując idealnego odcienia korektora, znajdź na kole kolor odpowiadający barwie mankamentu skóry, który chcesz zatuszować. Aby to zrobić, użyj kosmetyku w kolorze znajdującym się po przeciwnej stronie tego miejsca na kole. I tak np. kolorem przeciwstawnym do czerwonego (popękane naczynka) jest zielony, a do fioletowego i niebieskiego (siniaki, blizny) - żółty, zielony.

gdzie można znaleć to 'koło chromatyczne'? chociaż zdjęcie?
Stary 2006-10-01, 17:30   #1809
guia
Zadomowienie

GG do guia

Agniesko z nieba mi spadasz!
Czyli dermablend jest dla Ciebie obecnie #1 wśród podkładów? Który jego odcień posiadasz?
MK wygląda bardzo lekko i transparentnie. Zbyt transparentnie jak dla mnie
I jeszcze jedno pytanie- czy używałaś może LRP Unifiance, ale Optic smoothing i mogłabyś porównać go z w/w dwójką?
guia jest offline  
Stary 2006-10-01, 17:52   #1810
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez guia Pokaż wiadomość
Agniesko z nieba mi spadasz!
Czyli dermablend jest dla Ciebie obecnie #1 wśród podkładów? Który jego odcień posiadasz?
MK wygląda bardzo lekko i transparentnie. Zbyt transparentnie jak dla mnie
I jeszcze jedno pytanie- czy używałaś może LRP Unifiance, ale Optic smoothing i mogłabyś porównać go z w/w dwójką?
W załączniku zdjęcia wszystkich podkładów które mam obecnie (miałam jeszcze true matcha, ale bez żalu się z nim pożegnałam).
Dermablend jest dla mnie numerem 1 pod względem krycia, to napewno. Mogę zrobić nim szybki makijaż, bo, choć narzekałam że wciąż nie jest tak jasny jakbym chciała, nie robi dużej różnicy między twarzą a szyją i ma całkiem niezłe krycie (choć i tak blizny trochę prześwitują). Na minus - szybko traci świeżość, jest średnio trwały i trzeba kontrolować błysk. Odcień - najjaśniejszy, chyba 15?
Optica z LRP nie używałam, mam za to w słoiczku (co za krycie szkoda, że za ciemny) i korygujący (http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=120). Krycie bdb, ale zbyt różowy do suchej ma chyba takie same, a ten optycznie wygładzający? jest żółtawy czy różowy?

ps. nie przejmuj się tymi zakreśleniami, to dla siebie samej zrobiłam bo mnie ilość podkładów zaczęła denerwować
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1010519.JPG (59,6 KB, 163 załadowań)

agnieska jest offline  
Stary 2006-10-01, 18:21   #1811
guia
Zadomowienie

GG do guia

No właśnie ciężko mi tego optica ocenić pod względem kolorystycznym. Niby jest beżowy- bez różu i żółci, ale.. jak rozcieram go na mojej żółtej wewnętrznej części ręki, ładnie się wtapia. Jednak na twarzy jest dla mnie zbyt różowy i zbyt ciemny. Mimo to od roku się z nim nie rozstaję, bo nie zapycha porów (a mam z tym ogromny problem), dobrze kryje (rzecz jasna nie tak, jak korygujący), ma fajną konsystencję. Gdy potrzebuję solidniejszego krycia, mogę śmiało położyć go więcej- nie zrobi tapety. Tylko szybko twarz się po nim świeci. Niestety, gdyby nie rozbielenie filtrem i skrobią nasza znajomość okazałaby się krótsza, a i tak bez posmarowania szyi i dekoltu widać różnicę. Więc pozostaje mi szukać dalej..

EDIT: a który nr miałaś tej próbki w słoiczku?
guia jest offline  
Stary 2006-10-01, 18:32   #1812
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
EDIT: a który nr miałaś tej próbki w słoiczku?
w słoiczku mam pełnowymiarowy produkt najjaśniejsza 11 bodajże

agnieska jest offline  
Stary 2006-10-01, 18:46   #1813
guia
Zadomowienie

GG do guia

Cytat:
w słoiczku mam pełnowymiarowy produkt najjaśniejsza 11 bodajże
A czemu w słoiczku jak na zdjęciu jest jeszcze w tubce?

Yves Saint Laurent (Teint Mat Purete) ma niezłe kolory, ale ostatnie recenzje nie sa zbyt pochlebne i boję się silikonów.

Dość już mam tej zabawy z podkładami.
guia jest offline  
Stary 2006-10-01, 18:50   #1814
annemon
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez nANcY:* Pokaż wiadomość
Też mam dylemat związany z podkładem
Potrzebny na teraz!A nie moge się zdecydować Chciałam Gosha ale nigdzie nie moge go znaleźć. No i tak apropo niego to jak myslicie ta 11 czy 12 bardziej dla zimy? Bardzo się róznią od siebie te 2 odcienie?
Pomózcie
pzdr
Gosh powinien być w Naturze albo w Galerii Centrum (ostatnio widziałam całe stoisko w obu tych miejscach w Szczecinie). Jeśli chodzi o X-Ceptional Wear, to miałam odcień 11, czyli Porcelain, a 12 nie miałam, ale 11 jest b. jasna, dobra dla Zimy (sama nią jestem). Widziałam też w sprzedaży odcień 01 Ivory, ale nie sprawdziłam, jak w rzeczywistości wygląda.
annemon jest offline  
Stary 2006-10-01, 19:03   #1815
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
A czemu w słoiczku jak na zdjęciu jest jeszcze w tubce?

Yves Saint Laurent (Teint Mat Purete) ma niezłe kolory, ale ostatnie recenzje nie sa zbyt pochlebne i boję się silikonów.

Dość już mam tej zabawy z podkładami.
bo jest przecież kilka unifiance'ów ten w słoiczku wzięłam, bo nie destabilizował parsola, a po posmyraniu się pędzlem z brązerem nie było różnicy latem
to jest to: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=6781

ja zamierzam zużyć dwie-trzy tubki i spróbować czegoś z kryolanu. A i może dorwę double agenta HR ostatniego, najjaśniejszego, ale to jeszcze w tym miesiącu bo pewnie się nie ostanie

agnieska jest offline  
Stary 2006-10-01, 19:20   #1816
guia
Zadomowienie

GG do guia

Cytat:
bo jest przecież kilka unifiance'ów ten w słoiczku wzięłam, bo nie destabilizował parsola, a po posmyraniu się pędzlem z brązerem nie było różnicy latem
to jest to: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=6781

ja zamierzam zużyć dwie-trzy tubki i spróbować czegoś z kryolanu. A i może dorwę double agenta HR ostatniego, najjaśniejszego, ale to jeszcze w tym miesiącu bo pewnie się nie ostanie
Ano taaaaaak, zapomniałam o tym trzecim zupełnie
Też się przymierzam do kryolana. Tylko wolałabym mieć możliwość pomacania go przed zakupem..
Dzięki serdeczne za zdjęcia i opisy
guia jest offline  
Stary 2006-10-01, 19:25   #1817
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Ano taaaaaak, zapomniałam o tym trzecim zupełnie
Też się przymierzam do kryolana. Tylko wolałabym mieć możliwość pomacania go przed zakupem..
Dzięki serdeczne za zdjęcia i opisy
no niestety - pisałam do jedynego chyba sklepu internetowego, który w Polsce sprzedaje Kryolana i nikt mi nie raczył odpisać napewno wezmę utrwalacz makijażu w spray'u i ich biały podkład - będzie do rozjaśniania za ciemnych

agnieska jest offline  
Stary 2006-10-01, 19:58   #1818
lolitka123
Rozeznanie

agnieskasory za offtop ale masz sliczna cere - bez ani jednego zaskornika... !! jaki jest Twoj program pielegnacyjny (domyslam sie ze filtry+kwasy, ale jakie kwasy?) bo chce oczyscic cere po zmaganiu sie z tradzikiem zostalo mi duzo zaskornikow i podkornych grudek i ciagle mi cos wysakakuje ;/ no i jeszcze te blizny i przebarwienia... i zabardzo nie wiem co zastosowac (mysle nad zorackiem..)
Stary 2006-10-01, 20:07   #1819
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lolitka123 Pokaż wiadomość
agnieskasory za offtop ale masz sliczna cere - bez ani jednego zaskornika... !! jaki jest Twoj program pielegnacyjny (domyslam sie ze filtry+kwasy, ale jakie kwasy?) bo chce oczyscic cere po zmaganiu sie z tradzikiem zostalo mi duzo zaskornikow i podkornych grudek i ciagle mi cos wysakakuje ;/ no i jeszcze te blizny i przebarwienia... i zabardzo nie wiem co zastosowac (mysle nad zorackiem..)
Dzięki uwielbiam kwas azelainowy, rano po zmyciu mam taką wybieloną skórę... teraz mam złuszczanie TCA, w międzyczasie zużywam lotion Pauli 2%BHA. Na zaskórniki jest bardzo dobry, ale na blizny mi nie działa
Jeśli chcesz przy okazji zlikwidować blizny, to bierz retinoidy. Ja narazie silniejsze odpuściłam (raz, że TCA, dwa - nie chcę się orzy okazji użerać ze skórkami), czeka już na mnie Diacneal - nie lubię AHA, ale ma też retinaldehyd
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg azelainowy.JPG (30,9 KB, 70 załadowań)

agnieska jest offline  
Stary 2006-10-01, 20:54   #1820
lolitka123
Rozeznanie

Cytat:
Dzięki uwielbiam kwas azelainowy, rano po zmyciu mam taką wybieloną skórę... teraz mam złuszczanie TCA, w międzyczasie zużywam lotion Pauli 2%BHA. Na zaskórniki jest bardzo dobry, ale na blizny mi nie działa
Jeśli chcesz przy okazji zlikwidować blizny, to bierz retinoidy. Ja narazie silniejsze odpuściłam (raz, że TCA, dwa - nie chcę się orzy okazji użerać ze skórkami), czeka już na mnie Diacneal - nie lubię AHA, ale ma też retinaldehyd
hm no to szczerze mowiac ja juz sama nie wiem, bo przegladnelam jeszcze raz watek o Diacnealu i zaczelam sie wachac czy on czy Zorac.. Bo jednak boje sie łuszczenia i choc wiem ze przy Diacnealu ono tez jest to chyba mniejsze? ale z kolei boje sie ze bedzie za słaby.. a juz w czw ide do derma i nie wiem czy proscic o recepte na zorac czy nie..
Przepraszam za OT

a co do podkladow dla jasnolicych to ja polecam pan stik nr 12 choc dla mnie jest leciutko za ciemny i uzywam go jako korektor ale i tak prawie roznicy nie widac w kolorze
Stary 2006-10-01, 21:24   #1821
cmoksia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lolitka123 Pokaż wiadomość
o do podkladow dla jasnolicych to ja polecam pan stik nr 12 choc dla mnie jest leciutko za ciemny i uzywam go jako korektor ale i tak prawie roznicy nie widac w kolorze
dla mnei jest sporo za ciemny
Stary 2006-10-01, 21:33   #1822
milk
Rozeznanie

Cytat:
ale 100 została wprowadzona dopiero w zeszłym roku, o ile się nie mylę (a przynajmniej wtedy, po przeczytaniu newsa w gazecie i nieudanych poszukiwaniach w sklepach - kupiłam na Allegro). Może mówisz o 101 która się przeterminowała/już w sklepie była po dacie przydatności (słynna wizażowa afera z kodami)?
dam sobie uciac lape,ze to byla 100 i kupowalam ją z dwa lata temu albo i dawniej, nawet sie dziwilam potem czytajac,ze nie mozna go dostac i faktycznie juz go nie widzialam ale 3 razy czy 2 kupowalam bez problemu.
milk jest offline  
Stary 2006-10-01, 21:37   #1823
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez milk Pokaż wiadomość
dam sobie uciac lape,ze to byla 100 i kupowalam ją z dwa lata temu albo i dawniej, nawet sie dziwilam potem czytajac,ze nie mozna go dostac i faktycznie juz go nie widzialam ale 3 razy czy 2 kupowalam bez problemu.
poddaję się pozdrawiam

agnieska jest offline  
Stary 2006-10-01, 21:39   #1824
gosik.s
Wtajemniczenie

Agniesko, szkoda że w swoich podkładowych zbiorach nie masz Gosha najjaśniejszego... Byłabym ciekawa, jak on pasuje do takiego odcienia karnacji, jak Twoja, bo czytając Twoje posty dochodzę do wniosku, że mamy podobną.

Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline  
Stary 2006-10-01, 21:39   #1825
cmoksia
Zakorzenienie

no przeciez po roku by nie wycofali kiedyś ten podklad faktycznie był dostepny, teraz dopiero sie problem zrobil
Stary 2006-10-01, 21:47   #1826
Kawuśka
Zadomowienie

Cmoksia: ehh wszystko cacy ale mam tylkko żółto - beżowu I to z Avon, moim zdaniem - dziad jakich mało. W ogóle się nie trzyma na skórze, ma dziwną konsystencję i podkreśla strasznie suchą skórę. Bleee, ale muszę go używać bo nie mam kasy na inny... I używam go na wszystko ehh,no jakbym miała mieć te wszytskie to bym była bankrutem!
Kawuśka jest offline  
Stary 2006-10-01, 21:53   #1827
agnieska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez cmoksia Pokaż wiadomość
no przeciez po roku by nie wycofali kiedyś ten podklad faktycznie był dostepny, teraz dopiero sie problem zrobil
Cmoksiu - ja informację o kolorze nr 100 widziałam w zeszłym roku w gazetach jako nowość - przy najbliższej wizycie w Sephorze pierwsze co sprawdziłam to obecność tego koloru - nie było (i nigdzie w normalnych sklepach go nie widziałam, ale sprawdzałam tylko w swoim mieście Frankensteina i we wrocławskich galeriach), stąd też moje niedowierzanie, że zarówno ja jak i moja siostra użerałyśmy się - choć jej bardziej pasowała - z różową 101.
W kwestii wycofywania-niezbadane są wyroki dystrybutorów na Polskę, więc to jest dla mnie jak najbardziej możliwe

Gosik - nie mam, ale jestem nim zainteresowana, więc kto wie - może się pojawi kiedyś. Narazie podczytuję wszystkie opinie o nim i też jestem ciekawa jak on się ma np. do MF LP 100

edit: zaczęłam przerzucać archwium pod kątem lp 100 i owszem, znalazłam opinie już z grudnia 2003 roku - ale ilość tych osób mogłabym policzyć na palcach jednej ręki, więc widać nie był szeroko rozpowszechniony; większość dziewczyn za najjaśniejszy podawała nr 101. Zwracam honor jeden tylko Czarny Elf napisał(a), że używa go od lat - reszta dopiero zdobywała próbki to był do niedawna ulubiony podkład mojej siostry i była równie zdziwiona (pozytywnie) tym odcieniem jak ja, a używała go kilka lat non stop

Edytowane przez agnieska
Czas edycji: 2006-10-01 o 22:34
agnieska jest offline  
Stary 2006-10-01, 23:30   #1828
cmoksia
Zakorzenienie

Cytat:
Cmoksiu - ja informację o kolorze nr 100 widziałam w zeszłym roku w gazetach jako nowość
istnieje taka dosyć ważna zasada jeśli chodzi o reklame i ogolnie rynek - jeżeli coś się przestaje sprzedawać, zrób promocję, albo jeszcze lepiej, pokaż, że to nowość niewazne, ze ktos tego używa od x lat, wiekszość się nabierze

wiesz, moja mama miała ten podkład jakies 2 lata temu, a ona kupuje kosmetyki tylko w drogeriach, więc musiało to być jako tako dostępne, skoro pojawiło się w mojej małej mieścinie [mama uznała, ze za jasny i po jakimś czasie wyrzuciła ]
Stary 2006-10-02, 09:12   #1829
Kajtuś
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez gosik.s Pokaż wiadomość
Kajtuś, a jakim Ty jesteś typem kolorystycznym? Ciepłym czy zimnym?
przepraszam, ale dopiero dotarłam do kompa

jestem zimą - jasna skóra, bardzo ciemne włosy i szaro-niebieskie oczy - używam Gosha 11 - tylko jednak dokładam do niego kropelkę (mieszam na dłoni) ciemniejszego (hehe ciemniejszego=naturalnego ) podkładu - bo jednak 11 wydaje mi się troskę zbyt jasna - nie mogłam się do siebie takiej jaśniutkiej przyzwyczaić )
Kajtuś jest offline  
Stary 2006-10-02, 10:01   #1830
Pogoda
Rozeznanie

A ja właśnie zaprzyjaźniłam się ostatnio na powrót z kremem Lysanel
Ale może pomyślę jeszcze o czymś pomocniczo

A wiecie może Dziewczyny jak owe podkłady Kryolanu mają się do parsola?
Bo znalezienie odpowiedniego podkładu w naszym przypadku to istna masakra, a znalezienie takiego, co by się nie gryzł z filtrami to dopiero zadanie specjalne

Na pocieszenie: Idealna Bjork
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (11,7 KB, 48 załadowań)

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości