Jak zadbać i przygotować słabe paznokcie na hybrydy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Wszystko związane z manicure hybrydowym - porady, problemy, lakiery, techniki ozdabiania.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-09-21, 18:20   #1
Lasti
Przyczajenie

Jak zadbać i przygotować słabe paznokcie na hybrydy?

Hej Wszystkim,

Zaczęłam od poradnika dla początkujących hybrydomaniaczek, jako że taką jestem, ale potrzebuję wiedzieć więcej, stąd to pytanie.

Moja mama ostatnio podpatruje to u koleżanek, to w internecie przykłady manicurów hybrydowych i też zapragnęła mieć takie paznokcie. Jednak ma słabe, kruche, rozdwajające się paznokcie, jak i skłonną do przesuszeń i podrażnień skórę dłoni. Jest to moim zdaniem efekt jej nawyków, a raczej ich braku (np. niekremowanie rąk czy nieużywanie rękawiczek przy kontakcie z detergentami) tudzież niedelikatnego opiłowywania paznokci. Mama też całymi latami nie malowała paznokci wychodząc z założenia, że lakiery to okropne świństwo, które niszczy paznokcie oraz odpada po pierwszym zmywaniu. Teraz zaczęła dostrzegać, że jednak dobry manicure potrafi je chronić

Chciałabym "popracować" z mamą nad jej paznokciami i dłońmi zanim zdecyduje się na hybrydy - rękawiczki przy sprzątaniu, jakiś treściwy krem, nieszarpiące piłowanie delikatniejszym pilnikiem, wzmocnienie płytki odżywką w lakierze. Czy to wystarczy? Co byście radziły na przykładach własnych bądź osób, którym robicie manicure hybrydowy? Thx
Lasti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-21, 21:06   #2
czuszka82
Moderator z pazurem

Dot.: Jak zadbać i przygotować słabe paznokcie na hybrydy?

Polecam wątek o olejowaniu na paznokciach naturalnych. Może być też tak ze z natury ma słabe i naturalne środki nie pomogą i trzeba będzie przygotować płytkę za pomocą zelu lub proszku akrylowego.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Stary 2016-09-25, 23:08   #3
Lasti
Przyczajenie

Zaraz wyszperam ten wątek. Dzięki bardzo!
Lasti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-26, 21:27   #4
Shadow17
Przyczajenie

Według mnie hybrydy wcale nie osłabiają paznokci, a nawet odwrotnie. Mi się pod hybrydą ich stan widocznie poprawił.
Stary 2016-09-27, 15:40   #5
gunia_k
Przyczajenie

Mi jakoś bardzo stan paznokci się nie pogorszył, co jakieś 4-5 miesięcy robie sobie faktycznie przerwę na odżywki i regenerację. a potem na nowo hybryda. Często zmywany zwykły lakier robi większą krzywdę moim zdaniem
gunia_k jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 11:55   #6
jullkaka
Przyczajenie

Bo to nie same lakiery hybrydowe szkodzą, a raczej sposób w jaki zdejmujemy hybrydy, no i duże znaczenie ma także odpowiednie przygotowanie płytki.
jullkaka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 12:50   #7
moongie
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Lasti Pokaż wiadomość
Hej Wszystkim,

Zaczęłam od poradnika dla początkujących hybrydomaniaczek, jako że taką jestem, ale potrzebuję wiedzieć więcej, stąd to pytanie.

Moja mama ostatnio podpatruje to u koleżanek, to w internecie przykłady manicurów hybrydowych i też zapragnęła mieć takie paznokcie. Jednak ma słabe, kruche, rozdwajające się paznokcie, jak i skłonną do przesuszeń i podrażnień skórę dłoni. Jest to moim zdaniem efekt jej nawyków, a raczej ich braku (np. niekremowanie rąk czy nieużywanie rękawiczek przy kontakcie z detergentami) tudzież niedelikatnego opiłowywania paznokci. Mama też całymi latami nie malowała paznokci wychodząc z założenia, że lakiery to okropne świństwo, które niszczy paznokcie oraz odpada po pierwszym zmywaniu. Teraz zaczęła dostrzegać, że jednak dobry manicure potrafi je chronić

Chciałabym "popracować" z mamą nad jej paznokciami i dłońmi zanim zdecyduje się na hybrydy - rękawiczki przy sprzątaniu, jakiś treściwy krem, nieszarpiące piłowanie delikatniejszym pilnikiem, wzmocnienie płytki odżywką w lakierze. Czy to wystarczy? Co byście radziły na przykładach własnych bądź osób, którym robicie manicure hybrydowy? Thx
Wiesz - wg mnie przy słabej płytce dobrze jest z rozwagą wybierać bazę. Tu najlepiej się sprawdzi coś, co nadaje się też do przedłużania, bo dobrze utwardzi. Base extra jest dobrą opcją - przy zmianie lakieru nie musisz ściągać bazy za każdym razem - wystarczy spiłowanie koloru.
moongie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-01, 11:30   #8
mKot12
BAN stały

Dziewczyny,a słyszałyście może o Dip Powder Nails? xxx Miała któraś z Was z tym styczność? Warto?

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-03-06 o 11:23 Powód: Link.
mKot12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-28, 21:54   #9
karolciatolcia
Raczkowanie

Lubię hybrydy, nie powiem Bardzo wygodna i przede wszystkim szybka sprawa. Mimo właściwego ściągania, moje paznokcie dostają w kość. Ogólnie to w ogóle mam słabe paznokcie ale po hybrydach jak papier.... Wtedy na jakiś czas daje sobie spokój z hybrydami i wracam do jak dla mnie hitu z zakresu odżywek do paznokci. Moja niezawodna i wielokrotnie testowana odżywka wzmacniająca ze złotem 18k gold z Sally Hansen. Jedyna i niezastąpiona. Paznokcie jak nowe, a nawet lepsze Tylko z mobilizacją do regularnego stosowania to już gorzej ;-)
karolciatolcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-29, 14:41   #10
EmaLo
Raczkowanie

hybryda ogolnie wzmacnia paznokcie
EmaLo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-30, 14:56   #11
karolciatolcia
Raczkowanie

Niestety nie mogę się z tym zgodzić, bynajmniej jeśli chodzi o moje paznokcie ;-)
Stary 2017-05-07, 14:43   #12
juariel
Przyczajenie

Bo własnie nie lakiery hybrydowe tylko podczas zdejmowania ich robi sie najwięcej błędów i przez to osłabia paznokcie.
juariel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-07, 15:32   #13
MegMagdalena
Sprinterka

Cytat:
Napisane przez juariel Pokaż wiadomość
Bo własnie nie lakiery hybrydowe tylko podczas zdejmowania ich robi sie najwięcej błędów i przez to osłabia paznokcie.
Zgadzam się, jeśli zrobi się to w odpowiedni sposób z paznokciami nic nie będzie się dziać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary Wczoraj, 21:13   #14
karolciatolcia
Raczkowanie

No widzicie, u Was się nic nie dzieje, a mnie wręcz bolą paznokcie, tak są już cienkie od opiłowywania. Dałam sobie spokój na jakiś czas, mimo że kocham hybrydy :-(
Ostatnio pisałam, że po pomoc zawsze lecę do mojej ukochanej złotej odżywki z Sally Hansen... To teraz mam nową miłość
Zniszczyłam sobie paznokcie już dawno temu, przez nakładanie akrylu (hybryda znacznie mniej złego mi wyrządziła). I od tamtego czasu mam górki i doliny na płytce paznokcia. Myślałam, że jak paznokieć odrośnie, to to zniknie ale tak się nie stało. I odkryłam, że Sally Hansen ma taką odżywkę 2w1 Smooth and Strong, która między innymi wygładza nierówności na płytce. I to jest super! Wreszcie mam gładkie paznokcie, przestały się rozdwajać, no i nie są już jak papier. Mogę nawet otworzyć puszkę bez strachu, że złamię pół paznokcia ;-) Także mam nową, "odżywkową" miłość ;-)

Cytat:
Napisane przez MegMagdalena Pokaż wiadomość
Zgadzam się, jeśli zrobi się to w odpowiedni sposób z paznokciami nic nie będzie się dziać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości