Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-09-22, 22:32   #1
Deliiicja
Przyczajenie

Pomocy !

Witam,

Już sobie nie radzę... założyłam konto specjalnie z rozpaczliwym wołaniem o pomoc.

Opiszę w skrócie ostatnie zdarzenia, bo kompletnie nie mam pojęcia, co może się przydać.

Mieszkam w Londynie i co 3 miesiace, gdy jestem w Polsce chodzę do fryzjera, mam włosy za łopatki i zawsze były plątliwe, ciężkie, napuszone i ogólnie wiecznie związane postanowiłam o nie zadbać, poczytałam , pokupowałam po stosowałam i jestttt wreszcie doprowadziałam je do perfekcji, piękne, mięciutkie, lśniące no cudnie. 3 miesiące temu zrobiłam piękne ombre u zaprzyjaznionej fryzjerki, teraz tj. W połowie sierpnia bedąc w Pl. Znow odwiedziłam fryzjera i postanowiłam pofarbować włosy na jednolity kolor ciemny brąz.... moja fryzjerka wyjechała... ciemny brąz utrzymał sie kilka myć, a później włosy zaczęły przybierać zielonej poświaty , nowa fryzjerka ostrzegała, na domiar złego włosy nie były przetłuszczone a na takie wyglądaly u nasady praktycznie zaraz po umyciu, ale cóż pomyślałam ze taki beznadziejny odcień farby i nie wiele myśląc a i z braku czasu poprosiłam mame o poprawienie koloru (mama niejednokrotnie farbowala mi wlosy) przed wylotem do uk.

Pomocy jest jeszcze gorzej niż było, teraz włosy nie wydają się tłuste, one są tłuste zaraz po umyciu, zmiana szamponu nie pomogł, męczę się juz tak dobry miesiąc, sa straszne , słomiane i nawet robiąc koczka po prostu od nasady tłuste włosy bo bokach prześwity ! W życiu nie miałam takich problemów, moje włosy wytrzymywały 2 dni spokojnie bez mycia, a na 3 dalo jeszcze rade zwiazac w kok i spryskac lakierem od biedy. A teraz ? Juz nie mam sił.

Dodatkowo zauwazylam ze na koncòwkach samych sa male biale kropeczki jakby sie cos spruszyło.... albo włosy byly popalone ? Polamane ? Nie wiem, nie da sie tego "zdjąć".

Prosze o pomoc. ;(
Deliiicja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-26, 19:45   #2
SceneQueene
Zakorzenienie

Dot.: Pomocy !

Białe kropki- spalone włosy. Musisz podciąć.
Jakich kosmetyków używasz?

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-28, 17:05   #3
Abyssale
Przyczajenie

Dot.: Pomocy !

Cytat:
Napisane przez Deliiicja Pokaż wiadomość
Witam,

Już sobie nie radzę... założyłam konto specjalnie z rozpaczliwym wołaniem o pomoc.

Opiszę w skrócie ostatnie zdarzenia, bo kompletnie nie mam pojęcia, co może się przydać.

Mieszkam w Londynie i co 3 miesiace, gdy jestem w Polsce chodzę do fryzjera, mam włosy za łopatki i zawsze były plątliwe, ciężkie, napuszone i ogólnie wiecznie związane postanowiłam o nie zadbać, poczytałam , pokupowałam po stosowałam i jestttt wreszcie doprowadziałam je do perfekcji, piękne, mięciutkie, lśniące no cudnie. 3 miesiące temu zrobiłam piękne ombre u zaprzyjaznionej fryzjerki, teraz tj. W połowie sierpnia bedąc w Pl. Znow odwiedziłam fryzjera i postanowiłam pofarbować włosy na jednolity kolor ciemny brąz.... moja fryzjerka wyjechała... ciemny brąz utrzymał sie kilka myć, a później włosy zaczęły przybierać zielonej poświaty , nowa fryzjerka ostrzegała, na domiar złego włosy nie były przetłuszczone a na takie wyglądaly u nasady praktycznie zaraz po umyciu, ale cóż pomyślałam ze taki beznadziejny odcień farby i nie wiele myśląc a i z braku czasu poprosiłam mame o poprawienie koloru (mama niejednokrotnie farbowala mi wlosy) przed wylotem do uk.

Pomocy jest jeszcze gorzej niż było, teraz włosy nie wydają się tłuste, one są tłuste zaraz po umyciu, zmiana szamponu nie pomogł, męczę się juz tak dobry miesiąc, sa straszne , słomiane i nawet robiąc koczka po prostu od nasady tłuste włosy bo bokach prześwity ! W życiu nie miałam takich problemów, moje włosy wytrzymywały 2 dni spokojnie bez mycia, a na 3 dalo jeszcze rade zwiazac w kok i spryskac lakierem od biedy. A teraz ? Juz nie mam sił.

Dodatkowo zauwazylam ze na koncòwkach samych sa male biale kropeczki jakby sie cos spruszyło.... albo włosy byly popalone ? Polamane ? Nie wiem, nie da sie tego "zdjąć".

Prosze o pomoc. ;(
Może warto wybrać się do trychologa i poprosić o badanie skóry głowy? Trycholog pod specjalną lupą, która jest podpięta do kamery (dzięki temu sama możesz zobaczyć co dzieje się na skórze Twojej głowy) sprawdza kondycję mieszków włosowych oraz samej skóry. Może dostałaś jakiegoś zakażenia, zaraziłaś się czymś u fryzjera, bądź użyta farba spowodowała u Ciebie taką reakcję? Nie uleczysz problemu bez diagnozy i podejścia go od kuchni, bo leczy się przyczyny, nie skutki. Lepiej zrobić to teraz, niż testować na oślep kosmetyki, które mogą się okazać nieskuteczne i jedynie pogorszyć sytuację.

Z drugiej strony, tak na już, koniecznie zmień kosmetyki na jakieś delikatne i przede wszystkim- nawilżające, bo skoro Twoja skóra produkuje nadmiar sebum, to prawdopodobnie potrzebuje właśnie nawilżenia, a nie dodatkowego wysuszania.

EDIT: dodam jeszcze, że zrezygnuj z wszelkich lakierów, suchych szamponów i innych specyfików, które pozwalają Ci utrzymać dłużej świeże włosy, ponieważ dodatkowo pogarszasz sprawę. Chyba, że takich nie używasz, to trycholog i będziesz znała przyczynę złej kondycji włosów

Edytowane przez Abyssale
Czas edycji: 2016-09-28 o 17:10 Powód: Dodanie nowych informacji
Abyssale jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości