oszuści w hurtowniach fryzjerskich - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-02-08, 09:53   #1
mula2
BAN stały

Angry

oszuści w hurtowniach fryzjerskich

Profesjonalne farby do włosów mają napis-
"wyłącznie do użytku w salonach fryzjerskich"
i nie bez powodu, naprawdę wierzcie mi ,aby uzyskać pożądany efekt
kolorystyczny i trwałość nie wystarczy kupić
farbę Majirel czy Luo-color L`OREAL z dodaną zazwyczaj przypadkową wodą utlenoiną/tanim ordynarnym kremem /
Na różnych włosach kolor wyjdzie innaczej.
Różne wody utlenione dadzą inny odcień i różną trwałość koloru
nie mówiąc o kondycji włosa.
Krem utleniający L`oreal kosztuje 50 zł a nie 5 czy 10zł
nie bez powodu -na twarz też nie wklepiesz sobie czegoś co
nie da określonego rezultatu +ochrona i pielegnacja!
Nie wiem czy wiecie kochane ,ale aby zamknąć łuski włosa i utrwalić dodatkowo kolor po farbowaniu należy umyć włosy np: POST COLOR
w L`orealu 1500 ml
Ważny jest czs trzymania farby na głowie ,sposób nakładanie,mieszanie ,itd.
Nigdy nie zrobicie tego samego intuicyjnie ,co fryzjerka po wielu stażach w akademiach fryzjerskich
HURTOWNIE FRYZJERSKIE W CAŁEJ POLSCE NASTAWIŁY SIE
NA SPRZEDAŻ KLIENTKOM Z ULICY FARB
TAKA SPRZEDAŻ DETALICZNA DOBRYCH PRODUKTÓW NIEWŁAŚCIWIE UŻYWANYCH SZKODZI I KLIENTKOM , FRYZJEROM
I PRODUKTOM -PSUJĄC ICH RENOMĘ
TEN SAM SKALPEL W RĘKU CHIRURGA RATUJE ŻYCIE
KTOŚ INNY SKALPELEM ZABIJE !
HURTOWNICY ZA PARĘ ZŁOTYCH DALIBY SIĘ OGOLOĆ !
MAJĄ ZAKAZ SPRZEDAŻY PRODUKTÓW PROFESJONALNYCH
NIE FRYZJEROM
MOŻE W KOŃCU JAKAŚ INSPEKCA PAŃSTWOWA SIĘ TYM ZAJMIE!!!

mula2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 10:16   #2
zgredek
Raczkowanie

Dot.: oszuści w hurtowniach fryzjerskich

Tak samo jest z produktami do przedłużania paznokci i tego nie zmienisz , niestety Zawsze się znajda osoby które powiedzą ,że potrafią sobie same zrobić rewelacyjny balejaż albo idealne paznokcie...
Stary 2006-02-08, 10:21   #3
Wisnia
Wtajemniczenie

GG do Wisnia

hmmm...sama nie wiem co o tym myslec.
ostatnio kupilam farbe firmy alfaparf, z utleniaczem (mam nadziejej) tejze firmy - wlosow nie mam zniszczonych, a fakt ze kolor nie bardzo zlapal wynika z mojej winy - za jasny kupilam.

z jednej strony zgadzam sie z tym ze, zeby uzywac kosmetykow profesjonnalnych trzeba miec szersza wiedze w tym zakresie, ale z drugiej strony na ulotce tejze farby nie zauwazylam zadnych zastraszajacych informacji ani tez czegos co byloby niejasne dla laika...

czy akurat tutaj jakas inspekacja handlowa mialaby wkraczac to tez nie sadze zeby to bylo takie proste: hurtownik ma prawo sprzedac co chce i komu chce (no chyba ze sa to towary niebezpieczne, ale od tego sa specjalne przepisy) - a ze na farbie pisze ze tylko do sprzedazy w salonach frzyerskich to wynika z widzimisie producenta a nie regulacji prawnych.
a widzimisie producenta jest wynikiem zysku: jak kupie u fryjera to wiecej ludzi zarobi kase, i to wieksza kasa, jak kupie u hurtownika to beddzie taniej i fryzjerzy nie zarobia bo beda pominieci.
Wisnia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 12:36   #4
KENZO
Rozeznanie

Tak ale jesli mieliby rowniez zakazac sprzedazy kosmetykow do pielegnacji lub stylizacji profesjonalnych to moje wloski nie bylyby zadowolone bo innych nie toleruja Jednak co do farb to sie zgadzam
KENZO jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 14:50   #5
karolina2
BAN stały

Thumbs up Dot.: oszuści w hurtowniach fryzjerskich

kosmetyki kupisz w każdym dobrym salonie fryzjerskim, w każdym mieście w Polsce
karolina2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 16:08   #6
Kasiek1987
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez karolina2
kosmetyki kupisz w każdym dobrym salonie fryzjerskim, w każdym mieście w Polsce
Ale w salonie kosmetyki potrafią kosztować 2 razy więcej niż w hurtowni czy na Allegro...
Kasiek1987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 16:43   #7
mula2
BAN stały

Thumbs up Dot.: oszuści w hurtowniach fryzjerskich

WIDZĘ ŻE JESTŚ Z GLIWIC- idź do STUDIA FRYZUR LUDWIG ul.Zygmunta Starego 10
w salonach l`oreal ceny są z naprawdę minimalnym narzutem wydrukowane na kartonetkach przez L`oreal Polska S.A. na szafie z kosmetykami .
Kosmetyki z Allegro są podejżane.
mula2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 17:15   #8
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka

GG do kasienka.b
Cool Dot.: oszuści w hurtowniach fryzjerskich

Masz racje!!! Ja wole isc do fryzjerki - przynajmniej nie zostane lysa a kolor bede miec taki jak chce
Stary 2006-02-08, 17:23   #9
Kasiek1987
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mula2
w salonach l`oreal ceny są z naprawdę minimalnym narzutem wydrukowane na kartonetkach przez L`oreal Polska S.A. na szafie z kosmetykami .
Pozostanę jednak przy zamawianiu przez internet - wszystkie profesjonalne mam z Allegro albo Amstaru, i jeszcze się nie nacięłam. A większość i tak mam innych niż L`Oreal.
Kasiek1987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 18:08   #10
Wisnia
Wtajemniczenie

GG do Wisnia

Cytat:
Napisane przez kasienka.b
Masz racje!!! Ja wole isc do fryzjerki - przynajmniej nie zostane lysa a kolor bede miec taki jak chce
w zyciu nie wylysialam od kosmetykow profesjonalnych kupionych taniej w hurtowni kosmetycznej....
Stary 2006-02-08, 18:09   #11
Wisnia
Wtajemniczenie

GG do Wisnia

Cytat:
Napisane przez mula2
chadzam do Ludwiga - do obu salonow... jakos nie zauwazyoam zeby ten narzut byl minimalny....
Stary 2006-02-08, 22:23   #12
videll
Raczkowanie

nie wiem w czym jest problem i gdzie tu oszustwo? oprocz tego co juz napisala Wisnia czyli kto na tym zarobi kase. Ja czesto kupuje w hurtowni rozne rzeczy m.in. farby i sama farbuje wlosy, przy farbie jest instrukcja obslugi a jak mam watpliwosci to dzwonie do hurtowni, pytam i zawsze uzyskuje odpowiedz. Kilka dni temu farbowalam wlosy farba alfaparf i wszystko jest ok. Porównanie zawodu chirurga i fryzjerki czy jeszcze lepiej pani od tipsow nieobrazajac nikogo jest absurdalne. Zeby zostac chirurgiem nalezy skonczyc elitarne kilkuletnie studia w przeciwnienstwie do np. pani, ktora przedluza paznokcie po 3dniowym kursie, ktory moze skonczyc kazdy i nawet matura nie jest do tego potrzebna.
Jesli ktos chce eksperymentowac na sobie to musi sie liczyc z roznymi konsekwencjami i ewentualne pretensje moze miec tylko do siebie.
videll jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 08:41   #13
Umbra3
Przyczajenie

Thumbs down Dot.: oszuści w hurtowniach fryzjerskich

Droga Mulo 2

zapewne jestes fryzjerką, więc twoja odpowiedź mnie nie dziwi, w końcu chcesz zarobić, to nic zaskakującego. Może byś jednak dała szansę osobom być może nie szkolonym profesjonalnie ale jednak zajmującym się fryzjerstwem amatorsko (nie mylić z amatorszczyzną-słowo pejoratywne).
Naprawdę, jeśli ktoś chce uzywać kosmetyków profesjonalnych do farbowania, to i tak ich będzie używał, bo jak wiesz w Polsce wszystko się da załatwić. Uważam również, że nie ma potrzeby straszenia dziewczyn takimi tekstami, jak twój. Producent i owszem umieszcza zastrzeżenie, że produkt jest wprowadzony na rynek tylko dla salonów, ale jednocześnie udostępnia ulotkę z instrukcją obsługi do kazdej farby i zastrzeżeniami. Jesteś bardzo surowa dla hurtowników (nie jestem jednym z nich, ale kupuję profesjonalne kosmetyki tamże i do tej pory nie wyłysialam, choc farbuję włosy od wielu lat i wiem co ze sobą łaczyć a co nie, po prostu cały czas się dokształcam w tej dzidzinie), oni zarabiają na tym marne grosze. Przecież jak sprzedadzą jedną farbę i jedną butelkę utleniacza detalistce to wiele na tym nie zarobią, no przynajmniej niewiele w porównaniu do zamówienia z salonu fryzjerskiego.
A przepraszam jak kupię w salonie te same produkty, tyle że drożej, co w hurtowni to one w jakis cudowny sposób przestają byc już szkodliwe? Coś mi tu nie gra.

Z poważaniem,

Umbra.
Umbra3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 09:13   #14
kasia5558
Wtajemniczenie

oby inspekcja ominela hurtownie fryzjerskie! ja od ok roku farbuje wlosy farbami goldwell (TYLKO do salonow fryzjerskich! o ja niedobra) i powiem wam ze nigdy nie uzyskalam tak slicznego koloru moich wlosow u zadddnego fryzjera moze wiec czasem lepsza jest intuicja niz ... jak to nazwalas? praktyki w akademiach fryzjerskich? <LOL>

moze po prostu jestes tak slaba fryzjerka ze klientki zamiast wrocic do twojego salonu po prostu same zaczely eksperymenty na glowie? do dobrego fryzjera zawsze sie wraca.
kasia5558 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 10:09   #15
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

kazdy jest odpowiedzialny za siebie...."apel" wystosowany na temat hurtownikow jest conajmniej dziwny,tez nie rozumiem tego tym bardziej ze temat mowi o oszustach.... to chyba niestosowne nawet...
niemeniej jednak racja jest ze nie zawsze kolor sie udaje osobom,ktore zakupily faby, ale kolor rozniez nie udaje sie jak sie zakupi nieprofesjonalna farbe...
nieodpowiednie mysle jest jest porownanie laika do doswiadczenia fryzjera...mozna sie ksztalcic w kazdej dziedzinie, ale bez praktyki ....to chyba nie porownanie...
porownanie ze frzyjer zarabia na produktach duzo a hurtownik malo...no tez kwestia do dyskusji, hurtownia zakupuje bardzo duze ilosci i ma przy tym bardzo duze znizki, ale to normalne prawo rynku handlowego... nie rozumiem zacietzrewienia pewnych osob(tak to odebralam) na fryzjerow... ze oni sobie kupuja w hurtowni i spzredaja w salonach. ..to chyab tez normalne..fakt ze hurtownie fryzjerskie powstaly , jak nazwa wskazuje , wlasnie dla fryzjerow i produkty mialay byc przeznaczone dla salonow jest faktem, ale zasady zostaly zlamane .. no coz ... ja sie tym akurat nie przejmuje... poniewaz wiem ,ze czesto nawet pielagnacja czy stylizacja dobrana pzrez klienta , nie sluzy mu, ale to ja za to nie odpowiadam ...
tu gdzie obecnie mam salon, tez sa hurtownie i kupuja klienci sami co chca , ale pomimo to nie narzekamy na brak pracy i wiem ze ze kliet ktory kupuje u mnie kosmetyki bedzie mial je dobrane odpowiednio do jego wlosa .... a nikt z fryzjerow nie nazywa tu hrtownikow oszustami, bo fryzjer dostaje duze promocje i pewnie dlatego jest zadowony
Stary 2006-10-18, 13:33   #16
madziunia80
Zakorzenienie

GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80

Gaga święta racja, że każdy odpowiedzialny jest za siebie. Też nie bardzo rozumiem, co autorka wątku miała na myśli i zgadzam się, że tytuł wątku jest mylący i obraźliwy, no i nieadekwatny do treści. Ale nie mogę do końca nie zgodzic siez dziewczynami, które żalą się o narzuty. Każdy ma w tym sproze swoje racje. Jest multum salonów fryzjerskich, w których sprzedaje się profesjonalne kosmetyki z ogromnym narzutem. Ja rozumiem, że biznes zakłada się po to, by zarobić i nie neguję tego absolutnie. Natomiast uważam podobnie, jak dziewczyny, że jeżeli mogę mieć dany kosmetyk np. 25% taniej, to zawsze wybiorę się tam, gdzie ten kosmetyk taniej dostanę.
Za to strasznie żałuję, że nie masz salonu w moim mieście, bo przyznam się szczerze, że jeszcze nigdy żadna fryzjerka nie dobrała mi kosmetyków do pielęgnacji włosów dokładnie pod moje włosy. Czasami jest to trudne,np. jak ma się włosy zniszczone, przesuszone na długości, natomiast tłuste u nasady, a skórę głowy z tendencją do łupieżu. I w takim wypadku fryzjerki zwykle rozkładają ręce i proponują coś albo na łupież (co np. w moim przypadku powoduje, że włosy są sztywne) albo do pielęgnacji zniszczonych przesuszonych włosów. I taka jest codzienność niestety w większości salonów, nawet tych niezwykle profesjonalnych.
Stary 2006-10-18, 15:18   #17
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

przyznaje racje ze niektore firmy robia kosmiczne ceny.... ale nie wszystkie...
a rolnik tez spzredaje mleko za grosze a my kupujemy je po wyzszej cenie itd, nie bede mnozyc przykladow, bo jezeli chesz miec to mleko w cenie w jakiej spzredaje rolnik ,to musialabys sama sobie krowe wydoic...
itd itp...
tak wiec ,kazdy moze sobie wybrac i kupic gdzie chce czy w hurtowni ,czy w sklepie czy w salonie z porada fachowca, nie ma co sie tu nad tym roztrzasać... poprostu tak jest i juz

do wlosow ze skora przetluszcajaca powinno sie uzywac szamponu do wlosow tlustych, po lotonu na skore ana wlosy dobrej odzywki przystosowanej do stanu i potrzeby wlsosow...to tylko taki przyklad wirtualny, wole wlosy dotknac wizualnie i fizycznie
pogadac z klientem... i wtedy wysuplac z tego co najlepsze
ale czasem ,rowniez moze kosmetyk niesluzyc, co nie znaczy ze fryzjer nie ma wiedzy... trzeba dopasowac kosmetyk, zdarzyc sie wiec moze taka sytucja, czsem krem do twarzy czy balsam do ciala rowniez musimy kilka arzy zmienic, i nie obwiniamy nikogo za to... jest tak? bywa...
Stary 2006-10-18, 20:47   #18
puma71
Raczkowanie

zgadzam się z przedmówczyniami,bo mysle ze założycielka postu zrobila zigły widły,bo przeciezkażdy chce wyglądacjak najlepiej i bierze ryzyko w swoje ręce,a kiepski fryzjer tez moze sięzdarzyc,więc jesli ktos wie co chce mieć naglowie i jeszcze potrafi to osiągnąć to niech sobie te produkty kupuje tam gdzie mu odpowiada w bardziej interesującej cenie niz w salonach
puma71 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 21:50   #19
carolinascotties
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mula2 Pokaż wiadomość

farbę Majirel czy Luo-color L`OREAL z dodaną zazwyczaj przypadkową wodą utlenoiną/tanim ordynarnym kremem /
Nie wiem czy wiecie kochane ,ale aby zamknąć łuski włosa i utrwalić dodatkowo kolor po farbowaniu należy umyć włosy np: POST COLOR
w L`orealu 1500 ml
Nigdy nie zrobicie tego samego intuicyjnie ,co fryzjerka po wielu stażach w akademiach fryzjerskich
TAKA SPRZEDAŻ DETALICZNA DOBRYCH PRODUKTÓW NIEWŁAŚCIWIE UŻYWANYCH SZKODZI I KLIENTKOM , FRYZJEROM
NIE FRYZJEROM

Nie sądzę, żeby treść tego wątku była na tyle ważna, aby zamieszczać ją pod tak ...dziwnie brzmiącym i z pewnością mylącym tytułem...
Na każdym profesjonalnym produkcie jest napisane " do użycia w" ...i tu odpowiednie miejsce-np gabinety kosmetyczne, salony fryzjerskie itd. Każdy kto decyduje się ich użyć ma świadomosć tego, że powinien wykazać się pewną znajomością tajników stosowania produktu profesjonalnego... MAmy wolny wybór, jako klienci
Stary 2008-08-20, 21:41   #20
datlies
Raczkowanie

ym a co do farbowania włosów profesjonalnymi farbami to jeszcze nie próbowałam, ale mam taki zamiar... a co do fryzjerów to jakoś nie jest mi na ręke płacić około 90 zł za farbowanie
Stary 2008-12-25, 03:15   #21
EKSPEDYTKA
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 1

[quote=mula2;1277566]

w L`orealu 1500 ml
NIE FRYZJEROM

Myslę,że to akurat nie jest problem,klient decyduje gdzie kupic lub gdzie skorzystac z usług. taką wypowiedz mozna by potraktowac jak lobbing, a wprowadzenie takiego ograniczenia przypominałoby powrot do czasow kiedy to mielismy sklepy tylko dla wybranych
Problemem i to moim zdaniem powaznym i tu miejsce do popisu dla inspekcji panstwowych jest fakt , że w takich wyspecjalizowanych hurtowniach a w nastepstwie i w salonach fryzjerskich oferowane sa farby do wlosow zawierajace skladniki ktore dyrektywa UE z roku 2006 !!! ( weżmy pod uwagę że mamy juz rok 2008 a one jeszcze są) a znowelizowaną i poszerzoną we wrzesniu 2008 -
wymienia w swoim załaczniku jako ZAKAZANE przy produkcji farb do wlosow, ze wzgledu na dużą szkodliwosc dla zdrowia a nawet zycia
To własciel hurtowni a takze wlasciciel salonu fryzjerskiego SĄ PROFESJONALISTAMI i jako tacy powinni wiedziec że takie produkty nie mogą stanowic ich oferty
Wydrukowalam sobie listę tych skladnikow i w najblizszej tego typu hurtowni sprawdzilam jak to sie ma do rzeczywistosci.Porownanie wypadlo fatalnie, a personel ( ktoremu liste zostawilam) pierwszy raz uslyszal o tym ode mnie
- i to jest przerażające, a nie to czy ktos uzyje w sposob nieprofesjonalny farby, (najwyzej kolor mu nie wyjdzie, lub przypiecze sobie skore) tylko jakie skutki uzycie tej farby bedzie mialo wplyw na jego zdrowie.
Okazalo sie ,ze rowniez moj salon z ktorego korzystam tez uzywa tych farb i tez wyrazili wielkie zdziwienie a wrecz zaskoczenie , a wlasciel ma 2o lat stazu w zawodzie i gdzie tu profesjonalizm?
Postawic nalezy jeszcze pytanie jak to uchodzi producentom ?

Zainteresowani tematem moga wystukac : " kosmetyki zagrazajace zdrowiu i zyciu" gdzie znajduje sie szczególowa lista zakazanych skladnikow, nistety nie podaja producentów tych bomb zegarowych, trzeba samemu dojsc czytając sklad na opakowaniu i nie tylko, poniewaz niektorzy te gorsze informacje umieszczaja dopiero na wewnetrznej ulotce, a niektorzy wogole nie umieszczaja skladu na opakowaniach - tych to chyba szczegolnie należaloby unikac
EKSPEDYTKA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 22:51   #22
Asia013
Przyczajenie

Ja sądzę że jeżeli nie chcesz kupować produktu profesjonalnego nie kupujesz go przecież nikt Cię do tego nie zmusza, a wydaje mi się że lepiej kupić dobry profesjonalny produkt niż jakiś chłam w markecie który niszczy włosy a na dodatek nie zrobisz nic. Co innego jak ktoś by Cię na siłę wpychał do sklepu fryzjerskiego i zmuszał do zakupu jeżeli nie chcesz nie kupujesz. A co do składu jeżeli są składniki zakazane do np. sanepid powinien interweniować to oni mają dostęp do rejestru kosmetyków i ich składu oraz inne instytucje tego typu. Sama prowadzę firmę i naprawdę trudno jest wszystko wiedzieć, ale zawsze jest łatwiej się kogoś czepiać jak urzędnik który zna się tylko np. na paragrafie nr 15 i tyle ale od petenta wymaga aby on wszystko wiedział. Mam pytanie czy ty czasem nie jesteś urzędniczka ??
Asia013 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości