Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-02-08, 10:51   #1
magra
Przyczajenie

Opadające powieki

Zamin zabrałam się do pisania przeczytałam odnośnie interesującego mnie tematu różne informacje w wyszukiwarce. Niestety, to co znalazłam dotyczy się nie opadających powiek tylko opadająch kącików oczu, a to WIELKA RÓŻNICA. "Opadające powieki" to ciężka, dość gruba fałda skórna górnej część powieki oka , którą trzeba tak pomalować, aby zniwelować tę ciężkość. Jednocześnie należy powiększyć oko, gdyż taka powieka niestety pomniejsza je. Jeśli chodzi o opadające kąciki oczu, to takie oczy trzeba wyprowadzić na "prostą". Chodzi o to, że powodują one wyraz smutku. Malowanie takich oczu polega na podniesieniu optycznym zewnętrzych kącików. Tak też prawidłowo zaprazentowała to na swoich zdjęciach Meariel.
Pozdrawiam
Stary 2006-02-08, 12:01   #2
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79
Dot.: Opadające powieki

a możesz podać linka do tych zdjęć, o których piszesz?

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 18:48   #3
Meariel
调解人

Smaczny profil Meariel
Smaczne przepisy7

Magra, masz całkowitą słuszność.
Przyznam, że tytuł wątku, w którym zamieściłam zdjęcia może wprowadzać w błąd, bo ja faktycznie mam opadające kąciki a nie opadające powieki (które swoją drogą są trudniejsze do korekcji za pomoca makijażu).
Często posługuje się wyrażeniem "opadające powieki" na zasadzie skrótu myślowego, choć zgadzam się, że powinniśmy rozgraniczać te dwa pojęcia

Pozdrawiam

Wymienię MAC, YSL, Essie i inne
Szukam: Miss Dior Cherie edp, YSL Belle d'opium, Swarowsky Aura i innych
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=717343
Meariel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 10:14   #4
szana
Zadomowienie

może mogłabyś pokazać jak malować oczy z opadającymi powiekami tak aby wydawały sie większe?
szana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 23:36   #5
Meariel
调解人

Smaczny profil Meariel
Smaczne przepisy7

Cytat:
Napisane przez szana
może mogłabyś pokazać jak malować oczy z opadającymi powiekami tak aby wydawały sie większe?
Jeśli to do mnie, to mogę wkleić linka do zdjęć, które kiedyś umieściłam na forum. Nie jestem specjalistką, to po prostu mój wypracowany sposób na opadający kącik:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=55966

Pozdrawiam

Wymienię MAC, YSL, Essie i inne
Szukam: Miss Dior Cherie edp, YSL Belle d'opium, Swarowsky Aura i innych
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=717343
Meariel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 11:25   #6
Babette
Raczkowanie

Musisz nanieść na opadającą powiekę ciemny cień i mocno go rozetrzeć na brzegach. To optycznie cofnie ją i nie będzie tak widoczna.
Pozadrawiam.
Stary 2006-02-13, 11:48   #7
Babette
Raczkowanie

Znalazłam tylko coś takiego:
Załącznik 298315

Edytowane przez Babette
Czas edycji: 2006-04-20 o 14:04
Babette jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 15:00   #8
Agnieszka Imbiorowicz
Przyczajenie

opadające powieki

opadające powieki- jak można je pomalować cieniem?
Stary 2006-03-10, 16:53   #9
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79
Dot.: opadające powieki

witam nową Wizażankę proponuję skorzystać z opcji "Szukaj", gdyż temat opadających powiek był już wiele razy omawiany. polecam też zapoznać się z wątkami redakcyjnymi (to te "podwieszone" na samej górze listy wątków), w których znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 18:42   #10
cegiełka
Raczkowanie

Unhappy opadające powieki

Witam mam problemik zwiazany z moimi powiekami, mam za duzo skory na powiekach i gdy mam otwarte oczy to robi mi sie "fałdka" opadajaca na cala powieke ,a gdy maluje cieniem powieki to po skonczeniu prawie nic nie widac bo przy otwatrych oczach wlasnie te faldki przyslaniaja pomalowana czesc! nie wiem jak uwydatnic powieke, zeby byl widoczny cien (ale nie chce tez malowac jej az po same brwi )
cegiełka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 18:54   #11
awadawa
Raczkowanie

GG do awadawa

witaj,
tu powinnas znaleźć to co Cię interesuje
* Krok po kroku dla opadających powiek : http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=55966

Jednak chyba ten tytuł jest zwodniczy. przejrzałam sama ten wątek, do ktorego link Ci podesłałam (co prawda dośc pobieżnie) i stwierdzam, że choć wykonany makijaż jest przecudowny to jednak dotyczy bardziej jak "opadających kącików oka" - jeśli można tak to określić

Edytowane przez awadawa
Czas edycji: 2006-05-28 o 19:23 Powód: sprostowanie
awadawa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 19:45   #12
Joey
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez cegiełka
Witam mam problemik zwiazany z moimi powiekami, mam za duzo skory na powiekach i gdy mam otwarte oczy to robi mi sie "fałdka" opadajaca na cala powieke ,a gdy maluje cieniem powieki to po skonczeniu prawie nic nie widac bo przy otwatrych oczach wlasnie te faldki przyslaniaja pomalowana czesc! nie wiem jak uwydatnic powieke, zeby byl widoczny cien (ale nie chce tez malowac jej az po same brwi )
Było o tym, wpisz w wyszukiwarkę "niewidoczna powieka"
Joey jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 14:44   #13
IInieIIzakompleksiona
Raczkowanie

Question Opadające powieki.

Moim problemem są opadające powieki.
Makijaż w stylu "kocie oko" od razu w moim przypadku odpada ;/. Bardzo lubię make-up właśnie w tym stylu. Jakieś cieniowania na powiece itd... I nawet jak się pomaluję właśnie w taki sposób i wszystko wyjdzie mi perfekcyjnie to i tak to będzie źle wyglądało ;/. I to nie chodzi o to, że taki make do mnie nie pasuje. Tylko te powieki wszystko psują.
'Pociągają' mnie "rzucające się w oczy" makijaże powiek. Czarne, czerwone, fioletowe, turkusowe, żółte (itp) cienie.... Lubię sobie robić mocny, wręcz sceniczny, makijaż na co dzień .
A z tymi powiekami wyglądam jakbym była wiecznie zmęczona i cały "czar" makijażu pryska.
Jaki makijaż mam sobie robić, żeby nie odbiegać od swojego stylu (w którym bardzo dobrze się czuję) i żebym nie wyglądała z tymi powiekami na wiecznie zmęczoną.????

"Nie wiemy, jakimi ludźmi tak naprawdę jesteśmy, aż do momentu przed naszą śmiercią." - Itachi Uchiha, Naruto.

IInieIIzakompleksiona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 18:39   #14
evak1988
Zadomowienie

GG do evak1988
Dot.: Opadające powieki.

Musiałabyś dodać fotkę ale o opadających powiekach jest dużo wątków, więc musisz zajrzeć do wyszukiwarki
popróbuj różnych makijaży , w tych wątkach jest opisane jak sie malować, może użyj matowych cieni żeby światło sie tak nie odbijało od tego opadającego miejsca i opadający kącik zaznaczaj ciemniejszym, wyciągaj do góry, kreskę najlepiej malować od miejsca opadania powieki i wyciągnąć na zewnątrz Ja także mam opadające powieki
Co do zmeczono wyglądających oczu to u mnie tak wyglądają oczy po pomalowaniu ich ciepłymi kolorami, dlatego wyglądam na "zmęczoną" po pomalowaniu ciepłym fioletem, różem, brązami, może u ciebie też tak samo jest ;P unikam tych kolorów, pamiętaj że do mocnych pomalowanych oczu cera ma być idealna, zakryte niedoskonałości bo przy takim makijażu bardziej widać te defekty skóry no i wtedy też może wyglądać na zmeczoną..

Edytowane przez evak1988
Czas edycji: 2010-03-06 o 18:45
evak1988 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 23:57   #15
Brygidaa
Przyczajenie

Opadające powieki

Witam. Choć mam dopiero 19 lat zauważyłam u siebie opadające powieki. Moja mama też je ma ale ona ma ok, 50lat! Nie wiem co mam zrobić żeby powstrzymać opadanie i podnieść do góry powieki. Myślalam o stosowaniu jakiegoś kremu na tego typu problem ale wszystkie są dla 40+!! Boję się że po zastosowaniu takiego kremu efekt będzie odwrotny od zamierzonego. Co mogłabym zrobić w takiej sytuacji żeby jakoś pomóc swoim powiekom? Jeśli powinnam używać jakiś krem, to proszę o konkretną nazwę i przybliżoną cenę.
Dziękuję za odpowiedź
Brygidaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 00:00   #16
joannaabram
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 29

Opadająca powieka ma 2 przyczyny - dziedziczona (tak jak u Ciebie przypuszczam), oraz pojawia się z wiekiem, kiedy skóra traci jędrność. Krem z pewnością nie zaszkodzi, ale myślę, że raczej nie zniweluje tego efektu. Najlepszym pomysłem jest odpowiednio wykonany makijaż, który optycznie poprawi ten efekt.
Stary 2014-03-31, 18:16   #17
Bunnyhan
Przyczajenie

Dot.: Opadające powieki.

Witam,
Dołączam sie do wątku ponieważ rownież dotyczy mnie problem opadającej powieki oraz opadajacego kacika zewnetrznego oka, + moje oczy sa gleboko osadzone. Dodaje kilkanaście fotek moich oczu, takich bez makijażu oraz z mskijazami którymi próbowałam nieco "podnieść" i "otworzyć" oko. Prosze o wszelkie wskazówki i rady odnośnie makijazowych sztuczek ktore byc moze sa w stanie poprawić nieco naturalna budowę moich oczu, szczególny problem mam z kreska lainerem

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Bunnyhan jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości