czy tak już zostanie?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-02-10, 11:57   #1
monika_mmf
Raczkowanie

Angry

czy tak już zostanie??

Mam pytanie odnoście działania kwasów. Przeglądałam posty na temat kwasów, ale niestety nie rozwiało to mojego pytania.
Mam mieszną cerę, bardzo przetłuszczajacą się w okolicach T. Bardzo mnie denerwowało zawsze, że po zrobieniu makijażu już po kilkudziesięciu minutach twarz się błyszczała, co nie dodawało uroku makijażowi. Trzy tygodnie temu miałam u kosmetyczki oczyszczanie twarzy. Zaproponowała mi kwasy. Jestem już po siedmiu maseczkach. I tu nasuwa się moje pytanie. Zauważyłam juz znaczną poprawę w przypadku przetłuszczania się cery i oczywiście, co za tym idzie, w przypadku tego okropnego świecenia się. Ale z tego co się mogłam zorientować z rozmowy z kosmetyczką, takie zabiegi pododują zamykanie się porów. Ale ja niestety w dalszym ciągu (szczególnie na nosie) mam te małe, czane dziurki , z których cały czas da się wyciskać to paskudztwo. I pytanie: czy po tych kwasach to zniknie, czy bez względu na ilość maseczek z kwasów na moim nosie będą czarne punkciki??
Bardzo bym chciała, żeby sie ich pozbyć, bo nie jest to zbyt ładne.....
monika_mmf jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 12:59   #2
Midi
Zakorzenienie

Dot.: czy tak już zostanie??

Nie piszesz, jakie to kwasy, więc trudno odpowiedzieć. Generalnie kwasy (zwłaszcza te "gabinetowe", o większym stężeniu) powinny oczywiścić i zwęzić pory. W żadnym razie nic nie wyciskaj!
BTW, mam nadzieję, że kosmetyczka uprzedziła Cię o konieczności stosowania filtrów podczas kuracji kwasami?
Midi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-16, 15:21   #3
monika_mmf
Raczkowanie

Przepraszam za zwłokę w przedstawieniu dalszych informacji...
Kosmetyczka nakładała mi kwasy glikolowe 30% - tyle zdołałam sie na ich temat dowiedzieć
Oczywiscie zostałam poinformowana, że teraz trzeba chronić twarz przed słońcem i wogóle... z tym nie ma problemu.
Ale mam jedno jeszcze pytanie. Zrobiłam już u kosmetyczki 8 zabiegów. I powiedziała mi, że możemy już na tym skończyć, ale jeśli chcę, to mozemy jeszcze podziałąć. Będąc na forum wyczytałam, że dziewczyny używają kwasów same w domu, bardzo często powtarza się nazwa LYSANEL ACTIVE. Chciałabym się dowiedzieć, czy teraz po tych 8 zabiegach, mogłabym jeszcze przez kilka tygodni zafundować sobie sama taką kurację tym specyfikiem, czy raczej nie. Jeśli tak, to mogłabym się czegoś blizej dowiedzieć na jego temat. Czy jest bezpieczny przy takim samodzielnym stosowaniu, jak dbać o skórę podczas jego stosowania? I jeśli mogłabym sobie go zafundować, to jak długo mozna go uzywać - przez jaki czas. Wiem, że kwasów nie powinno się robić już od kwietnia, a jeśli w marcu jest przypiekanie słoneczka, to również.
Bardzo proszę o odpowiedź.(nie jestem zbyt obeznana w takich kosmetycznych sprawach). Z góry dziekuję
monika_mmf jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 10:39   #4
gwiazdeczka7
Raczkowanie

Ja właśnie jestem po serii zabiegów (8 zabiegów) kwasem glikolowym miałam różne stężenia 2x nawet po 70%, kurację zakończyłam 2 tyg temu, a teraz używam Glyco-A, dla pozbycia się jeszcze kilku przebarwień. A Lysanel avtive, na mnie nie działał, to zależy w dużej mierze od skóry, jaką dana osoba posiada. Poczekaj, aż wypowie się ktoś, kto ma taki problem co Ty, albo poszukaj odpowiedzi w wyszukiwarce.
POzdrawiam buziaki
gwiazdeczka7 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości