Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness

Notka

Fitness Na tym forum możesz dowiedzieć się wszystkiego o fitness! czyli jak wyczarować wymarzoną sylwetkę.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-02-10, 22:25   #1
orchidea_87
Przyczajenie

Unhappy Jedna łydka Jest Grubsza!!! Pomózcie!!!

Mam straszliwy problem,otóż moja prawa łydka jes o 1,5 cm szersza od lewej łydki,niestety ten defekt jest bardzo widoczny.Z tąszerszą łydkąnic złego się nie dzieje ani mnie nie boli.Powiedzcie proszę co może być przyczyną takiego stanu rzecz-dodam że trwa to juzdobrych parę lat? Jak mogę pozbyć się tego defektu? Pomóżcie mi bardzo was proszę !!!!
orchidea_87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 12:47   #2
anastazja23
Przyczajenie

Dot.: Jedna łydka Jest Grubsza!!! Pomózcie!!!

Ja mam podobny problem co ty. Myślę że to przez skrzywienie kręgoslupa.Moja lewałydka jest grubsza niżprawa,więc w ogóle nie noszę spódnic. Może ktoraśz dziewczyn zna rozwiązanie problemu,jak takto niech pomoże.
anastazja23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 13:13   #3
suzana
Zakorzenienie

GG do suzana

Mam ten sam problem z jednym udem. A polega on na dysproporcji w spalanym tłuszczu (od wewnętrznej strony) i większego rozwoju jednej z czterech głów. Dlatego całkowicie Cie rozumiem i wiem, że to 1,5 centymetra może być widoczną różnicą. Co mi doradzono? Większość osób twierdziła, że taki stan jest całkiem normalny i często spotykany i że tę mniejszą nogę powinna traktować większą liczbą powtórzeń. Zdaję sobie sprawę, ze to żmudna praca i zapewne potrwa bardzo długo, ale kiedyś mięśnie się wyrównają. Może też byś tego spróbowała?
Powiedz jeszcze, czy Twój defekt tyczy się nierównego rozłożenia tłuszczu czy deformacji mięśnia? A może rzeczywiście zw. jest z wadą postawy?

suzana

Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

suzana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 15:51   #4
anastazja23
Przyczajenie

Nie wiem na 100 proc czy jest to związane z wadą postawy to tylko moje przypuszczenia. W dotyku czuję że moja lewa łydka ta grubsza jest taka miekka,lejąca więc może to tłuszcz,ale z drugiej strony słyszałam że grubość łydki zależy od rozbudowy mięśnia. Pisałaś coś o ćwiczeniach, może mogłabyś napisać jak one wyglądają,jak je wykonywać żeby dodać objętości tej chudszej łydce??
anastazja23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 23:24   #5
kajka216
Raczkowanie

Ja mam róznice i w łydkach i udach lewe udo/łydka - 60/45
prawudo/łydka - 62/40

ja mam tak po operacji ortopedycznej nogi i też nie wiem co z tym zrobić
kajka216 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 23:25   #6
kajka216
Raczkowanie

1,5 cm uwierzcie mi to jeszcze nie bardzo widać......ja mam w łydkach róźnice 5 cm to dopiero widać, nosze spódnice do połowy łydki a co innego mam zrobić w upał?? nie ubiore przeciez spódnicy do kostek bo sie usmaże....
kajka216 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-11, 08:56   #7
suzana
Zakorzenienie

GG do suzana

Cytat:
Napisane przez anastazja23
Nie wiem na 100 proc czy jest to związane z wadą postawy to tylko moje przypuszczenia. W dotyku czuję że moja lewa łydka ta grubsza jest taka miekka,lejąca więc może to tłuszcz,ale z drugiej strony słyszałam że grubość łydki zależy od rozbudowy mięśnia. Pisałaś coś o ćwiczeniach, może mogłabyś napisać jak one wyglądają,jak je wykonywać żeby dodać objętości tej chudszej łydce??

Zajrzyj tutaj: http://www.kulturystyka.pl/atlas/nogi.htm#poslad zaprezentowane jest tylko jedno ćwiczenie, które można rozdzielić na poszczególne nogi- reszta wymaga jednoczesnej pracy dwóch nóg. W linkowni jest jeszcze jeden link opisujący ćwiczenia na łydki ( o ile pamiętam jest tam ćwiczenie, które mogłoby Ci się przydać), ale nie wiem dlaczego system zablokował tego linka

suzana

Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

suzana jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości