Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-10-13, 17:14   #481
szoopcia
Wtajemniczenie

Dot.: kolczyk w uchu, żałować?

Cytat:
Napisane przez rzastin Pokaż wiadomość
Na tym forum nie ma głupich moderatorów, więc logiczne jest, że skoro ktoś nie istnieje, to nie może nic zrobić.

Konto nigdy nie jest usuwane, każdy będzie mógł przeczytać Twoje pełne wysublimowanego humoru i napisane z niezwykłym polotem posty.
Pozdrawiam
dokladnie poprostu daj spokoj temu forum tak bedzie najlepiej i nie obrazaj innych

fєєlιиgѕ сαи gяοω вυт тћєу сαи gο αωαу тοο...

dοит тяυѕт иο gυу kєєр ιт "јυѕт fяιєиdѕ"...

szoopcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 16:01   #482
Nemezja
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 5
Kolczyk

Jak to mówią "Nie miała baba kłopotu,kupiła se prosię":P
Dwa miesiące temu zrobiłam kolczyka w uchu,na płatku ale gdzieś 0,5 cm wyżej niż nosi się tego zwykłego,tak jakby drugi po kolei ,tylo ,że pierwszego nie mam .Goił się dobrze,nic nie ropiało,nie bolało ,więc postanowiłam,że go wyjmę po prawie dwóch miesi,ącach,zresztą kosmetyczka mówiła,że można już po miesiącu.I tu pojawił się problem-ten"baranek"tak mocno się zakleszczył,że nie dało rady zdjąć kolczyka,choć ciągnęłam z całej siły,wreszcie jednak przy pomocy osób trzecich poszło
Tylko,że to zabolało jak cho****,za dwie godziny chciałam włożyć kolczyka,ale ledwo dało radę,cały czas bolało.Nosiłam go 4 dni,ale wreszcie wyciągnęłam bo nie dało rady dotknąć Dzisiaj spróbowałam znowu włożyć,wyglądało na to,że dziurka już zarosła(?),ucho już wcale nie bolało,jednak włożyłam tylko 1/3 kolczyka.Póki kolczyk siedzi,to bardzo boli,jak tylko wyjmuję-jak ręką odjął.Reszta jakoś nie idzie,jest coś takiego jakby opór,takie puknięcie słychać później,nie wiem,jakby zahaczone o chrząstkę Poleciała trochę krew więc dałam sobie spokój.

I teraz pytanie-od czego tak się stało skoro wcześniej dobrze się goiło?Może jak wyciągałam to coś się naderwało?
Dać sobie spokój i pozwolić ,żeby się zagoiło czy próbować na siłę?Będę wdzięczna za pomoc.

Nemezja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 21:09   #483
recydywiska
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

Dot.: Kolczyk

najglupsza rzecza jaka zrobilas bylo pojscie do kosmetyczki ktora zazwyczaj uzywa pistoletu ktoryy uszkadza tkanke. jako posiadaczka 12kolczykow w uchu w ustach i jezyku radze co udawac sie z przeklocialm do salonu piercingu. stalo sie tak poniewaz jak wszystkie kosmetyczki uzywaja niewlasciwych narzedzi ktor nie wglebiaja sie w sztuke koclzykowania ciala.
recydywiska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 22:02   #484
*aniula*
Raczkowanie

Hmmm... ja słyszałam, że płatek ucha (ale tylko płatek ucha) można robić u kosmetyczki pistoletem. Ja miałam robione pistoletem oby dwa ucha jak byłam mała (ok. 5 lat), wszystko pięknie się zagoiło, do dzisiaj nie mam problemów z dziurkami . Ale z innymi częściami ciała do przekłucia rzeczywiście radzę udać się do salonu piercingu

Pozdrawiam

Cel:
14.04.2007 - 21.04.2007 (na początek ) ZERO SŁODYCZY!!
*aniula* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 18:13   #485
sunrise
Rozeznanie

wszystko należy przekłuwać igłą, która jest sterylna i nie rozrywa tkanki, a ją oddziela. ja miałam przekłuwany w dzieciństwie płatek ucha pistoletem i kilka lat po przekłuciu nie nosiłam kolczyków. Dziurka nie zarosła się i tak już pewnie zostanie.. gdybym przekłuła igłą, nie byłoby problemu. Dlatego teraz ostrzegam wszystkich przed pistoletami..
sunrise jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 18:23   #486
enigma1985
Zadomowienie

a co do ucha to mogłaś mieć uczulenie na materiał z którego zrobiono kolczyk, który sobie sama zakładałaś. wątpię żeby to było naderwanie czegoś. moja rada-poczekaj aż się jako tako zagoi i pójdź do salonu piercingu.
enigma1985 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 20:46   #487
Nemezja
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez enigma1985 Pokaż wiadomość
a co do ucha to mogłaś mieć uczulenie na materiał z którego zrobiono kolczyk, który sobie sama zakładałaś. wątpię żeby to było naderwanie czegoś. moja rada-poczekaj aż się jako tako zagoi i pójdź do salonu piercingu.
Póki go nosiłam,wszystko wyglądało na zagojone.Co do uczulenia,to nie bardzo,bo to ucho bolało od razu jak tylko wyjęłam starego kolczyka.Za parę godzin włożyłam spowrotem,ledwo...myślała m,że przejdzie,a bolało kilka dni,jak dotykałam.Wyjęłam w końcu,próbowałam założyć inny,ale nie wszedł w2/3,tak jakby dziurka była już zagojona.Od wczoraj już nie próbuję.
Rzeczywiście jednak lepiej igłą,mądry Polak po szkodzie.

Stary 2006-11-28, 13:45   #488
Ingridia
Przyczajenie

Question przeklucie uszu u 8-letniej dziewczynki

Moja corka bardzo chce przekluc uszy. Jestem uczulona na stal chirurgiczna, wiec z duza nieufnoscia patrze na salony kosmetyczne, gdzie uszy przekluwa sie pistoletem i zaklada kolczyki ze stali chirurgicznej.

Kupilam corce kolczyki, male zlote koleczka i chcialabym jej je zlaozyc po przekluciu, tylko nie wiem, gdzie szukac odpowiedniego salonu? czy moze lcznicy, gdzie uszy przeklutoby jej recznie?

Mieszkamy w Warszawie,

Pozdrawiam,

Ingridia
Ingridia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-28, 15:15   #489
mirynka
Wtajemniczenie

Dot.: przeklucie uszu u 8-letniej dziewczynki

jak ja mialam przebijane uszy to kosmetyczka powiedziala zeby sie zakladac odrazu zlotych kolczykow bo pozniej tylko takie bedzie mozna nosic bo na inne ucho moze zle reagowac, moze ropiec. Niewiem czy to prawda
ja zanioslam swoje srebrne kolczyki i kosmetyczka przekula mi uszy wlasnie tymi kolczykami.

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...1#post16332141

Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-28, 16:10   #490
Aneta_-
Raczkowanie

GG do Aneta_- Send a message via Skype™ to Aneta_-

Ja miałam przekłuwane uszy o ho ho troszki temu, byłam cos w podobnym wieku 7/8 lat i kosmetyczka uzyła do tego pistoletu, a potem "dostałam" (tzn. mama zapłaciła) za kolczyki własnie zdrowotne, a jak sie teraz okazuje moge tylko je nosic, jeszcze złoto, srebro i nic wiecej. Szkoda =(
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...24#post3750424
Aneta_- jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 08:46   #491
LEW
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Aneta_- Pokaż wiadomość
Ja miałam przekłuwane uszy o ho ho troszki temu, byłam cos w podobnym wieku 7/8 lat i kosmetyczka uzyła do tego pistoletu, a potem "dostałam" (tzn. mama zapłaciła) za kolczyki własnie zdrowotne, a jak sie teraz okazuje moge tylko je nosic, jeszcze złoto, srebro i nic wiecej. Szkoda =(
U mnie to było też troszkę lat temu. Uszy przekuwał mi...ZEGARMISTRZ.
Ingridia kosmetyczka powinna bez problemu przekuć uszy bez pistoletu.
LEW jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 10:15   #492
kaja-sz
Rozeznanie

Zgadzam sie, szczegolnie te starsze bo keidys nie bylo przeciez pistoletow. Ja mialam przebijane uszy jak mialam 3 albo 4 latka przez moja ciocie jedno ucho wogole nie bolalo drugi juz gorzej oczywscie igla. Potem zalozyla mi zlote kolczyki. Na poczatku nosilam tylko zloto bo chyba ropilay mi na srebro ale i tak chcodzilam az sie ucho przyzwyczaila i tym sposobem moge nosci nawet jakies metalowe
kaja-sz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 22:00   #493
xyoko
Zakorzenienie

Wybiłabym z głowy taki pomysł 8 - latce
xyoko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 22:32   #494
pAtiŚ
Zakorzenienie

Ja miałam przekłuwane uszy jak byłam dosyć jeszcze mała, ok 3-4 latka...nie pamietam czym mi kosmetyczka przekłuwała... ale pamiętam co nieco że mnie nawet nie bolało

pAtiŚ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-29, 22:38   #495
maartucha
Zadomowienie

GG do maartucha

ja mam kolczyki od 5 roku zycia i pamietam ze mnie kosmetyczka "załatwila" igiełka, bo wtedy jeszcze pistolety nie byly tak popularne jak dzis. Ale nie zastanawiaj sie, jesli twoje dziecko chce... a co do gabinetu to nie pomoge, bo niestety nie jestem z Warszawy ani okolic

" . . D
zisaj uwierzyłam, że do szczęścia
Mi wystarczy bym przy Tobie była . . . "
(19.05.2006)

[luksjaa]104680[/luksjaa]
maartucha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 00:12   #496
aaliyah
Zakorzenienie

Jak mialam 8 lat to blagalam Mame i prosilam o kolczyki i ulegla. Kochana Mamusia Mialam przekluwane uszy pistoletem srebrnymi kolczykami. Troche mi sie uszy potem papraly, ropialy... Ale nigdy nie zalowalam, ze sobie je przeklulam.

Moje kolezanki przekluwaly sobie uszy nawzajem igla krawiecka, oczywiscie z zachowaniem zasad higieny i nigdy zadnych powiklan nie mialy.
aaliyah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 11:33   #497
Iwa_iw
Zakorzenienie

GG do Iwa_iw

Ja też od malutkiej dziewczynki noszę kolczyki Na początku były srebrne, potem złote, następnie nosiłam wszystko ci mi się podobało. I dopiero od jakiegoś roku moje uszy zmieniły upodobania. Mogę nosić tylko złoto i srebro

Może warto spróbować zapytać w przychodni. Ja miałam tak przekłuwane uszy. Nie wiem ile trzebabyłoby zapłacić, ale zrobiłaby to pielęgniarka w warunkach sterylnych. Popytaj w gabinetach zabiegowych, może się uda
Iwa_iw jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 11:38   #498
hecate
Zakorzenienie

GG do hecate

Moja siostra miala 6 lat i przebili jej uszy pistoletem - darala sie jak opetana goily sie troche dlugo Moja ciotka pistoletem przebila uszy swojej wtedy rocznej corce (!!) to byla dopiero masakra....

Moze ktos starej daty przebija teraz igla - ja kiedy mialam manie na kolczykow ilosci hurtowe kupowalam sobie sterylne igly w aptece takie dosyc spore odkazalam lapy, miejsce przeklucia i robilam - takie goily mi sie najszybciej

Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 19:04   #499
freyja17
Przyczajenie

Unhappy Dot.: powikłania po przekłuciu uszu

Przekułam uszy u kosmetyczki około półtora miesiąca temu, nosiłam odpowiednio długo kolczyki od przekłucia, ale również mam problem. Często włożenie nowych kolczyków jest bolesne i trudne nawet zaraz po zdjęciu poprzednich. Oprócz tego jak dotknę dziurki to czuć wyraźną jakby twardą kulke albo guzek. Po zdjęciu kolczyka widać na nim żółtawą rope ale jest jej mało. Nie mam pojęcia co to jest i jak to wyleczyć. Dodam, że uszy mam przekłute dość wysoko żeby nie przerwały sie przy noszeniu cięzkich kolczyków. Prosiłabym o jakąś rade specjalisty. Z góry dziękuje
freyja17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-22, 20:56   #500
freyja17
Przyczajenie

Dot.: powikłania po przekłuciu uszu

Ech, na prawde prosze o jakąs rade... zwlekam z pojsciem do lekarza bo czekam na odpowiedz jak tak szperałam po internecie to doszłam do wniosku ze to ziarniak moze byc....
freyja17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 16:06   #501
Blond-Angel
Przyczajenie

Wink Pomocy Z Przekłuciem Uszu!!

Hej
Chciałabym przekłuć sobie Ucho by miec dwie dziurki ale nie wiem jak to zrobić???

Prosiła bym o szybkom odpowiedź
Z góry dzięki!!

Blond Angel
Blond-Angel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 17:07   #502
kina92
Przyczajenie

Dot.: Pomocy Z Przekłuciem Uszu!!

hmm chcesz to zrobioć sama rozumiem???????? ja nie polecam tego tak jak ja to zrobiłam -wzielam kolczyka namoczylam w spirytusie(tak mi kolezanki powiedzialy) i przebiłam ... tak samo na chrząstce.... ale najlepiej uaj sie do kosmetyczki
kina92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-26, 17:19   #503
Nemezja
Zakorzenienie

No...bierzesz portfel w kieszeń,idziesz do studia piercingu albo do kosmetyczki,mówisz gdzie chcesz,przebija ci,płacisz,mówisz"dziekuj ę ,do widzenia"i wychodzisz.

Stary 2007-01-26, 17:32   #504
Cdz
Zakorzenienie

kup 2 igły i przekłuj... mozesz zrobic tez kolczykiem jak mówiła Kina

http://madewithmarmelade.blogspo t.com/

06/05/2015 Nowe kolczyki : szalony bollywood!
Cdz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 10:05   #505
Izaluka
BAN stały

Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Ja miałam przebijane w wieku 3 lat. Ciocia iglą mnie załatwiła Ponoć nieźle się darłam Teraz widze, że mam te dziurki trochę nierówno, ale nie przeszkadza mi to mocno. Nosiłam złote kolczyki.

Z wiekiem zaczęłam mieć manię kolczykową. Uwielbiam je nosić i uważam że są ozdobą każdej kobiety. Mogę nosić każdy rodzaj, nawet kolczyki sztuczne.

W gimnazjum zrobiłam sobie drugą dziurkę w prawym płatku. Kosmetyczka pistoletem mnie przebiła i założyła swój kolczyk. Dbałam, przemywałam wodą utlenioną i ranka się zagoiła. Nie powiem, bo pierwszy tydzień trochę bolało.

W liceum namówiłam Babcię na prezent imieninowy dla mnie Kolczyk w chrząstce. Też pistoletem Sekunda bólu a tyle radości Noszę tam piękną perełkę Oczywiście nic mi się nie dzieje z uszami, chrząstka początkowo trochę bolała, ale jakoś zniosłam

Ogólnie polecam przebić dzieciaczkom już od najmłodszych lat. Ostatnio moja 4 letnio kuzynka miała przebijane. Dzieciak ma potem dużo radości chwaląc się kolczykami

W gimnazjum przebijałam kumpeli drugą dziurkę w płatku usznym. Najlepiej mieć kolczyk ostry (ten od kosmetyczki z pistoletu się najbardziej nadaje). Na płatku usznym robicie sobie pisakiem kropke, gdzie ma być. Bierzecie mydło lub surowego ziemniaka - przykładacie z tyłu płatka usznego. Miejsce odtłuszczacie spirytusem, wodą utlenioną, no i wbijacie. Jak ktoś ma miękkie serduszko to nie polecam Może polecieć krew, ale raczej powinna minimalnie. Można szybko - jednym zdecydowanym ruchem lub stopniowo się wbijać. Oczywiście BOLI jak cholera Kumpela dała mi w pysk Nie zrażałam się i tym sposobem już od około 6 lat nosi sobie trzeci kolczyl ) O nową dziurkę dbała - rumianek, woda utleniona. Po miesiący założyła srebrny kolczyk

Edytowane przez Izaluka
Czas edycji: 2007-01-28 o 10:12 Powód: Zapomniałam dodać...
Izaluka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-28, 15:10   #506
Yaza
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
W gimnazjum przebijałam kumpeli drugą dziurkę w płatku usznym. Najlepiej mieć kolczyk ostry (ten od kosmetyczki z pistoletu się najbardziej nadaje). Na płatku usznym robicie sobie pisakiem kropke, gdzie ma być. Bierzecie mydło lub surowego ziemniaka - przykładacie z tyłu płatka usznego. Miejsce odtłuszczacie spirytusem, wodą utlenioną, no i wbijacie. Jak ktoś ma miękkie serduszko to nie polecam Może polecieć krew, ale raczej powinna minimalnie. Można szybko - jednym zdecydowanym ruchem lub stopniowo się wbijać. Oczywiście BOLI jak cholera Kumpela dała mi w pysk Nie zrażałam się i tym sposobem już od około 6 lat nosi sobie trzeci kolczyl ) O nową dziurkę dbała - rumianek, woda utleniona. Po miesiący założyła srebrny kolczyk
Boże, widzisz i nie grzmisz Kurczę, mogłabyś sobie te mądrości zachować, ludzie tak potem robią i płaczą mi w ramię, że boli, że ziarnina się robi, i że nie chce się rok goić
Yaza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 18:42   #507
agNIESIA_B.
Przyczajenie

Witam! Mam taki problem, liczę na waszą lub p. Beaty pomoc.. Po 2 miesiącach powiedzmy że wygojonych dziurek postanowilam zdjać "lecznicze" (dodam ze tak jak pisalyscie wczesniej byla to bardza ciezka sprawa).. podraznilam troche uszy, zmienilam na srebro (mialy cienkie sztyfty, ciensze niz lecznicze) po 2 dniach chcialam zalozyc "zwykle" na biglach, nie sztyftach.. meczylam sie chyba z 1h z nimi w koncu nie moglam wlozyc ani tych ani tych, poprosilam o pomoc kosmetyczke, ona w sek zalozyla imprezowe haczyki jednak powiedziala ze mocno rozdraznilam dziurki.. po imprezie zdjelam kolczyki na noc, rano zrazona stwierdzilam ze wloze dopiero jutro, przemyje i dam im odpoczac.. niestety uszy zarosly KOMPLETNIE.. minel ok. msc, po dziurkach ani śladu, wyczuwam jedynie grudke w miejscu przekłucia w jednym i drugim uchu.. Co teraz? Przekłuwać czy poczekać? W tym samym miejscu? ( w te grudki? ) Uszy miałam przekłuwane pistoletem. . . Dzięki z góry za każdą odpowiedź, szczególnie kogoś z doświadczeniem, pozdrawiam, Aga
agNIESIA_B. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 18:55   #508
Nemezja
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agNIESIA_B. Pokaż wiadomość
Witam! Mam taki problem, liczę na waszą lub p. Beaty pomoc.. Po 2 miesiącach powiedzmy że wygojonych dziurek postanowilam zdjać "lecznicze" (dodam ze tak jak pisalyscie wczesniej byla to bardza ciezka sprawa).. podraznilam troche uszy, zmienilam na srebro (mialy cienkie sztyfty, ciensze niz lecznicze) po 2 dniach chcialam zalozyc "zwykle" na biglach, nie sztyftach.. meczylam sie chyba z 1h z nimi w koncu nie moglam wlozyc ani tych ani tych, poprosilam o pomoc kosmetyczke, ona w sek zalozyla imprezowe haczyki jednak powiedziala ze mocno rozdraznilam dziurki.. po imprezie zdjelam kolczyki na noc, rano zrazona stwierdzilam ze wloze dopiero jutro, przemyje i dam im odpoczac.. niestety uszy zarosly KOMPLETNIE.. minel ok. msc, po dziurkach ani śladu, wyczuwam jedynie grudke w miejscu przekłucia w jednym i drugim uchu.. Co teraz? Przekłuwać czy poczekać? W tym samym miejscu? ( w te grudki? ) Uszy miałam przekłuwane pistoletem. . . Dzięki z góry za każdą odpowiedź, szczególnie kogoś z doświadczeniem, pozdrawiam, Aga
To to samo co u mnie I nie wiem od czego,może za prędko wyjęłam,a może jam uczulona na nikiel czy coś?
Miałam taką grudkę,to był chyba ziarniak,kłuł jak dotykałam płatka ucha z obu stron,ale rozmasowywałam go(nie wiem,czy to zasługa masowania,bo może sam z siebie zszedł)i juz ani śladu.

Stary 2007-01-31, 07:10   #509
Izaluka
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Yaza Pokaż wiadomość
Boże, widzisz i nie grzmisz Kurczę, mogłabyś sobie te mądrości zachować, ludzie tak potem robią i płaczą mi w ramię, że boli, że ziarnina się robi, i że nie chce się rok goić
Sposób jest powszechnie znany i to nie są żadne moje mądrości. Napisałam co zrobiłam w gimnazjum! Nie uważam tego za super wyczyn. Mojej kumpeli się udało akurat, wszystko super się zagoiło itd.
Masz racje, że czasem źle sie kończy. Nie namawiam do tego, ale ludzie mają szalone pomysły i lubią ryzyko
Izaluka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-31, 12:17   #510
Yaza
Rozeznanie

Jak to nie namawiasz do tego, przecież wyraźnie pisałaś "bierzecie ziemniaka", "robicie kropkę", cała instrukcja obsługi jak dla tłuka na dodatek, to co to było, jak nie namawianie? Namawiasz ludzi, żeby sobie robili krzywdę. To nie jest metoda powszechnie znana, ja myślałam, że tylko idioci tak robią i to na wsiach, gdzie ma na salonu ani kosmetyczki. Jeżeli wiesz, że z takich akcji robi się syf, to może ich nie reklamuj, bo idę o zakład, że jakaś trzynastolatka chętnie pójdzie, czytając takie coś, za radą, zamiast uszanować własne zdrowie i iść do profesjonalisty. Teksty że ludzie mają szalone pomysły i lubią ryzyko są w tym momencie żenujące i nie na miejscu.
Yaza jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
ból, kolczyk, kolczyk w uchu, kolczyki, limfa, problem, pytanie, ropa

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości