Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-09-12, 18:53   #1231
pyska17
Rozeznanie

GG do pyska17
Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

jest mam nowego kolczyka w uchu Ear Cartilage pierce jest śliczny i nic nie boli...może troszkę za to krwi się troszkę polało,ale teraz jest okMam nadzieję,że będzie wszystko oki
pyska17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 18:54   #1232
Kancia xD
Przyczajenie

Unhappy Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

HEJ!!! DZIEWCZYNY..MAM MAŁY PROBLEM. WŁAŚNIE DZIŚ PRZEKUŁAM SOBIE DRUGĄ DZIURKĘ U KOSMETYCZKI. ONA NIE POWIEDZIALA MI NIC NA TEN TEMAT POPROSTU PRZEBILA I JUZ.KOLCZYK MAM LECZNICZY. ALE JESZCZE DZIS PARE GODZ. POZNIEJ ZMIENILAM NA INNY NIE SREBRNY. NIC NIE ODCZUWAM I NIC MNIE NIE BOLI. NIC Z NIA NIE ROBILAM PARE RAZY PRZEMYLAM WODA...Z TEGO CO TU PISZECIE BOJE SIE TROCHE O NIA ABY NIE WDALO SIE NIC ZLEGO... PROSZE NAPISZCIE CO MAM ZROBIC.. CZY ZNOWU ZALOZYC TAMTEN CZY JUZ TRZYMAC TEN CO MAM...??? help!!!!
Kancia xD jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 16:40   #1233
klaudiaiscool
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Kancia xD Pokaż wiadomość
HEJ!!! DZIEWCZYNY..MAM MAŁY PROBLEM. WŁAŚNIE DZIŚ PRZEKUŁAM SOBIE DRUGĄ DZIURKĘ U KOSMETYCZKI. ONA NIE POWIEDZIALA MI NIC NA TEN TEMAT POPROSTU PRZEBILA I JUZ.KOLCZYK MAM LECZNICZY. ALE JESZCZE DZIS PARE GODZ. POZNIEJ ZMIENILAM NA INNY NIE SREBRNY. NIC NIE ODCZUWAM I NIC MNIE NIE BOLI. NIC Z NIA NIE ROBILAM PARE RAZY PRZEMYLAM WODA...Z TEGO CO TU PISZECIE BOJE SIE TROCHE O NIA ABY NIE WDALO SIE NIC ZLEGO... PROSZE NAPISZCIE CO MAM ZROBIC.. CZY ZNOWU ZALOZYC TAMTEN CZY JUZ TRZYMAC TEN CO MAM...??? help!!!!
wg mnie lepiej załóż z powrotem ten leczniczy, bo na ten nieznany stop możesz być uczulona i będzie niefajna sprawa
klaudiaiscool jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 10:16   #1234
peppa87
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Kancia xD Pokaż wiadomość

Jesli masz jeszcze mozliwosc to zaloz tamten. A przed zdjeciem trzeba bylo przeczytac ze nie wolno wyjmowac do zagojenia. Tez tak zrobilam i mi sie goi do dzis czyli 7 miesiecy sol fizjologiczna i octenisept. 2 razy dziennie najlepiej tak jak kolzeanka pisala wyzej. Do wygojenia. To ze nic nie boli to nie regula. Mnie tez nic nie bolalo...:/
peppa87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 16:31   #1235
klaudiaiscool
Przyczajenie

Właśnie - brak bólu nie świadczy o braku np. zakażenia
Stary 2008-09-15, 21:07   #1236
elmilinden
Raczkowanie

Muszę się pochwalić, że mi się już uszy zagoiły. Kręcę kolczykami na wszystkie strony, wieszam na nich cięższe kolczyki i nic mnie już nie boli, nie piecze, nawet jak maltretuję te dziury. W zasadzie mogłabym już wymienić kolczyki, tyle że nie na jakieś ciężkie.

I mam pytanie- bo złote kolczyki nie sprzyjają podobno A platynowe? A np. srebrne ale rodowane? Albo białe złoto rodowane? Czy to ma kluczowe znaczenie?

I z innej beczki- jaki rodzaj zapięcia się najłatwiej zakłada (żebym sobie z nim poradziła) i jest najbardziej praktyczny? Chyba najłatwiej założyć bigle otwarte, ale chyba w takich kolczykach niezbyt dobrze się śpi. I mogą się o coś zaczepić... A na początku wolałabym nie naderwać sobie ucha Skoro na razie kolczyków nie można wyjmować na długo, to chyba zostają mi jakieś nieduże kolczyki na sztyft?
elmilinden jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 21:35   #1237
klaudiaiscool
Przyczajenie

Może labrety z płaskim z tyłu, a np. z przodu odkręca się kulkę.
To z małych kolczyków, a z dużych to nie mam pojęcia
Stary 2008-09-15, 21:51   #1238
Wenress
Zakorzenienie

Z dużych to są też duże kółka na sztyft, i do tego lekkie
Bigle są kiepskie, zwłaszcza te zamykane.
I kółeczek takich z cieniuśkim zapięciem nie polecam, mi zawsze kaleczą dziurki :/

Ćwiczę!
Wenress jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 21:57   #1239
klaudiaiscool
Przyczajenie

A fakt, są
Mi też czasem kaleczą. Nie polecam.

Albo może angielskie zapięcie? [podgląd] nie powinny się takie zaczepiać
Stary 2008-09-15, 22:20   #1240
midday
Raczkowanie

GG do midday
Smile Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Zawsze jak się przeziębie to głupie pomysły wbijam sobie do głowy
teraz postanowiłam, że przekłuje sobie uszy... może i to nie jest głupi pomysł bo od dawna się nad tym zastanawiałam, ale nie wiem czemu nie miałam odwagi. Przecież to myk i już..
Jak wyzdrowieje to umuwie się na wizytę w studiu percingu... bo chyba nie warto u kosmetyczki? Nie chce mieć przebijanych uszu pistoletem

trzymajcie za mnie kciuki, że się nie rozmyśle
Stary 2008-09-15, 23:32   #1241
elmilinden
Raczkowanie

A małe kolczyki na sztyftach mogą być? Bo na razie chyba powinny być lekkie.

To jakie zapięcie w kołach jest dobre? Takie w klasycznych kołach, przewężenie, taki jakby drut, który się potem zapina?

Bo mi się podobają kolczyki na otwartych biglach, ale chyba na razie sobie daruję

Jeśli ktoś wie coś na temat materiałów, to jeszcze proszę o komentarz.
Stary 2008-09-16, 15:59   #1242
klaudiaiscool
Przyczajenie

Ja myślę, że mogą.
Osobiście już nie nosze kół bo po nich moje uszy były zaczerwienione. niezależnie od materiału z jakiego były zrobione.
Stary 2008-09-16, 18:25   #1243
Wenress
Zakorzenienie

Tak, najlepsze małe na sztyfcie
Co do zapięć, dla mnie najgorsze są te cieniutkie, które sie wciska w dziurkę w środku kółka.... są cieniuśkie i jak pisałam, kaleczą mi uszy, natomiast z grubymi sztyftami nie ma problemu. Bigle otwarte chyba mogą być, tylko nie do spania i wg mnie są średnio wygodne, bo jakimś szalikiem można o nie zahaczyć, czy wlosami :P
No i wg mnie łatwiej sie zakłada proste sztyfty od bigli, ale to pewnie zależy od osoby :P

Ćwiczę!
Wenress jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 21:33   #1244
Zielone_korale
Wtajemniczenie

czy do ucha, do dodadkowej dziurki moge wlozyc takiego kolczyka jak do nosa? chodzi mi o to, ze maja malutkie kuleczki, a chce jak najmniejsze i takich w zwyklych kolczykach nie znajde, tylko, ze one maja ciensze te sztyfty od zwyklycg czy potem nie zdarzy sie cos takiego, ze zwyklego kolczyka juz nie wloze? dziurka nie jest do konca wygojona.
Zielone_korale jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 10:21   #1245
miss venflon
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez elmilinden Pokaż wiadomość
Muszę się pochwalić, że mi się już uszy zagoiły. Kręcę kolczykami na wszystkie strony, wieszam na nich cięższe kolczyki i nic mnie już nie boli, nie piecze, nawet jak maltretuję te dziury. W zasadzie mogłabym już wymienić kolczyki, tyle że nie na jakieś ciężkie.

I mam pytanie- bo złote kolczyki nie sprzyjają podobno A platynowe? A np. srebrne ale rodowane? Albo białe złoto rodowane? Czy to ma kluczowe znaczenie?

I z innej beczki- jaki rodzaj zapięcia się najłatwiej zakłada (żebym sobie z nim poradziła) i jest najbardziej praktyczny? Chyba najłatwiej założyć bigle otwarte, ale chyba w takich kolczykach niezbyt dobrze się śpi. I mogą się o coś zaczepić... A na początku wolałabym nie naderwać sobie ucha Skoro na razie kolczyków nie można wyjmować na długo, to chyba zostają mi jakieś nieduże kolczyki na sztyft?
nie nie zagoiły się-uszy goja się od 4-5 tygodni w górę-są ledwo podgojone
jeśli nie jestes uczulona na metale-możesz nosić wszytsko,z tym,że jakość materiału ma znaczenie-jesli juz mają to byc zwykłe jubilerskie cacka to tylko srebro wysokiej próby i złoto
Cytat:
Napisane przez Zielone_korale Pokaż wiadomość
czy do ucha, do dodadkowej dziurki moge wlozyc takiego kolczyka jak do nosa? chodzi mi o to, ze maja malutkie kuleczki, a chce jak najmniejsze i takich w zwyklych kolczykach nie znajde, tylko, ze one maja ciensze te sztyfty od zwyklycg czy potem nie zdarzy sie cos takiego, ze zwyklego kolczyka juz nie wloze? dziurka nie jest do konca wygojona.
a ile już ci się goi-jak włozysz mniejsza średnicę pręta kanał sie zejdzie-i może byc potem problem z włożeniem innego
Stary 2008-09-17, 13:20   #1246
Zielone_korale
Wtajemniczenie

juz 4 miesiace, ale nadal jedna dziurka ropieje, z druga chyba wszytsko w porzadku. to lepiej poczekac az bedzie wszystko ok i wtedy bede juz mogla?
ja z tym ropieniem chyba tak juz mam, bo spytalam mamy i jak bylam mala to te podstawowe dziurki tez nie chcialy sie zagoi, jedna musiala byc 2 razy przebijana.
codziennie przemywam to sola fizjologiczna, czasami rumieankiem, jest mozliwosc ze to sie do konca tego roku zagoi?
Stary 2008-09-17, 13:31   #1247
miss venflon
Zakorzenienie

niech zgadne o ile pamiętam to był strzał z pistoletu?

ropienie to oznaka infekcji-pomoże antybiotyk-albo Tribiotyc albo proponuje konsulatcję z lekarzem i niech on przepisze odpowiedni środek
Stary 2008-09-17, 15:46   #1248
elmilinden
Raczkowanie

No nawet jeśli są podgojone, to chyba mogę wymienić kolczyk na inny sztyft po 3 czy 4 tygodniach, jeśli nic tym uszom nie dolega i nigdy nic z nich nie leciało, nie bolą itp. Nie czuje już nawet swędzenia, więc to gojenie ma się ku końcowi.

A platyna może być jako metal?

Nie wiem, czy jestem uczulona na metale. W uszach nic nie nosiłam. Natomiast nosze zegarki, biżuterię z elementami metalowymi czasami i nic mi nigdy nie dolegało. To znaczy, że nie mam uczulenia, czy kolczyki to zupełnie inna sprawa?
Stary 2008-09-18, 14:42   #1249
Noc(nik)
Zadomowienie

Ja przebiłam uszy jakieś 2 lata temu i do dziś dziurki pobolewają[pistolet u kosmetyczki nieoczytana byłam]. Czasami nic, spokój, wszystko ok, ale np. jak już założę inny kolczyk to czasami boli przy wkładaniu. To może przez różną grubość bigla itp? Jednych wcale nie mogę założyć. Ostatnio nie nosiłam kolczyków jakieś 2-3 tygodnie, przy wkładaniu był ból, potem przez cały dzień prawe ucho, a jak zdjęłam to dziurki są lekko sine. Czyżby organizm chce aby się one zarosły Głupia po przebiciu przemywałam wodą utlenioną, spirytusem salicylowym To teraz skutkuje?

Noc(nik) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 15:54   #1250
myszkaa6
Przyczajenie

hm czy wiecie cos na temat kolczyka w uchu pod nazwąTragus ? czy przeklucie boli i jak długo sie goi ?

do zrzucenia: 7 - 6 - 5 - 4 - 3 - 2 - 1 - 0kg
myszkaa6 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 16:08   #1251
snide
Zadomowienie

GG do snide

mnie osobiście bolało jak cholera ale ból to sprawa indywidualna. poza tym możesz poprosić o znieczulenie. co do gojenia to jak to chrząstka, bywa różnie. goi się ok. 2-4 miesięcy.

snidehead.blogspot.com sneakers
facebook.com/snidehead
snide jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 16:32   #1252
Zielone_korale
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez miss venflon Pokaż wiadomość
niech zgadne o ile pamiętam to był strzał z pistoletu?

ropienie to oznaka infekcji-pomoże antybiotyk-albo Tribiotyc albo proponuje konsulatcję z lekarzem i niech on przepisze odpowiedni środek
tak, z pistoletu

tribiotic tez uzywalam ale sie skonczyl a w aptekach nie ma.
jakbym poszla z tym do lekarza to lekarz nie uzna, ze z taka blahostka przychodze?
Stary 2008-09-18, 16:54   #1253
miss venflon
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Zielone_korale Pokaż wiadomość
tak, z pistoletu

tribiotic tez uzywalam ale sie skonczyl a w aptekach nie ma.
jakbym poszla z tym do lekarza to lekarz nie uzna, ze z taka blahostka przychodze?
to lepiej błahostke rozwinąć w poważną infekcję?
odpowiedz sobie sama
Stary 2008-09-19, 14:59   #1254
Zielone_korale
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez miss venflon Pokaż wiadomość
to lepiej błahostke rozwinąć w poważną infekcję?
odpowiedz sobie sama
rozumiem, ale lekrze sa rozni, mieszkam w malym miescie i duzego wyboru tu nie ma, jak mi keidys lekarz powiedzial, ze przeziebienie ( dosyc mocne) to blahostka to teraz tylko chodze kiedy juz bez antybiotykow sie nie obejdzie bo tak sie zle czuje.
no i co lekarz poradzi mi na?
bede musiala wyjac tego kolczyka, bo jak nim ruszam to boli.
kiedy ostatnio przemywalam to taki malenki strupek zostal na waciku, to chyba ta ropa?, ale w ciagu miesiaca tylko dwa razy cos takiego bylo.
Stary 2008-09-21, 14:44   #1255
trinity103
Przyczajenie

Mi bardzo zależy na kolczykach jednak mam z nimi spore problemy Dwa lata temu przebijałam sobie uszy u kosmetyczki. Wybrałam złote kolczyki i od początku bardzo mi się paprały. Przez 2 tyg. ropiały i strasznie bolało. W końcu jej wyjęłam bo nie chciały się zagoić mimo iż przemywałam je wodą utlenioną. W tym roku spróbowałm ponownie tylko ze srebymi kolczykami i u innej kosmetyczki przez miesiąc goiły sie idealnie, wcale nie bolały. Wyjęłam te od kosmetyczki i zamieniłam na inne srebne. I tu zaczęły się znowu problemy. Przez tydzień bardzo bolały i znowu pojawiła się ropa. Z jednym jest już lepiej jednak z tyłu drugiego przy dziurce pojawiła się spora kulka jakby ropa zaczęła się zbierać pod skórą. Co powinnam zrobić aby sie tego pozbyć i żeby uszka w końcu się zagoiły? pomocy!!
trinity103 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 14:53   #1256
miyusakoshi
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez trinity103 Pokaż wiadomość
Mi bardzo zależy na kolczykach jednak mam z nimi spore problemy Dwa lata temu przebijałam sobie uszy u kosmetyczki. Wybrałam złote kolczyki i od początku bardzo mi się paprały. Przez 2 tyg. ropiały i strasznie bolało. W końcu jej wyjęłam bo nie chciały się zagoić mimo iż przemywałam je wodą utlenioną. W tym roku spróbowałm ponownie tylko ze srebymi kolczykami i u innej kosmetyczki przez miesiąc goiły sie idealnie, wcale nie bolały. Wyjęłam te od kosmetyczki i zamieniłam na inne srebne. I tu zaczęły się znowu problemy. Przez tydzień bardzo bolały i znowu pojawiła się ropa. Z jednym jest już lepiej jednak z tyłu drugiego przy dziurce pojawiła się spora kulka jakby ropa zaczęła się zbierać pod skórą. Co powinnam zrobić aby sie tego pozbyć i żeby uszka w końcu się zagoiły? pomocy!!

czym ci przebijała? pistoletem?

woda utleniona wcale nie pomaga w gojeniu się ran. Można nią przecierać przez pierwszy dzień, albo dwa. Woda utleniona jest po to, by z ran usuwać bakterie przez które może dojść do zakażenia.
Ważne byś nie spała na kolczykach, nie uciskała ich. Najlepiej przebijać uszy igłą, bo ona przebija kolejne błony, a pistolet rozrywa je i przez to ciężko się skórze zregenerować. Możliwe też, że te drugie kolczyki były brudne, dlatego zaczęły ci ropieć uszy.

edit:
ludzie też często mylą ropę z płynem, który wydziela się w czasie gojenia ran.
miyusakoshi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 15:04   #1257
vvatermelon
Raczkowanie

1-nie przebijac u kosmetyczek.
2-a jak juz to kolczyk powinien byc z tytanu
3- brob Boze nie przemywac woda utleniona! tylko sola fizjologiczna
U mnie tez limfa(nie ropa) zbierala sie pod skora i nie mogla wyjsc. Najlepiej wyjac wtedy kolczyka, ale ja wbilam igle(sterylna) w gulke i wycisnelam(tylko limfe).
vvatermelon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 20:45   #1258
trinity103
Przyczajenie

hmm.. no właśnie przebijała mi chyba pistoletem, ale kolczyki były czyste, w specjalnym opakowaniu. Spróbuję to przebić tylko trochę obawiam się czy nie zacznie mi się przez to bardziej paprać w jaki sposób mogę odróżnić ropę od limfy? zastanawiam się czy mam je czymś przemywać czy tak po prostu zostawić skoro woda utleniona nie jest dobra?
trinity103 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 14:29   #1259
peppa87
Przyczajenie

A ja mam z kolei nowy problem. Jedno uszko zagojone drugie sie goi nadal tak jak pisalam pare stron dalej piercier kazal przemywac octeniseptem no to przemywam. Mialo sie wszystko wyleczyc po ok 2 tyg bo nie bylo infkecji, limfa wyciekala i tyle. Ale minely 2 tyg a nawet juz prawie miech a ta dziurka nadal boli. Bol pojawia sie glownie jak przesune kolczyk w dziurce (nie w trakcie przesuwania tylko po i jest on taki piekąco-swędzący). Dodam ze z powodu infekcji 1,5 miecha temu mam tam zalozony tytanowy kolczyk i chyba ma odrobine wieksza objetosc niz moj wczesniejszy, ktory tam mialam. Ponadto uszy przekluwalam w lutym wiec przeklucie nie jest swieze.

Czy mozliwe jest ze dziurka boli z powodu grubosci kolczyka? Bo chyba niemozliwym jest bym byla uczulona na tytan ktory nie uczula? Ciezko juz cokolwiek zaradzic na ta dziurke i nie wiem o co chodzi a zostalo tak niewiele do pelnego wygojenia...

Moze mi ktos udzielic profesjonalnej rady? Bo trafilam w slepa uliczke...
peppa87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 10:18   #1260
coperfildo
Raczkowanie

3 lata temu zrobilam sobie 5 dzirek w jednym uchu
po roku mialam jakies zakazenie czy cus, ze zaczelo mi kolczyki do srodka wciskac i ucho mi napuchlo
musialam zdjac kolczyki, wszystko ybloby ok gdyby nie taki bezbarwny pecherzyk w miejsce kolczyka. probowalam go przebic zeby go usunac ale tylko krew poleciala :/
nie wiem co to jest

Tagi
ból, kolczyk, kolczyk w uchu, kolczyki, limfa, problem, pytanie, ropa

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości