Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-02-11, 20:16   #1861
buffy249
Rozeznanie

Dot.: Kolczyk w uchu - wątek zbiorczy - przekłuwanie, wrażenia, problemy

Cytat:
Napisane przez agrestowa Pokaż wiadomość
Czy wygląda na to że moje uszy zostały dobrze przebite i prawidłowo o nie dbalam, że tak ladnie się goją czy najgorsze jeszcze przede mną (ropa itp.) ?
Jak zostały dobrze przebite igłą a nie pistoletem i założone odpowiednie kolczyki to jest szansa, że zagoją się bez problemów i nic Ci nie grozi A co do ropy - jakiś stan zapalny zawsze się może jeszcze wdać w okresie gojenia, który w przypadku "zwykłych" dziurek w uszach trwa ok 8 tygodni. Tyle bym na Twoim miejscu poczekała też co najmniej z wymianą kolczyków, wtedy powinno być ok
buffy249 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 22:48   #1862
agrestowa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez buffy249 Pokaż wiadomość
Jak zostały dobrze przebite igłą a nie pistoletem i założone odpowiednie kolczyki to jest szansa, że zagoją się bez problemów i nic Ci nie grozi A co do ropy - jakiś stan zapalny zawsze się może jeszcze wdać w okresie gojenia, który w przypadku "zwykłych" dziurek w uszach trwa ok 8 tygodni. Tyle bym na Twoim miejscu poczekała też co najmniej z wymianą kolczyków, wtedy powinno być ok
dzieki za odpowiedz
Były przeklute igłą
agrestowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 21:01   #1863
JolkaOlka
Raczkowanie

Brr, ja do pistoletów też się zraziłam, miałam przekłutą drugą i trzecią dziurkę w lewym uchu dokładnie rok temu, ta druga niby jest ok, ale trzecia jest już w chrząstce i paskudzi się do dzisiaj. Nic mi nie pomaga, dlatego rzadko noszę w niej kolczyk. Drugi raz w ogóle bym się nie zdecydowała na przekłucie, nauczyłam się już spać tylko na prawym boku, żeby ucha nie przyciskać
JolkaOlka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 14:46   #1864
Sheyy
Przyczajenie

witam, przebiłem sobie ostatnio 2 ucha w profesjonalnym studio (mam zamiar rozpychać do tuneli ; D) i mam pytanie, czy w tydzien po przebiciu normalne jest, że jak scisne w miejscu przebicia to jeszcze boli ? (dodam, że nie mam żadnego obrzęku, wszystko ładnie wygląda)
Sheyy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 15:50   #1865
Lola20
Rozeznanie

Sheyy, tak to normalne gojenie nawet takiego miejsca jak płatek ucha wymaga czasu. Może to trwać nawet kilka tygodni, w zależności od indywidualnych predyspozycji. To, że przekłucie wygląda dobrze/nie paprze się, nie jest czerwone i spuchnięte nie oznacza, że jest już całkowicie wygojone. Pielęgnuj odpowiednio miejsce przekłucia i najlepiej za dużo przy nim nie grzeb tzn. nie naciskaj, nie drap itp. Z wymianą kolczyków/rozpychaniem trzeba jeszcze poczekać
Stary 2011-03-09, 16:04   #1866
Sheyy
Przyczajenie

o dziekuej bardzo za odpowiedz a jeszcze dla spokoju, stal chirurgiczna moze mi nie sluzyc?
Stary 2011-03-09, 17:32   #1867
Lola20
Rozeznanie

niestety tak, zwłaszcza jeśli jesteś uczulony na nikiel najbezpieczniejszą opcją jest zakładanie na świeże przekłucie kolczyków z tytanu - to całkowicie antyalergiczny metal, więc przy odpowiedniej pielęgnacji wszystko powinno ładnie się goić. Ale są ludzie, którym i kolczyki ze stali nieźle służą Tak więc jeśli nie masz żadnych niepokojących objawów świadczących o uczuleniu to wymiana kolczyków nie jest konieczna. Ale na przyszłość lepiej jednak wybierać biżuterię z tytanu lub bioplastu czy ptfe
Stary 2011-03-09, 17:34   #1868
Sheyy
Przyczajenie

a jak wyglądają te objawy alergiczne? taka sytuacja jak u mnie to raczej nie to ?
Stary 2011-03-09, 19:28   #1869
Lola20
Rozeznanie

Nie, nie - u Ciebie wygląda to na zupełnie normalny proces gojenia Uczulenie na nikiel najczęsciej objawia się zaczerwienieniem skóry w miejscu, w którym ma styczność z uczulającą biżuterią, swędzenie i pojawienie się wysypki w postaci malutkich pęcherzyków wypełnionych płynem. Czasem dziurka zaczyna ropieć. Najwyraźniej nie jesteś uczulony, więc wszystko powinno być ok. Nie masz się czym przejmować, bo przekłucie jest jeszcze "świeże". Tydzień czasu to naprawdę niedużo - u mnie np. przekłucia płatka goiły się ok 3-4 tygodnie Dbaj o przekłucia: przemywaj solą fizjologiczną/octeniseptem, a wszystko powinno ładnie się goić.
Stary 2011-03-12, 11:03   #1870
Sheyy
Przyczajenie

dziekuje za rozwianie wszelkich niepewnosci : D, ogolnie chyba zorientowalem sie ze sam sobie szkodze myjac glowe i usyz okrutnie goraca woda ;f
Stary 2011-03-12, 20:18   #1871
Lola20
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Sheyy Pokaż wiadomość
dziekuje za rozwianie wszelkich niepewnosci : D, ogolnie chyba zorientowalem sie ze sam sobie szkodze myjac glowe i usyz okrutnie goraca woda ;f
Oj, no jasne, że to nie jest wskazane jeśli do tego przekłucie ma przez dłuższy czas kontakt z detergentem jak np. szampon czy perfumowany żel pod prysznic to może dodatkowo podrażniać. Bądz ostrożny i staraj sie robić to co napisałam w poprzednich postach, a będzie wszystko ok jak na razie wygląda na to, goi się prawidłowo. I oby tak dalej
Stary 2011-03-18, 23:57   #1872
gburiavonfuria
Zadomowienie

dziewczyny,
tak mnie naszło dzisiaj, mam nowiutkiego concha, zmieniłam sobie kuleczkę na mniejszą. trochę z tym problemu było i tak się zastanawiam - co się stanie jak kuleczka się odkręci i wpadnie do ucha? to duży ból? można liczyć na to, że sama wypadnie czy trzeba do lekarza?
Stary 2011-03-20, 21:10   #1873
buffy249
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez gburiavonfuria Pokaż wiadomość
co się stanie jak kuleczka się odkręci i wpadnie do ucha? to duży ból? można liczyć na to, że sama wypadnie czy trzeba do lekarza?
Mi raz wpadła kuleczka 3 mm do ucha i ból był żaden, tylko uczucie zatkanego ucha. Niestety sama nie chciała wypaść, dopiero jak koleżanka pomogła mi wypłukać ucho wodą to udało się jej pozbyć. No niestety jak kuleczka utkwi w uchu to trzeba się wybrać do lekarza, bo samemu to praktycznie niemożliwe jest ją wyciągnąć.
Stary 2011-03-29, 19:20   #1874
MalinowaMamba
Zakorzenienie

O, dobrze, że trafiłam na ten wątek
Za niedługo kolega będzie mi przebijał prawe ucho. Mam zrobione dwie podstawowe dziurki w płatkach uszu, a teraz chce dokładnie jak na tym zdjęciu. Troche wyżej niż podstawowy i helixa. http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-..._3487815_n.jpg
No i mam kilka pytań. Jaką igłe kupić? 12 mm, czy 9? Ucho mam wcześniej odkazić spirytusem? Bo tak czytam ten wątek i raz jest polecany, a raz nie Kolczyki już mam zamówione z wildcat. Zamykaną podkówkę z tytanu g23 i labreta z bioplastu. Zaznaczyłam dodatkowo sterylizacje. Potem przemywać oceniseptem, tak? Ile razy dziennie, 3, czy wystarczy. np. wieczorem nim, a rano i w południe rumiankiem?

Platki uszu miałam przebijane u kosmetyczki, jak miała półtora roku i do 7 roku życia nosiłam cały czas złote kolczyki. Potem założyłam takie ni to srebrne i strasznie mi ropiały chyba z miesiąc, ale ciągle je nosiłam, tylko często przemywałam ucho rumiakiem i w końcu przeszło. Teraz moge nosić wszystkie kolczyki i nic mi się nie dzieje, chociaż troche się boje, jak to będzie z tymi dziurkami..
MalinowaMamba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 00:07   #1875
miss venflon
Zakorzenienie

nie wiem oczekujesz recepty jak wykonać prawidłowo przekłucie-idź na kurs
już pisałam w innym wątku co myślę ,na temat kłucia się u kolegi co pojęcia zielonego nie ma co robi
a twoje pytania świadczą o całkowitym nieogarnianu sytuacji-co z tego ,że zamówiłaś kolczyki z wildcata-co z tego,że wysterylizowane jak nie masz zielonego pojęcia o temacie-a igłą 12 mm czy 9mm to se można tunele wyciąć (btw.w polsce nie są dostępne takie rozmiary)
Stary 2011-03-30, 00:16   #1876
MalinowaMamba
Zakorzenienie

Przepraszam, przywaliłam z tymi mm . Nie ogarnięta jestem w temacie, więc pytam. Kolega wie, co robi, niestety teraz przebywa za granicą i nie mam możliwości się z nim skontaktować, a umówiliśmy się, że ja wszystko przygotuje. Zdaje sobie sprawę, że lepiej byłoby pójść do salonu (ba, nawet chciałam, ale w okolicy jest jeden i jak przeczytałam opinie w internecie tak...), ale już zdecydowałam i zwyczajnie prosze o rady, a nie o oceny moralne.
MalinowaMamba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 00:27   #1877
miss venflon
Zakorzenienie

ale jeśli to profesjonalista to sam powinien to wszystko zapewnić-a ty się obcyh ludzi po forach pytasz?
jełsi ty musisz załatwiac wszystko to tym bardziej w jakikolwiek profesjonalizm kogokolwiek nie uwierzę
Stary 2011-04-10, 12:52   #1878
rudzielec92
Rozeznanie

cześć
mam mały problem. mianowicie kilka dni temu dorobiłam sobie po 2 dziurki w każdym uchu. przedwczoraj po obudzeniu przeżyłam szok - nie miałam jednego kolczyka. myślałam, że wypadła mi kuleczka, bo z tyłu sztyft był. koleżanka próbowała wyciągnąć do tyłu, ale nie bardzo szło więc spróbowała do przodu. okazało się, że ta kuleczka po prostu weszła mi w dziurkę! teraz muszę często poprawiać, bo ciągle wchodzi. nie mogę już bardziej rozluźnić. co teraz powinnam zrobić? iść do tej kosmetyczki?
rudzielec92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 13:32   #1879
miss venflon
Zakorzenienie

wyjąć-koczlyk jest za krótki-a kulki możesz w każdym momencie nie wypchnąć i skończy się na wycinanu skalpelem
i udać się do lekarza bo dam sobie rękę uciąć,że za taką opuchlizna idzie infekcja i to solidna-więc konieczny będzie antybiotyk

ot poprostu jedna z wielu nieprzyjemności po przekłuciu pistoletem miejsca,które się do tego nie nadaje
Stary 2011-04-11, 17:28   #1880
Kindzorek
Przyczajenie

GG do Kindzorek

hej. nie wiem czy wcześniej nie było takiego tematu, bo przyznaję, że nie czytałam wszystkiego. Chciałabym zrobić sobie industrial w Londynie na Camden Town. Może któraś z Was tam była albo słyszała coś o jakimś studiu, które się tam znajduję i może mi coś doradzić?
Kindzorek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 13:12   #1881
rose91
Przyczajenie

Hejj.!
1. Kosmetyczki są bardzo profesjonalne (to miejsce na pewno przebije ci pistoletem.)
2. Możesz sobie zrobić 2 dziurki za jednym zamachem, a przynajmniej ja tak mam, nie musisz czekać aż ci się zagoi ta 2 dziurka. Możesz sobie zrobić 2 naraz.
3. Jak już zrobisz te dziurki pistoletem , to minimum przez 2 tygodnie nie wyjmuj kolczyków, ja wyjęłam tydzień po zrobieniu dziurek kolczyka , bo chciałam zmienić na innego, a potem nie mogłam go wsadzić, motałam się z tym chyba godzinę. A zwykłe kółeczka kupisz w każdym sklepie z kolczykami .. papa ; *
rose91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 16:57   #1882
buffy249
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez rose91 Pokaż wiadomość
1. Kosmetyczki są bardzo profesjonalne (to miejsce na pewno przebije ci pistoletem.)
Taaaak, bo przebijanie pistoletem jest naprawdę szalenie profesjonalne..

Cytat:
Napisane przez rose91 Pokaż wiadomość
3. Jak już zrobisz te dziurki pistoletem , to minimum przez 2 tygodnie nie wyjmuj kolczyków
Rzeczywiście, doskonała rada - z tym, że kolczyki w płatkach uszu goją się minimum 6 tygodni i przez tyle czasu nie należy ich wyjmować. Po dwóch tygodniach to sobie można co najwyżej rozwalić na nowo kanał przekłucia. Zastanawia mnie też, do kogo właściwie były adresowane te światłe porady?
Stary 2011-05-15, 18:41   #1883
JolkaOlka
Raczkowanie

Ja nie polecam przekłuwania dwóch dziurek na raz, zrobiłam tak w lewym uchu, druga jako tako się zagoiła, ale trzecia babrze się do dziś (pierwszą robiłam ok. 15 lat temu, jako dzieciak). Ucho przekłuwałam w lutym zeszłego roku i do dziś mam z nim problemy, do tego dziurka jest zrobiona trochę pod kątem, więc nie polecam kosmetyczek. Aha, i wyjęłam kolczyki grubo po miesiącu, może nawet dwóch - na niewiele się to zdało, bo ucho nie było zagojone.
JolkaOlka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 22:18   #1884
Agusia37
Raczkowanie

GG do Agusia37
Question Kolczyk w uchu. Ważne pytanie.!!!!

Cześć.
Mam pytanie. Dokładnie 7 stycznia zrobiłam sobie 2 kolczyka w płatku ucha. raz było lepiej, raz gorzej. No i teraz zdecydowałam, że chcę wyjąć go. Tylko, że leci mi limfa( białe). I nie wiem, czy mam go jeszcze trzymać, czy mogę go zmienić na inny.

Jeśli wątek był to z góry przepraszam.

Dłonie są twoją wizytówką, paznokcie moją pasją.
Agusia37 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 10:13   #1885
marychaaaaa
Raczkowanie

Dot.: Kolczyk w uchu. Ważne pytanie.!!!!

Wydaje mi sie ze mozesz wyjac . Ja tez tak mialam w uszach, wyjelam, zmienilam kolczyk na inny i jest oki Polewam ucho sola fizjologiczna i octeniseptem jak potrzeba.

Razem od : 11.11.2009

Dieta nielaczenia.
Jest: 72.....
Bedzie: 58.....
marychaaaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 21:39   #1886
agata1335
Raczkowanie

Może przemywaj ucho rumiankiem. Nie wiem czy możesz spirytusem salicylowym, więc nie powiem Ci, żebyś nim przemywała, ale możesz się zorientować ; ]
agata1335 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 15:58   #1887
buffy249
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez agata1335 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy możesz spirytusem salicylowym
Spirytusu nie stosuję się do pielęgnacji przekłuć! Jak masz kolczyk już tak długo to powinna wystarczyć sama sól fizjologiczna do usuwania ewentualnych strupków z limfy.
Stary 2011-05-20, 16:43   #1888
agata1335
Raczkowanie

No właśnie dlatego napisałam, że nie wiem czy może ; )
agata1335 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-05, 19:49   #1889
Agusia37
Raczkowanie

GG do Agusia37
Talking Dot.: Kolczyk w uchu. Ważne pytanie.!!!!

Dzięki wielkie za odpowiedzi
Kilka dni po pytaniu wyjęłam kolczyka. Dokładnie przemyłam octeniseptem i włożyłam dłuższy, srebrny kolczyk. Wszystko się ładnie wygoiło, teraz namawiam mamę na następny ;D

Dłonie są twoją wizytówką, paznokcie moją pasją.
Agusia37 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 13:28   #1890
kasiulkasp
Raczkowanie

Hej dziewczyny! Ponad 3 tyg temu przebiłam uszy- to pierwsze moje dziurki, przebijałam pistoletem u kosmetyczki, 2 tyg wszystko było ok, w 3tyg. lewa dziurka mi zaropiała, jak przetarłam dokładnie ucho to nie pojawiła się następnego dnia wcale, ale za 2 dni ucho miałam bardzo delikatnie różowe i ropa była znowu ale bardzo bardzo mało-przebiłam wtedy taka małą gulkę która mi się zrobiła i wyleciało wszystko, minął prawie tydzień i jest ok - od 1 zaropienia uszy przemywam spirytusem- tylko mam pytanie czy zdjąć je po 4 tyg od przekłucia czy poczekać jeszcze z tydzień, bo 4 tyg. mijają za 3 dni? Poza tym jak zawsze żałuję, że nie wlazłam wcześniej na wizaz zanim cokolwiek zrobiłam w tym wypadku przekłułam uszy, bo igłą nie chciałam, myślałam, że lepszy jest pistolet

kasiulkasp jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
ból, kolczyk, kolczyk w uchu, kolczyki, limfa, problem, pytanie, ropa

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości