Jak powstrzymać się od wyciskania?! - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-10-24, 17:51   #3031
Little Angel
Wtajemniczenie

Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania?!

Cytat:
Napisane przez sweet_white_chocolate Pokaż wiadomość
A ja wczoraj uczyłam sie do sprawdzianu kilka godzin i przy okazji pięknie wydziubałam sobie kilka kolejnych blizn, jak nie dziur Ja juz nie wyrabiam, ta choroba wymaga ode mnie za dużo cierpliwości i silnej woli, nie wytrzymuje juz po prostu, staje sie to dla mnie zmorą dnia codziennego, a z drugiej strony przez moją w pewnym sensie bezradność, jest mi obojętne czy po kolejnym dziubaniu dojdzą mi jakieś blizny, dziury bo i tak już mam dużo i nawet nie będzie widać potem róznicy a teraz przynajmniej nie będe się wstydziła wstrętnego zaropialca.... Przepraszam jeśli kogoś tym zdemotywowałam, ale pisze co myśle, może mi przejdzie, we mnie jest tyle sprzeczności.... widac że jestem za młoda, żeby to wszystko pojąć, moja głupota mnie przeraża, a zarazem nie potrafie wybrać czegokolwiek. Wyciskanie jest silniejsze ode mnie, a najgorsze jest to że tak z pozoru błache "przyzwyczajenie" może wpływać na nasz humor i ogólnie można powiedzieć nawet całe życie bynajmniej w moim przypadku tak jest... Przepraszam, za ten post pewnie nie powinnam go w ogóle napisać
Jednak dobrze,ze napisalasTo wyciskanie to chyba nalog.A z nalogami jest bardzo ciezko wygrac.To chyba tak jak z jedzeniem czekolady.Zjedzenie jednej kostki wplynie na poprawe nastroju,poprawi sen,jest afrodyzjakiem...zjedzenie calej czekolady wprawi w potworne poczucie winy,bo to juz czwarta tabliczka w tym tygodniu,bo zdrwowie,bo cera,bo weglowodany,bo tusza...Usuniecie jednego pryszcza sprawi,ze jutro go nie bedzie,szybko o nim zapomne,ale zmasakrowanie twarzyMoim zdaniem to jest skutek nieradzenia sobie z choroba,z jej psychicznymi nastepstwami.W dalszym ciagu bedziemy zjadac czekolade dziennie mimo,ze wiadomo,ze nie wolno pod zadnym pozorem.I gdybym miala powiedziec co bylo mi latwiej zrobic,mowie,ze latwiej bylo mi rzucic papierosy i nie siegnac po zadnego przez trzy lata(w dalszym ciagu sie trzymam),niz byloby powiedzenie'od dzis ani jednego pryszcza wycisnietego wiecej".
Tu trzeba fachowej porady,psychologa chyba albo psychiatry.Oni potrafia zmotywowac czlowieka zeby znow zaczal kochac siebie

Efek-dobrze,ze tydzien dobrze sie zaczal dla ciebie.Dobry humor wazna rzecz
Little Angel jest offline  
Stary 2006-10-24, 18:08   #3032
sweet_white_chocolate
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Little Angel Pokaż wiadomość
Tu trzeba fachowej porady,psychologa chyba albo psychiatry.Oni potrafia zmotywowac czlowieka zeby znow zaczal kochac siebie

Efek-dobrze,ze tydzien dobrze sie zaczal dla ciebie.Dobry humor wazna rzecz
Psycholog, psychiatra to wymaga również wielkiej odwagi Powiedzenie o moim problemie nawet rodzicom to by dla mnie było zbyt trudne... Strasznie sie z tym wszytskim czuje... Efek co ja bym oddała za dobrze rozpoczęty tydzien
sweet_white_chocolate jest offline  
Stary 2006-10-24, 18:20   #3033
sweet_white_chocolate
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez AaniaA Pokaż wiadomość
jakos gardlo mi siada . moj maly synio mnie zarazil . w nocy to mialam taki bol gardla, ze nie moglam spac i kilkanascie razy sie budzilam w nocy . oby to szybko minelo.
Aniu ja też gardziołko zainfekowane Ogólnie to wszystko mnie przynebia, mimo ze wiele dobrego spotyka mnie od niedawna, to stan mojej skóry zawsze mnie zasmuca, robi mi sie po prostu przykro, a przez to, że mam to co mam i robie niestety, to co robie, wina za mój niezbyt przyjemny wygląd spada na mnie... i tak mam wilkie poczucie winy za to że mam nieszczęsny trądzik
Stary 2006-10-24, 19:10   #3034
Little Angel
Wtajemniczenie

To ze masz tradzik to raczej nie twoja wina Ja nie mialam go az do 19 roku zycia.I nie sadze bym go wywolala,ani zebym na niego zasluzyla .Bylo mi to kure**two pisane i juz,podobnie jak tobie.Wszystko bylo mniej bolesne gdyby nie koniecznosc tlumaczenia ciociom,wujkom,ze czego ja nie uzywalam,ile kasy nie wydalam...na nic.A proszenie o pomoc,Czekoladko,nie jest niczym zlym.Pewnikiem twoja mama udaje,ze ty masz zwyczajny tradzik,ewentualnie powie,ze masz nie ruszac buzi i tyle.Nie wie,co jest w srodku,bo jej nie powiedzialas,nie dalas jej szansy.Ona nie wie jakie to wszystko jest trudne dla ciebie.Ale moze zapros kiedys mame na rozmowe,usiadz z nia z dala od zgielku domowego i powiedz po prostu.Moze zacznij od pytan jak to bylo z nia,moze z jej siostra(jesli ja ma),czy tez byly takie problemy skorne...Bedzie ci latwiej jesli bedziesz miala poczucie wsparcia od kogos bardzo bliskiego.A mamy wbrew pozorom dla swoich dzieci sa w stanie zrozumiec nawet problem tradziku,mlodosci,itp:ehe m:

Pojscie do psychiatry wymaga odwagi,ale kiedy czlowiek czuje,ze bardzo chce byc zdrowy,a sam nie umie sobie poradzic-wtedy sie decyduje.
Ja chodzilam przez pewnien czas,powod wizyt byl zupelnie inny,ale rezultat jest taki,ze nauczylam sie patrzec na siebie i na swoje ulomnosci troche innaczej
Stary 2006-10-24, 19:53   #3035
efek88
Przyczajenie

Wiecie dziewczyny tydzien fajnie zaczelam ale co z tego i tak nie jest tak jak bym chciala ale jestem na dobrej drodze. Brevoxyl fajnie na mnie dziala, musze byc systematyczna a napewno sie tego pozbede. nie wiem kiedy i czym ale pozbede trzeba miec dobre nastawienie chociaz czasem to takie trudne. dzisiaj jestem wesola a moze jutro przybita... niewiadomo... oby bylo dobrze, lepiej. odrobina korektora i jakos daje rade - zebym tych paskud nie widziala, a po umyciu buzi glinka zielona punktowo - fajnie zasusza i nic nie wyciskam bo glinka przykryte, jak dla mnie KWC na tradzik, jest niezadowdna, na cala twarz jak i punktowo.

tylko wiem ze o ladna skore walcze nie tylko dla siebie ale dla mojego TZ, wazne jest tez znaleźć taka motywacje, ja ja mam
efek88 jest offline  
Stary 2006-10-24, 19:59   #3036
ziuta.
Rozeznanie

nie odzywam sie bo nabroiłam i mam kare. coś mi sie wydaje że z natura i instynktem (wyciskaniem) nie wygram teraz lecze efekty mojej glupoty! mam taka obolala twarz. dlaczego glupota boli po fakcie a nie przed
ziuta. jest offline  
Stary 2006-10-24, 20:07   #3037
AaniaA
Zakorzenienie

efek88 powodzenia .

Czekoladko
Little Angel bardzo madrze napisala . posluchaj jej, to madra kobietka . tylko zebys przestala masakrowac ta swoja buzie chociaz w niewielkim stopniu, to juz na pewno z cera byloby lepiej.

Little Angel to korzystaj maksymalnie z urlopu . oby szybko przeszedl Ci ten wysyp .

ja ruszylam jednego dziada, bo zrobilo mi sie to bardzo czerwone i wiedzialam, ze cos tam siedzi w srodku. nie pomylilam sie - to ten pieprzony "robak" tam byl . choroba, skad tyle dziwnych rzeczy jest po skora na buzi to ja nie wiem . na szczescie po tej akcji to miejsce nie jest teraz wypukle, a zaschniete.

co do bolu gardla to caly czas czuje . ponadto katar mi przychodzi, ale sie nie daje .
AaniaA jest offline  
Stary 2006-10-24, 21:35   #3038
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Cytat:
Psycholog, psychiatra to wymaga również wielkiej odwagi Powiedzenie o moim problemie nawet rodzicom to by dla mnie było zbyt trudne... Strasznie sie z tym wszytskim czuje... Efek co ja bym oddała za dobrze rozpoczęty tydzien
Ja powiedziałam mamie i tacie, a raczej wypłakałam, ze czuję się okropnie i ehhh same wiecie. Mój tata zapisał mnie do dermatologa i ze mna pojechał (wow!) no i teraz się zoracuje. Niedawno mi powiedział "ahh widzisz jakiego mas zkochanego tatusia, dzięki mnie juz masz gładko, tylko te "dzioby" ci zostały". A jak zobaczy, że wyciskam to tylko mi powie, że efekty sama tego widzę...Tylko to jest takie trudne. Mamo, to hmm głownie nie porusza tematu, bo wie, że nei lubie o tym mówić, ale zawsze mi przyniesie to co chcę, to też cos znaczy. Czekoladko pamietaj, ze rodzicom zawsze mozesz zaufać, oni jednak nie potrafią Ci pomóc jeśli nie wiedzą dokładnie co czujesz. Kiedyś to minie, ale wtedy z tak wielkim zalem będziesz patrzeć w przeszłość, ze tak się cały czas sama męczyłaś, a rodzice wsparliby Cię, dodali otuchy. Dasz radę

Aniu, ahh e "robaki" to są takie najgorsze, jescze jak potem ta ropka się znowu zbiera i znowu...Własnie mam takiego zaskórniczka który został pieknie przez zorac wyciagniete teraz siedzi pod beznzacne. Zaraz wypróbuję wodę termalną ciekwe czy mnei złągodzi
In_ThE_ShAdOwS jest offline  
Stary 2006-10-24, 21:54   #3039
*luthien*
Raczkowanie

GG do *luthien*

nic dzis nie wycisnelam
*luthien* jest offline  
Stary 2006-10-24, 22:31   #3040
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

wydusiłąm tego zaskórnika, bo myslałam ze łątwo wyjdzie a tak dziwnie wygladał....a teraz mam wielką skorupę ze skóry, napuchło to troche teraz jakoś siediz pod tribioticiem i mam nadzieje, ze rano będzie lepiej...Boże, ale mam skorupę na czole po zoracu! Rano musi być peeling obowiazkowo
Stary 2006-10-24, 23:31   #3041
Pleple
Raczkowanie

AAAAAA!!!! No nie mogę, ale się wściekłam! Znowu zerwałam sobie strupa, tym razem podczas mycia! Oczywiście po zasmarowaniu Differinem pojutrze będe miała znowu ropny wulkan w tym samym miejscu Ja już nie wiem nawet, jak mam sobie myć twarz, starałam się jak najdelikatniej Czekam teraz, aż mi to przyschnie, przecież nie położę sobie Differinu na świeżą ranę
Pleple jest offline  
Stary 2006-10-25, 08:40   #3042
AaniaA
Zakorzenienie

Shadi ja tez tak mam, ze jak sobie cos upatrze to nie ma zmiluj sie, niestety .

mi sie cos robi na czole na gorze - jakas pozostalosc po poprzednim zamiast sie zagoic to odnowila sie . no, ale to kropla w morzu w porowaniu z tym co bylo wczesniej .
AaniaA jest offline  
Stary 2006-10-25, 09:57   #3043
bloondyna
Zakorzenienie

hehe a ja jakoś nie umiem się powstrzymać . .
wyskoczy mi coś wydusze i następnego dnia mam dwa kolejne . .
bo mi się sprzciwiają . .
teraz chociaż mam ładną buźkę bez takich . .
bloondyna jest offline  
Stary 2006-10-25, 13:23   #3044
sweet_white_chocolate
Rozeznanie

Głupio mi troche bo ostatnio pisze tylko o sobie, ale jak ja mam wam mówić, żebyście nie cisnęły, jak sama to robie Dzisiaj już nic nie ruszałam, bo kupiłam w końcu isotrexin i nie chce go nakładać na ranki, tylko na pryszcze A co do rodziców Shadi to moge Ci tylko pozazdrościć takiego odzewu z ich strony... Ja mam troche innych i częsciej sprawiają mi przykrość niż pocieszają W takich sprawach niestety musze sama sobie radzić, a raczej próbować, bo jak widać za bardzo sobie właśnie nie radze... No ale może skończe te swoje smuty, teraz będę wam zdawać relacje z tego jak mój isotrexin się sprawuje Dziękuje wam za wszystkie miłe słowa
Aniu jaki skład ma isotrex, bo mówiłaś że to prawie to samo co isotrexin?
Stary 2006-10-25, 19:54   #3045
Little Angel
Wtajemniczenie

Cytat:
Głupio mi troche bo ostatnio pisze tylko o sobie, ale jak ja mam wam mówić, żebyście nie cisnęły, jak sama to robie Dzisiaj już nic nie ruszałam, bo kupiłam w końcu isotrexin i nie chce go nakładać na ranki, tylko na pryszcze A co do rodziców Shadi to moge Ci tylko pozazdrościć takiego odzewu z ich strony... Ja mam troche innych i częsciej sprawiają mi przykrość niż pocieszają W takich sprawach niestety musze sama sobie radzić, a raczej próbować, bo jak widać za bardzo sobie właśnie nie radze... No ale może skończe te swoje smuty, teraz będę wam zdawać relacje z tego jak mój isotrexin się sprawuje Dziękuje wam za wszystkie miłe słowa
W takim razie CZekoladko,pamietaj,ze my chetnie wysluchamy i poradzimy w miare mozliwosci.
Mama nadzieje,ze isotrexin dobrze sie u ciebie przyjmie.Tylko przygotuj sie psychicznie na moliwy wysypjezeli juz teraz masz pryszcze,to lek tym bardziej cie wypryszczy.Ale warto cierpiec bo przeciez bedzie poprawa.

U mnie pelno suchych skore,ale mam to gdzies.Od jutra mam urlop,wyskocze do sklepu na zakupy i moge sie luszczyc.

Dzis moj szef podniosl mnie na duchu dajac mi jednoczesnie obraz tego co przechodza nastolatki z problemem skornym.Powiedzil,ze ja to juz sie rekreacyjnie lecze i wygladam wedllug niego dobrze,natomist jego sasiadka nastolatka(no,teraz ma 20 lat)to jezdzila z rodzicami po calej Polsce by sie leczyc,jadla rozne leki,antybiotyki,ziolowe, aloesowe...cuda,,,i cudowne pieniadze to kosztowalo.Teraz ma biedaczka po jakims czasie przerwy potworny ropny wysyp,jej ojciec mowi,ze kompleksow ma wiecej niz wlosow na glowie.Bo ja mam juz dojrzaly tradzik i dojrzaly charakter i to jest co innego.Ech...wiem co przechodzi ta biedaczka.Ale ja tez nie lubie stawac obok dziewczyn z idealna buzia.Tylko moja przyjaciolka mnie nie krepuje.Jej cera jest ucielesnienien piekna,delikatnosci,miekk osci-uwielbiam na nia patrzec.Wyobrazcie sobie piekna piekna kobieta o urodzie poludniowej,o wlosach splywajacych niczym kasztanowe rzeki na plecy,jej uroda jest bujna,bardzo kobiecaZato ona wgapia sie w moje wlosy i zazdroci tych moich 159cm i niskiej wagi przy zachowaniu kobiecych ksztaltow.I wszystko sie kompensuje

Taaa,to dopiero byla wypowedz na temat
Stary 2006-10-25, 20:07   #3046
sweet_white_chocolate
Rozeznanie

Little Angel jak ja bym chciała mieć takie podejście do sprawy jak Ty Ja też chce urlop od szkoły, przynajmniej mogłabym się zaszyć w domu i ten prawdopodobny wysyp może bym przetrzymała, a tak to bede sie w szkole ukrywać.... boje się że przez to narobie sobie jeszcze wiecej blizn, bo nie wytrzymam i powyciskam to co mi sie bedzie robiło Strasznie sie boje takiej sytuacji...
Stary 2006-10-25, 20:45   #3047
efek88
Przyczajenie

kurde u mnie chwilowa zalamka ale nic nie ruszam! i poki co jest dobrze po co robic sobie przebarwienia z ktorymi później sie walczy. Niby takie proste, kazda z nas to wie a mimo to kaleczy buźke. jakos to bedzie
efek88 jest offline  
Stary 2006-10-25, 21:10   #3048
sweet_white_chocolate
Rozeznanie

No właśnie niby wiemy że każdorazowe wycisnięcie może skończyć się przebarwieniami a często także bliznami a mimo to wciąż ciągnie ręce do twarzy Ja także mam teraz chwile załamiania, ciągle myśle o tym co mam na skórze, a podczas czytania czy siedzenia przed komputerem łapy momentalnie idą w ruch... Rozdrapuje co moje wstrętne pazurzyska napotkają na swojej drodze Mimo, że po chwili próbuj przestać i zdaje sobie sprawe z tego co robie, to albo przestaje po dokończeniu "dzieła" albo niestety skubie dalej... To staje się w pewnym sensie moją fobią, czy nie wiem juz jak to można nazwać A teraz na dodatek ten wypryszczający w większości przypadków isotrexin, przecież ja się załamie totalnie jak będę mieć jeszcze gorsze syfy niż teraz... Nie wiem czy to wszystko przetrzymam
Stary 2006-10-25, 21:31   #3049
nom_de...
Zadomowienie

Post Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania?!

Hmm... wypowiem sie cus...
Ja wielkich problemow z cera nie mam, ale mialam... Pamiatka po tym jest pare malych blizenek, ale juz prawie przyzwyczailam sie do nich... Paradoks Teraz mecze sie z paroma zaskornikami, takimi uparciuchami. Paluchy zawsze mam co najmniej pol metra od twarzy, no moze za wyjatkiem wieczornej toalety...
Jednak czasem z cholerna zazdroscia patrze sie na dziewczyny o idealnie gladkiej cerze, bez skazy... Wtedy przychodza mi do glowy pytania czemu ja, dlaczego ta cholerna skora niektorym sie psuje podczas (ale pozniej tez:/) okresu dojrzewania, czemu wylaza na niej roznej masci gule, pryszczole, setki rodzajow zaskornikow...?? Odpowiedz sa niby proste: burza hormonalna, sklonnosci genetyczne... blablabla. Ake dla mnie to i tak wszystko nielogiczne:/
Dziewczyny, ktore nie maja problemow z cera powaznie zastanawiaja sie nad rodzajem wzorku, ktorego maja zamiar na paznokietka przykleic czy kolorem cienia do powiek: "Seledynowy... nieee... morski jest ladniejszy... ale... ej ej... w swietle dziennym nie wyglada zbyt korzystnie, zdecyduje sie jednak na seledyn... hmm... a moze jednak..." Gdy wyskoczy im pryszcz: Armageddon, co one poczna... Nie przyzwyczajone do widoku tego okropienstwa szaleja z rozpaczy: Jezu co x powie/ powiedza...??" Ja nie mowie, ze wszystkie dziewczeta z ladna cera takie sa... Jednakze zatrwazajaca wiekszosc tak.
My, dziewczyny ze skornymi problemami, natomiast marzymy o tylko aksamitnej cerze, naprawde nic innego nam do szczescia nie jest potrzebne... Oj, gdyby taki dzien nadszedl... Dzien bez strachu przed spojrzeniem w lustro oraz zlosci i wszelkich frustracji, gdy na nie patrzymy...

Przynajmniej ja tak mysle...

Zycze sobie i pozostalym wytrwalosci i cierpliwosci w walce z tym utrapieniem...
nom_de... jest offline  
Stary 2006-10-25, 22:10   #3050
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez nom_de... Pokaż wiadomość
My, dziewczyny ze skornymi problemami, natomiast marzymy o tylko aksamitnej cerze, naprawde nic innego nam do szczescia nie jest potrzebne... Oj, gdyby taki dzien nadszedl... Dzien bez strachu przed spojrzeniem w lustro oraz zlosci i wszelkich frustracji, gdy na nie patrzymy...

Przynajmniej ja tak mysle...

Zycze sobie i pozostalym wytrwalosci i cierpliwosci w walce z tym utrapieniem...
Ehh marzenie, marzenie...może to brzmiec próznie, ale moi mmarzeniem numer jeden to jest własnie gładka cera ehhh

Sweet, ja też o tym cały czas myślę w lustrze dokłądnie ogladam cerę i to jest najgorsze kiedy na nia patrzę, jaka jest zniszczona. Najgorzej jest jak ktos mówi, ze będzie robił zdjęcia. Tego się strasznie boję...nie mam zdjęcia z legitymacji, stare ejst juz zniszczone, a nowego...chyba nie zrobie:/ chociaz moze będzie jakis fajny fotogram i zrobi photoshopa...Zdaaj relację jak się Isotrexin sprawuje, może nie zrobi Ci zadnej krzywdy, w koncu niedawno go stosowałaś.
Stary 2006-10-26, 07:04   #3051
bluegirl
Zakorzenienie

GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl

u mnie dalszy ciąg błędnego koła, szkoda gadać

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline  
Stary 2006-10-26, 07:52   #3052
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie

Blue, przepraszam jeśli to co napiszę Cię urazi,
ale ostatnio kiedy nei spojrzę na ten wątek - zawsze widzę Twoją wypowiedź, zę znowu coś zrobiłąś

dziwię się trochę
sama uwielbiam wyciskać
ale wiem, że jeśli tego robić nei będę - wszelkei krostki szybciej znikną same [no z pomocą peelingów, kremów itp - wcale nei najdroższych] aniżeli jeśli bym je wycisneła
i mimo że mnie ciągnie do wyciskania - mówię nei i koniec

przeciez robiąc jak robisz - tylko pogarszasz sprawę
znajdź w sobie choć odrobinę silnej woli i powiedz nie,
ale nie na kilka tygodni - tyle czasu praktycznie pozwoli zobaczyć początki, malutkie wyniki, ale to będzie poczatek do "zwycięstwa"

powstrzymaj się na długi długi czas - masz ochotę wycisnąć coś? nie patrz w lusterko, albo rób to jak najżadziej, lub w złym świetle, tak abyś nei widziała wszelkich krostek [a wiem, ze nawet te najmniejsze potrafi się rozdrapać do ogromych rozmiarów, wiem, zę wyszukuje się coś, czego nie ma a później okazuje się że to coś nei chce zniknąć]
wyobraź sobie jak będzie wyglądała twoja skóra - cała w bliznach i to tylko z twojej winy,
obetnij paznokcie -nie będziesz miała czym wyciskać
poprostu powiedz sobie nie

ja dałam radę i wierzę że i ty dasz radę

ale przestań już kobieto wyciskać
KasiaKatarzynka jest offline  
Stary 2006-10-26, 09:01   #3053
sweet_white_chocolate
Rozeznanie

Najgorsze, że musze filtry zacząć stosować to dla mnie najgorsze chyba w tym wszystkim Jak może się objawiać zapchanie przez filtr? Wczoraj pierwszy raz się isotrexinem posmarowałam. A Shadi ja mam isotrexin po raz pierwszy i musze powiedzieć, że już zaczynają mi się robić ropniaki, tak tak te z białymi główkami to Ania stosowała jakoś wcześniej i teraz znów wróciła ale do isotrexu, choć podobno to to samo.
Stary 2006-10-26, 09:01   #3054
AaniaA
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sweet_white_chocolate
sklad izotrexu: isotretinoina 0,05g w 100g zelu; substancje pomocnicze: butylohydroksytoluten, hydroxypropyloceluloza, etanol.

Cytat:
Napisane przez Little Angel
Mama nadzieje,ze isotrexin dobrze sie u ciebie przyjmie.Tylko przygotuj sie psychicznie na moliwy wysypjezeli juz teraz masz pryszcze,to lek tym bardziej cie wypryszczy.Ale warto cierpiec bo przeciez bedzie poprawa.
Czekoladko z tym wysypem to jest roznie. ja w lipcu, jak z buzka bylo zle, to nie mialam po izotrexie wysypu . bylo tak tragicznie, ze juz wczesniej wszystko wylazlo i izotrex tylko mi pomagal . natomiast teraz, w pazdzierniku pamietasz moje posty. bylo zle z buzia przed izotrexem, w czasie stosowania izotrexu tez. zaczelam od 10 pazdziernika i na poczatku przez 4 wieczory smarowalam nim sie, potem zrobilam przerwe na kilka dni, zeby dac skorze odpoczac i potem znowu. teraz jest 26 pazdziernika i jest (jak dla mnie oczywiscie) o niebo lepiej. nigdy nie bede miec jedwabistej cery, ale w porownaniu z tym, co bylo wczesniej, to teraz jest w porzadku.

Cytat:
Napisane przez nom_de...
Dziewczyny, ktore nie maja problemow z cera powaznie zastanawiaja sie nad rodzajem wzorku, ktorego maja zamiar na paznokietka przykleic czy kolorem cienia do powiek: "Seledynowy... nieee... morski jest ladniejszy... ale... ej ej... w swietle dziennym nie wyglada zbyt korzystnie, zdecyduje sie jednak na seledyn... hmm... a moze jednak..." Gdy wyskoczy im pryszcz: Armageddon, co one poczna... Nie przyzwyczajone do widoku tego okropienstwa szaleja z rozpaczy: Jezu co x powie/ powiedza...??" Ja nie mowie, ze wszystkie dziewczeta z ladna cera takie sa... Jednakze zatrwazajaca wiekszosc tak.
dokladnie . tez bym chciala miec tego typu "problemy" - jaki cien nalozyc na powieki, jaki kolor pomadki, blyszczyka uzyc, a nie martwic sie jak przykryc te gow** na buzi.

Cytat:
Napisane przez bluegirl Pokaż wiadomość
u mnie dalszy ciąg błędnego koła, szkoda gadać
no i co, moj bat nie pomogl .

ja jestem chora . czuje sie okropnie. z buzia srednio, bo wczoraj ruszylam takiego delikwenta na brodzie - za wczesnie oczywiscie, zatem dzisiaj nie jest dobrze. ale na razie nie patrze w lustro, gdyz nie mam na to sily. zaraz lece do wyrka spac, gdyz noc mialam nieciekawa .
AaniaA jest offline  
Stary 2006-10-26, 09:11   #3055
sweet_white_chocolate
Rozeznanie

Aniu to wracaj jak najszybciej do zdrowia, ja zostałam dwa dni w domu i dzisiaj już jest dobrze, jeszcze zastanawiam się czy nie zostać do końca tygodnia, bo jak teraz się nie wylecze porządnie to później będzie kiszka większa :/ Co do naszych retinoidów to isotrexin ma jeszcze 2% erytromycyny, więc może rzeczywiście będzie dobrze, bo mi bardzo pomagała (miałam w acnemycinie) i ma w innej kolejności te substancje pomocnicze :P ale to juz raczej nie ważne A moja buzia to straszne pobojowisko ostatnio Jak pamiętacie pisałam że mam te okropieństwa na policzkach, to teraz mam gorsze, bo trwalsze od nich dość głębokie ciemne dwie duże blizny i kilka mniejszych I to wszystko z mojej winy, strasznie sie z tym czuje, nawet nie chodzi juz o to że to wstrętnie wygląda tylko o to że to moja sprawka, moja nikogo innego
Stary 2006-10-26, 09:14   #3056
AaniaA
Zakorzenienie

Czekoladko to moze bedziesz miec teraz hamulec, gdyz takich preparatow jak izotrexin, izotrex nie nalezy stosowac na skaleczona skore.
AaniaA jest offline  
Stary 2006-10-26, 09:21   #3057
sweet_white_chocolate
Rozeznanie

Właśnie też pomyślałam o tym i wczoraj nic nie dziubałam Dzisiaj tez nic nie moge ruszyć (tak tak zdarza mi się nieświadomie, rozwalić jakiegoś delikwenta, przez drapanie ) więc mam mój kamyczek pod ręką, ta kuracja bedzie dla mnie może dobrym bodźcem, żeby w końcu przestać dziubać!!!
Stary 2006-10-26, 09:55   #3058
AaniaA
Zakorzenienie

Czekoladko zatem musisz byc dzielna . trzymam mocno kciuki, zeby Ci sie udalo nie wyciskac chociaz w malenkim stopniu.
AaniaA jest offline  
Stary 2006-10-26, 10:11   #3059
sweet_white_chocolate
Rozeznanie

Aniu bardzo bym tego chciała, żeby w końcu móc wyjść do ludzi, nie myśląc co chwile "co Ci ludzie o mnie myślą pewnie, że nie myje się, albo bierze ich obrzydzenie na mój widok" Częto takie myśli chodzą mi po głowie, bo jeżeli ja nie moge patrzeć na to co mam na skórze to co dopieo Ci którzy przyzwyczajeni są do nieskazitelnej cery
Stary 2006-10-26, 10:27   #3060
bluegirl
Zakorzenienie

GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl

Cytat:
Napisane przez AaniaA Pokaż wiadomość
no i co, moj bat nie pomogl .
hehe na poczatku przeczytałam brat i nie mogłam załapać o co chodzi ehhh zielona herbata mi chyba szkodzi
bat nie zadziałał, ale wreszcie jakoś wyglądam i nie ma tych wielkich zbiorów bo znów Zorac szedł na noc i powyciagał, ale całkiem nieźle się goi

KasiaKatarzynka
nie uraził mnie Twój post, ale nie dla wszystkich to takie proste, czasem u mnie słowo nie działa, ale nie zawsze, kilka stron do tyłu, pochwaliłam się że taki sposób na mnie świetnie działa, ale już przestał działać.
Fakt pisze tu o tym że znów coś wycisnełam, ale po to przeciez jest ten wątek, czasem piszę ze udaje mi się kilka dni nic nie dziubać, ale nie zawsze jest różowo, zresztą nie tylko u mnie, zauważ że nie tylko ja tu piszę o tym że mi sie nie udaje, ale wszystkie w tym wątku z tym walczymy, staramy się, a że czasem jest pod górkę to trudno, sa i takie dni, ale przychodza w koncu takie lepsze. Ja ostatnio miałam całkiem udany okres, a że teraz znów Zorac poszedł kilka nocy do tyłu, mam wolne więc mogę oczyścić twarz trochę, w higienicznych warunkach oczywiście. Ja walcze cały czas.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości