Jak powstrzymać się od wyciskania?! - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2005-12-04, 01:50   #421
greenmagda
Raczkowanie

Dot.: jak powstrzymac sie od wyciskania????!!!!!

wytrzymałam tydzień, nie wycisnełam ani jednej krostki. a to wszystko przez studia, bo gdy sie mam cały dzien zajec, a potem jeszcze do pozna trzeba sie uczyc, to tak naprawde czlowiek w ogole nie mysli o tym co ma na czole. niestety jest jedno ale... gdy wrocilam do domu, umylam ladnie buzke i zauwazylam ze mam mnostwo zaskornikow. wszedzie na nosie, polikach czole, skroniach. postanowilam oczyscic twarz w sposob jak najabrdziej higieniczny. potem jeszcze raz dokladnie umylam buzie, wmasowalam krem nawilzajacy, troszke benzacne, wypilam herbatke rumiankową i.... poszlam spac. rano oniemialam, skora gladka, zadnych grudek, ropnych ognisk zapalnych. jednym słowem bajka. jutro znowu wyjezdzam na uczelnie. i mam wielkie postanowienie, nie dotkne buzi przez kolejne 5 dni. a efektami tego dzialania podziele sie z wami w przyszlym tygodniu, mam nadzieje ze poprawi sie nieco wyglad mojej cery :-D trzymajcie sie cieplo. pozdrawiam paaaa
greenmagda jest offline  
Stary 2005-12-04, 13:51   #422
Aneta(anecia)
Raczkowanie

Unhappy Dot.: jak powstrzymac sie od wyciskania????!!!!!

nie no superrrr ja sie chyba załamie...jestem od dwóch miesięcy na kuracji isotrexinem nawet było lepije ale nieee bo oczywiście anetka musiała zjeść tone chipsów czekoladek i batoników żeby zatopić smutki a raczej przejeść wiec mnie opsypało maksymalnie a do tego sie powyciskała i teraz mam na twarzy wstrętne czerwone placki...chyba najpierw muszą sie wysuszyć myślicie że tormentiol i maść cynkowa do niezły pomysł??? kurde a najgorsze jest to że jak wyjde na pole jak jest zimno to nawet nie są czerwone ale fioletowe...sine pomocy!!!!
Aneta(anecia) jest offline  
Stary 2005-12-04, 16:33   #423
@ska
Raczkowanie

a ja wczorja poleglam, tzn dzisiaj, bo to bylo po powrocie z imprezy, o 5 rano chcialo mi sie cisnac. Ale cholera wkurzylam sie na te zapchane pory wrrrno i mam, nie wszystkie ladnie wyszly, chociaz je przysuszalam potem aspiryna, ehh
Stary 2005-12-06, 07:26   #424
bluegirl
Zakorzenienie

GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl

ja tez poległam, zaczeło się od jednego, a tak sobie obiecywałam że nawet jak wycisnę jednego to od razu musze odchodzic od lustra, ale nie dałam rady, już pory były takie zapchane
zapaćkałam później Acnofanem i tak jakoś nie widac dziś bardzo, ale to nie zmienia faktu że jestem zła na siebie

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline  
Stary 2005-12-06, 14:41   #425
@ska
Raczkowanie

no i efekt usuniecia paru zaskornikow jest beznadziejny, lepiej bylo nie ruszac,a przynajmniej nie tyle naraz. Ale teraz juz mam plan, nic nie ruszam, ewentualnie tylko aspirynka i inne badziewia na to, moze sie przynajmniej uspokoi, a potem tylko dermatolog lub kosmetyczka i jakis porzadny zabieg (kwasami ? ) Juz nie mam sily zeby kupowac coraz to lepsze kosmetyki i sie nimi babrac w domu, koniec!
Stary 2005-12-07, 11:11   #426
AaniaA
Zakorzenienie

a ja bylam na ultradziwekach w pon. troszke mam czolo gorsze, ale niewiele, bo pani musiala usunac te zaskorniki. na szczescie bylo ich znacznie mniej niz 2 tygodnie temu. ja na razie nic nie ruszam. wytrwalosci dziewczynki.
AaniaA jest offline  
Stary 2005-12-07, 21:19   #427
Aneta(anecia)
Raczkowanie

Smile Dot.: jak powstrzymac sie od wyciskania????!!!!!

powiedziałam sobie nie ma tak łatwo co jak co ale pryszcze ze mną nie wygrają i wlacze!!! od niedzieli nic nie wycisnełam nawet najmniejszego! i nic nowego sie nie pojawiło..pierwszy raz...odłożyłam krem myje tylko buźle żelem do wrażliwej nawet krem odłożyłam i smaruje tylko te wstrętne czerwone placki tormentiolem i maścią cynkowa schodzą tylko no najgorsze jest to że na zimnie sie takie sine robią i nie mam pojęcia jak temu zaradzić
Stary 2005-12-07, 21:23   #428
miiee
Rozeznanie

@ska .... wiem co to znaczy...sama często po imprezie sobie buzię masakrowałam.... bo po imprezie wszystko wychodzi na wierzch z niewyspania.. I tylko korci.... Mi się za to okrutnie pogorszyła cera... Broda znowu w gulach... bo zasnęłam w makijarzu, i najgorsze... zdarzyła mi się wpadka i musiałam wezwać po-mena ... Po takiej dawce hormonów... Straszna żuchwa... Na brodzie pojawiają się w wyniku działania estrogenu... Jestem wsciekła.....
miiee jest offline  
Stary 2005-12-07, 22:02   #429
Buena Dzidzia
Wtajemniczenie

Hmmm...ja ogólnie się trzymam już tydzień z moim postanowieniem, ale muszę się przyznać, że strasznie dużo mi zaskórników powychodziło, cera ma jakieś dziwne różne kolory i strasznie się przesuszyła, być może to od pogody no sama już nie wiem, w każdym razie nie jestem zadowolona z wyglądu buźki mimo, że obsesyjnie nie wyciskam.W ciagu tego tygodnia wycisnęłam z 3 okazy, którym moim zdaniem raczej pomogłam (te białe ropniaki nie schodziły same), no ale bez zaczerwienień się nie obyło...ale teraz myślę tylko o tym co tu zrobić na tą moją nie wiem dlaczego przesuszoną cerę, nie wiem co na to wpłynęło, nie zmieniałam kosmetyków ani nic...myślałam,że jak nie będę wyciskać to będzie ok a tu prosze taka niespodzianka...fajnie nie jest...może to ta zima...trochę mam załamkę...POZDRAWIAM
Stary 2005-12-08, 14:54   #430
gadmarka
Zakorzenienie

GG do gadmarka

A duże ilości słodyczy pochłaniacie? Bo ja jak się tak porządnie naczekoladuję to za jakis czas mam pełny wysyp w różnej postaci .
Najprościej byłoby przestać futrować czekoladki i fafelki ale kiedy one takie dobre (psyt, to mój drugi, aczkolwiek bardzo przyjemny, nałóg).
Staram się jak najmniej gmerać na buźce i nie dusze już na chama tego czego nie ma
Stary 2005-12-08, 15:17   #431
Buena Dzidzia
Wtajemniczenie

Ja raczej nie jem dużo słodyczy i w sumie rzadko, poprostu nie czuję chęci i nie ciągnie mnie tak do słodkiego.Za to jem dużo frytek, może też ten tłuszcz z nich wpływa mi na cerę sama nie wiem...ale na przesuszenie się chyba nie wpływa...
Stary 2005-12-08, 20:54   #432
Aneta(anecia)
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez gadmarka
A duże ilości słodyczy pochłaniacie? Bo ja jak się tak porządnie naczekoladuję to za jakis czas mam pełny wysyp w różnej postaci .
Najprościej byłoby przestać futrować czekoladki i fafelki ale kiedy one takie dobre (psyt, to mój drugi, aczkolwiek bardzo przyjemny, nałóg).
Staram się jak najmniej gmerać na buźce i nie dusze już na chama tego czego nie ma
a ja wchłaniam, dużo , wszystko w każdej postaci byle by było słodkie i czekoladowe potem mam pole minowe na buzi..ale robie to samo:/paranoja trudno ..dwa nowe syfki na środku twarzy..chciałam im pomóc wyjść na świat ale sie nie udało i teraz są napuchnięte i czerwone...łeee
Stary 2005-12-09, 12:07   #433
.:aniah:.
Zadomowienie

GG do .:aniah:.

Ach Dziewczyny, a ja jestem chora od dowóch tygodni i nadal nie wiedzą co mi jest W ogóle to nawet dobrze się składa, że się nikomu nie pokazuje, bo wyglądam jak koszmar minionego lata:/ Tragedia, nawet się tego zamaskować nie da Nawet mój tata na to zwrócił uwagę A to już jet źle, bo ja od razu się denerwuję echh...
Stary 2005-12-09, 12:50   #434
Buena Dzidzia
Wtajemniczenie

Dziwczyny plisss poradźcie mi coś na moją nie wiem dlaczego wysuszoną cerę, a przecież mam mieszaną Nie wiem już co mam stosować krem na zime mam, na noc dermosan (nawilża i regeneruje podobno), taka przesuszona, że koszmar widać pełno suchych skórek dosłownie wszędzie a syfki i tak wychodzą może to od skrobi ziemniaczanej?? stosuję ją dopiero niecałe dwa tygodnie, więc czy to ona może mnie takw ysuszać? POZDRAWIAM
Stary 2005-12-09, 13:08   #435
iwciunia
Zakorzenienie

Ja też nie potrafię się powstrzymać Początkiem jesieni nawet dobrze mi szło, miesiąc bez wyciskania=idealna cera! Ale pozniej zaczely sie stresy szkolne i od nowa to samo... Odkrylam, że wyciskanie mnie uspokaja Od 2 dni walczę ze sobą, mam nadzieję, że się uda nie tykać buzi przynajmniej do sylwestra
iwciunia jest offline  
Stary 2005-12-10, 21:33   #436
Buena Dzidzia
Wtajemniczenie

AAAAA!!! Poległam...przed chwilą zmasakrowałam całą brodę, czerwone placki i nic więcej...ja już nie wiem jak to zwalczyć...te zaskórniki nie dają mi żyć...
Stary 2005-12-10, 22:29   #437
miiee
Rozeznanie

Ja też zaczęłam dziubać w buzi, bardzo mi się pogorszyła, bo się najadłam ostrego jedzenia, a przez tego po-mena porobiły mi się gule 2 na brodzie
miiee jest offline  
Stary 2005-12-10, 23:42   #438
@ska
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez miiee
@ska .... wiem co to znaczy...sama często po imprezie sobie buzię masakrowałam.... bo po imprezie wszystko wychodzi na wierzch z niewyspania.. I tylko korci.... Mi się za to okrutnie pogorszyła cera... Broda znowu w gulach... bo zasnęłam w makijarzu, i najgorsze... zdarzyła mi się wpadka i musiałam wezwać po-mena ... Po takiej dawce hormonów... Straszna żuchwa... Na brodzie pojawiają się w wyniku działania estrogenu... Jestem wsciekła.....
o tym makijazu to mi nawet nie mow (( bo mnie czekaja dwa dni albo i wiecej bez zmywania go :8 moja skora chyba zwariuje, jak juz teraz kiedy caly dzien jestem poza domem wygladam jak koszmar minionego lata, a teraz jeszcze 48 godz w podrozy no nieee (( rodzina to mnie nie pozna chyba jak przyjade i sie wystrasza
dlaczego dlaczego dlaczego???(((((((
Stary 2005-12-11, 16:52   #439
Aneta(anecia)
Raczkowanie

wiem że to co napisze może wydać sie śmieszne i nie poważne ale trudno w środe(tak mi sie wydaje ) powiedziałam sobie ok koniec trzeba coś zmienić bo to nie sprawiedliwe że praktycznie wszystkie laski mają piękne gładziutkie buźki a ja mam ciągle jakieś czerwone plamy wiec tak:
- odstawiłam extra piekący żel isotrexin po którym było chyba coraz gorzej
- przestałam smarować buzie tymi super kremami anty- ble ble super pomagajace...jasne i myć takimi samymi żelami miałam chyba Soraye, Eveline, DAx Cosmetic..nie pamietam
-i postanowiłam myć buzie tylko żelem do mycia ciała Dove..wiem jestem psychiczna a na reszte czerwonych plamek nakładam maść cynkową i tormentiol

efekt????? od środy nic mi nie wyskoczyło, moje podskórne zaskórniki sie spłycaja, cera robi sie gładsza, nie świeci sie, nie jest bardzo wysuszona
..już nie zachwalam bo mi sie jeszcze pogorszy heh

oczywiście nie polecam moich metod ale może jest w tym coś żeby odstawić raz na zawsze wszystkie super kosmetyki?? w końcu jak byłam dzieckiem nic mi nie wyskakiwało zaczeło dopiero gdy postanowiłam sie smarować, myć jakimiś kosmetykami dla nastolatek..porażka
Stary 2005-12-11, 18:43   #440
miiee
Rozeznanie

No to może być i poprawa, ale na krótko... z isotrexinem to na niego skóra się uodparnia. Zobaczysz po czasie czy twoja kuracja się sprawdz, ale oby
miiee jest offline  
Stary 2005-12-11, 18:44   #441
Zadomowienie

Wiecie,co ja zauważyłam? Że cokolwiek bym robiła, nie robiła, używała, nie używała...To wszystko zalezy od cyklu. Przed okresem, wtrakcie i zaraz po jest tragedia, że klękajcie narody (te okropne gule:/).
A reszta spoko-nic nie wyskakuje, mogłabym spokojnie chodzić bez makijażu, gdyby nie przebarwienia i popękane naczynka
I to nas może myli, bo kiedy jesteśmy w okresie kiedy nic nie wyskakuje, to myślimy, że "technika", którą właśnie zmieniłyśmy działa jak cudo.
Prawdą jest, że niektóre komsetyki szkodzą, inne pomagają, ale skóra też "przyzwyczaja" się do kosmetyków.
Ja tam używam kosmetyków Ziaji już od dłuższego czasu i nie narzekam- są momenty, że jest ok i są załamki, więc stwierdziłam, że to nie zależy od kosmetyków.
A jeśli nie widać różnicy-to po co przepłacać???
Stary 2005-12-12, 10:13   #442
bluegirl
Zakorzenienie

musze się przyznac, nie miałam komputera bo sie zapsuł
i nawyciskałam sobie całą twarz, zaczeło sie do tego że jednego pozwoliłam sobie wycisnąć i poszło ich więcej
nastepnego dnia były plamy, niedociśnięte stwory więc znów wyciskałam po 4 dniach takiego wyciskania wygladałam jak potór i znów maseczka na twarz żeby tylko nie widzieć
okropne już nie chce więcej
tylko jak to zrobić?

bluegirl jest offline  
Stary 2005-12-12, 15:53   #443
miiee
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez .:aniah:.
Wiecie,co ja zauważyłam? Że cokolwiek bym robiła, nie robiła, używała, nie używała...To wszystko zalezy od cyklu. Przed okresem, wtrakcie i zaraz po jest tragedia, że klękajcie narody (te okropne gule:/).
A reszta spoko-nic nie wyskakuje, mogłabym spokojnie chodzić bez makijażu, gdyby nie przebarwienia i popękane naczynka
I to nas może myli, bo kiedy jesteśmy w okresie kiedy nic nie wyskakuje, to myślimy, że "technika", którą właśnie zmieniłyśmy działa jak cudo.
Prawdą jest, że niektóre komsetyki szkodzą, inne pomagają, ale skóra też "przyzwyczaja" się do kosmetyków.
Ja tam używam kosmetyków Ziaji już od dłuższego czasu i nie narzekam- są momenty, że jest ok i są załamki, więc stwierdziłam, że to nie zależy od kosmetyków.
A jeśli nie widać różnicy-to po co przepłacać???
He he .... przecież to wiadomo ... przed okresem zawsze wyskakują jakieś niespodzianki, nawet tym co mają względnie czystą skórę..... Ale tu chodzi, żeby nie wydziubać i nie rozsiać sobie wszystkiego naokoło... Jak jeden pryszcz czy 2 wyskoczą przed okresem, to nie ma tragedii....a jak na buzi rządzą zaskórniki... to z takich przyczyn powstają takie wątki ....
miiee jest offline  
Stary 2005-12-12, 16:48   #444
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez miiee

He he .... przecież to wiadomo ... przed okresem zawsze wyskakują jakieś niespodzianki, nawet tym co mają względnie czystą skórę..... Ale tu chodzi, żeby nie wydziubać i nie rozsiać sobie wszystkiego naokoło... Jak jeden pryszcz czy 2 wyskoczą przed okresem, to nie ma tragedii....a jak na buzi rządzą zaskórniki... to z takich przyczyn powstają takie wątki ....
No coś wiem o tym rozsiewaniu...Ale jak tu sobie głupiej wytłumaczyć
Stary 2005-12-12, 17:32   #445
@ska
Raczkowanie

a ja dawniej nie mialam nigdy takich problemow, nawet przed okresem nic mi nie wyskakiwalo ! ciekawe dlaczego taka zmiana, im starsza jestem tym bardziej mi sie wszystko pieprzy! A same krostki czy syfki, jesli juz by wyskoczyly, to by mnie juz teraz naparwde nie obchodzily, gdyby nie to, ze po kazdym zostaja mi wstretne czerwone przebarwienia ktore nie chca schodzic! Ostatnio wlasnie w ramach akcji niewyciskania nie wycisnelam dwoch tylko zasuszalam, zeby nie zostaly przebarwienia jak po wycisnieciu, i guzik!! sa slady jak nic, i to jeszcze takie wglebienia, nie tylko na powierzchni, nie rozumiem tego!
w ogole tez nie rozumiem, czemu dawniej skora sucha, zrobila mi sie na maxa przetluszczajaca i ohydna. Jak moze sie skora tak zmienic ??

a a propo´s kosmetykow, to ja zauwazylam, ze nie ma nocy, kiedy bym poszla spac, nie walac roznych masci na rozne przypadlosci, a to masc cynkowa czy sudocrem, a to tribiotic zalepiony watka, a to tormentiol czy jakis krem regeneracyjny, no masakra! moze rzeczywiscie lepiej przestac tego ladowac i by sie szybciej wygoilo ? ale z drugiej strony, nie moge, bo jak tylko widze tez slady to chce je zakryc obojetne czym ... ciezki los

miieee NIE RUSZAJ NIC!!!!!!!!!! wytrzymaj do srody!!!!!! bedzie lepiej!
Stary 2005-12-12, 17:59   #446
bluegirl
Zakorzenienie

ja tez wczesniej nie mogłam sie położyc spać bez czegoś na twarzy, musiałam cos połoożyć, ale teraz jestem już tak tym wszystkim zmeczona że nie chce mi się nawet tym paćkać bo i tak nawyciskam i rozniose dalej te syfy

bluegirl jest offline  
Stary 2005-12-12, 22:37   #447
miiee
Rozeznanie

Hmmm.... może tak, że przetrzymać okres jak chorobę - co miesiąc pryszcz... najlepiej zaklej lustro... Najwięcej wyciskania się bierze z frustracji...przynajmniej w moim przypadku... albo za blisko do lustra się nie zbliżać.... też tak czasami mam, e nadziubię i z rykiem się kładę spać, bo to będzie wyglądać okrropnie następnego dnia. Podczas masakrowania jakoś odcina rozum.... nie wiem jakieś czary czy co...??
miiee jest offline  
Stary 2005-12-13, 09:25   #448
AaniaA
Zakorzenienie

no oczywiscie, ze czary mary
ja ruszylam sobie na policzku takiego jednego (nie wiem skad sie wzial, bo z policzkami to ja nie mam problemow ), ale na szczescie zdezynfekowalam go i nie jest tak zle. co do czola i brody to dalam sobie spokoj, bo tam to jak zaczne grzebac, to nie moge przestac i potem, tak jak pisala miiee, ryczec sie tylko chce (z wlasnej glupoty).
AaniaA jest offline  
Stary 2005-12-13, 15:31   #449
Gizi
Raczkowanie

GG do Gizi

Widze ze sporo juz jest w tym watku rad..ale dodam jeszcze swoja Jako ze cere mam tradzikowa wiec zeby nie wyciskac tego czego nie wolno ruszac zajmuje rece..maniciurem przygotowuje pazurki pod lakier a potem maluje.Jak widze efektownie umalowane paznokcie to zal mi ich niszczyc i nie dotykam pazurkami ani opuszkami palcow do twrzy, w obawie ze sie odcisnie lakier. Czasem tez, jesli juz bardzo mnie korci i nie usiedze przy maniciurze, biore sie za porzadkiporządne pranie albo umycie podlogi wyladowuje ze mnie energie.Tak wiec pozytecznie zajmuje raczki
powodzenia w walce
Gizi jest offline  
Stary 2005-12-14, 21:48   #450
Buena Dzidzia
Wtajemniczenie

Dziewczyny mam już dosyć tego wyciskania a tym bardziej przebarwień... jutro kupuje ten Acne Derm i zobaczymy czy troszke pomoże na te czerwone kropy...trochę się o nim naczytałam na forum, większośc jest opinii pozytywnych...zobaczymy.. .

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości