Jak powstrzymać się od wyciskania?! - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-08-09, 14:18   #1891
patrycjap
Raczkowanie

Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania?!

Laity witam, choć wolałabym żeby na wątku było coraz mniej osób, a nie coraz więcej... Szkoda że tyle osób boryka się z takim problemem jak nałogowe wyciskanie
A ja wykorzystując czas spędzany w domu zawsze smaruję się jakąś maścią i wtedy nic nie tykam... nie wycisnęłam żadnych!!! pryszczy od wczoraj nawet najmniejszego wągierka, ani jednego Ale jeżeli ropniaki nie znikną do jutra to czega ich marny los, bo wybywam z chałupki do ludzi... Ale dzisiaj na dzień posmarowałam się skinorenem, bo tak pochmurnie jest i mam okna zasłonięte, więc chyba nie zaszkodzi a na noc acnemycin walne i może się ich pozbędę...
patrycjap jest offline  
Stary 2006-08-09, 15:58   #1892
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

huh, wycisneła, a raczej poturbowałam, bo dalej jest takiego jednego, sama krew sikała, ale to obrzydliwie brzmiChyba od tego wyciskania mi sie takie duze biora Teraz siedzi pod brevoxylem, a ja jeszcze mudze z domu wyjsc
Wieczorem to było tkaie maciupkie itylko leciutensko zdusiałam aby sprawdzic czy samo wyjdzie,ale nic sama skora, a teraz, szok. Juz go nie ruszę
In_ThE_ShAdOwS jest offline  
Stary 2006-08-09, 16:01   #1893
AaniaA
Zakorzenienie

mi jakos policzki, a wlasciwie jeden wyglada nie za dobrze. nie dosc, ze izotrex za duzo zluszczyl to jeszcze te kropy na nim . pamietam jak pisala Little Angel, ze ma problem z jednym policzkiem . teraz to do niej dolaczam .

wiecie co, mam znowu kryzys, ale nie chodzi mi o wyciskanie, tylko o to, ze jak widze swoja buzie to plakac mi sie chce . nie mam znowu zaciecia do niczego, to juz chyba jakas depresja .
AaniaA jest offline  
Stary 2006-08-09, 16:15   #1894
Little Angel
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez AaniaA
chyba ktos tu nie jest w temacie...
Uswiadomilam ja w innym watku dlaczego my sie jednak powstrzymujemy od wyciskania

AaniaA-szkoda zdrowia na popadanie w depresje-juz je mamy zmarnowane lekami,choc psychicznie trzeba sie trzymac mocno.Trzeba,po prostu trzeba.Ja nie patrze w lusterka,bo widze tam manostwo plamek(teraz przewaznie na brodzie).Mam nowego pryszcza co drugi dzienI to nie malego,tylko taki raczej wiekszy kaliber.Mam nadzieje,ze to jest "wyciagajace"dzialani e AD,a nie moja nietolerancja na niego.Brode mam od dzis w innym kolorze-juz widze co sie bedzie robilo,jutro powinnam zaczac sie mocno luszczyc.Dzieki Bogu nie szczypie,nie mam wrazenia sciagniecia(mnostwwooo nawilzacza).Ale generalnie skora jest gladsza-tylko w lustrze koszmarek.Szkoda slow.
Little Angel jest offline  
Stary 2006-08-09, 16:24   #1895
AaniaA
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Little Angel
Uswiadomilam ja w innym watku dlaczego my sie jednak powstrzymujemy od wyciskania
no i dobrze, gdyz mi nie chcialo sie wdawac z dyskusje .

Cytat:
Szkoda slow.
szkoda, szkoda . najgorsze jest to, ze ja czuje jak w srodku mi sie gotuje i mna telepie . nie mam w ogole spokoju w duszy .
AaniaA jest offline  
Stary 2006-08-09, 16:40   #1896
patrycjap
Raczkowanie

Dziewczyny dla mnie problem pryszczy to właśnie przysłowiowy pryszcz ostatnimi czasy Niestety nic mi sie nie układa wszystko powoli się sypie Ale jakos sie jeszcze trzymam i Aniu ty też się trzymaj, nie możemy sie załamywać mam nadzieje że będzie dobrze i Little Angel bedzie nam o tym przypominać jak zwykle
patrycjap jest offline  
Stary 2006-08-09, 16:57   #1897
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez AaniaA
mi jakos policzki, a wlasciwie jeden wyglada nie za dobrze. nie dosc, ze izotrex za duzo zluszczyl to jeszcze te kropy na nim . pamietam jak pisala Little Angel, ze ma problem z jednym policzkiem . teraz to do niej dolaczam .
Hmm moze przetrzyj obudowę od komórki spirytusem, to siedlisko bakterii Ja zmieniam też co 3 dni poszewkę od poduszki.
A wiecie co mnie najbardziej denerwuje? To, ze nie ma jednej konkretneuj przyczyny, która stwarza nam takie problemy Mogą to być homronony, źle dobrane kosmetyki, zanieczyszczona woda, jedzenie napakowane chemią, stres, złe odżywianie, niedosypianie, alergie...Ostatnio jedna wizażanka o nicku Apsik o ile dobrze pamietam, napisała, ze ciezki trądzik jak go zdiagnozował lekarz minął jej w bardzo krótkim czasie po braniu tabletek przeciwalergicznych:rolle yes: Ja jestem alergikiem i powinnam cały czas łykac Zyrtec,ale jestem niesystematyczna, jednak teraz bedę brać regularnie
Stary 2006-08-09, 17:38   #1898
Little Angel
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
Hmm moze przetrzyj obudowę od komórki spirytusem, to siedlisko bakterii Ja zmieniam też co 3 dni poszewkę od poduszki.
A wiecie co mnie najbardziej denerwuje? To, ze nie ma jednej konkretneuj przyczyny, która stwarza nam takie problemy Mogą to być homronony, źle dobrane kosmetyki, zanieczyszczona woda, jedzenie napakowane chemią, stres, złe odżywianie, niedosypianie, alergie...Ostatnio jedna wizażanka o nicku Apsik o ile dobrze pamietam, napisała, ze ciezki trądzik jak go zdiagnozował lekarz minął jej w bardzo krótkim czasie po braniu tabletek przeciwalergicznych:rolle yes: Ja jestem alergikiem i powinnam cały czas łykac Zyrtec,ale jestem niesystematyczna, jednak teraz bedę brać regularnie
Ladny avek

Poszewke zmieniam,ale o komorce zapomnialam na smiercDzieki za rade.
Ja lykalam zyrtec(ktorys z kolei derm.o tym pomyslal),nic nie pomoglo-widac nie jestem alergikiemTez czytalam ten post Apsik.

Patrycjap-nie omieszkam przypomiac nam wszystkim,ze tradzik nami rzadzic nie bedzie

(tak w ogole czekam na faceta,ktory mi do domu przynosi dokumenty-na glowie mam Waxa owinietego reklamowka i recznikiem,a na pysku galaretke-piling enzymatyczny.Facet znow mnie najdzie kiedy jestem "najpiekniejsza" )

AaniaA-mnie tez brak spokoju,ale caly czas do niego daze.Poprawiam sobie nastroj w badzo brzydki sposob(moze nie nastroj,to zle powiedziane).Powtarzam sobie,ze inni ludzie maja ciezkie,bardzo ciezkie choroby i musza zyc,a moj tradzik nie przeszkadza mi normalnie chodzic,widziec,jesc...wi ec co ja chce
Stary 2006-08-09, 21:41   #1899
ViLLeMkA
Zakorzenienie

ndziisaj nie ruszalam hurra... rano pieknie buzke umylam i tyle... i tak sobie obeicalam, ze tyle jej poswiece uwagi... cala seria kosmetykow rano i wieczorem (mleczko zel tonik krem zel antybakteryjny)
i oby sie udalo....
tylko amrtwie sie cos innego...
zauwazylyscie ze wiecej wyciskacie gdy Wam sie cos nie udaje, gdy jest zle, za to gdy jestescie szczesliwe to nawet o tym nie myslicie??
ja tak mam ... i wlasnie o to sie martwie :/
a najgorsze ze malo osob to rozumie, mysli ze to glupota
a to glupota nie jest to jest problem
trzymajcie sie kochane

ViLLeMkA jest offline  
Stary 2006-08-09, 22:39   #1900
rudarybcia
Raczkowanie

Wyślij wiadomość przez ICQ do rudarybcia

masz racje, ja tez jak mam nerwa to mi od razu lapki chodza i siegam do twarzy...ej, pierwsze slysze ze tradzik moze miec podloze alergiczne...dzieki za to przypadkowe info...musze to przemyslec...zyrtec w domu mam, ale ja po nim zasne...nie dosc ze mam slabe cisnienie, to jeszcze zyrtec...zobaczymy. dzisiaj cos pogrzebalam, ale juz teraz przed spaniem tylko umylam szybko zeby za duzo przed lustrem nie stac.
patrycjo, 3maj sie, na pewno wyjdziesz na prosta...tylko nie wyzywaj sie na buzce..
aniaa, mi tez sie czesto wyc chce jak widze sie w lustrze...a jak ide do orsaya albo h&m, gdzie tam te cholerne sztuczne lampy, to chce jak najszybciej wyjsc...buzia nie dosc ze z plamami to taka zaczerwieniona...ma inny kolor niz szyja ((
dobrej nocki..
poklocilam sie z tz...
nie mam ochoty stad isc teraz...
niech czeka
ale widze ze tez jest twardy...
nie, no chyba pojde do niego...ale dlaczego znowu ja mam byc ta, co wyciaga pierwsza dlon?? sorki, zeszlam kompletnie z tematu, ale jestem troche podk....ona i mam ochote troche podrapac...wiec pisze tu, zeby czyms lapki zajac...
dobra, ide,...
milej nocy
ide do niego, bo przy nim nie drapie...wiec potraktuje to jako zbawienie dla mojej buzi dzisiaj
rudarybcia jest offline  
Stary 2006-08-09, 22:51   #1901
ViLLeMkA
Zakorzenienie

rudarybcio, i dalej online jestes :P ;*
ejj, a ja teraz bede cwiczyc silna wole
co teraz nie jest najtrudniejsze bo mama ukradla z lazienki lustro bo roment mamy xDDD
i jest git, tylko co potem???
trzeba byc silna, pomaszerowac do lazienki, wykapac sie.... grzecznie umyc buzke, wyciapac sie co tam pod reka i wziac sie za ksiazke (reperuje angielski i czytam w oryginale xDD)
a nastepnym razem gdy bedzie smutno nie robic masakry na buzce
ostatnio nawet byly do mnie dzownil, zeby mi rece zajac bo mu napisalam ze znowu to zrobilam LoL
niom trzymajcie sie ;*
razem latwiej jakos damy rade

ViLLeMkA jest offline  
Stary 2006-08-10, 06:35   #1902
bluegirl
Zakorzenienie

GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl

przez ostatnie kilka di kiedy nie pisałam wycisnełam tylko 2 które ładnie wyszły, śladów brak, ale niestety pielęgnacje tez zaniedbałam, ale w sobotę, lub piątek wieczorem musze się poprawic ale cerna jest o dziwo w całkiem niezłym stanie

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline  
Stary 2006-08-10, 08:31   #1903
rudarybcia
Raczkowanie

villemka, dziwne ze bylam online...bo komputer juz wtedy byl wylaczony...wczoraj mialam jeszcze rozmowe, ale zjadlam troche czekolady, i zaraz zasnelam. i nie drapie juz od jakichs 18 godzin nie jest zle...dzisiaj pierwszy raz w zyciu nalozylam bloker Vichy +60 cream. troche sie swiece, ale myslalam ze bedzie gorzej...boje sie tylko ze mnie jeszcze bardziej wysyfi, ale ja tez chce wygladac za pare lat w miare mlodo wiec od dzisiaj codziennie bloker. mysle o zakupie, na razie uzywam probki. a moze La Roche Posay Athelios XL +60 ? nie wiem juz sama....nie dotykam, nie dotykam....tralalalala
rudarybcia jest offline  
Stary 2006-08-10, 12:01   #1904
AaniaA
Zakorzenienie

rudarybcia wazne, ze nie dotykasz . mam nadzieje, ze z tz-em juz lepiej .

Vilemka no to fajnie Ci, ze nie masz lustra w lazience . jak widac, to pomaga. moze po remoncie nie montujcie go z powrotem .

bluegirl
jestem z Ciebie dumna .

Little Angel i jaka byla reakcja pana na Twoj widok ?!

In_ThE_ShAdOwS zaraz poprzecieram spirytusem komoreczke i myszke od kompa .

patrycjop u mnie wszystko sie pieprzy i tak jak u Ciebie nie chodzi tylko o buzie .
AaniaA jest offline  
Stary 2006-08-10, 13:00   #1905
patrycjap
Raczkowanie

Wczoraj miałam niezłą nerwówke i niestety wycisnęłam, choć nie dużo i śladów dzisiaj nie ma to i tak jestem na siebie zła U mnie najbardziej podejrzanym, innym czynnikiem niż burza hormonów, jest stres... I mam tak samo jak Rudarybcia i Villemka. Ja to przeżywam wszystko, co chwilę się denerwuje z byle powodu... Ostatnio nawet mam jakieś skurcze po lewej stronie klatki piersiowej, ale nie wiem czy to serce czy może żołądek bo jak mnie ten skurcz łapie to mnie cała lewa strona boli i nie moge zrobić większego wdechu Nie wiem co to jest i nie wiem co z tym zrobić... Na moją mame nie mam co liczyć bo jak jej powiem że coś mnie boli to ona tylko mowi "to trzeba iść do lekarza" i na tym się kończy A o tacie już nie wspomne... Jak myślicie gdzie się zgłosić z tym problemem???
patrycjap jest offline  
Stary 2006-08-10, 13:38   #1906
cynada
Raczkowanie

Witajcie.
Prześledziłam wasze forum i wiecie co- jakbym czytała własny pamietnik z czasów młodości.Wieczna zgryzota-urośnie czy zniknie.Rano najpierw ręka na twarzy bada: boli czy sie goi.Spłoszone spojrzenie w lusterko- koszmar ! Niepewnośc wśród ludzi- jak wyglądam. Wiatr, króry rozwiewał grzywkę- nie cierpiałam go. Ograniczenie swobody, kompleksy.Cały dzień myśli krażą woków wulkanu na buzi.Zapominasz, że właśnie teraz jesteś ładna i młoda, masz szczupłą talię itd. Znam to wszystko i bardzo wam współczuję Wybrałyście bardzo dobrą drogę: nie maltretować, nie wyciskać- popieram. To pomaga. Ale uważajcie jednak aby sie nie wpedzić w dodatkową nerwicę:z powodu , że złamałaś obietnicę i właśnie coś wydusiłaś. Czasami jednak stan krosty jest taki , że musisz coś z nią zrobić, bo nie czarujmy się : nie będziesz paradować z białym wulkanem, który sam już woła o egzekucję. No nie wytrzymasz! Dlatego dajcie sobie także jakąś dyspenzę od tego przyrzeczenia:W sytuakcjach oczywistych z zachowaniem środków higieny i odpowiednich przyrzadów ( np lekarska igła-masakra na twarzy zdecydowanie mniejsza, nie ciśniesz naskórka) w odpowiednim świetle i może nawet z asystą życzliwej osoby, która przypilnuje, co robisz i kiedy masz skończyć.Może tak jest lepiej niż potajemne egzekucje w chwilach depresji bez światła i na siłę?Dajcie sobie takie odstępstwo od reguły , np pod warunkiem przemyślenia sprawy przez np.jedeń dzień ? A poza tym :ręce precz od twarzy. A ze swojego doświadczenia powiem:im niej kosmetyków ( wszelkich) tym lepiej. Moja skóra uspokoiła się po odstawieniu w zasadzie większości nawet niewinnych mazideł.Tyliko serum z wit C, i filtry- i przyszczy brak absolutny. Zwłaszcza polecam serum z wit C-ale z witaminy w proszku a nie z juwitu. Pomaga goić się pryszczom i ładnie rozjasnia.Jeśli posmaruje sie jakimś nabytkiem - na drugi dzień już cos sie gdzieś kluje. Spróbujcie- są wakacje, co wam szkodzi.Ale odstawić trzeba również, a może przede wszystkicm fluidy i pudry- są bardzo czesto komodogenne.A na koniec powiem wam coś pocieszającego : TO WSZYSTKO KIEDYŚ MINIE. Tylko aby nie zostawiło wam na twarzach blizn- datego pazury precz od twarzy! Są inne do tego przyrządy i warto z nich korzystać, tylko madrze !
Stary 2006-08-10, 13:51   #1907
rudarybcia
Raczkowanie

Cynadadziekujemy za wsparcie...z tym ze ja mam prawie 25 lat i trace nadzieje, ze mi przejdzie...a nie chce wiedziec, ze przejdzie mi np. jak bede miala 50 lat, bo wtedy to juz bedzie mi wszystko jedno.... (tak mi kiedys babcia na pocieszenie walnela: Gusiu, ja mam kolezanke, kiedys miala pryszcze, ale jej przeszlo jak skonczyla 50 lat....no ja myslalam ze sie przewroce, nie wiedzialam czy mam sie smiac czy plakac...) w ogole jak wasi krewni podchodza do waszych problemow z cera?? strasznie mnie to ciekawi, bo u mnie to jest tak:
>>Mama: wspiera cala soba...i w najgorszych nawet stanach mowi, ze nie jest zle (wiem, ze klamie, ale lepsze slodkie klamstwo niz gorzka prawda jesli o mnie chodzi)
>>Tata: nic sie nie odzywa, ale od mamy wiem ze tez to przezywa na swoj sposob. Tylko krzyczy jak grzebie przy nim przy buzi!!
>>Babcia od strony mamy: zawsze slysze zdanie: "JA tam na tej twojej buzi nic nie widze"-->i to mi sie podoba
>>Babcia od strony taty(i tu uwaga!!!): 1)co mnie widzi to wyliczy mi kazdego syfa; 2)jak jej powtarzam, zeby patrzyla mi w oczy jak ze mna rozmawia a nie na moje pryszcze, to....dalej patrzy na moje pryszcze (rozmowa jak do sciany!);3) rozmawia na ten temat z moimi rodzicami....
4) rozmawia na ten temat z sasiadkami i kolezankami (swoimi oczywiscie) czym doprowadza mnie do bezgranicznej qrw...cy
5) jak mowie tacie, zeby jej cos powiedzial, to on mi tylko mowi, ze ona sie po prostu martwi
6) toleruje to, bo to moja babcia i moze rzeczywiscie to jej sposob wyrazania zmartwienia...
>>moj TZ:..//oh, jak mnie wczoraj wqr..il....// wspiera...ale chce wyciskac...
no dziewczynki...
czekam z niecierpliwoscia na opowiesci, jak to u Was wyglada...))
rudarybcia jest offline  
Stary 2006-08-10, 13:52   #1908
patrycjap
Raczkowanie

Dziękuje za twój post Cynadko, może rzeczywiście troche przesadzam z tym, że nie chce właśnie wyciskać nawet takich pryszczy z białymi czubkami... myślałam że i takie musze zostawić w spokoju, a z igiełkami sterylnymi nie bedzie problemu bo mam sporo na stanie Jeśli i pozostałe walczące wyciskają takie skursyfynki z białą główką, to ja juz z tym nałogiem nie mam większego problemu Zaskórników nie wyciskam, nie drapię się tak zawzięcie, a w ciągu dnia jeszcze zdarzy mi się, żę kilka razy dotknę twarzy... Tylko teraz będę dbać żeby nie cisnąć pryszczy tylko przekuwać je delikatnie igiełką...
patrycjap jest offline  
Stary 2006-08-10, 13:56   #1909
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Cynado, dziekuję za ten post Ja niestety nie potrafie odstawic wszystkich kosmetyków, na razie uzywac Effaclaru, filtrów, czasami brevoxyl i na gojenie paste cynkową, to juz i tak duży postęp. I oczywiscie oczyszczanie, mydło siarkowe i tonik I przydałby sie krem nawilzajacy, bo mam wysuszoną skóre. A serum mam zamair niedługo ukrecic, ale mama ma przlewe zrobic, a zrobi...znajac ja za pare tygodni No nic, na razie nic nie ruszyłam, za to mam wielkiego guza na brodzie, pamiatka po sprzątniu pokoju i wyglada to, albo śmiesznie albo tragicznie Zalezy jak kto patrzy
Moja siostra była u fryzjera i scieła swoje długasne włosy, na długosc podobną do moich i teraz skacze po domu i mówi, ze jest teraz bardzo podobna do mnei, tylko paru pryszczy jej brakuje, no tak bardzo kochana jest

Patrycjop, jejku mam to smao, stres, przejmuję sie najmniejsza pierdołą, za przeproszeniem. To też utrudnbia życie. I mam to smao, ukłucie gdzies w klatce pierosiowej i poniżej, aż oddychać nie moge przez prawie minutę. Nie wiem gdzie się z tym zgłosić, ale chyba do lekarza pierwszego kontaktu, który mógłby pokierować Cie dalej.
AniaA, a dobry pomysł z ta myszke, to chyba jeszcze większe siedlisko różnych dziadostw, kazdy tylko to łapami maca
Stary 2006-08-10, 14:02   #1910
patrycjap
Raczkowanie

A więc Rudarybciu u mnie to jest tak, że jeszcze kilka miesięcy temu tata od czasu do czasu jak zobaczył mnie przy lustrze cisnącą co się da, zwrócił mi na to uwagę, ale odkąd takich scen nie użądzam nikt uwagi zwracać mi nie musi, bo jak wyciskam ropniaka to trwa nie więcej niż 5 minut, a i nie robię tego na widoku tylko zamknięta w łazience... Mama ostatnio mi uświadowmiła, iż nie wierzy że specyfiki, które ostatnio zakupiłam sa mi potrzebne i wspomniała, ze mogłabym sobie za to coś innego kupić... Od tamtego tekstu na temat moich pryszczy nikt nie rozmawia, a ja się ze wszystkim ukrywam. Czasami brat mi jeszcze jakiś tekst walnie, który mnie choć troche podniesie na duchu... Jedynie on jeszcze jakoś się moim problemem przejmie (jak mu sie zechce) bo sam ma troche krost. Ot moja bardzo kochająca się rodzinka
patrycjap jest offline  
Stary 2006-08-10, 14:07   #1911
patrycjap
Raczkowanie

Shadociu masz rację z tym lekarzem pierwszego kontaktu I dzięki za przypomnienie o przetarciu myszki lece zaraz po spirit i biore się za dezynfekcje
patrycjap jest offline  
Stary 2006-08-10, 14:47   #1912
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

A z rodzinką to rónie bywa.
Mama: Jak to mama, mówi, ze nie jest tak, żle, ze ona tam widzi tylko jednego, że moja kolezanki też mają, że jestem ładna, ze ona miała większy problem w postaci wielkich bąbli na ręakch, że moze pójdziemy do tego dermatologa, że mam nie dusic....uhhh dużo tego i jest jeszcze więcej, ale mi sie wypisywać nie chce. Jest farmaceutka dlatego ajk poprosze to mi przyniesie to i owo. Dzisiaj rano zapytała sie mnie czy wiem co to jest Davercin, bo słyszła, ze jest całkiem dobry. W ogole to mowi, ze wiem prawie więcej niż ona i, ze sie na ksometyczkę nadaję.
Tata: Powinnam wszyskto odstawic, uzywac sam tonik i jakiś żel cyz cuś, mam nie dusic i nic nie zuywac, bo niedługo będę wygladac jak 60-cio latkaA poza tym on tez ma jakies skurfysynki na plecach, trochę to dziwne, ze w tym wieku go dopadło i nie chodzi na zadna plaże, a ode mnie wymaga wychodzenia z domu w dniach kryzusu.
Dziadek i Babcia o od strony taty: nic nie widzą, w ogole tematu nei poruszają, a babcia tylko mnie opycha jakimis ciastami, ciasteczkami i wszystkim do dobre.
Od strony mamy: Babcia też farmaceutka, temat porusza do tego stopnia, ze nie am pojęcia skad to sie bierze, ale wydaje jej sie, ze od jedzenia. Mowi, ze powinnam sie opalić troche, bo strasznie blada jestem, a zawsza taka opalona I to tak wszystko, czasmai dodaje, że niedługo przejdzie.
Młodsze siostry: Ale ci pryszcz wyskoczył, no patrz prawie nic nie masz
No to wszystko
Stary 2006-08-10, 14:55   #1913
cynada
Raczkowanie

Nawet nie wiecie dziewczyny jak bardzo chciałabym wam pomóc ! Prawdą jest, że z trądzikiem można zmagać się całe wieki nawet po 30-stce. Jak się ma tłustą skórę, to niestety problem rośnie wraz z nami. Ja miałam dłuuuugo ten problem z krórtką przerwą w czasie ciąży ( no bo leżałam w szpitalu i w domu i niczym nie mazałam twarzy). A teraz od kilku miesięcy naprawdę nic mi nie wyskakuje. No chyba , że użyję jakiegoś kremu ( ostatnio naszło mnie na Olaya) to po 1 nocy mam efekt.Nawet czasem mnie to denerwuję bo tyle fajnych kremów a ja tylko Retin-A, serum i filtry. Czasem pomazę sie jakimś wiesiołkiem ( z kapsułki) czy innym ogórecznikiem.Gdzieś wyczytałam ( nie pamiętam) , że 70 % trądzika jest wywołanych kosmetykami. I to w dużej mierze tymi przeznaczonymi do cery tradzikowej. Ja się pod tym podpisuję obiema rękami. A też będąc w waszym wieku nie dawałam się przekonać, tylko mazałam i mazałam a w dzień pokrywałam wszystko patyną fluidu pewnie z jakimiś zapychaczami.
Powiem jeszcze jedną radę: odkażnie spirytusem czy jakimś alkoholem powoduje że ślad po wycisnięciu jest bardziej widoczny: ciemny. Kosmetyczka kiedyś mówiła mi , że dobrze odkaża napar czy wyciąg z łapianu. Może warto poszukać czegoś na ten temat ?A ponadto polecam jeszcze raz wam oczyszczanie twarzy ( jeśli to już jest nieuniknione powtarzam) przy pomocy igiełki ( zawartość łatwo wydobywa się na wierzch nie wciskasz jej do środka, nie rozrywasz skóry) -kosmetyczki też ich używają .Sa też takie przyrządy kosmetyczne do wyciskania, z precyzyjnym zaokraglonym końcem- mniej inwazyjne niż pazur, łatwiej dojść do delikwenta nie rozrywając wszystkiego dookoła.Uważam , że lepiej tak oczyszczać twarz- raz na jakiś czas -POD KONTROLĄ- a potem - stop schować wszystko i nie gmerać aż do następnego zabiegu- jeśli będzie niezbędny.Tak wam będzie łatwiej niż katować się składaniem obietnic nie do spełnienia .A poza tym oduczycie się operować pazurami ! A wszystkie zaskórniki i niewidoczne, niewyjaśnione "cosie" pod skórą, nie pchające się na wierzch- zostawić w spokoju !!!
Stary 2006-08-10, 15:11   #1914
AaniaA
Zakorzenienie

patrycjop i In_ThE_ShAdOwS a moze Wy to macie jakies poczatki nerwicy, co?! mam nadzieje, ze nie, tfuuu tfuuu tfuuu - wlasnie wyplulam te slowa. ja ostatnio mam duzo stresu i jakos dziwnie czuje lewa strone klatki piersiowej. pisalam juz wczesniej o tym niepokoju. pewnie u mnie ten stres siedzi w srodku i nie moze wyjsc , a to jest najgorsze.

rudarybcio moja rodzinka jak reaguje na mnie, na moje kropy .... ja na szczescie nie mieszkam z rodzicami, gdyz mam juz swoja rodzinke - tz-cika i synia .
zatem, maz to wie od razu jak sie czuje i juz nie moze sluchac na temat tych moich kropek, wiec mu po prostu nic nie mowie. jak pyta " i jak?" to ja mu na to "jak zawsze". od czasu do czasu ja nie wytrzymuje i wybucham placzem . maz bardzo chce, abym w koncu pozbyla sie tego i tych innych swinstw. ustalilismy, ze ginekolog-endokrynolog to ostatni lekarz .
synek nie reaguje, bo ma trzy latka . aha, od czasu do czasu mowi "mama pokaz czolko". wie, po co mamie ani korektor .
moja siostra, ktora mieszka tez w poznaniu tylko mi wspolczuje .
moi rodzice, ktorzy mieszkaja od nas 600 km na szczescie mnie nie widza. jednak mama mowi, zebym sie z tym wszystkim pogodziala i nie myslala tyle o tym; latwo jej mowic .
moj tata nie odzwywa sie za duzo w tej kwestii. pamietam jak mi powiedzial kiedys "corciu ale ty sie z tym meczysz" . wie dokladnie, co ja przezywam i nie wie jak mi pomoc, zatem nie meczy mnie .
tesciowie, a wlasciwie tesc nigdy nic nie widzi i zawsze mowi, ze ja przesadzam. jednak ja o tych moich kropach nie mowie, tylko moj tz .
dalsi znajomi nie wiedza co przezywam .
reasumujac, tylko moja siostra, maz, przyjaciolka i ja wiedza, co ja przezywam . po prostu zamykam sie w sobie, nie mam ochoty nigdzie wychodzic, spotykac sie ze znajomymi, itd. nie bede tutaj o tym pisac, bo to nie miejsce i nie czas . no i Wy Wizazanki wiecie, jak ja sie czuje .

aha, rudarybcio to mnie zalamal ten tekst Twojej babci - ze jakiejs pani przeszlo to swinstwo dopiero po 50-tce . rany, musze zmienic nastawienie do zycia, gdyz to zycie przeleci mi przez palce i za te 25 lat bedac pania po 50-tce stwierdze, ze moje zycie bylo nic nie warte .
AaniaA jest offline  
Stary 2006-08-10, 15:41   #1915
ViLLeMkA
Zakorzenienie

AaniaA, moze lepiej podchodzic do tego troche z dystansem?? bo mi w sumie moje wyciskanie nie przeszkadza bardzo w codziennym zyciu ale jednak
moze mam tylko te 16 lat, ale wyciskam od kilku lat
i najlepiej zawsze sie zamaskowac, ale na zmasakrowanej buzi caly korektor, podklad, albo szybko zlazi albo wyglada beznadziejnie
czasem patrze w lustro w naszej bardzo jasnej lazience i mam nadzieje ze w klasach odcien jest chociaz troche ciplejszy

Cytat:
Napisane przez AaniaA
Vilemka no to fajnie Ci, ze nie masz lustra w lazience . jak widac, to pomaga. moze po remoncie nie montujcie go z powrotem .
juz jest ale na szczescuie duzo w nim nie widac beznadziejne oswietlenie
ale wczoraj nie dalam rady dopadlam do lusterka, takiego malego i lampki nocnej...
godzina z glowy
ale na szczescie masakry nie widac bardzo na twarzy... zawsze w takich sytuacjach mowie z Pan Bog dal mi ostatnia szanse
i nie moge jej zmarnowac :/ (na buzi, ktora nie byla bardzo masakrowana ostatnimi czasy nie widac tak bardzo wszystkiego)
ale te plamki i rozszerzone pory
obawiam sie ze mi nie przejdzie nawet w wieku 50 lat
moja mama ma 40 pare i dalej wyciska.... z tym ze zaskorniaki
i wlasnie te pory ma widoczne bardzo :/
ja mam ostatnio chyba za duzo czasu
dizisaj znowu probuje chwyt z pielegnacja i tylko tyle przy lustrze, ani troche wiecej trzymac kciuki
buziaki

ViLLeMkA jest offline  
Stary 2006-08-10, 16:06   #1916
Little Angel
Wtajemniczenie

Cynada-dzieki za wsparcie moralne.Milo sie czyta to co piszesz.Mnie podnioslas na duchu,mam nadzije,ze reszte tez Generlanie podpisuje sie pod wszystkim co piszesz czterema konczynami.

Jak o mnie w mojej rodzinie mowia:
1.TZ-ja nie widze twoich pryszczy,tylko na zdjeciach troszke je widze,ale na zywo w ogole(poznalam go juz cala w kropki,ale to mu nie przeszkadzalo)
2.Mama-Hmm...znow ci cos wylazlo...ja nie wiem co ty masz na tej buzi-nikt w rodzinie nie ma tylko ty jedna(bo ja zebralam najbrzydsze geny z calej rodzony po prostu)
3.tata-kiedys ludzie nie mieli pryszczy,a myli sie mydlem a nie tymi wszystkimi go***mi.Mydlo jest najzdrowsze!!
4.Ciocia(moja ulubiona)-opal sie,bo blada jak trup jestes-to pewnie przez te fluidy(nie fluiduje ise,nie pudruje ).te dziewczyny to sie teraz maluja,ze niewidomo ,ktora ile ma lat.
5.Babcie i dziadkowie-na szczescie nic nie mowia,ale to tylko dlatego,ze wszyscy nie zyja
6.Siostra-najlepiej mnie rozumie.Nigdy sie nie opalala,uzywala mocnego filtra,a po pigulkach anty prawie cala twarz ma pokryta ostuda.
7.Ja-ostatnio podchodze do sprawy "relaksowo"-dbam o ten caly syf,ale tez smieje sie z niego i inni tez moga.Moga sie gapic,ja im nie bronie.

AaniaA-jak otworzylam drzwi to facet spojrzal na mnie i mowi:pani Angeliko jaki ma pani ladny trawnik przed domem(fakt-sliczny jest po taj calej suszy)
Stary 2006-08-10, 16:18   #1917
AaniaA
Zakorzenienie

Cytat:
AaniaA-jak otworzylam drzwi to facet spojrzal na mnie i mowi:pani Angeliko jaki ma pani ladny trawnik przed domem(fakt-sliczny jest po taj calej suszy)
oj biedaczek ten pan . Little Angel jakie masz ladne imie .
rany, jak ja Ci zazdroszcze tego Twojego podejscia do sprawy.

Vilemko no wlasnie nie potrafie podejsc do tego wszystkiego z "dystansem". ja jestem od Ciebie starsza o 10 lat i jakos widze, ze przegrywam ta walke .
AaniaA jest offline  
Stary 2006-08-10, 19:03   #1918
Little Angel
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez AaniaA
oj biedaczek ten pan . Little Angel jakie masz ladne imie .
rany, jak ja Ci zazdroszcze tego Twojego podejscia do sprawy.

Vilemko no wlasnie nie potrafie podejsc do tego wszystkiego z "dystansem". ja jestem od Ciebie starsza o 10 lat i jakos widze, ze przegrywam ta walke .
Dziekuje

Ale moja droga,ja jestem jeszcze starsza od ciebie,nie zapominaj o tym,a to cholerstwo mam jeszcze dluzejI stwierdzam,ze jesli mam to miec przez kolejnych kilka lat to potrzeba mi mnostwo dystansu i poczucia humoru aby to przezyc i zeby moi bliscy nie odczuli,ze mam "to".
Poza tym chcilam sie pochwalictoz dzis pojechalam do miasta,obeszlam trzy apteki i tam uzebralam mnostwo probek(20 sztuk dokladnie)kremow,w tym:
1-effaclar k RP
2-hydraphase xl spf 15-z RP
3-effaclar zel do mycia twarzy RP
4-effaclar A.I.(na zapalne stany skorne)RP
5-Effaclar-kerm na dzien RP
6-vichy thermal fix uv spf 20
7- dermedic sun protect 60
8-svr 100 ecran solaire ultra max
9-avene emulsion spf 50
10-avene hydrance optimal spf 15
11-svr 30 b
12-svr xerial 30
13-svr spirial creme(to nie wiem do czego sluzy)
Procz tego stracilam w rossmanie 73 zl,a w kantorze zarobilam 94 zl na odnalezionych w starym portfelu chorwackich pienadzach.
Czy zycie nie jest piekne
Przepraszam za obszerny OT.
Stary 2006-08-10, 19:38   #1919
cynada
Raczkowanie

Little Angel-ale obiecaj , że nie użyjesz tego wszystkiego .Twoja skóra może się zbuntować. Filtry są komodogenne- niektóre powodują wypryszczanie- np Avenka często. No i to Vichy temal- odradzałabym .Filtr należy dobrać do swojej skóry -bardzo ostrożnie w przypadku skóry trądzikowej.
Stary 2006-08-10, 20:03   #1920
Little Angel
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez cynada
Little Angel-ale obiecaj , że nie użyjesz tego wszystkiego .Twoja skóra może się zbuntować. Filtry są komodogenne- niektóre powodują wypryszczanie- np Avenka często. No i to Vichy temal- odradzałabym .Filtr należy dobrać do swojej skóry -bardzo ostrożnie w przypadku skóry trądzikowej.
Jasne,ze nie uzyje tego wszystkiegoPanie dawaly to bralam.W sumie najbardziej chodzilo mi o filterek,chcialm sprawdzic jakie sa inne niz ten moj.Poza tym xerial i effaclar k-to chcialam miec.Effaclar k swietnie kiedys na mnie dzialal(poprosilam derm,aby mi doradzil jakis kremik regenerujacy po tych wszystkuich mazidlach ma pysk-polecil mi ten-oczywscie nie wspomnial,ze trzeba uwazac,ze filtr,ze jakis kwas...Dzieki Bogu zima to bylo i zrobil co mial zrobic bez zadnych konsekwencji).
CYnada-ja nie nakladam na twarz co chwila czego innego,bo fakt-skora szybko wysiada,a jak cos zaszkodzi/pomoze to nie wiadomo coWole nie robic za krolka doswiadczalnegoAle dzieki za rade,chocby co do tego vichy
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości