Jak powstrzymać się od wyciskania?! - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-08-11, 15:59   #1951
ViLLeMkA
Zakorzenienie

Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania?!

Cytat:
Napisane przez AaniaA
o rany, ja ten tonik wspominam bardzo zle . jak go kiedys uzywalam to potem nie moglam wyjsc z tych syfow, buzia po nim wygladala tragicznie .
ale ten najzwyklejszy?? bo ja nienawidze przeciw wagrom... wszystkie te toniki maja strasznie duzo alkoholu i moja buzia mowi stanowczo NIE

boshe, Wy dziewczyny tak odkazacie wszystko ejj, jak ja sobie zaczne wyobrazac gdzie ile jest tych bakterii to OMG
pasowaloby lapy odkazac co 2 minuty bo ciagle dotykam czegos i twarz tez w sumie (taaak obmacywanie)

dzisiaj jeszcze nie ruszalam... Panie Boze, pozwol mi wytrzymac do jutra ...
chociaz do jutra, a potem znowu i zwnowu, malymi kroczkami

ViLLeMkA jest offline  
Stary 2006-08-11, 16:37   #1952
AaniaA
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA
boshe, Wy dziewczyny tak odkazacie wszystko ejj, jak ja sobie zaczne wyobrazac gdzie ile jest tych bakterii to OMG
pasowaloby lapy odkazac co 2 minuty bo ciagle dotykam czegos i twarz tez w sumie (taaak obmacywanie)
In_The_ShAdOwS zasugerowala, abym odkazila komorke jak napisalam o swoich policzkach .

co do tych bakterii to uwazam tak jak Ty Vilemko . one sa wszedzie i nie sposob od nich uciec. ja raz po raz przejade spirytusem po komorze i po myszce .
AaniaA jest offline  
Stary 2006-08-11, 16:43   #1953
ViLLeMkA
Zakorzenienie

nie, ja na szczescie przez kome duzo nie rozmawiam ale jak juz rozmawiam to spie przytulona do komorki
jeszcze mi nie przyszlo do glowy odkazanie komorki :P

ejj, dziewczynki mam kryzys
normalnie zaraz sie przykleje do komputera bo wiem ze jak odejde to dopadne do lustra... a o 6 musze z domu wyjsc i musze juz zaczac sie "pindzyc" jak to okresla moja mama...

Wiem ze nie wolno, ale juz mnie cos skreca w srodku. W sumie tez nie mam najlepszego humoru moze dlatego... zaraz zwariuje, pilnujcie prosze chociaz nie wiem jak :/
(jestem sama w domu )

ViLLeMkA jest offline  
Stary 2006-08-11, 16:59   #1954
cynada
Raczkowanie

Hej VILLeMKA trzymaj się. Może umyj sobie głowę i zrób nową fryzurę ? Jakś maseczka na włosy ? Albo sobie wyprasuj ciuszek na to wyjście o 6-tej? Pamiętaj pryszcze znikną ale nie znikają OKROPNE DOŁY po wyciskaniu , które powstają przez zdarciu pazurami naskórka !!! Będziesz je oglądać do końca życia, nawet jak już przejdzie Ci trądzik !
Stary 2006-08-11, 17:39   #1955
ViLLeMkA
Zakorzenienie

Cynada, wiem wiem
wycisnelam tylko kilka z biala glowka, po czym pieknie umylam buzie, a teraz sie nawilza teraz jeszcze jakis szybki makijazyk i gotowe

a najgorzej bedzie wieczorem... ja w domu... a koledzy z ktorymi kiedys lazilam wszedzie w dyskotece
no niestety swiat sie zmienia... ale wtedy bede sie musiala pilnowac ...
PoZdrOwIoNka ;*

ViLLeMkA jest offline  
Stary 2006-08-11, 19:01   #1956
_Jamaica
Wtajemniczenie

ajjjjjjjjjjjjjjjjjj całe policzki czerwone i popuchniętepowyciskałam ,a raczej usiłowałam wycisąc wstrętnie odstające zaskórniaki
i co mam teraz zrobic?
Czym moge to dziewczyny posmarowac?
POmocy!!
_Jamaica jest offline  
Stary 2006-08-11, 19:34   #1957
cynada
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez _Jamaica
ajjjjjjjjjjjjjjjjjj całe policzki czerwone i popuchniętepowyciskałam ,a raczej usiłowałam wycisąc wstrętnie odstające zaskórniaki
i co mam teraz zrobic?
Czym moge to dziewczyny posmarowac?
POmocy!!
Jamaica- zaskórniki jak już musisz wycisnąć- to tylko po uprzednim rozpulchnieniu naskórka-parówką ( choćby z wody, a może być z rumianku). Albo jak wyjdziesz spod ciepłego prysznica- jeśli są dojrzałe wyszłyby bez problemu gwarantuję. Teraz możesz tylko modlić się, że ich nie zainfekowałaś- odkaż , jeśli masz jakiś antybiotyk- posmaruj. I daj się skórze uspokoić - teraz jej nie rozpulchniaj już żadnymi maseczkami, myciem itd.Najlepsze co możesz zrobić- nie maltretuj jej. A na drugi raz jak cię najdzie- przypomnij sobie jak się teraz czujesz. A może zrób sobie pamiatkową fotkę- zerkniesz na nią w razie nagłej ochoty ? Możesz mnie nawet nie lubić- bylebyś więcej tego nie robiła !
P.S- jutro bedzie lepiej
Stary 2006-08-11, 19:36   #1958
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Little Angel
No wlsnie,nie ma.Oby wrocila.Z jej nastawieniem do siebie,moze byc zle

U mnie wczoraj i dzis nie pojawil sie zaden pryszcz,co jest sukcesem,bo troche mi sie sypnelo przy ADZobacze jak dalej.

Shadi-to ja zebrac musze,a ty nieza kare jutro wsiadam w pociag i jade do ciebie(albo powiedz do ktorej apteki mam pojsc)
A co ja reklamować będę Hyh, Tobie nic nie wyszło a mi się własnie 3 krosty zrobiły Bleee, ale mnie brzuch boli, bo byłam nad jeziorem i okropna pizzę zjadłam, bo byłam strasznie głodna
Maam nadzieję, ze z Nidavą ok i brak dostepu do kompa to tylko problemy z brakiem kompa. Ale napisałam....
Ni nie wydusiłam
Jamaico, nie wiem co tu poradzić, smaruj sudocremem, żeby już nie patrzeć na buzię i się gorzej nie doprawić
In_ThE_ShAdOwS jest offline  
Stary 2006-08-11, 19:40   #1959
_Jamaica
Wtajemniczenie

Cynada- dzieki za rady, i bede pamietac na drugi raz-obiecuje!
Stosowałam na te wstręciuchy tonik pichtowy z nafta ale NIC nie dziala Mam nadzieje ze do jutra bede wygladac o wiele lepiej niż dzisiaj Jeszcze raz dziekuje
_Jamaica jest offline  
Stary 2006-08-11, 20:00   #1960
ana_gabi
Zadomowienie

Wyślij wiadomość przez MSN do ana_gabi

Cytat:
Napisane przez _Jamaica
Cynada- dzieki za rady, i bede pamietac na drugi raz-obiecuje!
Stosowałam na te wstręciuchy tonik pichtowy z nafta ale NIC nie dziala Mam nadzieje ze do jutra bede wygladac o wiele lepiej niż dzisiaj Jeszcze raz dziekuje
Wyciskanie zaskornikow (przez np. kosmetyczke) jest zabiegiem doraznym .
Pozniej i tak zaskorniki (szczegolnie zamkniete ) sie "napelnia"

Dlatego moja rada to dermatolog - niech przepisze Ci cos co splaszcza zaskorniki - w moim przypadku byl to Isotrex .

Sama niedlugo sie wybieram do dermatologa z tym problemem.

ana gabi show fan

ana_gabi jest offline  
Stary 2006-08-11, 20:05   #1961
cynada
Raczkowanie

Jamaica- nic nie może zadziałać w tak krótkim czasie. Musiałaś nieżle się przyłożyć- co? Ale potraktuj to w ten sposób- to był ABSOLUTNIE ostatni raz. Od dzisiaj narodziła sie nowa Jamaica. Ona nie będzie juć dusić nic na siłę. Jeśli będzie chciała się czegoś pozbyć zrobi to :
1) po zastanowieniu
2) w odpowiednich warunkach
3) z zachowaniem zasad ( parówka, czyste ręce, paluchy owiniete chusteczką , higiena , oświetlenie itd, itp)
4) z umiarem -nic na siłę
5) nigdy wtedy gdy ma chandrę
No i nie będzie to już duszenie tylko oczyszczanie.
Buzia odwdzięczy się zupełnie nowym wyglądem. Efekty będzie widać już wkrótce !
Stary 2006-08-11, 20:17   #1962
rudarybcia
Raczkowanie

Wyślij wiadomość przez ICQ do rudarybcia

jejku, jak ja sobie pomysle jak ja to niehigienicznie robie!! dzisiaj wprawdzie czystymi lapkami, ale bez rozpulchniania porów powyciskałam te co były na wierzchu i nałożyłam maseczke z ProActiv. cos jednak chyba ze dwóch nie docisnelam i teraz sie zaogniły i bolą
musze też poodkażać telefon i takie inne pierdoły. a pamiętacie o regularnym dokładnym myciu pędzli do pudru sypkiego i tych wszystkich gadżetów do nakładania makijażu. to też jest siedlisko bakterii!
na noc wysmaruje się Differinem, no i może jutro zrobie maskę aspirynową!
rudarybcia jest offline  
Stary 2006-08-11, 20:19   #1963
Little Angel
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez cynada
Jamaica- nic nie może zadziałać w tak krótkim czasie. Musiałaś nieżle się przyłożyć- co? Ale potraktuj to w ten sposób- to był ABSOLUTNIE ostatni raz. Od dzisiaj narodziła sie nowa Jamaica. Ona nie będzie juć dusić nic na siłę. Jeśli będzie chciała się czegoś pozbyć zrobi to :
1) po zastanowieniu
2) w odpowiednich warunkach
3) z zachowaniem zasad ( parówka, czyste ręce, paluchy owiniete chusteczką , higiena , oświetlenie itd, itp)
4) z umiarem -nic na siłę
5) nigdy wtedy gdy ma chandrę
No i nie będzie to już duszenie tylko oczyszczanie.
Buzia odwdzięczy się zupełnie nowym wyglądem. Efekty będzie widać już wkrótce !
Cynada-jestes nam tu potrzebnaMow nam tak wiecej,powinno pomoc i na wycisknaie i na poczucie winy
Little Angel jest offline  
Stary 2006-08-11, 20:39   #1964
_Jamaica
Wtajemniczenie

chyba wydrukuje ten kodeks i za kazdym razem kiedy bede sie czaila na jakiegos pryszcza przeczytam go ze 3 rtazy zeby sie upewnic ze dotarlo napewno
_Jamaica jest offline  
Stary 2006-08-11, 20:47   #1965
patrycjap
Raczkowanie

Cynadko twoje rady są poprostu boooskie spadłaś nam z nieba, przynajmniej mi to bardzo pomaga Dzięki wielgachne A ja mam dzisiaj lepszy humorasek bo wybawiłam się pół dnia z moją 3-letnią siostrzenicą, baaaardzo mnie rozbawiła A z moją twarzą tak jak wcześniej pisałam, czyli w miare Teraz coś mi tam urosło, ale nie zwracam na to uwagi, nawet nic nie dotykam (przejrzałam się w lusterku jak byłam w łazience) zaraz idę umyć facjate, a potem posmaruję się maścią i zapominam o pryszczach do jutra Pozdrawiam i do juterka
patrycjap jest offline  
Stary 2006-08-11, 21:17   #1966
cynada
Raczkowanie

Właśnie najpierw to chciałabym abyście się pozbyły poczucia winy.To bardzo wam ułatwi dalszą terapię. Otóż nie wiem czy wiecie ale :
1) wojny na świecie toczą się wcale nie dlatego, że wy wyciskacie pryszcze
2) Wasze niepowodzenia NIE są wynikiem waszego wyciskania, tylko waszego nastawienia do świata.
3) Wasi rodzice denerwują się i krytykują tylko dlatego , że was kochają. Podświadomie czują się winni tego ,że w tak widoczny dla otoczenia sposób macie kłopoty , a może to niewłasciwe geny, a może trzeba było jednak zamieszkać na Mazurach ( Polasiu, Pomorzu). Są bezradni, bo nie mogą was od tych kłopotów uwolnić- w tym zakresie nie maja kontroli, nie mają wystarczających środków, wiedzy itd.Rodzeństwo zawsze boi się, że może im sie przydarzyć to samo- więc strach warto ukryć pod płaszczykiem kpin. Inni ludzie o niskiej samoocenie-łatwo dowartościowują się cudzymi niepowodzeniomi, brakami ( ja zawsze miałam ładna cere- powie ciocia Klocia- a moja Halika- same spójrzcie :mleko i mód !). Jeśli to zrozumiecie może będzie łatwiej znieść komentarze.Dlatego to nie wy jesteście winne, że tak was traktują- winni są niedojrzali ludzie
4) Niezależnie od ilości pryszczy na buzi pamiętajcie: macie ręce i nogi i nimi ruszacie.Głowy też na karkach oraz oczy skoro posługujecie się internetem. Pomyślcie o dzieciakach w szpitalach onkologicznych- one jutro nie mogą wyjśc na dwór i to nie z powodu brzydkiej cery. Nie uważacie, że ropna krosta ( która NA PEWNO się zagoi wcześniej czy póżniej) to prawdziwy pryszcz, wobec kolejnej dawki chemii? Nabierzcie dystansu do swojego problemu !
Kiedyś jakiś czas temu doszłam do takiego wniosku: Dlaczego Bóg daje nam nieszczęścia i wielki problemy?-żebyśmy nauczyli sie nie przejmować pierdołami !
Ja to zrozumiałam, bo jestem od was starsza. Przeszłam przez to samo co wy i dlatego apeluję:
Nie zaglądajcie w te lustarka bez przerwy.Jesteście teraz na szczycie swoich możliwości życiowych ! Zapisujcie swoją kartę młodości, do której będziecie sięgać w dojrzałym i starszym wieku. I oby nie zapisały sie tam smętne obrazy : depresja, rozorany pryszcz, zmarnowany kolejny dzień. To ma być Kolorowa księga zapisana bajkowymi obrazkami : sporty, wygłupy, skąpe odlotowe ciuchy, zabawa, fruzury, impreza. Pryszez w tym zupełnie nie przeszkadzają !Jeśli zmarnujecie sobie ten okres między 12- 20 , 25 rokiem zycia to kiedy myślicie sobie to zrekompensować ?OLAĆ pryszcze! Taki urok młodości !
Napisz sobie na koszulce: Mam pryszcze bo jestem młoda !!! Ale one kiedyś znikną.
Stary 2006-08-11, 22:14   #1967
rudarybcia
Raczkowanie

Wyślij wiadomość przez ICQ do rudarybcia

Cynada respect!!
jestes rewelacyjna...dziekuje za te slowa. rzeczywiscie nasze problemy to pryszcz w porownaniu z tym co sie dzieje na swiecie...
rudarybcia jest offline  
Stary 2006-08-11, 22:17   #1968
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Jejku Cynado Ja to gdzieś tak głeboko w głowce wiem,ale się do tego nie stosuje. Brakuje mi jednak tego, żeby ktoś to otwarcie powiedział/napisał. Są gorsze problmy od pryszczy i wartosciowi, dojrzali ludzie tak naprawdę nie zwracaja na to uwagi. No dziekuje Ci jeszcze raz! Zapytam sie przy okazji, Ty swoje serum jak robisz? Z wit E, Q10, z alkoholem, czy sam kwasek i woda destylowana?

Co do higieny przy wyduszaniu, to ja też prawie zawsze robiłam to w akcie depresji wiec za higienicznie było Jednak teraz przez husteczke, albo płatek kosm. i delikatnie,a potem tonik.
Stary 2006-08-11, 22:48   #1969
AaniaA
Zakorzenienie

Cynado na pewno masz racje, jednak kazdy inaczej reaguje na swoje problemy. jedna osoba radzi sobie z tym lepiej, natomiast inna o wiele gorzej . ja tak jak wczesniej pisalam, widze, ze ta walke przegrywam - nie mam pojecia skad mi sie biora te paskudy na buzi. i nikt mi nie powie, ze w wieku 26 lat krosty to norma. cos jest nie tak i nie wiem co . gdyby to tylko o te kropy chodzilo . u mnie problem jest zlozony i wszystko ze soba sie laczy .

patrycjop
to jak moj synio wroci z wakacji to Ci go podrzuce na kilka dni . on ma 3,5 roczku .
AaniaA jest offline  
Stary 2006-08-11, 23:55   #1970
cynada
Raczkowanie

In the Shadows- swoje serum robie z witaminy C w proszku na bazie wody destylowanej ( kupionej w sklepie samochodowym, na tej do iniekcji coś mi sie witamina nie rozpuszczała) plus kroplę alkoholu i czasem witamine E Takovit( ale dla pryszczy wit E nie jest wskazana wiec radzę bez) .Nie próbujcie Juvitu - okropnie wypryszcza ! Bardzo polecam to serum- coś musiało mi pomóc a stop pryszczom u mnie nastapił, kiedy zaczęłam rygorystycznie przestrzegać zasad biochemii - w tym głównie serum z wit. C.
Aania- wiem , że trudno jest od razu zrozumieć, że problem pryszcza jest nieważny. W Twoim przypadku większym problemem jest nastawienie i poczucie żalu o brak komfortu życia z powodu defektu kosmetycznego.Nie pocieszę Cię- Problem z cerą możesz mieć nawet po 30-stce i to jest jak najbardziej normalne. Od Ciebie zależy, czy zmienisz zasady kosmetyczne i pozwolisz swojej cerze dojść do ładu, czy nie pozostawisz sobie nieodwracalnych blizn przez niewłasciwe postępowanie (czytaj wyciskanie).Od Ciebie tez zależy czy cały ten czas wykorzystasz na zadręczanie siebie, czy na ciekawsze rzeczy, które oderwą Cie od miejsca kaźni ( czytaj :lustra).
Proponuję wam abyście wszystkie zastanowiły się nad takim pytaniem : CO WAM DAJE WYCISKANIE ?Tzn dlaczego to robicie? Czy wyciskanie, to symboliczne pozbywanie się problemów , kłopotów? Czy satysfakcja odczuwana po wycisnięciu wielkiego bolaka jest taka jak po "wyrzuceniu" kłopotu z siebie ? Zastanówcie się w jakich sytuacjach to robicie? Stres? Nerwy? Po kółtni? Czy z nudów, kiedy trzeba coś przeczekać? Co czerpiecie z tej czynności, co ona wam zastępuje ? A może pryszcz to symboliczny intruz, obcy, wróg i trzeba go potraktować jak wroga?Palacz pali, bo papieros jest symbolem dorosłości,podobno uspokaja, zajmuje ręce, no i kojarzy się ze spotkaniem towarzyskim. Anorektyczka kontroluje w pełni swoje ciało , nie akceptuje siebie. Dlaczego Ty wyciskasz twarz ?
Wyciskanie to nerwowy nawyk nabyty w wyniku nieprawidłowej pielęgnacji skóry.Rodzaj nerwicy , natręctwa i trzeba z nią postępować jak z chorobą.
Dlatego nie obwiniajcie się, tylko dogadajcie się ze sobą: po co to robicie ?
Jak to zrozumiecie- będzie łatwiej pracować nad sobą.
Ja natręctwa wyciskania pozbyłam sie wcześniej niż pryszczy. Znalazłam ciekawsze czynności dajace większą satysfakcję.
Stary 2006-08-12, 08:44   #1971
AaniaA
Zakorzenienie

Cynado wiem, ze madrze piszesz i za to Ci dziekujemy . jednak ja juz staram sie nie wyciskac i dbam o cere - retinoidy, kremy nawilazajce, filtry, kosmetyki apteczne, ultradzwieki i co i nic . widze, ze daje to cos, ale nie tyle ile powinno . chyba nie potrafie pogodzic sie z tym i tyle, nigdy sie nie pogodze . wg mnie cos mi sieje od srodka i nie potrafie zlokalizowac przyczyny . jak sie zaczelo w ciazy, tak ciagnie sie przez te 3,5 roku . tak jak juz pisalam w innym watku, nigdy nie mialam rewelacyjnej cery i teraz to juz sama nie wiem czy wczesniej nie zwracalam na to takiej uwagi, gdyz bylam nastolatka i myslalam, ze to przejdzie czy po prostu wtedy bylo lepiej :. ja juz nie daje rady i psychicznie i fizycznie (nie mysle tu o wyciskaniu tylko o tym ciaglym korektowaniu i patrzeniu na ta buzie) .

a tak a propos, Cynado ile masz lat (jesli nie chcesz to nie odpowiadaj) .
AaniaA jest offline  
Stary 2006-08-12, 08:47   #1972
bluegirl
Zakorzenienie

GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl

u mnie wczorajszy dzień też minał bez grzeszenia, ale teraz juz przygladałam się twarzy, wczoraj nie myłam twarzy zelem wieczorem tylko przetarłam micelem, w tygodniu było podobnie i widze 3 gości niechcianych, ale nie da rady ich ruszyć bo i tak niewyjdą, dziś maseczki i peelingi, ogólnie nie jest źle, minimum pielęgnacji w tym tygodniu, a cera dobrze sie trzyma

Edit: zapeszyłam chyba bo niestety troche nabroiłam przed chwilą, jednak brak czasu najlepszy jest, a tu dziś wolne i od razu masakra

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/

Edytowane przez bluegirl
Czas edycji: 2006-08-12 o 09:44
bluegirl jest offline  
Stary 2006-08-12, 09:32   #1973
patrycjap
Raczkowanie

Cynadko baaaardzo, ale to baaardzo mi pomogłać A odpowiedzi na pytanie "po co to robie" nie potrafie udzielić U mnie może być to właśnie stres, nerwy, albo chęć szybkiego pozbycia się problemu bo brak mi cierpliwości do długotrwałej pielęgnacji i leczenia... Ale teraz wiem, że nie mogę tego robić bo wyciskanie robi z mojej twarzy pobojowisko, dopiero teraz zauważyłam, że oprócz nowo wyskakujących pryszczy musze też walczyć z przebarwieniami, których przynajmniej nie da się wycisnąć, ale niestety też szybko pozbyć
Ja mam narazie zero stresów i moja twarzyczka jakoś się trzyma, dzisiaj po nakłuciu igiełką, wycisnęłam jednego delifenta i tyle. Żadna nowa cholera się nie pojawiła, ale niestety te przebarwienia, wszędzie czerwone placki Little Angel jak na Ciebie działa Acne Derm???
patrycjap jest offline  
Stary 2006-08-12, 09:41   #1974
patrycjap
Raczkowanie

Aniu a ostatnie badania nic nie wykazały??? Oj ty to się masz, ja to przy Tobie mam mini problem, ale z powodu braku zajęcia przeżywam pryszcze podobnie jak Ty Życze wytrwałości i cierpliwości, których mi też brakuje Mam nadzieje, że natkniesz się na takiego lekarza, który znajdzie przyczynę Twoich skursyfynków okropniastych Pielęgnuj się dalej, tylko oczywiście nie można przesadzać z ilością kosmetyków, ale pewnie o tym świetnie pamiętasz... to też tak dla przypomnienia innym Co do synka bardzo chętnie się z nim pobawie, kocham takie małe szkarby są szłodkie
Bluegirl widze, że u Ciebie cały czas dobrze Oby tak dalej
patrycjap jest offline  
Stary 2006-08-12, 09:48   #1975
AaniaA
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez patrycjap
Aniu a ostatnie badania nic nie wykazały???
dziekuje Ci patrycjop . zycze Ci z calego serca, abys bedac w moim wieku (ale to powaznie brzmi ) nie musiala zamartwiac sie swoja cera, zeby Twoja buzia byla gladka i piekna .

czekam sobie na wizyte u jednego pana i wtedy koniec z lekarzami .

Cytat:
Napisane przez patrycjap
Pielęgnuj się dalej, tylko oczywiście nie można przesadzać z ilością kosmetyków, ale pewnie o tym świetnie pamiętasz...

Cytat:
Napisane przez patrycjap
Co do synka bardzo chętnie się z nim pobawie, kocham takie małe szkarby są szłodkie
no to kiedy ?!
AaniaA jest offline  
Stary 2006-08-12, 10:02   #1976
cynada
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez AaniaA
Cynado wiem, ze madrze piszesz i za to Ci dziekujemy . jednak ja juz staram sie nie wyciskac i dbam o cere - retinoidy, kremy nawilazajce, filtry, kosmetyki apteczne, ultradzwieki i co i nic . widze, ze daje to cos, ale nie tyle ile powinno . chyba nie potrafie pogodzic sie z tym i tyle, nigdy sie nie pogodze . wg mnie cos mi sieje od srodka i nie potrafie zlokalizowac przyczyny . jak sie zaczelo w ciazy, tak ciagnie sie przez te 3,5 roku . tak jak juz pisalam w innym watku, nigdy nie mialam rewelacyjnej cery i teraz to juz sama nie wiem czy wczesniej nie zwracalam na to takiej uwagi, gdyz bylam nastolatka i myslalam, ze to przejdzie czy po prostu wtedy bylo lepiej :. ja juz nie daje rady i psychicznie i fizycznie (nie mysle tu o wyciskaniu tylko o tym ciaglym korektowaniu i patrzeniu na ta buzie) .

a tak a propos, Cynado ile masz lat (jesli nie chcesz to nie odpowiadaj) .

AaniaA- to żadna tajemnica, mam 38 lat a z problemem pryszy użerałam sie jesze do niedawna. Miałam okropnego doła tak koło 31-32- zmieniałam pracę ( była wiosna) i po prostu zmasakrowało mnie okropnie. Okrutne głebokie ropnie na policzkach. Wylądowałam u kosmetyczki na kwasach- zdesperowana kupa kasy i nie wiem czy pomogło. W każdy razie kosmetyczka zapomniała mi powiedzieć o filtrach, a ja jeszcze zaczęłam łykać Cilest a latem nasępnego roku wyjechałam do Włoch. No i mam porobiły się przebarwienia- teraz niewidoczne, bo umiem się zabezpieczyć ale wymagają ode mnie rygorystycznego używania filtrów
Wiem ,że pomyślicie, że 38 lat- to już starość i wtedy nie ma się trądzika. Nieprawda ! Jeśli tylko popełnię błąd w pielęgnacji typu: kremy ( w zasadzie większość oraz Pudry, Róże i Fluidy z rodzaju tych komodogennych ( też większść- popatrzcie na składy) od razu już w ciagu dnia czuję charakterystyczne swędzenie na policzkach, najpierw tworzą się małe płytkie ropnie, a potem gule. Pokazywałam kiedyś koleżankom w pracy jak wyglądałm po 1 dniu używania Olaya- jakbym miała 17 lat !
Mnie też wszyscy kiedyś dookoła powtarzali : nie dotykaj , nie smaruj, nie maż tej geby. Nie wierzyłam ! Uważałam ,że im więcej zrobię, tym lepiej dla skóry. a buzia po prostu nie lubi być dotykana.Jak sobie przypomnę, gdzie mnie najcześciej napadały te głębokie grudy: to była linia na policzkach od skroni dokładnie tam gdzie kładłam róż .
Oczywiści, że sie maluję używam Citty Matt Lirene ale wcześniejo pod to leci serum z wit C i bloker ( Dermo Pediatrics lub Avenka). Skrobia i odrobina pudru brazujacego Vipery ( ale z Viperą ostrożnie- nie ma dobrego składu). Bardzo tłustej cerze rozognionej z ropnymi wypryskami na pewno trudno jest wytrzymać pod filtrem- dlatego wcale nie przekonuję. Ale serum to każda z was zrobi a kosztuje grosze. Witamina C pomaga goić się skórze ( tylko nie przesadzone stężenie, aby nie podrażniło)
AaniA- skoro zaczęło sie ciąży, czyli wtedy gdy gospodarka hormonalna sie rozszalała, to pewnie ma to podłoże właśnie hormonalne.A próbowałaś brać tabletki ( Diane albo Cilest) nie na stałe, tylko na krótko, aby skóra się uspokoiła i pozwoliła pielegnować ? Jesteś w wieku, kiedy żaden lekarz nie powiniem nad tym dyskutować. Tylko pamietaj o zabezpieczeniu sie przed słońcem !A poza tym -nie uwierzysz, jak bardzo stres i złe samopoczucie wpływa na ilość pryszczy ! Kiedy wracałam do domu w czasie studiów- mama zawsze wiedziała kiedy zdawałam egzaminy-było to widać.
Nie wiem co jeszcze wam poradzić- w chwilach głebokiego kryzysu używałam Skinorenu (podobno jego tańszym odpowiednikiem jest Acne Derm) oraz zawiesiny Zineryt ( antybiotyk, może nie pomyliłam nazwy)- super ale nie mozna jechać cały czas na antybiotyku. A jak jesteście w domu- spinajcie włoski, grzywki.One okropnie wprost roznoszą wszystko po buzi
Stary 2006-08-12, 10:16   #1977
AaniaA
Zakorzenienie

Cynado przeczytalam Twojego posta i powiem Ci, ze nie pocieszylas mnie . rany, ale to zycie jest porabane!!! na razie nie mam weny do pisania - troche problemow siedzi mi w glowie.
AaniaA jest offline  
Stary 2006-08-12, 10:32   #1978
cynada
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez AaniaA
Cynado przeczytalam Twojego posta i powiem Ci, ze nie pocieszylas mnie . rany, ale to zycie jest porabane!!! na razie nie mam weny do pisania - troche problemow siedzi mi w glowie.
Ja tylko chciałam pozbawić Cie złudzeń, że problem zniknie sam bez Twojego udziału tylko z powodu upływu czasu. Ale własnie Cie pocieszę : wszystko co jest Ci potrzebne do zmiany sytuacji masz gotowe u siebie. W głowie. Naprawdę sama sobie pomożesz, tylko pozwól sobie inaczej myśleć. To jest absolutnie możliwe, od zaraz.
Stary 2006-08-12, 10:57   #1979
AaniaA
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez cynada
Ja tylko chciałam pozbawić Cie złudzeń, że problem zniknie sam bez Twojego udziału tylko z powodu upływu czasu. Ale własnie Cie pocieszę : wszystko co jest Ci potrzebne do zmiany sytuacji masz gotowe u siebie. W głowie. Naprawdę sama sobie pomożesz, tylko pozwól sobie inaczej myśleć. To jest absolutnie możliwe, od zaraz.
no wlasnie, w glowie . nie umiem inaczej myslec. moze to tez kwestia tego, ze czlowiek chce wygladac idealnie i nie moze zaakceptowac tych swinstw na buzi, ktore go szpeca i przez ktore nie ma sily na nic, nie potrafi cieszyc sie z zycia, boi sie ludzi, pracy, itd. chore to wszystko, jednak prawdziwe...
AaniaA jest offline  
Stary 2006-08-12, 11:00   #1980
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

%&%*8^^6 ale mnie wywaliło od głupiej pizzy, cały czas boli mnie brzuch i mam te wszystkie objawy zatrucia. Załamac sie mozna Ale nie wyciskam...tzn wycisnełam tylko takiego białego

Hmmm, Cyndo....Piszesz, ze to kiedyś minie samo i ja też tak uważam...więc to wszystko co kłade na twarz nie ma sensu? Lepiej zostawic jakiś żel, tonik i filtr? I nie marnować pieniedzy...? Ja już nic nie wiem
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości