Jak powstrzymać się od wyciskania?! - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-08-21, 22:45   #2131
bluegirl
Zakorzenienie

GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania?!

ja znów z braku czasu nie wyciskam, jednak poprzednie kiepsko sie goją, zwłaszcza kilkakrotnie dociskany na policzku, wielki strup jest i plama od jutra staram się nie popuszczać rąk samopas na twarz bo w sobotę wesele

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline  
Stary 2006-08-21, 22:54   #2132
AaniaA
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Nidava
czytałam wszystkie Wasze posty. nie ominęłam ani jednego. i zdałam sobie sprawę, że ja tutaj po prostu nie pasuję..
trzymam za Was kciuki cały czas i pozdrawiam ciepło!
Nidavo witaj . zaraz kopne Cie w tylek za to "niepasowanie". nie pisz tak prosze i nie rob nam tego, nie odchodz, prosze . i widze, ze juz po wakacjach. jak bylo w Anglii? nic nie napisalas?

Cytat:
Napisane przez ana_gabi
AaniaA no witam w klubie , tylko ja dalej nie kupialam jeszcze tego Isotrexu i nie moge sie cieszyc nim

no u mnie jest nie za dobrze, bo ten izotrex teraz to mi nie pomaga, jakby przestal dzialac . na poczatku bylo dobrze (w polowie lipca), a teraz to koszmar .
AaniaA jest offline  
Stary 2006-08-21, 23:19   #2133
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Nidavo, jak to nie pasujesz???
Wicie co...załamalam się, mam tyle plam na czole, że, aż żal patrzeć, jeju A tak poza tym to nei wyciskam, tylko dzisiaj nakłułam takie co co chiałam wycisnac sterylna igiełka, ale jakos chyba to źle zrobiłam, bo z tego zaczeła lecieć kwew ...Alee jestem zmęczona, dzisiaj sprzatałam przez jakieś 4 godziny 2 pokoje, w tym kuchnie, nieźle sie naszorowałam A do tego trzepałam woreczek do odkurzacza, i tak mi się przypadkiem na mnei sypnęło...
In_ThE_ShAdOwS jest offline  
Stary 2006-08-22, 00:41   #2134
@ska
Raczkowanie

ja tez staram sie nie wyciskac, ale czasem sie zdarzy. Jestem tak daleko, tyle sie dzieje, ale czasem i tak stary nawyk, powrot do domu i wyciskanie,ostatnio tak gniote jednego i musze przestac!strasznie to meczy buuu
Stary 2006-08-22, 09:08   #2135
AaniaA
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
Wicie co...załamalam się, mam tyle plam na czole, że, aż żal patrzeć, jeju
ja tez jak widze te plamy to mi sie niedobrze robi . ja wczoraj peklam . poszlam jak burza z wyciskaniem . jedna wielka masakra!!! wiem, wiem, nie powinnam, itd., ale to bylo silniejsze ode mnie. nie ruszalam przez jakis czas, a wczoraj odrobilam straty, echhh.... i tak jak kiedys pisalam, im mam gorsza twarz tym bardziej ja katuje . jak jest dobrze, to nie ruszam, bo widze efekty, natomiast w przypadku zlej cery tych efektow nie ma i wtedy robie pobojowisko. i wiecie co, niewazne czy cisne to czolo czy nie to i tak te dziady mi wychodza. porobilo mi sie pelno zaskornikow, ktore zamiast znikac to sie wybrzuszaly i rosly . to jakas paranoja! izotrex poradzil sobie na poczatku z nimi, a potem juz nie dal rady. nie dziwie sie mu - oczyscil skore na poczatku, a potem to juz nie, gdyz moj organizm wciaz produkuje te bydleta i wciaz i wciaz i wciaz..... nie daje z nimi rady! trzymajcie kciuki za moja piatkowa wizyte u ginekologa-endokrynologa, moze w koncu cos sie wyjasni . po wczorajszej masakrze polozylam glyco A (nie zrezygnowalam z izorexu , po prostu zaczynam stosowac glyco A i izotrex zamiennie) i dzis nie jest najgorzej. nie wiem, jak to moja cera zrobila, gdyz widzac buzie wczoraj "po", myslalam, ze dzis dostane zawalu na jej widok, a jednak nie.
AaniaA jest offline  
Stary 2006-08-22, 09:37   #2136
rudarybcia
Raczkowanie

Wyślij wiadomość przez ICQ do rudarybcia

Cytat:
Napisane przez AaniaA
ja tez jak widze te plamy to mi sie niedobrze robi . ja wczoraj peklam . poszlam jak burza z wyciskaniem . jedna wielka masakra!!! wiem, wiem, nie powinnam, itd., ale to bylo silniejsze ode mnie. nie ruszalam przez jakis czas, a wczoraj odrobilam straty, echhh.... i tak jak kiedys pisalam, im mam gorsza twarz tym bardziej ja katuje . jak jest dobrze, to nie ruszam, bo widze efekty, natomiast w przypadku zlej cery tych efektow nie ma i wtedy robie pobojowisko. i wiecie co, niewazne czy cisne to czolo czy nie to i tak te dziady mi wychodza. porobilo mi sie pelno zaskornikow, ktore zamiast znikac to sie wybrzuszaly i rosly . to jakas paranoja! izotrex poradzil sobie na poczatku z nimi, a potem juz nie dal rady. nie dziwie sie mu - oczyscil skore na poczatku, a potem to juz nie, gdyz moj organizm wciaz produkuje te bydleta i wciaz i wciaz i wciaz..... nie daje z nimi rady! trzymajcie kciuki za moja piatkowa wizyte u ginekologa-endokrynologa, moze w koncu cos sie wyjasni . po wczorajszej masakrze polozylam glyco A (nie zrezygnowalam z izorexu , po prostu zaczynam stosowac glyco A i izotrex zamiennie) i dzis nie jest najgorzej. nie wiem, jak to moja cera zrobila, gdyz widzac buzie wczoraj "po", myslalam, ze dzis dostane zawalu na jej widok, a jednak nie.
Ah, Aniu, tak mi przykro, ze Ciebie to tak meczy, jak i mnie. Zaczelam od tygodnia brac z powrotem Diane 35, ale na razie efektow nie ma. mam czasami wrazenie, ze im wiecej z tym walcze, tym mniejszy efekt. sluchaj, jesli dostaniesz jakies fajne leki to pochwal sie tutaj na forum. ja tez wybieram sie do endokrynologa ale to dopiero we wrzesniu, moze cos mi w koncu konkretnego zaleci. moja watroba juz troche jest na agrafkach....
pozdrawiam cieplutko
rudarybcia jest offline  
Stary 2006-08-22, 09:52   #2137
AaniaA
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez rudarybcia
Ah, Aniu, tak mi przykro, ze Ciebie to tak meczy, jak i mnie. Zaczelam od tygodnia brac z powrotem Diane 35, ale na razie efektow nie ma. mam czasami wrazenie, ze im wiecej z tym walcze, tym mniejszy efekt. sluchaj, jesli dostaniesz jakies fajne leki to pochwal sie tutaj na forum. ja tez wybieram sie do endokrynologa ale to dopiero we wrzesniu, moze cos mi w koncu konkretnego zaleci. moja watroba juz troche jest na agrafkach....
pozdrawiam cieplutko
rudarybcio .

widze, ze my kobiety potrafimy duzo pakowac w siebie swinstw , zeby ta buzia wygladala lepiej. no to juz jestes druga rudarybcio, jesli chodzi o powrot do tabletek antykoncepcyjnych (Little Angel tez do nich wrocila). rany, te hormony nas wykoncza . a ja bym tak chciala nic w siebie nie pakowac i zeby te kropy sie uspokoily. zewnetrznie moge sie maziac, ale nie zatruwac od wewnatrz organizmu. na pewno napisze, co mi doradzil lekarz . boje sie, ze bedzie mi kazal brac tez pigulki antykoncepcyjne. oby nie. mam nadzieje, ze jednak nie stwierdzi u mnie jednej rzeczy. jesli jednak to wtedy w ruch beda musialy wejsc piguly, a ja tak bardzo nie chce .
AaniaA jest offline  
Stary 2006-08-22, 11:16   #2138
patrycjap
Raczkowanie

Jak ja nie lubie tabletek (wszystkich ) mam jakies uprzedzenie do różnych lekarstw... Aniu moze jednak lekarz wynajdzie jakieś inne lekarstewko niż hormony. Ja wycisnęłam dzisiaj chyba cztery ropniaki bo hodowałam je juz kilka dni :P No i niestety wrócił nawyk drapania
patrycjap jest offline  
Stary 2006-08-22, 12:03   #2139
ziuta.
Rozeznanie

cześć dziewczynki! steskniłam sie za wami!
wypoczełam! kocham przyrode
na urlopie oczywiscie wyciskałam chociaż nawet jak przyjechałam to nie było tak źle ale wieczorem sobie zrobiłam masakre! nie jest tak zupełnie tragicznie ale dobrze też nie jest
jakoś nie umiem sie powstrzymać
a przeciaż na poczatku wrzesnia jade na wesele!

aha. i niestety acne derm na mnie nie działa! nie zauważyłam efektów leczniczych, a plamki było jeszcze bardziej po nim widac!
ziuta. jest offline  
Stary 2006-08-22, 12:07   #2140
AaniaA
Zakorzenienie

ziuto. witamy z powrotem .
AaniaA jest offline  
Stary 2006-08-22, 15:40   #2141
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez AaniaA
Ja zawsze jak się powstrzymam na dłużej, to potem sobie niezła masakrę robię...Ehhh. I też zaczeły mnie zaskorniki męczyc, ale takie otwarte to są chyba Mam wrazenie, że to przez filtry, że mnei zpacyhają Ohhh jej....Czemu to jest takie trudne? Jak ja tego nei miałam, to... w ogole myslałem, ze to mnie nigdy nie "dopadnie", ale teraz dopada prawie kazdego Jestem ciekawa co Ci lekarz powie - trzymam kciuki Oby wyszło co jest nie tak!
A ja nadal nie duszę, no doba podusiłam trochę nos - ale to sie dla mnie nie liczy Mi te wypryski same "pękają"! Chociaż w ogóle ich nie dotykam, nie wiem cyz one tak juz rosna, czy np. przy myciu ich nei rozdrazniam, amyje czoło baaaaaaardzo delikatnie.
Dziewczyny - a próbowałyscie kiedys odstawić wszystko i zostawic zel, dla potrzeby tonik?
Stary 2006-08-22, 15:41   #2142
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

ziuto witaj z powrotem

Edytowane przez In_ThE_ShAdOwS
Czas edycji: 2006-08-22 o 20:05
Stary 2006-08-22, 15:52   #2143
AaniaA
Zakorzenienie

Cytat:
ziuto witaj spowrotem
Cytat:
Napisane przez AaniaA
ziuto. witamy z powrotem .
az z wrazenia poszlam sprawdzic w slowniku jak pisze sie ten wyraz i wygralam .

In_ThE_ShAdOwS co do odstawienia wszystkiego, to nie wiem . jak bylam na wakacjach w lipcu to mylam twarz tylko zelem i od czasu do czasu smarowalam sie metronidazolem + do tego krem nawilazajacy i wcale mi to nie pomoglo . ostatnio pisalam, ze jakos sobie radze z niewyciskaniem (bo tak rzeczywiscie bylo). teraz nastal jakis dziwny okres - nie potrafie przejsc obojetnie obok lustra, to jest chore . musze ruszyc chocby male zaskorniki na nosie (i tak jak Ty nie uwazam tego za wyciskanie , a przeciez to nieprawda, to tez jest meczenie nosa ).
AaniaA jest offline  
Stary 2006-08-22, 16:29   #2144
Little Angel
Wtajemniczenie

AaniaA-tak mi przykro z powodu twojej masakry.Chyba znow ostatnio gorzej wam na duszy dziewczyny,bo co czytam to masakra,zly nastroj.Moze to ta pogoda(chociaz ja nie narzekam na nia)?Juz samam nie wiem.
Ziuto-napisz jak sie pisze zspowrotem-tez chce wiedziec,a do slownika daleko
Ja mam wizyte w czwartek-poprosze o zmiane pigulek,to pow pierwsze,po drugie -badania.Ten lekarz to podobno wspanialy specjalista,a nuz powie mi cos madrego.
Rudarybcia,z pigulkami na efekt trzeba poczekac troche,skorka sie uspokoi.MOja przyjaciolka dostala Diane na okolo 5 mies.potem zmiana na lagodniejsze-widze po jej pycholku,ze dziala.
U mnie po kwietniowym wysypie dostalam tetralysal,to wiecie.Wtedy pomoglo super.teraz tez dostalam i po 2,5 tyg.odstawilam bo zadnych efektow.Cala zasluga jest po stronie AD i effaclaru(zadnego efektu jak poprzednio, wtedy zero wysypu,piekna cera-teraz przeciez wysypalo mnie przy Ad jak diabli).Teraz jest sto razy lepiej,ale zmiany sa powolne.Boje sie tylko przywyczajenia skory do tych specyfikow.
Little Angel jest offline  
Stary 2006-08-22, 18:44   #2145
patrycjap
Raczkowanie

Pisze się z powrotem A ja wycisnęłam jeszcze trzy syfy, które zdąrzyły urosnąć przez cały dzień i siedze z acnemycinem na buzi, zeby nie drapac chyba uda mi sie jedynie w ten sposób od tego powstrzymać A tak poza tym to sie dzisiaj tyle nałaziłam, że nóg nie czuje Jeju ile to się człowiek musi namęczyć, żeby cokolwiek osiągnąć :P Ciężko mi nie wyciskać, ale jeszcze ciężej zacząć ćwiczyć :PP: Ja już się do tego zbieram od kilkiu miesięcy Czemu wszystko jest takie trudne ehhh...
patrycjap jest offline  
Stary 2006-08-22, 19:05   #2146
Nidava
Raczkowanie

GG do Nidava

Cytat:
Napisane przez AaniaA
Nidavo witaj . zaraz kopne Cie w tylek za to "niepasowanie". nie pisz tak prosze i nie rob nam tego, nie odchodz, prosze . i widze, ze juz po wakacjach. jak bylo w Anglii? nic nie napisalas?
no to kop, ja czasem mam takie jakieś dziwne desperackie teksty, nie przejmuj się wcale nie odchodzę. przecież byłam tutaj cały czas, tylko że nieaktywna.. i nie kłaniaj mi się, bo czuję się przez to dziwnie

ja już dawno po wakacjach w Anglii, byłam tam tylko przez lipiec.. żałuję, że tak krótko, bo teraz muszę gnic w tej syfiarskiej Polsce.. brak słów

smutno mi jak czytam, że z Twoją buzią gorzej..

Nidava jest offline  
Stary 2006-08-22, 21:31   #2147
AaniaA
Zakorzenienie

Nidavko to ciesze sie, ze jestes z nami .
AaniaA jest offline  
Stary 2006-08-22, 22:05   #2148
AaniaA
Zakorzenienie

ide spac. jestem detka. po ciemku umyje zeby, buzie, glyco A naloze i do lozeczka (widzicie nie mam w planach wyciskania ). dobranoc moje kochane "wyciskaczki" .
AaniaA jest offline  
Stary 2006-08-22, 22:09   #2149
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

AaniaA, hehe no tak Spowrotem dobrze, że zwrociłas na to uwagę

Dzien bez wyciskania, idę sie wykąpać
Stary 2006-08-22, 22:12   #2150
AaniaA
Zakorzenienie

Cytat:
AaniaA, hehe no tak Spowrotem dobrze, że zwrociłas na to uwagę
Kochana a to dlatego, ze sama jak pisalam ten wyraz to sie zastanawilam jak to napisac . probowalam z "s" i mi jakos nie pasowalo, wiec zostalo z "z" .
AaniaA jest offline  
Stary 2006-08-23, 08:35   #2151
AaniaA
Zakorzenienie

pobudka panienki . u mnie pochmurno i deszczowo. juz po lecie, a szkoda i to bardzo . trzeba bedzie zakupic nowe ciuszki na okres jesienno-zimowy, gdyz garderoda sama o to sie prosi . a jak tak lubie lato, letnie ubrania...

nie cisnelam . strupy i czerwone plamy nadal sa (jedno szybkie cisniecie, a skutki dlugotrwale ).
AaniaA jest offline  
Stary 2006-08-23, 09:23   #2152
rudarybcia
Raczkowanie

Wyślij wiadomość przez ICQ do rudarybcia

Dzien dobry dziewczynki!!! a ja wczoraj wieczorem wycisnelam takie 4 krowy mleczne (przepraszam za obrzydliwe okreslenie!!!) i dzisiaj juz przysuszone bo je potraktowalam potem wszystkim, co mialam dostepne u siebie...bez kitu...tonik, Dalacin T plyn, differin i po godzinie kwasem je...kwasem...(aha-bha z neoglis) i dzisiaj sucho...troche cera tez sucha i tez mam Aniu czerwone plamy ale normalnie nie moglam z tymi skursyfynkami wczoraj....
Aniu a props ciuszkow!! wczoraj obkupilam sie jak dzika swinia w Orsay...bo poprzeceniali wszystko tak, ze nie moglam nie kupic...znacie to uczucie?? a weszlam tam wczoraj tylko po to, zeby odebrac spodnie, bo dalam do skrocenia. no i....wyszlam ze spodniami, 4 bluzkami, paskiem, ozdobka do kluczy i klapkami...
moze to nie ciuchy na jesien, ale na przyszly sezon letni!!

LittleAngel ja biore pigulki praktycznie bez przerwy od 17 roku zycia. pierwsze byly wlasnie Diane35 i wtedy efekt byl MEGA doslownie...po prostu od pierwszego dnia widzialam poprawe...jednak potem jak wracalam co jakis czas do Diane35 to efekt coraz mniejszy...wiec nie licze na wiele teraz. ale 6 miesiecy zamierzam pobrac. moze chociaz nie bede sie tak przetluszczac...
patrycjo dobrze robisz z tym tlustym acnemycinem... tak trzymac!!!

InTheShadows daj mi troche Twojej Silnej Woli...pozycz na pare dni...!!!
rudarybcia jest offline  
Stary 2006-08-23, 11:55   #2153
ziuta.
Rozeznanie

wczoraj właśnie znów męczyłam twarz. Aaniu- ja też mam plamy wiec wyciskam, bo co za roznica 5 plam wiecej czy mniej. mam tego dosc! musimy cos z tym zrobić. bo jak widze te czerwone placki na mojej bialej mordzie- wygladam jakbym miala ospe albo inne cholerstwo! a dzis rano wykonczylam jeszcze 3 byki ktore urosły przez noc. od dzis koniec! zrywam z tym nalogiem przynajmniej do wesela musze wytrzymac

LittleAngel nie wiem jak sie pisze "z powrotem" nigdy nie byłam dobra z polskiego
ziuta. jest offline  
Stary 2006-08-23, 12:24   #2154
patrycjap
Raczkowanie

Oj to widze, że znowu sie narobiło troche problemów... Ziuto jest różnica czy będziesz mieć 5 plam więcej, bo jak za każdym razem będziesz tak mówić, to któregoś razu stwierdzisz, że masz już ich 20 więcej a to jest baaardzo duża różnica Ja boje się, że nawet po delikatnym wyciśnięciu jakiegos pryszcza zostanie mi KOLEJNA plama, bo nie chcę mieć już ani jednej więcej :| Ja właśnie przeprowadzam na swojej twarzy próbę nie wyciskania ropniaków, ale cięzko jakos im idzie znikanie bez mojej pomocy :/ No zobaczymy, co będzie dalej, ale już jeden taki, którego nic a nic nie tykałam gości sie u mnie chyba 4 dzień :/ Chyba zainwestuje w tormentiol albo maść ichtiolową, może to by pomogło im szybciej sobie odejść Dzisiaj wyczułam, że robi mi sie gula pomiędzy brwiami A jeszcze nie zniknęła mi jedna przy skrzydełku nosa i teraz mam dwie Moje mazidła stosuje dopiero przez miesąc, nie wyciskam już codziennie i jak narazie efekty są średnie, no ale wiem, że leczenie tradziku jest baaardzo długie... I na satysfakcjonujące efekty bede jeszcze musiała troche poczekać Mam nadzieję, że w przyszłym roku bedę mogła cieszyć się ładniejszą cerą...
patrycjap jest offline  
Stary 2006-08-23, 12:32   #2155
enigma1985
Zadomowienie

jak kto się wyciska bo jest nerwowy to trzeba walczyć z nerwami. jak jest smutny- to walczyć ze smutkiem. dopuki nie zlikwiduje się przyczyny to praktycznie nić się nie da zrobić. potrzebny będzie też ogromny zapas silnej woli. ja wyciskałam małe krostki nas ramionach i rękach. żeby się pozbyć tego nawyku to smarowałam cały czas całe ręce bardzo tłustym kremem/balsamem/oliwką. a paznokcie miałam obcięte prawie na zero. pomogło. ale niestety blizny są
enigma1985 jest offline  
Stary 2006-08-23, 14:19   #2156
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

rudarybciu, wysyłam trochę mojej Silnej Woli Trzymaj się i nie dłub
Ja nei ruszam nic, a wyskoczył mi jaksi syfek, obok takiego, którego wczesneij rusyzłam, masakra
Mój tata poiwedział, że taka biedn ajestem i mam coraz gorzej z tymi plamiskami Okej, rozumiem, że mi współczuje, ale nie lubię keidy ktoś mi tka mówi...Ludize czasami mogliby sie zastanowic zanim cos powiedza.
Stary 2006-08-23, 14:37   #2157
AaniaA
Zakorzenienie

Cytat:
Mój tata poiwedział, że taka biedn ajestem i mam coraz gorzej z tymi plamiskami Okej, rozumiem, że mi współczuje, ale nie lubię keidy ktoś mi tka mówi...Ludize czasami mogliby sie zastanowic zanim cos powiedza.
ja tez nie lubie takich komentarzy . moj tz nie komentuje juz moich kropek. jak jest zle, to nic sie nie odzywa. dopiero jak jest lepiej (a rzadko to teraz nastepuje, o ile w ogole ) to oznajmi mi ta wielka nowine .
AaniaA jest offline  
Stary 2006-08-23, 14:57   #2158
paulineczka1991
Przyczajenie

Ja droga Asiu tez mam taki problem, wyciskam tak strasznie ze potem mam strupy na czole, po tem zdrapuje strupy i zostaja blizny...Mama kupila mi masc na blizny i musze powiedziec ze pomaga. Powiedzialam sobie dosc i musze przyznac ze nie dokonca mi sie to udaje...wyciskam dalej ale robie to z kazdym dniem coraz zadziej. musisz sie wziasc w garsc rzycze ci powodzenia 3 maj sie buziaczki
paulineczka1991 jest offline  
Stary 2006-08-23, 16:34   #2159
patrycjap
Raczkowanie

Paulineczko musisz koniecznie przestać wyciskać i zdrapywać strupów W Twoim wypadku wydaje mi się, że poprawa stanu cery nastąpiłaby po paru dniach nie wyciskania i drapania Ja dzisiaj zdrapałam tylko jeden strupek, który swędział niemiłosiernie i posmarwałam znowu acnemycinem cienkiutko prychole no i tak dzień leci Wieczorem nie pękne bo umyłam się popołudniu Pozdrawiam moje bidulki kochane trzymajcie się cieplutko i rączki przy sobie :P:
patrycjap jest offline  
Stary 2006-08-23, 17:06   #2160
Little Angel
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez aniolekandrzejka1
Little Angel trzymam kciuki zeby wszystko było dobrze!
Zapomnialam podziekowac,juz sie poprawiam.Ja tez mam nadzieje,ze bedzie wszystko dobrze,ale mam przeczucie,ze jednak nie bedzie.W koncu my baby wiemy jak nasz organizm dziala na codzien,od razu widac,ze cos jest innaczej.W kazdym razie,jutro sie okaze.
Little Angel jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości