Jak powstrzymać się od wyciskania?! - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-10-09, 23:32   #2791
madzia21
Raczkowanie

Dot.: Jak powstrzymać się od wyciskania?!

Aaniu!!
Brałam tabletki antykoncepcyjne Cilest prze ok 1 rok w latach 2003- 2004 mniej wiecej.Teraz nie biore bo mój chłopak nie chce zebym sie tym "truła" Ta wiec ok 2 lata nie biore ale w sumie najwieksze pogorszenie cery mam od ok listopada - grudnia zeszłego roku.
A jak i gdzie robi sie te badania hormonalne? Długo sie czeka na wyniki?Może bym je zrobiła , zobaczyła co z nimi i potem ewentualnie te kuracje aknenorminem

Super ,ze możemy tak wymieniac doświadczenia, to bardzo pomaga zwłaszcza ,ze lekarze sa retaz rózni nie zawsze można na nich polegac tak jak by sie chcialo.
madzia21 jest offline  
Stary 2006-10-09, 23:38   #2792
madzia21
Raczkowanie

A antybiotyki brałam własnie ta pierwsza dermatolod co do niej chodziłam mi przepisała tetracykliny przez 3 mies.Zadnej rewelacji po tym nie bylo, brałam je gdzies od lutego 2005 przez 3 mies.potem jakies masci, a potem to juz mi zapisała lek którego nie produkuja juz od paru lat.Jak sie o tym dowiedzia łam w aptece to pomyslalam ze juz do niej nie chodze skoro nie wie nawet jakie leki sa w produkcji.przeciez to jej zadanie sie doszkalac w tej kwestji.

madzia21 jest offline  
Stary 2006-10-10, 07:17   #2793
sweet.girl
Zadomowienie

GG do sweet.girl

Wczoraj wycisnełam kilka ktostek ale żadnych strupków nie ma... I bardzo dobrze bo bym tego chyba nie przerzyła Dziś chyba łapki sobie przykleje na SUPERGLU żeby mi nie wędrowały do mordki...

Sweet On The Diet
sweet.girl jest offline  
Stary 2006-10-10, 09:14   #2794
AaniaA
Zakorzenienie

madzia21 oj ci lekarze . nie chce pisac na ten temat, gdyz od razu krew mi sie gotuje .

co do badania poziomu hormonow to jest to przez zwykle pobranie krwi . kazdy z hormonow robi sie w okreslonym dniu cyklu. pierwszy dzien miesiaczki to pierwszy dzien cyklu. jesli robisz to odplatnie to idziesz do laboratorium i juz nastepnego dnia sa wyniki. cena jednego hormonu to koszt okolo 30 zl (na poczatek trzeba zrobic okolo 6 hormonow). jesli chcesz to zrobic "za darmo" to musisz miec skierowanie od rodzinnego do endokrynologa badz ginekologa, ktory zleci Ci takie badanie. powie Ci co i jak, kiedy. jednak to nie taka prosta sprawa, gdyz ci lekarze (z nfz-u) od siedmiu bolesci nie chca dawac takich skierowan . radze znalezc dobrego endokrynologa-ginekologa, ktory bedzie potrafil polaczyc sprawy kobiece z hormonami . madzia21 cofnij sie kilka postow wczesniej. tam pisalam do uskow na temat tych skierowan. badanie poziomu hormonow to pierwszy wazny krok .

a co do tetracykliny, tetralysalu, unidoxu to niech pocaluja sie w du** ci lekarze. to najgorsze co moze byc. dziala (w Twoim przypadku srednio) wtedy, kiedy to swinstwo sie bierze, a potem nastepuje wielki "comeback"!!! antybiotyki doustne tylko truja ogranizm, powoduja oslabienie organizmu, czesto prowadza do grzybicy drog rodnych, ukladu pokarmowego. jednak Ty bralas przez 3 miesiace, wiec mam nadzieje, ze u Ciebie w porzadku z tymi sprawami. a co do Twojego madzia21 pogorszenia stanu buzi od listopada 2005 roku - to ja obstawiam to, ze odstawilas antybiotyki doustne. bralas od lutego 2005 r. przez 3 miesiace, minelo z polo roku i wtedy wszystko powrocilo . ja tez jak szprycowalam sie tymi swinstwami, to po odstawieniu mialam spokoj przez okolo pol roku, a potem jazda na nowo z tym wszystkim!

sweet.girl superglu - niezly pomysl .

ja na noc wysmarowalam sie izotrexem . to dziwne "cos" na czole na szczescie nie uroslo, ale tez nie zmalalo. dobrze, ze chociaz tyle . okaz na brodzie wolno, wolno, wolno sie goi (o ile mozna nazwac to gojeniem ). po umyciu buzi i naprawde delikatnym wytarciu chusteczka higieniczna od razu sika z tego miejsca krew . zatem dluga droga przed tym okazem... a potem bedzie "piekna" blizna jak nic!
AaniaA jest offline  
Stary 2006-10-10, 09:20   #2795
uskow
Zadomowienie

A ja wycisnęłam wszystko bo nie będę chodziła z gulami na twarzy U mnie zaczyna robić się tragedia nie wiem dlaczego. Było dobrze, kilka miesiecy temu zaczęłam używać kwasów i filtrów i pierwszy miesiąc była rewelacja. A teraz nie mogę poradzić sobie z przesuszeniem i krostami. Nie mam pojęcia co robic , nie wiele mogę nawojować , bo karmię piersią.
No chyba wraca era silnie kryjacych podkładów i pudrów

uskow jest offline  
Stary 2006-10-10, 09:33   #2796
AaniaA
Zakorzenienie

uskow znam to uczucie. na poczatku retinoidy i kwaski dzialaly na mnie super, a potem znowu sie zaczelo . naprawde jedziemy na tym samym wozku, niestety . a moze to, ze jeszcze karmisz Corcie powoduje, ze hormony sie nie ustatkowaly. karmiac piersia, masz duzy poziom hormonu prolaktyny, ktora odpowiedzialna jest za produkcje mleka. jednak wysoki poziom tego hormonu moze powodowac m.in. tradzik. wydaje mi sie, ze dopoki karmisz malutka to nie powinnas robic badania hormonow, ale nie jestem pewna na 100%. powinnas zapytac o to dobrego lekarza.

ps. a nawilzasz buzie kremem?
AaniaA jest offline  
Stary 2006-10-10, 10:04   #2797
uskow
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez AaniaA Pokaż wiadomość

ps. a nawilzasz buzie kremem?
Nawilżam i kremem i innymi różnymi cudami i niestety jest coraz gorzej zamiast lepiej Czasami mam ochotę rzucić to wszystko w cholerę. Ale nie spodziewałam sie aż takiego pogorszenia cery.

Nie wiem co robić

uskow jest offline  
Stary 2006-10-10, 10:07   #2798
AaniaA
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez uskow Pokaż wiadomość
Nie wiem co robić
jak ja bym chciala Wam wszystkim pomoc i sobie tez .

uskow a jakie Ty kwasy stosujesz? moze retinoidy by pomogly tylko nie wiem czy podczas karmienia mozna je stosowac?

Cytat:
Napisane przez uskow
Mam jescze pytanie. A jeżeli zrobiłabym badania i dostałą jakieś tabletki pewnie antykoncepcyjne na wyrównanie poziomu hormonów to pewnie musiałabym je brać bardzo długo, a wtedy nie ma mowy o drugim dziecku. A przecież nie będę brała tabletek anty przez 5 czy 10 lat . Jestem w kropc
mam dokladnie ten sam problem . dla mnie pigulki to ostatecznosc. a jak dlugo karmisz mala? i teraz brutalne pytanie - kiedy zamierzasz przestac?
AaniaA jest offline  
Stary 2006-10-10, 10:07   #2799
uskow
Zadomowienie

Mam jescze pytanie. A jeżeli zrobiłabym badania i dostałą jakieś tabletki pewnie antykoncepcyjne na wyrównanie poziomu hormonów to pewnie musiałabym je brać bardzo długo, a wtedy nie ma mowy o drugim dziecku. A przecież nie będę brała tabletek anty przez 5 czy 10 lat . Jestem w kropce

Dzięki Aniu że tak cierpliwie odpowiadasz na moje posty

uskow jest offline  
Stary 2006-10-10, 10:13   #2800
AaniaA
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez uskow
Dzięki Aniu że tak cierpliwie odpowiadasz na moje posty
nie ma sprawy . jesli Ci pomagam to sie bardzo ciesze. sluze pomoca .
AaniaA jest offline  
Stary 2006-10-10, 15:53   #2801
madzia21
Raczkowanie

Aaniu a mam jeszcze pytanie, może sie orientujesz czy np z tym aknenorminem co mi przepisała dermatolog moze byc jak z antybiotykiem?? to nie jest antyb. Bo mam recepte na niego ale nie kupiłam go jeszacze. Nie wiem czy lepiej narazie poczekac az zrobie badania hormonalne czy juz go brac Chciałabym jak najszybciej zaczac jakies leczonko bo z buska kiepsko

Pozdrawiam!!
madzia21 jest offline  
Stary 2006-10-10, 16:09   #2802
Little Angel
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez madzia21 Pokaż wiadomość
Aaniu a mam jeszcze pytanie, może sie orientujesz czy np z tym aknenorminem co mi przepisała dermatolog moze byc jak z antybiotykiem?? to nie jest antyb. Bo mam recepte na niego ale nie kupiłam go jeszacze. Nie wiem czy lepiej narazie poczekac az zrobie badania hormonalne czy juz go brac Chciałabym jak najszybciej zaczac jakies leczonko bo z buska kiepsko

Pozdrawiam!!
Podobno wyleczalnosc tego typu srodkami(gdzies jakas statystyke czytalam)siega 90%.Po wyleczeniu moze sie okazac,ze jestes w tych 10% i choroba wroci.Jednak z roznych zrodel wiem,ze jesli wraca to raczej mniej nasilona i raczej nie tak szybko jak po antybiotykach doustnych.U niektorych nie wracaTylko,ze skutki uboczne po zazywaniu tych lekow trwaja jeszcze dlugo po ich odstawieniu,czasem calymi latami(to tez jest kwestia indywidulana oczywiscie).Zdania sa podzielone.Niektorzy pisza,ze warto,niektorzy,ze szkoda zdrowia.Jak o wszystkim chyba.

U mnie na brodzie dwa bolace giganty,jednego musialam eksmitowac(dal sie),bo promieniowal bolem na cala brode.Drugi sie nie dal wiec nadal promieniuje.Cala brode(i wiekszosc geby)zasmarowalam tribiotikiem bo zaraz przyjdzie do mnie facet po dokumenty,a ja krwawie z brody oraz sie luszcze jak diabli.Ogolnie wygladam reprezentacyjnie
Little Angel jest offline  
Stary 2006-10-10, 16:15   #2803
AaniaA
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez madzia21 Pokaż wiadomość

Pozdrawiam!!
Cytat:
Napisane przez Little Angel Pokaż wiadomość
Podobno wyleczalnosc tego typu srodkami(gdzies jakas statystyke czytalam)siega 90%.Po wyleczeniu moze sie okazac,ze jestes w tych 10% i choroba wroci.Jednak z roznych zrodel wiem,ze jesli wraca to raczej mniej nasilona i raczej nie tak szybko jak po antybiotykach doustnych.U niektorych nie wracaTylko,ze skutki uboczne po zazywaniu tych lekow trwaja jeszcze dlugo po ich odstawieniu,czasem calymi latami(to tez jest kwestia indywidulana oczywiscie).Zdania sa podzielone.Niektorzy pisza,ze warto,niektorzy,ze szkoda zdrowia.Jak o wszystkim chyba.
Little Angel dziekuje, ze odpowiedzialas za mnie madzi21 . ja niestety nie pomoge, bo nie znam w ogole tego leku . czy to jest cos takiego jak ROA i Izotek?

Cytat:
Napisane przez Little Angel
U mnie na brodzie dwa bolace giganty,jednego musialam eksmitowac(dal sie),bo promieniowal bolem na cala brode.Drugi sie nie dal wiec nadal promieniuje.Cala brode(i wiekszosc geby)zasmarowalam tribiotikiem bo zaraz przyjdzie do mnie facet po dokumenty,a ja krwawie z brody oraz sie luszcze jak diabli.Ogolnie wygladam reprezentacyjnie
zatem duszenie brody jest Ci wybaczone . Little Angel czy to nie jest przypadkiem ten pan, ktorego zawsze witasz albo z maseczka na buzi albo z czyms innym ?
AaniaA jest offline  
Stary 2006-10-10, 16:23   #2804
Little Angel
Wtajemniczenie

Cytat:
Little Angel dziekuje, ze odpowiedzialas za mnie madzi21 . ja niestety nie pomoge, bo nie znam w ogole tego leku . czy to jest cos takiego jak ROA i Izotek?
Dokladnie to jest ta sama grupa lekow

Cytat:
Napisane przez AaniaA
zatem duszenie brody jest Ci wybaczone . Little Angel czy to nie jest przypadkiem ten pan, ktorego zawsze witasz albo z maseczka na buzi albo z czyms innym ?
Dokladnie ten sam.Facet ma pecha wyjatkowegoZawsze mnie z czyms na pysku najdzie
Stary 2006-10-10, 16:26   #2805
AaniaA
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Little Angel Pokaż wiadomość
Dokladnie ten sam.Facet ma pecha wyjatkowegoZawsze mnie z czyms na pysku najdzie

a ja wcielam teraz kalafior z buleczka i lece po dokladke . mam slabosc do niego .
AaniaA jest offline  
Stary 2006-10-10, 17:26   #2806
Gonia1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sweet.girl Pokaż wiadomość
Zaczynam brać od dziś DROMIN...
Ja łykam Dromin od 2 miesięcy. Trochę pomaga, bo buzia nie wygląda już tragicznie, ale dobrze też nie. Ale też nie jestem pewna, czy poprawa cery nie jest spowodowana używaniem mydełka siarkowego, peelingu enzymatycznego, bo te 2 kosmetyki używam od pocz. września.

Przez pierwszy miesiąc brałam 12 tabletek Drominu dziennie, przez drugi miesiąc 9, a przez 3-ci będę brać 6 dziennie. Na ulotce jest napisane, że po 3 miesiącach zaleca się miesiąc przerwy.

Dromin kupiłam w aptece internetowej po 15 coś zł, bo w zwykłej aptece jest za ok. 22 zł!
Gonia1 jest offline  
Stary 2006-10-10, 19:05   #2807
Emilia1
Zakorzenienie

a w jakiej aptece kupiłąś? u mnei dromin jest za 21 zł wiec nie za duża rozbierznosć
Emilia1 jest offline  
Stary 2006-10-10, 19:20   #2808
Little Angel
Wtajemniczenie

Cytat:

a ja wcielam teraz kalafior z buleczka i lece po dokladke . mam slabosc do niego .
Ze o fasolce szparagowej nie wspomne
Ja dzis zakupilam filterek z iwostinu taniej bo byl w uszkodzonym opakowaniu.Kiedy go wczoraj zamawialam,pan farmaceuta pytal czy chce taki(to byla ostatnia 50+ w hurtowni),odpowiedzialam, ze zgniecione pudelko mi nie przeszkadza.No i mam kilka zlotych taniej.
Stary 2006-10-10, 19:21   #2809
AaniaA
Zakorzenienie

ja jednak ruszylam dziada na czole, bo przeciez juz sam sie o to prosil . nie wiem skad u mnie biora sie te "skursyfynki" . Czekoladko chyba nie przekrecilam nazwy, co?

Little Angel ale Ty eksperymentujesz z tymi filterkami . ja gdybym tak robila to juz dawno wygladalabym jeszcze gorzej niz teraz .
AaniaA jest offline  
Stary 2006-10-10, 20:05   #2810
fatim
Rozeznanie

a ja sie przyznam bez bicia,ze nie moge sie od tego odzwyczaic z 2 powodow:
1.)nie moge na nie patrzec;
2.)sprawia mi to przyjemnosc...(wiem,ze to glupio brzmi,ale u mnie to chyba rodzinne)

Edytowane przez fatim
Czas edycji: 2006-10-10 o 21:38
fatim jest offline  
Stary 2006-10-10, 20:48   #2811
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Ehh nie ma to jak wejść wieczorm na Wizaz i się przedzierać przez te wszystkie posty

madzia21, akneromin ma za zadanie całkowcie zmienić rodzaj cery z tłustej na normalną. Agnieska, skończyła już chyba kurację Aknerominem i z tego co wiem, to jest zadowolona z efektówPoszperaj an forum, coś mi się wydaje, ze był wątek o nim.

Aniu, u mnie lekka załmka z powodu tego pogorszenia przez wyciskanie. Własnie nniedawno wydusiłam,ale delikatnie! takiego wielkiego syfa, który już zaszedł ropą i boolał, więc jeszcze mogę sobie wybaczyć do tego jedna wielka bulwa od wyciskania tylko ja dotkneła i ból niesamowity...mam nadzieję, że pod benzacne trochę się zmniejszy.
A kalafiorka to ja tez uwielbiam i fasolke też , szkoda ze teraz to już taka niebardzo taka fasolka...
Teraz zjadłam pyszna jajecznicę z kurkami mniam, ale mi tyłek urósł
In_ThE_ShAdOwS jest offline  
Stary 2006-10-10, 22:31   #2812
sweet_white_chocolate
Rozeznanie

a ja Shadowciu na odwrót ubywa mnie w oczach Jak ja bym chciała któregoś dnia napisać ale urósł mi tyłek A tak w ogóle to pewnie nic Ci nie przybyło Nie ma co przejmować się małymi zmianami Większy tyłeczek bardziej mi się podoba od wychudzonego (czyli np. mojego )
A na temat to okres mi się spóźna, ale cera nadal w miare w miare Odkompleksiam się przebywając wśród ludzi i poznając nowe osobowości No ale to nie znaczy, że nie pracuje nad sobą Może w tym tygodniu uda mi się kupić isotrexin w końcu bo resztki skinorenu i acnemycinu wyskrobuje, żeby dwa miesiące maziania się nimi nie poszły na marne :/
sweet_white_chocolate jest offline  
Stary 2006-10-10, 22:39   #2813
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

wiesz, kochany tatuś i opiekunka do dzieci mnie brutalnie uśiwaodmili, ze w biodrach mi przybyło, ale nie jest źle skakanka jest i już drożdzówek w szkole jeść nei będę Ale dlaczego tak chudniesZ? Może to ze stresu??
Ciekawe jak się isotrexin będzie sprawować, u mnie juz 2 tubka zoracu otwarta, szybko poszło...A ten scinoren to w zelu, czy w kremie masz?
In_ThE_ShAdOwS jest offline  
Stary 2006-10-10, 22:47   #2814
sweet_white_chocolate
Rozeznanie

skinoren w kremie, a chudne pewnie przez stres i brak czasu na jedzenie :P albo z jeszcze innych nieznanych mi przyczyn :/ Też ciekawi mnie ten isotrexin mam nadzieje, że spisze się dobrze A zorac jak się sprawuje?
sweet_white_chocolate jest offline  
Stary 2006-10-11, 07:58   #2815
sweet.girl
Zadomowienie

GG do sweet.girl

mmmm.... a ja wczoraj nic nie tknełam... wypilingowałam mordeczke posmarowałam jakimś czymś (acne derm) i dziś mam już 2 razy mniej syfków jeszcze troche to może wogóle będzie git... teraz jak tylko pomyśle o wyciskaniu to sobie strzelam z gumki recepturki którą mam na ręku... łapke mam czerwoną ale pomaga

Sweet On The Diet
sweet.girl jest offline  
Stary 2006-10-11, 09:18   #2816
AaniaA
Zakorzenienie

ja mam dosc (jak zwykle). to wszystko w ogole nie chce sie goic . na czole oprocz tej wczorajszej guli mam jeszcze jedna i nic nie chce tego zmniejszyc . nie ma jak tego przykryc, bo juz nie mam takiej grzywki jak wczesniej. ponadto nie ma jak tego zaslonic, gdyz jest to nisko na czole. musialabym miec grzywke do brwi, zaslaniajaca cale czolko. nos tez nie wyglada najlepiej . maziam sie caly czas tym izotrexem. rany, kiedy bedzie lepiej...

a co jest najgrosze to to, ze pomimo tych retinoidow i kwasow to i tak moja buzia jest bardzo zanieczyszczona . nie wiem, nic na to nie dziala. a przeciez glico A to krem mocniejszego kalibru. izotrex tez nie jest slaby.

Edytowane przez AaniaA
Czas edycji: 2006-10-11 o 09:40
AaniaA jest offline  
Stary 2006-10-11, 10:15   #2817
uskow
Zadomowienie

Ja już chyba jestem popażona tymi dobrociami Teraz sie zastanawiam czym to ukoić?? Może jakąś maseczka z miodu

uskow jest offline  
Stary 2006-10-11, 12:08   #2818
madzia21
Raczkowanie

[quote=AaniaA;2868655]Little Angel dziekuje, ze odpowiedzialas za mnie madzi21 . ja niestety nie pomoge, bo nie znam w ogole tego leku . czy to jest cos takiego jak ROA i Izotek?

Bardzo dziekuje, ze mi pomagacie!!

Dam znac co zdecydowałam. Narazie chyba skonsultuje to z innym lekarzem, a potem wybiore sie na badania hormonalne, tak wiec dalej czeka mnie bieganie po lekarzach

pozdrawiam

Ps. Wiecie co ja zeby nie wyciskac tych bialakow to smaruje je tormentiolem , gruba warstwa i one sie otwieraja i wyłaza, czasem im laciutko pomoge. Wypycham czasem je jezykiem, bo mam głownie na policzkach takie problemy! Możecie spróbowac bo to mniej inwazyjna metoda.
madzia21 jest offline  
Stary 2006-10-11, 12:53   #2819
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
Ja już chyba jestem popażona tymi dobrociami Teraz sie zastanawiam czym to ukoić?? Może jakąś maseczka z miodu
fajdzie łagodzaco dziaają chłodne okłady, albo panthenol altermed
Emilia1 jest offline  
Stary 2006-10-11, 16:05   #2820
Little Angel
Wtajemniczenie

Cytat:
Little Angel ale Ty eksperymentujesz z tymi filterkami . ja gdybym tak robila to juz dawno wygladalabym jeszcze gorzej niz teraz .
Wiesz co,mi tez te proby nie posluzylyW swietle dziennym widze kilka maluchow,ze o tej brodzie nie wspomne.W ogole wygladam rewelacyjnie.na brodzie trzy czerwone plamy i strupy,a poza tym luszcze sie jak waz na caluskiej gebie.Wczoraj juz mi sie wydawalo,ze zlazla mi ta skora,ale nie.W pracy wlosy na twarz i udawalam,ze zadne skory mi nie wisza.
Dzis bylaby kolej na zorac,ale nie wiem czy mam go uzyc,czy poczekac az sie zluszcze(zadnego podraznienia nie mam).

Aniu,bidulko.Zastanawiam sie czego innego moglabys sprobowac,bo glico chyba nie zdaje egzaminu w twoim wypadku.Przeciez juz powinnas sie troche oczyscicMoze naprzemiennie z izotrexem cos sie ruszy
Smiac mi sie chce jak czytam posty w stylu"wyleczycie tradzik myjac twarz 3 razy dziennie i robiac maseczki z drozdzy,itp..."Zeby to bylo takie proste,nie bylo by tylu zmeczonych choroba ludzi
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości