Semilac czy Neonail/Indigo - usuwanie hybryd - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Wszystko związane z manicure hybrydowym - porady, problemy, lakiery, techniki ozdabiania.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2016-10-14, 09:34   #1
owcashow
Raczkowanie

Question Semilac czy Neonail/Indigo - usuwanie hybryd

Witam drogie Wizażanki

Od ok pół roku noszę hybrydy - robię je sama w domu, powoli kompletuję coraz większą kolekcję lakierów, gadżetów i sprzętów... wiecie jak to jest
Ostatnio rozmawiałam z koleżanką na temat hybryd - ona robi je sobie u kosmetyczki, jakąś marką której nazwy nie pamiętam. Ja używam głównie Semilac. Wg pani kosmetyczki od mojej koleżanki - lakiery Semilac są najgorsze do usuwania, może nie sam kolor ale usunięcie dokładnie całej bazy.
Jako że nie używałam nigdy innej bazy ani topu niż te z Semilaca (używam wersji 2w1) to nie mam porównania i chciałabym zapytać was o opinię - czy faktycznie inne linie jak Neonail czy Indigo są łatwiejsze do usunięcia?
Jakoś sobie radzę z usuwaniem Semilaca (nawet gdy użyję jeszcze warstwy Hardi Clear dla wzmocnienia) ale muszę się faktycznie z nimi napracować, długo odmaczać i nadal mam wrażenie ze schodzą bardzo nierówno i pozostają drobne resztki bazy.

Jestem ciekawa waszych opinii na ten temat
Pozdrawiam
owcashow jest offline  
Stary 2016-10-14, 09:43   #2
dzasq
Raczkowanie

Dot.: Semilac czy Neonail/Indigo - usuwanie hybryd

Mi na przykład o wiele lepiej i szybciej wychodzi ściąganie bazy proteinowej z indigo, wystarczy chwilkę potrzymać pod acetonem i już, a w przypadku 2w1 od Semilaca musiałam po 3-4 razy trzymać pod acetonem po 15 minut. ;/
dzasq jest offline  
Stary 2016-10-14, 11:03   #3
Mama Tosi
Raczkowanie

Bazy 2w1 nie miałam, ale miałam zwykłą z semilaca.
Każde ściąganie doprowadzało mnie do załamania nerwowego.
U mnie baza z semilaca koszmarnie się ściągała. Ona miejscami mi się wręcz wżerała w paznokcie i nie szło tego odmoczyć.
Piłowałam top, odmaczałam z folią, z klipsami, podgrzewałam suszarką, żeby przyśpieszyć. Podczas jednego ściągania kilkukrotnie odmaczałam, żeby nie zdrapywać na siłę (czyli odmaczanie + zdrapywanie i znów odmaczanie + zdrapywanie). Nie matowiłam płytki a wręcz polerowałam paznokcie na błysk tuż przed położeniem nowej bazy i robiłam mani japoński, co przecież powinno zmniejszyć przyczepność topu.
I nic to nie dawało.
Zmieniłam na proteinową z indigo i jest duuuużo lepiej.
Ale to pewnie zależy od paznokci.
Na moich baza semilac była nie do usunięcia acetonem bez zniszczenia paznokci.

Edytowane przez Mama Tosi
Czas edycji: 2016-10-14 o 11:06
Mama Tosi jest teraz online  
Stary 2016-10-14, 12:21   #4
owcashow
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Mama Tosi Pokaż wiadomość
Bazy 2w1 nie miałam, ale miałam zwykłą z semilaca.
Każde ściąganie doprowadzało mnie do załamania nerwowego.
U mnie baza z semilaca koszmarnie się ściągała. Ona miejscami mi się wręcz wżerała w paznokcie i nie szło tego odmoczyć.
Piłowałam top, odmaczałam z folią, z klipsami, podgrzewałam suszarką, żeby przyśpieszyć. Podczas jednego ściągania kilkukrotnie odmaczałam, żeby nie zdrapywać na siłę (czyli odmaczanie + zdrapywanie i znów odmaczanie + zdrapywanie). Nie matowiłam płytki a wręcz polerowałam paznokcie na błysk tuż przed położeniem nowej bazy i robiłam mani japoński, co przecież powinno zmniejszyć przyczepność topu.
I nic to nie dawało.
Zmieniłam na proteinową z indigo i jest duuuużo lepiej.
Ale to pewnie zależy od paznokci.
Na moich baza semilac była nie do usunięcia acetonem bez zniszczenia paznokci.
No i mam dokładnie tak samo! Najciekawsze jest to, ze jak założę folie czy klipsy to część lakieru schodzi nawet ok, a reszta jest nie do ruszenia i odmaczam je po 3-4 razy...
Może to i kwestia paznokci ale z tego co napisałaś to po Semilacu mamy dokładnie to samo, może faktycznie warto przetestować Indigo

A co powiecie o usuwaniu Hardi (lub innych tego typu produktów)? Czy stosowała któraś z was Hardi z inną bazą niż Semilac i jak się wtedy ściągało?
owcashow jest offline  
Stary 2016-10-14, 12:43   #5
Mama Tosi
Raczkowanie

Jak położysz proteinową z indigo, to już ci hardi nie będzie potrzebny.
Utwardza bardzo porządnie.
Mam też hardi i od momentu przejścia na proteinową już go nie używam, bo nie ma takiej potrzeby.
Stary 2016-10-14, 14:31   #6
Eien_no_otome
just here 4 the nails

Wątek pojawiał się na forum mnóstwo razy - generalnie baza semilac ciężko schodzi.

Ja osobiście przerzuciłam się na bazę Gelish (kolorówka i top wciąż używam Semilac i innych) i bazę Semilac wyrzuciłam z ulgą do kosza. :P
Stary 2016-10-15, 19:43   #7
ICE_GIRL
Raczkowanie

Ja od jakiegoś czasu używam lakiery semilaca i jestem bardzo zadowolona, cenie je za trwałość i ogromną paletę kolorów. Zawsze jest w czym wybierać. Teraz jeszcze doszła nowa kolekcja jesienna a do tego pyłek semi flash który daje efekt lustra na paznokciach świetnie wyglądają tak pomalowane
ICE_GIRL jest offline  
Stary 2016-10-19, 22:53   #8
czuszka82
Moderator z pazurem

Obie firmy mają swoje dedykowane wątki. O ich odmaczaniu było już milion razy wystarczy poszukać. Zamykam.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Wątek odlewkowy: odlewamy hybrydy
czuszka82 jest teraz online  
Zamknij wątek

Tagi
hybrydy, hybrydy paznokcie, indigo, neonail, semilac

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości