Coraz więcej pryszczy-POMOCY! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-04-01, 00:20   #31
Wieja
Raczkowanie

GG do Wieja
Dot.: Coraz więcej pryszczy-POMOCY!

podejrzewam że tetralysal ma podobną nazwę do tetracykliny ponieważ powstał na jej bazie
a mydełko Dove również używam i czasem smaruję buzię tym nowym kremem do ciała i twarzy Dove z serii intensywnie nawilżającej która wyszła latem. nie narzekam, jestem raczej zaskoczona efektami biorąc pod uwagę to że często się mówi iż mydłem twarzy myć nie należy...

PS. w odpowiedzi dla "Domina" - pytałam się mojego dermatologa czy to jest bezpieczne pakować w siebie takie ogromne dawki antybiotyków, ale powiedział że nie powinno być problemów. jako załagadzacz biorę Trilac. aktualnie tzn po 3 tygodniach zmniejszyłam dawkę tetracykliny z 6 do 4 tabletek na dobę i nadal jest ok. żadnych skutków ubocznych nie zauważyłam. choć niewykluczone że te antybiotyki w przyszłości dadzą się we znaki
Wieja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 21:07   #32
Nidava
Raczkowanie

GG do Nidava

Cytat:
Napisane przez Wieja
podejrzewam że tetralysal ma podobną nazwę do tetracykliny ponieważ powstał na jej bazie
a mydełko Dove również używam i czasem smaruję buzię tym nowym kremem do ciała i twarzy Dove z serii intensywnie nawilżającej która wyszła latem. nie narzekam, jestem raczej zaskoczona efektami biorąc pod uwagę to że często się mówi iż mydłem twarzy myć nie należy...

PS. w odpowiedzi dla "Domina" - pytałam się mojego dermatologa czy to jest bezpieczne pakować w siebie takie ogromne dawki antybiotyków, ale powiedział że nie powinno być problemów. jako załagadzacz biorę Trilac. aktualnie tzn po 3 tygodniach zmniejszyłam dawkę tetracykliny z 6 do 4 tabletek na dobę i nadal jest ok. żadnych skutków ubocznych nie zauważyłam. choć niewykluczone że te antybiotyki w przyszłości dadzą się we znaki
brałam kiedyś tetralysal i byłam niesamowicie zadowolona, niestety po dwóch tygodniach stosowania musiałam go odstawić [niby ostro namieszał mi we krwi... ale ja mimo wyników badań w to nie wierzę ], choć teraz bardzo mi tego leku brakuje - taki genialny był, stworzony w sam raz dla mnie, jedyny w mojej 4-letniej kuracji, który pomagał

Nidava jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 21:37   #33
karolcia_kola
Raczkowanie

Ja też męczę się z trądzikiem A mój sposób na wypryski jest zadziwiająco banalny.Mianowicie opiera się na wodzie mineralnej i Sudocremie.Zrezygnowałam z mycia twarzy wodą z kranu,używam tylko źródlanej wody mineralnej a na noc Sudocremu i jest w miarę ok.Acha co do Metrodinazolu (któraś z moich poprzedniczek o nim wspominała) to mi nic nie pomógł.Nie widziałam po nim choćby najmniejszej poprawy.Ale w końcu każda z nas jest wyjątkowa i Wam może pomóc...
karolcia_kola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 10:15   #34
201701090933
Konto usunięte

Jaki krem? Dla mnie bardzo dobry jest z EVELINE na pryszcze i wągry, nawilżająco matujący. Niestety ceny nie znam bo ja akurat miałam dużą bezpłatną próbkę

Ale radzę ci też poprostu codziennie dokładnie rano i wieczorem traktować twarz:
1. żelem do mycia twarzy
2. tonikiem
3. kremem

i raz na tydzień robić peeleng i nakładać maseczkę ;p Ja jak tak dokładnie myje twarz to mi nic nie wyskakuje a jak umyje sama woda to potem jestem cala wysypana....

A co do wyciskania pryszczy to albo nic nie wyciskaj albo tylko te same "białe" i jak już to najpierw dokładnie umyj twarz i ręce, wyciśnij, a potem przemyj dokładnie tonikiem i połóż warstwę kremu ;p
Po pryszczu na drugi dzień wieczór nie będzie śladu ^^'
201701090933 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 10:22   #35
potrishka
Raczkowanie

Polecam dobry żel do mycia twrzy( mi osobiscie pomaga Eveline) i osuszanie jej ręczniczkiem papierowym. Do tego masc Benzacne( tylko radziłabym zacząc jej uzywac wtedy, kiedy następnego dnia nie musimy wychodzic rano z domu bo ja np. miałam strasznie czerwona skórę. Ale rozmawiałam na ten temat z dermatologiem i powiedzial ze to taka pierwsza reakcja i ze minie po kilku dniach. I tak rzeczywiscie było. Zauwazyłam tez ze na wyglad mojej cery bardzo duzy wpływ ma to co jem.
potrishka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 10:58   #36
Nidava
Raczkowanie

GG do Nidava

Cytat:
Napisane przez karolcia_kola
Ja też męczę się z trądzikiem A mój sposób na wypryski jest zadziwiająco banalny.Mianowicie opiera się na wodzie mineralnej i Sudocremie.Zrezygnowałam z mycia twarzy wodą z kranu,używam tylko źródlanej wody mineralnej a na noc Sudocremu i jest w miarę ok.Acha co do Metrodinazolu (któraś z moich poprzedniczek o nim wspominała) to mi nic nie pomógł.Nie widziałam po nim choćby najmniejszej poprawy.Ale w końcu każda z nas jest wyjątkowa i Wam może pomóc...
zdecydowanie polecam mycie buzi wodą mineralną [niegazowaną!] albo chociaż przegotowaną w kranówie jest dużo bakterii i różnych innych "niefajnych bajerów", które z pewnością nie pomagają w walce z trądzikiem

Nidava jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 21:57   #37
oKarola
Raczkowanie

Dermatolog przepisała mi tetralysal (pierwsze 7dni 2 tabletki dziennie potem 3 opakowania po jednej) oraz clindacin t (rano i wieczorem). Stosuje to tydzien, a juz po dwoch dniach widac bylo efekty. Super!

„Jedno jest w życiu szczęście: kochać i być kochanym.”
George Sand

oKarola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 16:53   #38
ala500
Przyczajenie

proponuję najpierw przeczytaj to :

http://pryszcze-won.blogspot.com/

to jest fundament a nie leczenie skutków/objawów
ala500 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości