Jaki typ? I co zmienić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-02-25, 15:17   #1
libra.a
Raczkowanie

Jaki typ? I co zmienić?

Bardzo proszę o pomoc w określeniu mojego typu kolorystycznego. Mój naturalny kolor włosów to ciemny blond, ale tak dawno go nie widziałam w całości na głowie, że nie pamiętam czy był zimny czy miał jednak jakieś ciepłe przebłyski. W dzieciństwie byłam jasną blondyneczką, ale mi z czasem pociemniały. Kolor oczu taki jak widać, czyli taki szaro-niebieski (w dowodzie mam niebieskie ). Opalam się na taki beżowy kolor, nigdy na czekoladowy brąz, i na czerwono też nie. A w dzieciństwie byłam brązowiutka, na zdjęciach wyglądam jak umorusana wręcz (dlaczego to się tak zmienia ). Pieprzyki mam brązowe, piegi pojawiają się na nosie, wtedy gdy poszaleję z opalaniem, jak blednę, one też znikają. Sama nie wiem co ze mnie za typ. Lato? Wiosna? Bo zimę i jesień to raczej wykluczam.
No i dalsze pytania: co zmienić? Jakich kolorków używać? Jak się malować? Jaki kolor włosów (teraz mam balejaż jasny z jakimś ciemnym blondem albo brązem)? Marzy mi się jakiś brąz, ale moja fryzjerka mówi, że nie widzi mnie w ciemnych kolorach i że powinnam mieć trochę jasnego koło buzi. A ja tak lubię brązy. Nawet kiedyś miałam, ale wtedy musiałam latać cały czas do solarium, bo przy bladym licu nie wyglądało to za dobrze . A może jednak jakiś brąz będzie pasował? A co ze ścięciem? Krócej czy zapuszczać? Grzywka czy bez?
Ale Was męczę ale już sama nie wiem, co zrobić, a wraz ze zbliżającą się wiosną jestem żądna zmian
Oddaję się w Wasze ręce.
libra.a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-25, 15:43   #2
libra.a
Raczkowanie

Re: Jaki typ? I co zmienić?

Dorwałam zielony sweter. Wklejam dla kontrastu.
Może to coś pomoże.
Stary 2005-02-25, 15:51   #3
PATIS_79
Rozeznanie

GG do PATIS_79

jak dla mnie chyba faktycznie jesteś Latem, zresztą, sama podejrzewałaś ..oczy masz takie jakby lekko za mgłą, przymglone, co jest charakterystyczne dla Lata i te brązowe piegi, beżowa opalenizna, Twoje brwi i włosy - wszystko na to wskazuje, a i usta masz blado różowe - zimne, a nie jak u Wiosny - morelowe, czy koralowe...

właśnie pasują Ci raczej jasne kolory przy twarzy, jak to dobrze zauważyła Twoja fryzjerka i zimne, pastelowe, jakby również przymglone, takie bardziej perłowe niż nasycone..brązów możesz używać ale raczej właśnie takich zimnych odcieni - letnich po prostu Poza tym blady, jasny róż, stalowo-błękitny, niebieski taki jak na zdjęciu ładnie Ci w nim, szary (jakiś grafit), popielaty, srebrny, w lecie biel, ew. czarny, i czerwień najlepiej niezbyt ostra ale przytłumiona - malinowa czy bordo

a włosy myślę, ze możesz mieć ciemniejsze pod brąz podchodzące, ale na pewno w zimnym odcieniu, jakiś jasny brąz, albo jasny szatyn... (fajny efekt zimnego jasnego "brązu" daje odcień ciemnego blondu, np. z LondyColor)
prześlę Ci kolorki włosów dla Lata...
Stary 2005-02-25, 16:11   #4
libra.a
Raczkowanie

Kiepsko widać, ale czy chodzi o tę londę? Ta pierwsz to nawet ciemny blond.

Edytowane przez libra.a
Czas edycji: 2010-05-16 o 20:08
Stary 2005-02-25, 16:16   #5
PATIS_79
Rozeznanie

GG do PATIS_79

no tak tak właśnie chodzi o tą...tzn sama nie robiłam, bo noszę ciemne włosy, ale widziałam efekt farbowania z zimnego, jasnego blondu na taki właśnie...wyszedł zimny i taki bardzo naturalny właśnie pod jasny zimny brąz mi podchodził...sama na taki zachorowałam i kto wie...jak dotrwam do zapuszczania swoich odrostów i będę miała swój naturalny ciemny blond to pewnie się skuszę na ten kolorek
Stary 2005-02-25, 16:20   #6
libra.a
Raczkowanie

Może i ja się skuszę
A jak coś się nie uda, to kaptur na głowę i pędem do fryzjera
Stary 2005-02-25, 16:51   #7
kati99
Raczkowanie

GG do kati99

hmmm ..... to troche dziwne bo ja jestem wiosenka i robilam sobie tym kolorkiem wlosy w lecie i nie wyszedl zimny jasny braz tylko raczej cieply ale moze to zlaezy od pierwotnego koloru albo moze tak zgral sie z moja letnia opalenizna Ale mysle ze Tobie Libi powinien wyjsc na obecnym kolorku odcien zimny. Pozdrawiam serdecznie i zycze udanego farbowania.pa
kati99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-25, 16:56   #8
Gruby_Louie
Raczkowanie

Uważam, ze jestes Latem Ślicznie wyglądasz w tej niebieskiej bluzeczce Wszystko co załaczam jest dla Lata
Gruby_Louie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-25, 17:11   #9
libra.a
Raczkowanie

dziękuję za odpowiedzi
Pobawiłam się trochę i oto efekt: czy taki kolor może być?
No i jak się malować? Co skorygować? Co ewentualnie podkreślić?
I jeszcze fryzurka: ścinać?
Wiem, marudzę, wybaczcie
Stary 2005-02-25, 18:54   #10
libra.a
Raczkowanie

i trochę z makijażem
Stary 2005-02-25, 21:28   #11
Gruby_Louie
Raczkowanie

A mi się podobasz bardziej bez makijażu Kolor włosów - wg mnie super
Gruby_Louie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-25, 21:34   #12
libra.a
Raczkowanie

I dlatego cieszę się, że są takie programy do zmian, bo nie trzeba wykupić wszystkiego z półek, żeby się pobawić kolorami a zabawa fajna i można się czasami zmienić nie do poznania
pozdrawiam!
ps. dziękuję za odpowiedzi i za określenie mojego typu. swoje zdjęcia już wywaliłam, bo jakoś tak nie lubię się obnosić ze swoim wizerunkiem pozdrawiam!
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości