Szkodliwe kremy... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-02-20, 18:50   #31
Hosenka*
Moderator KWC

Dot.: Szkodliwe kremy...

Cytat:
Napisane przez Cytryna01
O szkodliwości kosmetyków Nivea jeszcze niesłyszałam...
Ale przynajmniej po ich stosowaniu poczułam różnice! Moja skórka stała się mięciutka i elastyczna! A ich ceny są bardzo przystepne Więc nawet nieporównuje Nivei do Avonu
a ja nivei nie lubie...kremu na noc regenerujacego nie mogłam zużyć więc oddałam siostrze, mleczka i toniki też mi nie psasowały..

tak jak pisałam - zależy od gustu i od cery

10.12 - Kosmetyczne nowości listopada
mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane
24.11 - ostatni dzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro - sprawdź aukcje i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 842 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Hosenka* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 22:19   #32
Maripossa
Zakorzenienie

Powiem tak...troche sie dzis zdziwilam ze szampony (przepraszam ze zmienie troche temat ) Johnson's Baby maja SLS w swoim skladzie!! Owszem, nie na poczatku skladu, ale maja.... Nivea Baby nie ma, dlatego zatsanawiam sie czy aby nie kupic szamponu z tej serii moze wreszcie nie mialabym lupiezu (zaden Nizoral czy Head and shoulders nie pomoze, bo to nie o to chodzi...) i glowa mnie nie bedzie swedziala po umyciu jak myslicie? Do tego, zauwazylam ze szampony Palmolive (i zele tez) nie maja WOGOLE SLS w swoim skladzie
Maripossa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 22:27   #33
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez Maripossa
Powiem tak...troche sie dzis zdziwilam ze szampony (przepraszam ze zmienie troche temat ) Johnson's Baby maja SLS w swoim skladzie!! Owszem, nie na poczatku skladu, ale maja.... Nivea Baby nie ma, dlatego zatsanawiam sie czy aby nie kupic szamponu z tej serii moze wreszcie nie mialabym lupiezu (zaden Nizoral czy Head and shoulders nie pomoze, bo to nie o to chodzi...) i glowa mnie nie bedzie swedziala po umyciu jak myslicie? Do tego, zauwazylam ze szampony Palmolive (i zele tez) nie maja WOGOLE SLS w swoim skladzie
a może masz przesuszoną skórę głowy poprostu?? ja tez miałam takie problemy po dosyć długim stosowaniu szmponów przeciwłupiezowych. najlepiej idź do dermatologa

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane
24.11 - ostatni dzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro - sprawdź aukcje i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 842 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2006-02-20, 22:28   #34
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Atka
No pewnie bo również szkodliwe są kosmetyki firmy Nivea, Palmolive, a nawet jet bardzo dużo perfum szkodlowych bardzo znanych i lubianych firm. Ale lepiej tego nie wiedzieć bo tak naprawde to można ogłupieć z tymi szkodliwymi rzeczami a pozatym to są takie ilości, przenikania że byśmy musieli kilka lat uzywac tego samego.
Wlasnie analizowalam Palmolive...co tam jest niby szkodliwego??
Stary 2006-02-20, 22:37   #35
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Hosenka*
a może masz przesuszoną skórę głowy poprostu?? ja tez miałam takie problemy po dosyć długim stosowaniu szmponów przeciwłupiezowych. najlepiej idź do dermatologa
Ale nie o to chodzi. Nie stosuje zadnych szamponow przeciwlupiezowych, stosowalam kiedys, kila razy, nie pomoglo. stosuje teraz normalne szampony, ktore (jak niedawno odkrylam) zaraz po wodzie maja pelno SLS, ktorry wysusza skore i powoduje swedzenie...sproboje zastosowac cos bez tego skladnika, moze pomoze jak nie pomoze, wtedy udam sie do dermatologa
Stary 2006-02-21, 08:37   #36
fi
Zadomowienie

Ja znalazłam szapon bez SLS na Allegro, firma Allwaves, ale niestety butla duża Mnie po użyciu szamponu z SLS ( np. Pantine) od razu pieką ręce Poleciłabym też szampon z glinką Argiletrz.
fi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 11:00   #37
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Kajol
Sprawdż na tej stronie:
http://www.zerozits.com/Articles/acnedetect.htm
I poszukaj trochę w wyszukiwarce i na KWC
takich tematów było dość dużo.
Kajol, ale fajny link ! Nie wiedziałam o istnieniu tej strony... Pewnie bym nawet na nią nie zajrzała, bo nie czytuję "cudownych" stron o trądziku, jednak ta lista potencjalnych "zapychaczy" jest bardzo fajna, wszystko w jednym miejscu. A ponieważ mam skórę zdecydowanie "chętną" na zapychanie, wypryski itp. atrakcje , to sobie poczytam

A wracając do meritum wątku, sądzę, że Avon, jak każda firma, ma produkty dobre i byle jakie. Pewnie bywają firmy, które trzymają "wyższy standard", ale wrzucanie wszystkich kremów avonowskich do worka pod hasłem "szkodliwe", to na pewno przesada. Takie jest moje zdanie jako osoby, która nie używa Avonu , aczkolwiek miałam kilka tych produktów, niektóre mi służyły, a niektóre nie, jak zwykle A to, że Avon czy Oriflame ma agresywny marketing, pewnie wynika ze sposobu sprzedaży. Grunt to nie dać się ogłupić!
Erato jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 11:24   #38
Cytryna01
Rozeznanie

Maripossa myślę że powinnaś używać jakiegoś szamponiku nawilżającego skórę głowy. Bo bardzo możliwe jest to,że masz przesuszoną skórkę. Próbowałaś już coś np z wyciągiem z winogron?
Cytryna01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 11:59   #39
annLee
Zakorzenienie

Wcale bym się nie zdziwiła,gdyby kremy avonu szkodziły są beznadziejne...Dałam się oczywiście nie raz nabrać na ładny zapach,opakowanie i niską cenę no ale tylko dlatego te produkty się jakoś sprzedają
Podrażnienia,kosmiczne wysuszenie,zwiększony trądzik-pozapychane pory... Teraz jestem mądrzejsza,bo znalazłam to forum i biochemię. ..i wiem coraz więcej
Kto chce niech używa-jego wybór
Osobiście nie mam zamiaru sobie robić krzywdy.Ziaja też jest tania a o niebo lepsza
annLee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 13:09   #40
kamaO
Wtajemniczenie

Ja używałam i kosmetyków Avon i Nivea i Palmolive i Avene i Vichy - mogę powiedzieć jedno. Każda z firm ma dobre produkty i jednoczesnie jakieś buble (nazwijmy to: mniej udane kosmetyki).
Z Avonu miałam krem Anev - źródło młodości na dzien i na noc. Dzienny był tragiczny dla mojej twarzy, ale wersja nocna działała na mnie rewelacyjnie!
Nivea odpadła w przedbiegach, wywołując podrażnienie - jedynie tonik (różowa butla) mi służył.
Z Palmolive właśnie skończyłam żel pod prysznic - nijaki.
Vichy - hmm... blokery mają niezłe - lubię się nimi smarować i nie mam po nich wysypu pryszczy. Natomiast baaardzo zawiodłam się na ThermalSMat - nie dość, że nie matował, to alkohol zawarty w kosmetyku sprawiał, że łzawiły mi oczy. Płyn micelarny tej samej firmy, to za to mistrzostwo świata!!! Nie ma lepszego
Avene - obecnie mam Diacneal - chwalę, a jakże Ale Hydrance Optimale mnie zatkał totalnie
Z polskich firm lubię Soraya - za krem i mleczko kolagen & elastyna i balsamy do ciała
Faberlic (tak tu zachwalany) nie służył mi wcale (miałam oczyszczającą maseczkę).
Bardzo lubiłam krem Czysta Skóra Garniera - moja buzia też

Nie ma jednej dobrej firmy kosmetycznej - trzeba dobierać wszystko metodą prób i błędów (niestety)
Stary 2006-02-21, 17:29   #41
biedronka26
Raczkowanie

GG do biedronka26

Cytat:
Napisane przez Maripossa
Wlasnie analizowalam Palmolive...co tam jest niby szkodliwego??
Maripossa Palmolive zawiera nie sls ale sodium c12-13 - ten detergen jest jeszcze bardziej drazniacy od sls!!!!!! byla o tym mowa bodajze na biochemii
biedronka26 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 17:41   #42
biedronka26
Raczkowanie

GG do biedronka26

polecam plyn do mycia dla dzieci (mozna myc wlosy, cale cialo) niemieckiej firmy SANOSAN - 14 zl 500 ml; skład: aqua, sodium cocoamphoacate, glyceryl oleate, sodium lauroyl glutamate, sodium chloride,coco-glucoside, citric acid, phenoxyethanol, parfum,glycerin,hydrolyze d milk protein, allantoin, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, isobutyl paraben, propyl paraben,olea eoropaea, sodium benzoate.

a do buzki zel z melisy cytrynowej Apotheker sheller 125 ml okolo 30 zl (starcza na jakies 3 miesiace jesli tylko do twarzy 2 razy dziennie ) skład: aqua, glycerin, pentylene glycol, sodium cocoyl glutamate, lauryl glucoside, cocamidopropyl betaine, polyglyceryl-10laurate, carrageenan, phenethyl alcohol, melissa officinalis, c12-c13 alkyl lactate, salix alba, maris sal, farnesol, xanthan gum, sodium chloride, citral, limonene, linalool, parfum
biedronka26 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 18:30   #43
fi
Zadomowienie

Bardzo łagodne są też kosmetyki Eco Cosmetics ( Niemieckie) np. http://www.esentia.pl/servlet/SNFPro...bb5aae147bd0c9
Stary 2006-02-21, 20:40   #44
mentha
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Erato

A wracając do meritum wątku, sądzę, że Avon, jak każda firma, ma produkty dobre i byle jakie. Pewnie bywają firmy, które trzymają "wyższy standard", ale wrzucanie wszystkich kremów avonowskich do worka pod hasłem "szkodliwe", to na pewno przesada. Takie jest moje zdanie jako osoby, która nie używa Avonu , aczkolwiek miałam kilka tych produktów, niektóre mi służyły, a niektóre nie, jak zwykle A to, że Avon czy Oriflame ma agresywny marketing, pewnie wynika ze sposobu sprzedaży. Grunt to nie dać się ogłupić!

Właśnie.
Po to są miejsca takie jak to, żeby kształtować świadomość konsumencką i wyrobić umiejętność wybierania produktów, które spełnią nasze oczekiwania.
Inna sprawa, że agresywne praktyki marketingowe firm w rodzaju Avonu, Oriflame czy Amwaya, żerujące często na naszych emocjach, wzbudzają niechęć. Jak powiedziała Erato, najważniejsze, to nie dać się ogłupić - poznać mechanizmy reklamy i być asertywnym.
mentha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 21:39   #45
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez mentha
Inna sprawa, że agresywne praktyki marketingowe firm w rodzaju Avonu, Oriflame czy Amwaya, żerujące często na naszych emocjach, wzbudzają niechęć.
no tak, bo taki L'oreal z hasłem "Bo jesteś tego warta" to już na emocjach nie żeruje albo sama magia górnopółkowych marek...

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 22:00   #46
fi
Zadomowienie

Justa ale marki sprzedaży bezpośredniej wypuszczają przeciw nam armię anszych koleżanke, sąsiadek, przyjaciółek. I jak tu takiej odmówić, prawda? Swojej przyjaciółce czy siostrze, weźmie się chociaż ten krem do rąk i tak się kiedyś przyda. Marki sprzedawane w sklepach stoją sobie na półkach, co z tego, że jakaś nierealna piękność twierdzi, że jesteśmy tego warte, pewnie, że jestśmy ale czy myśmy kupować...
Stary 2006-02-21, 22:06   #47
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez fi
Justa ale marki sprzedaży bezpośredniej wypuszczają przeciw nam armię anszych koleżanke, sąsiadek, przyjaciółek. I jak tu takiej odmówić, prawda? Swojej przyjaciółce czy siostrze, weźmie się chociaż ten krem do rąk i tak się kiedyś przyda.
dlatego ja kupuję bez niczyjego pośrednictwa a namawianie działa na mnie wprost przeciwnie - włącza mi się przekora i zniechęca mnie do zakupu

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 22:15   #48
mentha
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez justa79
no tak, bo taki L'oreal z hasłem "Bo jesteś tego warta" to już na emocjach nie żeruje albo sama magia górnopółkowych marek...

Żeruje, aż uszy mu się trzęsą!

Wątek dotyczy Avonu, a ja wspomniałam przy okazji o podobnych firmach.
Stary 2006-02-21, 22:26   #49
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fi
Ja znalazłam szapon bez SLS na Allegro, firma Allwaves, ale niestety butla duża Mnie po użyciu szamponu z SLS ( np. Pantine) od razu pieką ręce Poleciłabym też szampon z glinką Argiletrz.
No wlasnie, ja mam odzywke z Allwaves, jest ogrrrromna, pol kilowe opakowanie (juz mi sie konczy, z siostra na pol uzywamy ), ALE JAKA SWIETNA!! i rzeczywiscie nie ma szkodliwych skladnikow.

Dziewczyny, co sadzicie o kosmetykach firmy Farmona?? (przperaszam ze sie wcinam komus na watek nie dotyczacy tej firmy ale nie chce zasmiecac forum kolejnym watkiem w ktorym byloby pewnie kilka wypowiedzi).
Stary 2006-02-21, 22:37   #50
mentha
Zadomowienie

Farmona:

http://www.farmona.pl/pl/download/spis-inci.doc
Stary 2006-02-21, 23:05   #51
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez mentha
Właśnie.
Po to są miejsca takie jak to, żeby kształtować świadomość konsumencką i wyrobić umiejętność wybierania produktów, które spełnią nasze oczekiwania.
Inna sprawa, że agresywne praktyki marketingowe firm w rodzaju Avonu, Oriflame czy Amwaya, żerujące często na naszych emocjach, wzbudzają niechęć. Jak powiedziała Erato, najważniejsze, to nie dać się ogłupić - poznać mechanizmy reklamy i być asertywnym.
ja kupuje kosmetyki avonu i jakos mnie te składniki nie przerażają

jestem na forum od daaawna, czytam o roznych składnikach a i tak nic mnie zniechęca dopóki nic złego mi sie nie dzieje - jest w porządku

nie dajmy sie też ogłupić w drugą stronę... to zakrawa o manię jakąs i "opetanie"...

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane

Stary 2006-02-21, 23:07   #52
sylssa
Raczkowanie

GG do sylssa

Cytat:
Napisane przez Maripossa
Dziewczyny, co sadzicie o kosmetykach firmy Farmona?? (przperaszam ze sie wcinam komus na watek nie dotyczacy tej firmy ale nie chce zasmiecac forum kolejnym watkiem w ktorym byloby pewnie kilka wypowiedzi).
Miałam ten sam problem.... Szukałam szamponu bez SLS. Znalazłam Nivea Baby, ale szczerze mówiąc, nie spełnił on moich oczekiwań . Łupież jest i nie mija... Naprawdę ciężko znależć coś łagodnego...

Do do Farmony, to dla mnie żadna rewelacja. Kosmetyki te są bardziej naturalne, trochę odcinają się od tej całej chemi, ale mimo wszystko mi nie pomogły.... Choć raz na dłuuugi czas jeszcze po nie sięgam (ale drugi raz juz nie kupię). Acha.... W ramach wyjaśnień walczę też z wypadaniem włosów...

Pozdrawiam

...on Cię wybrał dawno temu... wymyślił Cię sobie...

...i spotkasz go - powie Ci, że to Ty...

sylssa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 23:08   #53
Hosenka*
Moderator KWC

aaaa no i avon póki co spełnia moje wymagania widać nie są one za wielkie (jak pewnie stwierdza "znawczynie") albo prostu moja buźka jest na tyle piękna i bezproblemowa, że działa na nią "jakis tam Avon, wciskający na siłę kosmetyki-nic-nie-działające"

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane

Stary 2006-02-21, 23:45   #54
mentha
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Hosenka*
aaaa no i avon póki co spełnia moje wymagania widać nie są one za wielkie (jak pewnie stwierdza "znawczynie") albo prostu moja buźka jest na tyle piękna i bezproblemowa, że działa na nią "jakis tam Avon, wciskający na siłę kosmetyki-nic-nie-działające"

Hosenko*, nie rozumiem tej ironii. Sama pisałaś, że każdy powinien kierować się własnym dobrem. Wyrażenie opinii sprzecznej z Twoją, nie było próbą zdyskredytowania Ciebie. Obawiam się, że "znawczynie" nie mają buźki tak pięknej i bezproblemowej jak Twoja
"Znawczynie" są zapewne w przeważającej części rozczarowanymi klientkami.
Stary 2006-02-21, 23:50   #55
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez mentha
Hosenko*, nie rozumiem tej ironii. Sama pisałaś, że każdy powinien kierować się własnym dobrem. Wyrażenie opinii sprzecznej z Twoją, nie było próbą zdyskredytowania Ciebie. Obawiam się, że "znawczynie" nie mają buźki tak pięknej i bezproblemowej jak Twoja
"Znawczynie" są zapewne w przeważającej części rozczarowanymi klientkami.
nie było tu żadnej ironii...

tak, każdy powienien używać tego co na niego działa...
czytając Twoje słowa "Po to są miejsca takie jak to, żeby kształtować świadomość konsumencką i wyrobić umiejętność wybierania produktów, które spełnią nasze oczekiwania" poczułam się "nieswiadoma" skoro uzyam kremów avonu (chociaż dla mnie sa dobre)

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane

Stary 2006-02-22, 00:06   #56
mentha
Zadomowienie

Określenie "znawczynie", umieszczone w cudzysłowie wyraża ironię.

Nie znam się na marketingu, ale słyszałam o pojęciu grupy docelowej; adresata produktu, z myślą o którym powstaje i do którego kierowana jest reklama. Świadomość konsumencka, o której wspomniałam, polega chyba na umiejętności oceny wartości użytkowej towaru. Zdarza się, że kupujemy coś, bo identyfikujemy się albo chcemy się identyfikować z określoną grupą odbiorców. Stąd już tylko krok do snobizmu lub kompleksów.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2006-02-22 o 00:39
Stary 2006-02-22, 10:58   #57
Cytryna01
Rozeznanie

Dziewczyny a używałyście może maski do włosów mocno zniszczonych z firmy Allwaves?? Pomaga rzeczywiście na włoski?
Cytryna01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 13:51   #58
mentha
Zadomowienie

Skończyłam niedawno krem Avonu, który zawierał Oxybenzen. Producent zamieścił na opakowaniu dodatkową informację o obecności tej substancji, co mnie zastanowiło. Znalazłam ją tutaj na Wizazu, w wykazie filtrów i spokojnie używałam, choć nie bardzo wierzyłam, że mnie to ochroni przed promieniowaniem Jakież było moje zdziwienie, gdy niedawno natknęłam się na informację, iż środek jest kancerogenny i ma działanie estrogenne.

Cytat z Hałata:
Ciężkie działania niepożądane mogą ujawnić się dopiero po wielu latach stosowania (kancerogeny), a nawet w następnym pokoleniu (antyandrogeny). Ftalan dibutylu (DBP), ftalan dietylu (DEP), ftalan dietylheksylu (DEHP), ftalan butylbenzylu (BBzP) i ftalan dimetylu (DMP) według opublikowanego 8. lipca 2002r. raportu amerykańskich organizacji ochrony zdrowia konsumenta wchodzą w skład 72% kosmetyków wiodących marek (1). Z kolei estrogenne działanie organicznych filtrów UV stosowanych w kosmetycznych produktach promieniochronnych, jak: 2-hydroksy-4-metoksybenzofenon, ang. Benzophenone-3 (Oxybenzone), ester 3,3,5-trimetylocykloheksylowy kwasu salicylowego, ang. Homosalate, 3(4?-metylo)benzylidenobornan-2-on, ang. 4-Methylbenzylidene camphor, 3-(4?-Methylbenzylidene)-d-1 camphor, ester 2-etyloheksylowy kwasu 4-metoksycynamonowego, ang. Octyl methoxycinnamate ester 2-etyloheksylowy kwasu 4-dimetyloaminobenzoesowego , ang. Octyl-dimethyl-PABA jest przedmiotem żywej dyskusji wywołanej przez artykuł szwajcarskich autorów .[Schlumpf M., Cotton B., Conscience M., Haller V. Steinmann B., LichtensteigerW.: In vitro and in vivo estrogenicity of UV screens. Environ Health Perspect 2001; 109]

Czy wiecie coś więcej na ten temat?
Stary 2006-03-04, 14:18   #59
!violet!
Raczkowanie

Ja miałam kilka próbek kremów do twarzy z Avonu i niespecjalnie mi podpasowały, ale na przykład kremy do rąk używam regularnie i jestem z nich zadowolona, zwłaszcza te z serii SSS.
!violet! jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-06, 15:44   #60
vilandra
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Angel@
Co do kremow APTECZNYCH: jakie macie na mysli?? O jakie fimry wam chodzi? jesli moge wiedziec Mam teraz praktyke w aptece, wiec moge obadac asortyment (choc juz to chyba zrobilam...). Wiec?
Moje ulubione: (take które dobrze sprawdzają się na wrażliwej skórze)
Argiletz regenaracyjny
Panthenol firmy Paramedica
Propolis krem - firmy nie pamiętam
Uwielbiam też kremy z Biodermy, Ziołolek też mogę pochwalić, no a z droższych to Avene i La Rohe Posay mają fajniutke kosmetyki[/quote]
moi apteczni faworyci:
LRP
Avene
Iwostin- krem do rak, miałam próbke Sisleya i przy iwostinie, oczywi cie w kat.kremy do rąk to pikus
vichy - kremy średnie i potrafia uczulić, natomiast jestem zachwcona Płynem micelarnym
vilandra jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości