Trwałość kosmetyków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-02-20, 10:48   #1
Erato
Wtajemniczenie

Question

Trwałość kosmetyków

Każdy kosmetyk ma określoną datę ważności, ale mnie nie o to chodzi Miewam kosmetyki, które celowo lub przez przypadek leżą sobie w szafie kilka miesięcy, a potem znów mam ochotę je poużywać. O ile zwykłe kremy nawilżające itp. sprawdzam "organoleptycznie" i jeżeli nie śmierdzą, nie rozwarstwiają się, nie zmieniają koloru, to uznaję, że jest OK, o tyle mam zawsze wątpliwosci np. co do kremów z filtrami. Ostatnio "odkryłam" w szafie filtr Unitone, który był w zestawie z żelem na przebarwienia. Po kuracji antyprzebarwieniowej odłożyłam filtr i sobie leżał, chyba z rok. Zastanawiam się teraz, czy nie zmienił on swoich właściwości - termin ważności ma do 2007. Mam też krem brązujący, który leży chyba od września... Nie trzymam kosmetyków w lodówce.
Więc jak to jest z trwałoscią kosmetyków po otwarciu - można je przechowywać do końca daty ważnosci, czy lepiej nie zużyte wyrzucić?
Erato jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-20, 10:55   #2
czikuś
Raczkowanie

GG do czikuś
Dot.: Trwałość kosmetyków

Od jakiegoś czasu na każdym kosmetyku poza datą ważności jest oznaczenie jak długo można kosmetyku używać po odpakowaniu. Jest taki słoiczek narysowany z pokrywką uchyloną i liczba. Teoretycznie więc krem, który był przechowywany w odpowiednich warunkach czyli chłodzie, nie odwierany i nie macany powinien być oki, pod warunkiem, że nie jest to krem z filtrami bo taki po roku może już starcić swoje właściwości. Krem brązujący powiniem się nadać, bo ja np. samoopalaczy używam tylkolatem i nie zużywam całego, więc sobie leży i czeka.
czikuś jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 11:42   #3
Finlora
Zakorzenienie

OK, jest narysowane pudełeczko, ale od jakiego momentu liczy sie te np 12 miesięcy?? Bo czy np jesli szampon stoi na półce w supermarkecie i ktoś otwirzy butelke, żeby sprawdzic jaki ma zapach to to juz liczy sie jako opakowanie produktu?? I jesli ktoś kupi ten szampon np miesiąc pózniej zamiast 12 miesięcy trwałości ma 11?? Tak mnie to zastanawia...

Finlora jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 12:04   #4
ira21
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
OK, jest narysowane pudełeczko, ale od jakiego momentu liczy sie te np 12 miesięcy?? Bo czy np jesli szampon stoi na półce w supermarkecie i ktoś otwirzy butelke, żeby sprawdzic jaki ma zapach to to juz liczy sie jako opakowanie produktu?? I jesli ktoś kupi ten szampon np miesiąc pózniej zamiast 12 miesięcy trwałości ma 11?? Tak mnie to zastanawia...
raczej sie zauwaza,czy kosmetyk byl juz otwierany czy nie,to sie poprostu widzi

Uzębienie
ira21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 12:12   #5
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ira21 Pokaż wiadomość
raczej sie zauwaza,czy kosmetyk byl juz otwierany czy nie,to sie poprostu widzi
A niby jak?? Otwierasz np szampon, zeby powąchać, nie wylejesz go nawet ociupinke, zamykasz butelke tak jak byla i to widac? W takim razie ja jestem slepa

A jesli ja otworzę w domu ale nie będe uzywac go np przez miesiąc czy dwa to okres wazności tez jest automatycznie krótszy, bo juz otworzyłam butelkę??

Stary 2007-12-13, 12:24   #6
ira21
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
A niby jak?? Otwierasz np szampon, zeby powąchać, nie wylejesz go nawet ociupinke, zamykasz butelke tak jak byla i to widac? W takim razie ja jestem slepa

A jesli ja otworzę w domu ale nie będe uzywac go np przez miesiąc czy dwa to okres wazności tez jest automatycznie krótszy, bo juz otworzyłam butelkę??
ale jak sie otwiera za 1razem to musisz uzyc troche silyprzeciez to sie czuje,ale teraz to juz sa kosmetyki co maja foliowa otoczke na gorze,tamie wlasnie zabezpieczenie,i chyba warto poszukac czegos takiego zeby byc pewnym,ze to nie stoi tu 3miesiace otwarte

Uzębienie
ira21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 11:58   #7
Finlora
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ira21 Pokaż wiadomość
ale jak sie otwiera za 1razem to musisz uzyc troche silyprzeciez to sie czuje,ale teraz to juz sa kosmetyki co maja foliowa otoczke na gorze,tamie wlasnie zabezpieczenie,i chyba warto poszukac czegos takiego zeby byc pewnym,ze to nie stoi tu 3miesiace otwarte

No tak... i dlatego najlepiej kupowac kosmetyki wtedy kiedy są nam potrzebne i nie kupować na zapas...

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości