Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-10-21, 19:46   #4711
agneiw
Raczkowanie

Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Hanneke, to widocznie zalezy tez od cech osobniczych, bo mnie Cover de Lux kryje lepiej niż Lucy (ktorej tez nota bene uzywam)
agneiw jest offline  
Stary 2010-10-21, 21:02   #4712
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez eternalvoyageur Pokaż wiadomość
Dzieki ! A dlaczego wolisz Blusche ? A ten light to pewnie pod oczy uzywasz, czy jest wystarczajaco ciemny by go na twarzy uzywac ?
Używam właśnie do twarzy,chociaż pod oczy też się nada.
Raczej uniwersalny.
Tak jak mówię,jeśli dobrze rozetrzesz to Ci zakryje i nie będzie widać.
Dla pewności żeby dobrze się wpasował,oprószam jeszcze na koniec lekko podkładem którym malowałam się przed tym korektorem.
Blusche wolę tak jak mówiłam,z racji tego że nie ma LL w składzie (lauroyl lysine).
Wydaje mi się tez że lepiej kryje i poza tym z edm-ów mam na stanie za jasne kolory

Edytowane przez Kachnaaaa
Czas edycji: 2010-10-21 o 21:05
Kachnaaaa jest offline  
Stary 2010-10-21, 22:39   #4713
eternalvoyageur
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
Napisane przez agneiw Pokaż wiadomość
eternalvoyageur , ja mysle, ze ciężko będzie Ci używać np. zielonego korektora typu Mint, jesli nie chcesz nakladac na niego podkladu - bedziesz wtedy zielona
ja bym na Twoim miejscu celowala w jakas kryjącą formułę podkładu i stosowała go teochę jak korektor - ja sobie bardzo chwalę ten sposób. używam podkładu Pixie Cosmetics formuly Cover de Luxe, która pięknie kryje i na całą twarz nakladam cieniutką warstewkę, natomiast na newralgiczne punkty typu: skrzydełka nosa, broda, cienie pod oczami, pryszcze, nakladam malym pędzelkiem punktowo grubszą warstwę.

A co do koloru Twojej cery, to wydaje mi się, że masz tony złociste. raczej ie celuj w róże ani brzoskwinie, bo podkresłą Ci jeszcze zaczerwienienia; raczej goldeny lub warmy.
Wielkie dzieki ! Nie wpadlam na to by podklad uzywac jako korektor. Ciekawe ze twierdzisz ze mam tony zlociste, nigdy jakos nie moglam ocenic czy jestem cieplym czy chlodnym typem.

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
Eternal ja na Twoim miejscu nie odrzucałabym Lucy. One mają bardzo mocną siłę krycia do tego stopnia, że nie jest potrzebny korektor Tym bardziej, że chcesz nakładać na większe powierzchnie skóry a nie tylko punktowo. Sama mam rumień i maluję się Lucy a obecnie rzadko używam korektorów, kiedyś to dla mnie była codzienność.
Co do korektorów to bardzo pasuje mi również LaurEss i MEOW, Blusche zbyt mnie wysuszały (mam raczej suchą skórę).
Oj nie, Cover de lux (wbrew nazwie) jest raczej średnio kryjąca, na pewno nie mocno
Ja myslalam ze sam korektor bez podkladu, ale po Twojej wypowiedzi musze chyba obie metody przetestowac. Dzieki !
Nie mam suchej cery, mam raczej normalna.
Stary 2010-10-22, 09:55   #4714
alunialunia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
Oj nie, Cover de lux (wbrew nazwie) jest raczej średnio kryjąca, na pewno nie mocno
Mam podobne zdanie,cover de luxe też dla mnie raczej średnio kryje, mocno kryjąca jest formuła Flawless Face z Lumiere, aż nawet za bardzo , korektor już nie jest potrzebny.

Edytowane przez alunialunia
Czas edycji: 2010-10-22 o 09:56
alunialunia jest offline  
Stary 2010-10-22, 10:25   #4715
AliMa5
Rozeznanie

Mnie cover de luxe calkiem niezle kryla. za to natural finish lepiej lezala.

Chcialam Wam powiedziec ze probowalam z wieloma firmami nakladac podklad jako korektor i to nigdy nie zdawalo egzaminu. albo nie chcialo kryc, albo sie odznaczalo(a myslalam ze skoro taki sam odcien jak podklad to nie powinno).

Az dorwalam blusche. nic sie nie odznacza,swietnie wtapia, jestem zadowolona, ale full mate foundation jest baaardzo kryjaca, to tez moze dlatego.
I jeszcze moze miec znaczenie fakt iz mam jasniutka karnacje.
AliMa5 jest offline  
Stary 2010-10-22, 11:45   #4716
Hanneke
Rozeznanie

GG do Hanneke

Agneiw sama wiesz jak to z tymi minerałami jest Jednak większość z tego co czytałam również nie uważa formuły cover de lux jako wybitnie kryjącą. Trzeba próbować.

Eternal do takich mocno kryjących formuł mogę zaliczyć też Ethereal z LaurEss i tak jak pisze Alunialunia FF z Lumiere i jak Alima Full Matte z Blusche.
Edit: zapomniałam o formule FF z MEOW, też mocno kryje.

Jednak Eternal warunkiem koniecznym do stosowania podkładu na niektóre partie twarzy jest idealny dobór odcienia, inaczej będzie się odznaczał i wyglądał nienaturalnie. Musisz testowa:P

250

Edytowane przez Hanneke
Czas edycji: 2010-10-22 o 11:51
Hanneke jest offline  
Stary 2010-11-05, 13:51   #4717
adriannamucha
BAN stały

Witam wszystkich.

z minerałami dopiero zaczynam jak do tej pory używam Rhea i bardzo sobię chwalę.

mam róż do policzków Buff Apricot - ma świetny delikatny opalizujący połysk morelowo- beżowy

z cieni ma przetestowany Vanilla - delikatny jasnyu kolor używam go jako podkad, moża stosować również jako korektor pod oczy, ja bynajmniej tak robię bo mam straszne cienie

Carmel - świetny lekko brazowy matowy, stosuję razem z Vanilla jako makijaż na dzień
Seasell ładny jasny różowy

teraz czekam na cień Cream Butter i Sunny.

Pozdrawiam
adriannamucha jest offline  
Stary 2010-11-06, 19:39   #4718
starsmakeup
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Album Mineralny i Nasze Kolekcje Minerałów

Wczoraj po raz pierwszy zakupiłam podkład mineralny prasowany z Clinique
(Almost Powder Makeup). Jestem bardzo ciekawa, jak będzie się sprawował Czy któraś z Was go już testowała?
Stary 2010-11-07, 09:54   #4719
skarpetta
Wtajemniczenie

Dot.: Album Mineralny i Nasze Kolekcje Minerałów

Cytat:
Napisane przez starsmakeup Pokaż wiadomość
Wczoraj po raz pierwszy zakupiłam podkład mineralny prasowany z Clinique
(Almost Powder Makeup). Jestem bardzo ciekawa, jak będzie się sprawował Czy któraś z Was go już testowała?
Tutaj na forum raczej dziewczyny kupują kosmetyki mineralne
skarpetta jest offline  
Stary 2010-11-11, 16:31   #4720
Oldzinka
Raczkowanie

GG do Oldzinka
Dot.: Biblioteka kolorystyczna - o doborze podkładu

Witam Dziewczyny, zaczynam swoją przygodę z podkładami mineralnymi, mam 23 lata cerę mieszaną (widoczne pory) miejscami podrażnioną/odwodnioną oraz jakby czasem lekko różowa (chociarz nie mam widocznych naczynek), po kilku godzinach od umycia żelem i nałożeniu lekkiego kremu nawilżającego strasznie się błyszczę. Cere mam jasna ale nie trupoibladą, oczy jasne zielone, włosy mleczna czekolada. Szukam lekkiego podkładu który pozwoli zatuszować lekko różowy odcień twarzy, zdecydowałam się na formułę półmatową (niewiem czy słusznie) której kategorii podkłady powinnam stosować? Złote chłodne beżowe czy inne?? Aha... wspomnę jeszcze że twarz mam zwykle bardziej różowawą i jakby ciut ciemniejszą przez to od szyi. Mam ogromny problem z podjęciem właściwej decyzji. Dziękuję za pomoc

Edytowane przez Oldzinka
Czas edycji: 2010-11-11 o 16:34
Oldzinka jest offline  
Stary 2010-11-12, 10:00   #4721
adriannamucha
BAN stały

Cytat:
Napisane przez adriannamucha Pokaż wiadomość
Witam wszystkich.

z minerałami dopiero zaczynam jak do tej pory używam Rhea i bardzo sobię chwalę.

mam róż do policzków Buff Apricot - ma świetny delikatny opalizujący połysk morelowo- beżowy

z cieni ma przetestowany Vanilla - delikatny jasnyu kolor używam go jako podkad, moża stosować również jako korektor pod oczy, ja bynajmniej tak robię bo mam straszne cienie

Carmel - świetny lekko brazowy matowy, stosuję razem z Vanilla jako makijaż na dzień
Seasell ładny jasny różowy

teraz czekam na cień Cream Butter i Sunny.

Pozdrawiam
Jestem już po testach cienia Cream Butter Rhea i jest po prostu boski.
O cos takiego mi chodziło. Ma lekki kolor kremowy z jasnymi drobinkami więc doskonale rozświetla.

Jak przetestuję Sunny to też napiszę coś więcej.

Pozdrawiam
adriannamucha jest offline  
Stary 2010-11-12, 15:01   #4722
lilianatoja2
Rozeznanie

Dot.: Biblioteka kolorystyczna - o doborze podkładu

Cytat:
Napisane przez Oldzinka Pokaż wiadomość
Witam Dziewczyny, zaczynam swoją przygodę z podkładami mineralnymi, mam 23 lata cerę mieszaną (widoczne pory) miejscami podrażnioną/odwodnioną oraz jakby czasem lekko różowa (chociarz nie mam widocznych naczynek), po kilku godzinach od umycia żelem i nałożeniu lekkiego kremu nawilżającego strasznie się błyszczę. Cere mam jasna ale nie trupoibladą, oczy jasne zielone, włosy mleczna czekolada. Szukam lekkiego podkładu który pozwoli zatuszować lekko różowy odcień twarzy, zdecydowałam się na formułę półmatową (niewiem czy słusznie) której kategorii podkłady powinnam stosować? Złote chłodne beżowe czy inne?? Aha... wspomnę jeszcze że twarz mam zwykle bardziej różowawą i jakby ciut ciemniejszą przez to od szyi. Mam ogromny problem z podjęciem właściwej decyzji. Dziękuję za pomoc
Hej, ja mam tak samo (oprócz włosów) i z porad dziewczyn oraz bezpośrednio od właścicielek firm (po przesłaniu zdjęcia) doradziły mi:

Lucy Minerals - try the Light and Bisque if you need add some Snow White
Meow - Chartreux or Siamese or Abyssinian in Frisky, possibly Sleek
Pixi - Calista 1 lub Brena 1
Lumiere - Ligt Golden VV

Pod podkład koniecznie daj primer np: z Meow Premiere Puss Primer Oily Skin Primer lub Puder bambusowy z BU (ale wcześniej nawilżyj twarz Żelem hialuronowym 1% z BU) a gwarantuję Ci że nie będziesz się błyszczeć przez ok 5 godzin a jesli już to będzie to taki "zdrowy, satynowy połysk" do zaakceptowania lub osuszenia bibułką
lilianatoja2 jest offline  
Stary 2010-11-12, 19:32   #4723
ciriness
Zadomowienie

Hej dziewczyny
I ja proszę o pomoc.
Z analizy kolorystycznej wiem że jestem zimą, mam jasną cerę, bardzo suchą i często ściągniętą, wrażliwą, zaczerwienioną. Niebieskie oczy i ciemne włoski.
Zaczynam zamawiać próbki mineralne i będę testować tylko zastanawiam się w których odcieniach ?

Dotychczas używałam http://inglotcosmetics.com/amc.cream...oducts/139/333 odcień LC100 ale jest on dla mnie lekko za jasny obecnie.

Pomożecie?

Edytowane przez ciriness
Czas edycji: 2010-11-12 o 19:34
ciriness jest offline  
Stary 2010-11-12, 23:49   #4724
skarpetta
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez ciriness Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
I ja proszę o pomoc.
Z analizy kolorystycznej wiem że jestem zimą, mam jasną cerę, bardzo suchą i często ściągniętą, wrażliwą, zaczerwienioną. Niebieskie oczy i ciemne włoski.
Zaczynam zamawiać próbki mineralne i będę testować tylko zastanawiam się w których odcieniach ?

Dotychczas używałam http://inglotcosmetics.com/amc.cream...oducts/139/333 odcień LC100 ale jest on dla mnie lekko za jasny obecnie.

Pomożecie?
Ciężko stwierdzić. Jakie tony u siebie dostrzegasz? Zwródź szczgólną uwagę na skronie, żuchwę, szyją i dekolt.
skarpetta jest offline  
Stary 2010-11-23, 12:22   #4725
paczusia
Raczkowanie

podkład mineralny w pudrze zimą?

witam wszystkie minerałomaniaczki

Powoli sie wkręcam w tematykę minerałową,dużo czytam,ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie:
czy mozna stosować podkład mineralny zimą?

w okresie niskich stopni na dworze staram się chronić dodatkowo buzię warstwą kremu oraz zwykłego podkładu we fluidzie,wydaje mi się ,że sam krem plus minerały nie wystarczą.
Może się mylę...?
paczusia jest offline  
Stary 2010-11-23, 15:09   #4726
skarpetta
Wtajemniczenie

Dot.: podkład mineralny w pudrze zimą?

Cytat:
Napisane przez paczusia Pokaż wiadomość
witam wszystkie minerałomaniaczki

Powoli sie wkręcam w tematykę minerałową,dużo czytam,ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie:

w okresie niskich stopni na dworze staram się chronić dodatkowo buzię warstwą kremu oraz zwykłego podkładu we fluidzie,wydaje mi się ,że sam krem plus minerały nie wystarczą.
Może się mylę...?
A czemu nie zimą? Oczywiście, że "można"
Chodzi Ci o nawilżenie zimą?
skarpetta jest offline  
Stary 2010-11-23, 15:29   #4727
Plurabellle
Zadomowienie

Dot.: podkład mineralny w pudrze zimą?

Cytat:
Napisane przez paczusia Pokaż wiadomość

Może się mylę...?
Mnie się wydaje, że lepsze minerały niż fluid, który składa się na ogół głównie z wody...
Plurabellle jest offline  
Stary 2010-11-23, 23:03   #4728
skarpetta
Wtajemniczenie

Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez gardentaste Pokaż wiadomość
Witajcie, czy nie wiecie jak mozna zdobyc probki i testery kosmetykow naturalnych? chyba w drogeriach raczej nie maja szerokiego wyboru, a lepiej przetestowac. Jeszcze sa serwisy konsumenckie dla testerow w sumie, moze to rozwiazanie, jak myslicie?
to na temat? Zapoznaj się proszę z forum, a zwłaszcza z regulaminem
skarpetta jest offline  
Stary 2010-11-28, 13:01   #4729
201607231719
Konto usunięte

Question Podkład mineralny, a "zwykły" róż

Witajcie! Dopiero zaczynam swoją przygodę z minerałami, nie mam żadnego doświadczenia. I w związku z tym chciałabym zadać kilka pytań.
Mam zamiar sprawić sobie podkład Vichy, Aera Teint Mineral. Czy mogę go łączyć z różem bourjois? Czy tylko róże mineralne wchodzą w grę?

I czy powinno się spryskiwać twarz wodą termalną, jako wykończenie makijażu? Nie będzie to powodować brzydkich plam?

Z góry dziękuję za odpowiedź
201607231719 jest offline  
Stary 2010-11-28, 20:37   #4730
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Podkład Vichy mało ma wspólnego z prawdziwymi minerałami
Jeśli chcesz naprawdę 'zmineralizować' swój makijaż to zajrzyj na wątki takich firm jak np. Lucy Minerals,Pixie,Lumiere,Bl usche,Buff'd...itp
A termalką możesz jak najbardziej spryskiwać,wtedy wykończenie nie jest takie 'suche' tylko bardziej naturalne.

Edytowane przez Kachnaaaa
Czas edycji: 2010-11-28 o 20:40
Kachnaaaa jest offline  
Stary 2010-12-02, 10:53   #4731
201607231719
Konto usunięte

Dziękuję za odpowiedź.
Zmieniłam zdanie i zamówiłam 7 testerków Everyday Minerals Intensive. Już nie mogę się doczekać
201607231719 jest offline  
Stary 2010-12-04, 22:45   #4732
righteourskill
Przyczajenie

Czy ten podkład można uzywać sam?

Czy ten podkład mineralny można stosować sam czy trzeba coś do niego użyć jeszcze? Nie mam jakiś dużych "usterek" na twarzy.

http://allegro.pl/pixie-cosmetics-na...350742649.html
righteourskill jest offline  
Stary 2010-12-05, 21:43   #4733
Shirinn
Zakorzenienie

GG do Shirinn
Dot.: Czy ten podkład można uzywać sam?

na usterki korektor a ogólnie to krem nawilżający, żeby się ładnie rozprowadzał

ubrania, buty

kosmetyki

Shirinn jest offline  
Stary 2010-12-07, 13:11   #4734
AliMa5
Rozeznanie

Dot.: Czy ten podkład można uzywać sam?

A ja znowu o korektorech:P i dalszych spostrzezeniach

EDM intensive fair, no coz, wazy sie.. strasznie ciezki, a byl moim ulubionym bo krycie ma niesamowite, teraz uzywam do szybkiego "skorektorowania" oraz do szybkich poprawek, jest dobry na wieczor

za to extra light peach SN - bajka . ale zabawa dluuga. jadac na uczelnie(caly dzien tam spedzam w week), rano musze wczesniej stac, primer,podklad, korektor i dokladnie go nalozyc, utrwalic termalka, potem zas poprawic, wiec taki mega dokladny makijaz. ale za to efekt.. caly dzien trzyma sie wprost idealnie, matowie sie tylko bibulkami. ale wiadomo,trzeba miec na to czas i ochote..
AliMa5 jest offline  
Stary 2010-12-10, 19:16   #4735
ridja devojka
Zakorzenienie

Właśnie dostałam pierwsze próbki podkładów EDM Intensive. Już się nie mogę doczekać aż je przetestuje (może jutro?) i jakie będą efekty. Przeraża mnie mnogość instrukcji używania, ale może sobie jakoś poradzę. Liczę na rewelacyjny efekt
ridja devojka jest offline  
Stary 2010-12-19, 15:00   #4736
Aless96
Przyczajenie

Puder mineralny do cery mieszanej skłonnej do wyprysków

Jeśli już gdzieś było takie pytanie to przepraszam ale nie mogłam znaleźć
Mam nie całe 15 lat i szukam dobrego pudru do certy mieszanej skłonnej do wyprysków (nie są to silne wypryski czasami mi wyskoczą jakieś kilka najczęściej przed miesiączką) jaki jest dobry puder jak do mojej cery i w jakiej cenie? Z Góry dziękuję
Aless96 jest offline  
Stary 2011-01-14, 12:45   #4737
Kasia_Pe
BAN stały

Cześć Dziewczyny,

jestem tu nowa, więc nie krzyczcie
CZy któraś z Was zna lub używa (ła) kosmetyki org. ZUI albo NVey (australijskie) ? Moja znajoma bardzo mi poleca ale w Polsce stosunkowo cięzko z zakupem.

Post edytowany przez moderatora.

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2011-01-14 o 16:24
Kasia_Pe jest offline  
Stary 2011-01-29, 20:05   #4738
JuDiT
Przyczajenie

essence-mineral powder blush 2 in 1

czy ktoś się orientuje czy essence produkuje jeszcze ten róż?

mineral powder blush 2 in 1
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 21882_250.jpg (10,3 KB, 14 załadowań)
JuDiT jest offline  
Stary 2011-02-01, 19:04   #4739
zonawymarzona
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1
mineralny podklad

czy ktos moze polecic mi jakis podklad mineralny(najlepiej w plynie bo jakos nie jestem zwolenniczka sypkich pudrow).
slyszalam ze w 100% nie ma mineralnego podkladu, ale moze ktos kto sie na tym zna poleci mi najlepszy z tych plynnych...
kiedys zadawalam podobny temat i szukalam na forum ale nie znalazlam odpowiedzi... aaaa wolalabym maybelline unikac...
zonawymarzona jest offline  
Stary 2011-02-01, 19:34   #4740
Julita1992
Raczkowanie

Dot.: mineralny podklad

Witaj Jeśli nie masz jasnej cery oraz z reguły podkłady na Twojej twarzy trzymają się długo to polecam Ci Astor 16h Mineral Match lub Bell Multi Mineral Mat & Cover Make-Up. U mnie oba się nie sprawdziły ze względu na odcienie i szybkie znikanie z twarzy, ale już mam taką cerę a moim koleżankom bardzo podpasowały a poza tym mają dosyć dobre recenje na wizażu
Julita1992 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
cera tłusta, cera wrażliwa, kosmetyki mineralne, mica, mineralne, mineralne kosmetyki, mineralny, minerals, minerały, podkład, puder, sam, szybko, tanie kosmetyki, trwałość

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości