Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-12-18, 16:34   #4981
ollka27
Raczkowanie

Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Vea Pokaż wiadomość
A co sądzicie o tym płynnym podkładzie mineralnym? Skład ma całkiem fajny.

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,56...-de-teint.html
A gdzie można go zakupić?
Widzisz sama ze trzeba coś sprawdzić na sobie zanim się kupi. Najlepiej zaopatrzyć się w próbkę, bądź wybrać się do spehory lub innego sklepu gdzie pomalują cie na próbę.
ollka27 jest offline  
Stary 2013-12-18, 19:33   #4982
Disnejova
Zadomowienie

ja polece z Fm group Second Skin Foundation Natural Cream

Nina Zilli - Mi Hai Fatto Fare Tardi
Ascolta Ti Amo Italia

Unconditional love
Disnejova jest offline  
Stary 2013-12-18, 19:50   #4983
K_cieciorka
Zadomowienie

A dlaczego chcesz go nam polecać?
K_cieciorka jest offline  
Stary 2013-12-21, 00:27   #4984
Disnejova
Zadomowienie

bo kupilam nie dawno i testowałam mam cere cięzka sucha partiami tłusta z niedoskonałościami dlatego warto może spróbować

Nina Zilli - Mi Hai Fatto Fare Tardi
Ascolta Ti Amo Italia

Unconditional love
Disnejova jest offline  
Stary 2013-12-21, 00:57   #4985
K_cieciorka
Zadomowienie

Ale jesteśmy w dziale mineralnym i omawiamy tutaj kosmetyki mineralne, a nie wszelkie możliwe

---------- Dopisano o 00:57 ---------- Poprzedni post napisano o 00:31 ----------

Słyszałyście o Bare skin minerals, cheap mineral make up?
http://www.cheapmineralmakeup.co.uk/
Szukałam Bare minerals na ebay, trafiłam na to
Główny składnik podkładów to ryż. Cena rzeczywiście niska.
Trochę mnie to wszystko przeraża :P
K_cieciorka jest offline  
Stary 2014-01-02, 12:54   #4986
ollka27
Raczkowanie

Cytat:

[/COLOR]Słyszałyście o Bare skin minerals, cheap mineral make up?
http://www.cheapmineralmakeup.co.uk/
Szukałam Bare minerals na ebay, trafiłam na to
Główny składnik podkładów to ryż. Cena rzeczywiście niska.
Trochę mnie to wszystko przeraża :P
w sumie to pierwszy raz się spotykam... myślałam że masz właśnie na myśli Bare Minerals ale chyba to nie to samo Ja już używam Bara od września i jestem bardzo zadowolona, tylko szkoda że w Polsce jest tak mało produktów
ollka27 jest offline  
Stary 2014-02-05, 20:32   #4987
kasiatoya
Rozeznanie

jeśli nie jestem w odpowiednim wątku to pokierujcie tam gdzie trzeba

mam troszkę głupie pytanie odnośnie podkładu lily lolo
próbuję dopasować sobie kolor i mam z tym mały kłopot...
nie mogę się zdecydować pomiędzy odcieniami china doll a blondi
mam wrażenie, że china doll jest ciut za jasne ale bardzo pasuje mi odcień - taki chłodny
a blondi jest niby ok ale taki za ciepły...
i tak się zastanawiam czy ich nie zmieszać... tylko czy da się tego później używać? ktoś już tak może mieszał?
nie zepsuję sobie tak podkładu dosypując innego?

na swoje usprawiedliwienie dodam, że dopiero zaczynam swoją przygodę z minerałami stąd te moje wątpliwości
kasiatoya jest offline  
Stary 2014-02-05, 22:03   #4988
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez kasiatoya Pokaż wiadomość
jeśli nie jestem w odpowiednim wątku to pokierujcie tam gdzie trzeba

mam troszkę głupie pytanie odnośnie podkładu lily lolo
próbuję dopasować sobie kolor i mam z tym mały kłopot...
nie mogę się zdecydować pomiędzy odcieniami china doll a blondi
mam wrażenie, że china doll jest ciut za jasne ale bardzo pasuje mi odcień - taki chłodny
a blondi jest niby ok ale taki za ciepły...
i tak się zastanawiam czy ich nie zmieszać... tylko czy da się tego później używać? ktoś już tak może mieszał?
nie zepsuję sobie tak podkładu dosypując innego?

na swoje usprawiedliwienie dodam, że dopiero zaczynam swoją przygodę z minerałami stąd te moje wątpliwości
Też używałam China Doll i Blondie na zmianę i ten drugi nie był wcale za ciepły, tylko trochę ciemniejszy po prostu. Zmieszać zawsze można, najlepiej dodawać ciemniejszego podkładu do jaśniejszego małymi porcjami.
chimay jest teraz online  
Stary 2014-02-05, 22:22   #4989
K_cieciorka
Zadomowienie

Możesz zapytać w wątku o Lily Lolo. Minerały można swobodnie mieszać, nie zepsują się.
K_cieciorka jest offline  
Stary 2014-02-06, 00:03   #4990
kasiatoya
Rozeznanie

dzięki za odpowiedzi, cały czas myślę nad tymi odcieniami i wymieszankami
kasiatoya jest offline  
Stary 2014-02-10, 17:51   #4991
chimay
Zakorzenienie

Mam pytanie do dziewczyn z tłustą/mieszaną cerą, która wymaga matowienia w ciągu dnia poza domem. Jak sobie z tym radzicie i jakich produktów do tego używacie?

Jakiś czas temu szukałam małego pędzla do pudru, najlepiej obudowanego, ale niestety nie znalazłam takiego, którego mogłabym używać bezproblemowo poza domem. Większość pędzli wysuwanych to kabuki albo flaty, które moim zdaniem nie nadają się do pudrowania, bo są zbyt zbite i gęste, osiada w nich za dużo pudru i uzyskuję nimi efekt ciasta.

Drugi problem jest taki, że sypkie pudry są dla mnie coraz bardziej niefunkcjonalne i po prostu nerwy mi puszczają, jak mam się gdzieś w publicznej toalecie certolić z fruwającym proszkiem, który osypuje się z pędzla, osiada na ubraniu i nakłada się go za dużo albo za mało (bo pędzel nie współpracuje)

Pomyślałam więc, czy by się nie przeprosić z jakimiś prasowańcami. Skoro wróciłam do silikonów (mikrosfery) to może i z talkiem bym odnowiła znajomość? Czy ktoś z używających podkładów mineralnych stosuje też prasowane, zwykłe pudry? Jakie i czym je najlepiej nakładać?
chimay jest teraz online  
Stary 2014-02-16, 01:03   #4992
K_cieciorka
Zadomowienie

Podczepię się, po może ktoś podpowie w sprawie pędzla. Też szukałam- same kabuki, a jak już coś w miarę, to naturalne włosie, albo najgorszy sort plastiku. Napaliłam się na chowany duo fiber real techniques, ale on jest ogromny. Co z tego, że ma skuwkę, skoro i tak jest wielkości normalnego pędzla. Nie wiem, kto wpadł na pomysł, żeby montować go na tak długaśnym trzonku.

Chimay, a puszki do pudru Cię nie ratują? Nie duże, można włożyć do pudru, nie będzie się tak pylić przy otwieraniu. Albo kup dispensing brush i wsyp do niego puder. Polecam kupić taki http://allegro.pl/nyc-mineralny-bron...971766703.html
http://allegro.pl/puder-brazujacy-w-...924801538.html
Ten Avonowski ma lepszy pędzelek i w ogóle jest bardziej poręczny, tylko proponuje obkleić taśmą dla wzmocnienia. Aha- polecam pędzle z kosmetykiem w środku bo... wychodzi taniej.
K_cieciorka jest offline  
Stary 2014-02-20, 10:38   #4993
margota 2
Raczkowanie

ostatnim czasy używam pudru mineral z sephora i jak dotąd chyba dla mnie najlepszy a mam cerę III gat.
margota 2 jest offline  
Stary 2014-02-20, 11:25   #4994
K_cieciorka
Zadomowienie

chimay przyszło mi jeszcze do głowy opakowanie z gąbeczką nad sitkiem, którym po prostu się stemplujesz.
K_cieciorka jest offline  
Stary 2014-02-20, 12:38   #4995
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Podczepię się, po może ktoś podpowie w sprawie pędzla. Też szukałam- same kabuki, a jak już coś w miarę, to naturalne włosie, albo najgorszy sort plastiku. Napaliłam się na chowany duo fiber real techniques, ale on jest ogromny. Co z tego, że ma skuwkę, skoro i tak jest wielkości normalnego pędzla. Nie wiem, kto wpadł na pomysł, żeby montować go na tak długaśnym trzonku.
A do aplikacji czego potrzebny Ci pędzel? Może Eco Tools by się nadał?
http://mineralnie.pl/product-pol-387...le-Kabuki.html
Sama nad nim myślałam, tylko w Rossmanie niedostępny, a wolałabym nie dopłacać do interesu płacąc za przesyłkę (w ogóle ostatnio unikam zakupów internetowych właśnie z tego powodu).

Cytat:
Chimay, a puszki do pudru Cię nie ratują? Nie duże, można włożyć do pudru, nie będzie się tak pylić przy otwieraniu. Albo kup dispensing brush i wsyp do niego puder. Polecam kupić taki http://allegro.pl/nyc-mineralny-bron...971766703.html
http://allegro.pl/puder-brazujacy-w-...924801538.html
Ten Avonowski ma lepszy pędzelek i w ogóle jest bardziej poręczny, tylko proponuje obkleić taśmą dla wzmocnienia. Aha- polecam pędzle z kosmetykiem w środku bo... wychodzi taniej.
Cytat:
chimay przyszło mi jeszcze do głowy opakowanie z gąbeczką nad sitkiem, którym po prostu się stemplujesz.
Tak myślę nad tymi puszkami, tylko osobno ich nie widzę za bardzo w sprzedaży. Gąbeczki jakoś mojego zaufania nie budzą, chcę coś, co nie wciska proszku w skórę, tylko ją lekko omiata. Ale są tanie, może spróbuję.
Te pędzle z kosmetykiem kuszą mnie już od dawna, może się w końcu skuszę. Ale proszek tak czy inaczej musiałabym wywalić, pudry brązujące to ostatnia rzecz z kolorówki, która jest mi potrzebna.
Dziękuję za pomoc

Cytat:
Napisane przez margota 2 Pokaż wiadomość
ostatnim czasy używam pudru mineral z sephora i jak dotąd chyba dla mnie najlepszy a mam cerę III gat.
Co to jest cera III gatunku?
chimay jest teraz online  
Stary 2014-02-20, 14:20   #4996
capuccino
z innej bajki

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Co to jest cera III gatunku?

Podejrzewam, że chodzi o niedoskonałości.

*
W moim niebie będę znowu głaskać wszystkie moje pożegnane psy.
*

Wymiankowy listopad (klik!)

capuccino jest offline  
Stary 2014-02-20, 22:52   #4997
K_cieciorka
Zadomowienie

chimay mam właśnie ten pędzel i jest doskonały do nakładania podkładu. Jeden z moich ulubionych. Natomiast do pudru nie nadaje się wcale niestety. Kupiłam go w tym celu, ale sprawdza się w innym.
Wiem, że opakowania z puszkami są w The conservatorie, tylko tam minimalna kwota zamówienia to 50$. Ja i tak chcę tam kiedyś zrobić zamówienie. Może ktoś by się zgłosił do rozbiórki 1/2kg podkładu, bo wychodzi 50gr za gram :P
Jak będę przy kasie to rzucę pomysł w odpowiednim wątku, ale nawet jeśli nie będzie chętnych to zrobię zakupy sama i te puszki będę brała. Zamówię na pewno więcej niż 1 to będę mogła odstąpić.
K_cieciorka jest offline  
Stary 2014-02-21, 18:27   #4998
absurdalna89
Zadomowienie

Witajcie dziewczyny. Mam 24 lata, a moja skóra pod oczami wygląda jak u starej babci. Mam mocno widoczne zmarszczki i bardzo spuchnięte "worki". Wysypiam się, używam żelu firmy Flos-lek z arniką na opuchnięcia (trzymam go w lodówce), rano robię okłady z lodu lub czarnej herbaty, ale nadal wyglądam jak upiór. Bardziej niż opuchnięcia przerażają mnie te zmarszczki... Dlatego chciałam zapytać o DOBRY korektor pod oczy, pomyślałam, że mineralny będzie najlepszy. Możecie polecić coś kryjącego, ale zarazem lekkiego i rozświetlającego? Pilnie potrzebuję pomocy, bo już nie mogę na siebie patrzeć. Przy okazji może jakiś lekki podkład... Ale ten korektor to teraz podstawa. Aktualnie używam tego: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,86...ra-wersja.html
ale odnoszę wrażenie, że jeszcze bardziej podkreśla zmarszczki i jest za jasny dla mnie. Z góry serdecznie dziękuję!
absurdalna89 jest offline  
Stary 2014-02-21, 19:13   #4999
capuccino
z innej bajki

Cytat:
Napisane przez absurdalna89 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny. Mam 24 lata, a moja skóra pod oczami wygląda jak u starej babci. Mam mocno widoczne zmarszczki i bardzo spuchnięte "worki". Wysypiam się, używam żelu firmy Flos-lek z arniką na opuchnięcia (trzymam go w lodówce), rano robię okłady z lodu lub czarnej herbaty, ale nadal wyglądam jak upiór. Bardziej niż opuchnięcia przerażają mnie te zmarszczki... Dlatego chciałam zapytać o DOBRY korektor pod oczy, pomyślałam, że mineralny będzie najlepszy. Możecie polecić coś kryjącego, ale zarazem lekkiego i rozświetlającego? Pilnie potrzebuję pomocy, bo już nie mogę na siebie patrzeć. Przy okazji może jakiś lekki podkład... Ale ten korektor to teraz podstawa. Aktualnie używam tego: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,86...ra-wersja.html
ale odnoszę wrażenie, że jeszcze bardziej podkreśla zmarszczki i jest za jasny dla mnie. Z góry serdecznie dziękuję!
Na widoczne zmarszczki mineralny (suchy) nie będzie wg mnie dobrym wyborem. Ja kiedyś testowałam mineralne, gdy "przerzucałam" się na takie kosmetyki i nie byłam zadowolona. Moim problemem są od zawsze cienie pod oczami. O ile korektor w sporej ilości je przykrył, o tyle skóra była matowa, jakby sucha, a przy uśmiechu zmarszczki minimalne (miałam wtedy ok 24 lata) były straaaasznie widoczne. Nigdy nie wyszłam więc do ludzi w nich, jedynie na testach w domu się skończyło.
Od siebie polecam Erase Paste z Benefitu. Jest tłustawy, ale wg mnie kryje wystarczająco i nie sprawuje się najgorzej po przypudrowaniu. Wydajny, cena odstrasza, ale ja mam swój ponad rok. Zapewne kupię kolejny.

*
W moim niebie będę znowu głaskać wszystkie moje pożegnane psy.
*

Wymiankowy listopad (klik!)

Edytowane przez capuccino
Czas edycji: 2014-02-21 o 19:14
capuccino jest offline  
Stary 2014-02-22, 15:14   #5000
paskudas
Zadomowienie

Hej dziewczyny
Piszę tu z wołaniem o pomoc czy możecie polecić jakiś podkład, już opowiadam o co chodzi dokładniej
mam 25lat, skórę, która się błyszczy dosyć szybko, do tego moja cera pozostawia wiele do życzenia. Aktualnie jestem na terapii w dermatologa, leczę się na jakiś alergo- trądzik. Aż mi głupio, bo w moim wieku to wygląda trochę komicznie Bardzo ciężko jest oczyścić moją cerę, jest wiecznie zapchana z każdej strony na nosię wągry, na policzkach zaskórniki i grudki. Czoło to samo.
Niby jest trochę lepiej po lekach ale...
(nie katuję cery, omijam kosmetyki z alkoholem, wszystko co na siłę matuje i na siłę oczyszcza- raczej łagodne podejście).
Szukam w końcu podkładu innego niż używałam. Proszę Was o pomoc, bo nigdy nie miałam ani jednego podkładu/pudru mineralnego- nie znam się ani na firmach, ani na ich "specyfice"
a zanim przeczytam całe forum to padnę Potrzebuję czegoś bardzo trwałego (mejkap ze mnie trochę spływa ), bardzo dobrze kryjącego i w bardzo jasnym kolorze (jeśli się orientujecie w kolorze to taki Revlon Colorstay Ivory)...
Mam dosyć tych sztucznych podkładów, idzie lato i chcę dać odpocząć buzi. Aktualnie męczę podkład MAC-a (spływa!), jakieś Rimmele duperele wszystko przechodziłam.
Sorki, że tak chaotycznie, ale nie wiem sama jak za temat się zabrać
Dziękuję za wskazówki!
Pozdrawiam!!

ps.przypomniałam sobie, że testowałam kremy z Biochemii Urody (nie wiem czy to się zalicza) i zabiły mi twarz doszczętnie. Tragedia na buzi osiągnęła apogeum

Edytowane przez paskudas
Czas edycji: 2014-02-22 o 15:23
paskudas jest offline  
Stary 2014-02-22, 17:05   #5001
jessica855
Zakorzenienie

zacznij od przetestowania podkładów Annabelle Minerals, proponowałabym odcień Golden Fairest lub Fair i Natural Fair (wg mnie zbliżone do Colorstay)
w formule matującej (można zamówić 1g próbki - bardzo wydajne!)
są dość łatwe w aplikacji i dobrze kryją, do tego wzięłabym próbkę korektora w kolorze 'medium'
jeśli faktycznie bardzo się świecisz to moim hitem i dość niedrogim jest puder Amilie 'Angel Dust' cudownie matuje i na długo a też mam z tym problem
próbki na stronie też dostępne i najlepiej od nich zacznij przygodę z minerałami )
Stary 2014-02-22, 21:09   #5002
K_cieciorka
Zadomowienie

Jeżeli wszystko tak spływa, to warto też pomyśleć o primerze. I pamiętać o nawilżaniu skóry w dni, w których dajemy jej odpocząć od leków.
K_cieciorka jest offline  
Stary 2014-02-22, 22:14   #5003
paskudas
Zadomowienie

Dzięki dziewczyny za pomoc zamówię te próbki- dzięki wielkie! Fajnie, że można sprawdzać kolory Nie mam pędzla tego flata, można nałożyć takim zwykłym? Czy trzeba go nabyć jednak?
Nawilżam ją codziennie rano i wieczorem, makijaż zawsze mi spływał, ale kiedy nakładam go na leki (nie mam innego wyjścia) to ten MAC mogłabym zbierać z podłogi
a jakiś primer konkretny tak jak dla mnie możesz polecić?
Dziękuję!!!:r oza:
Stary 2014-02-22, 23:25   #5004
K_cieciorka
Zadomowienie

Nie, bo w temacie primerów to jestem zielona jak żabka. Wiem, że się używa i że pomagają. I widziałam, że potrafią zrobić ogromną różnicę. Może to być krzemionka, skrobia, mączka bambusowa, czy ryżowa, puder jedwabny, itp lub gotowa mieszanka. Niektóre pudry są wszechstronne i można je stosować jako primer, np ten wspomniany z Amilie. Ja przymierzam się go kupna satin i matte z kolorówki
"Zwykłym" będzie bardzo ciężko nałożyć podkład. Nakładałam podkład pędzlem do pudru na weekendowym wyjeździe i uszłam z życiem, ale jeśli będziesz robić to pierwszy raz, a na dodatek potrzebujesz dużego krycia, to może być problem. Zwłaszcza, że nie wiemy, jaki jest ten Twój "zwykły" pędzel. Już lepiej zaopatrz się w gąbeczki silikonowe. Są tanie i dają radę . Oczywiście pędzel da inny efekt, ale one też się sprawdzają i nadadzą się do testów
K_cieciorka jest offline  
Stary 2014-02-23, 14:04   #5005
jessica855
Zakorzenienie

u mnie rolę primera 'robi' puder Angel Dust od Amilie, o którym wyżej pisałam

cieniutką warstwę daję pod podkład i na...
cudowny jest

testuj )

a lepiej mieć flat topa, zwykłe pędzle za bardzo pylą i nie dadzą Ci takiego krycia jak flat top czy kabuki
i te zwykłe marnują dużą ilość podkładu czy pudru

Edytowane przez jessica855
Czas edycji: 2014-02-23 o 14:06
jessica855 jest offline  
Stary 2014-02-24, 18:21   #5006
paskudas
Zadomowienie

Dzięki Dziewczęta wiedziałam, że pomożecie:roz a:
Stary 2014-02-24, 19:45   #5007
K_cieciorka
Zadomowienie

Zważył mi się dzisiaj podkład na twarzy całkiem. Za szybko nałożyłam na filtr. Ponieważ pędzel miałam już mokry i nie miałam czasu się zmywać więc nałożyłam pędzlem do pudru eco tools lily lolo. Ruchem sunącym, nie masującym. Krycie mega, hahaha
K_cieciorka jest offline  
Stary 2014-02-25, 11:17   #5008
efelka
Rozeznanie

GG do efelka

Hej

a ja mam zagadkę.. odkopałam moje minerałowe próbki..
znalazłam m.in. Spice Bronzer i Suede Illuminizer.. obie próbki takie rożswietlające pięknie.. może ktoś podpowie, co za minerały się kryją pod tymi nazwami?

edit: Spice Bronzer to najprawdopodobniej od Blusche, a ten Suede Illuminizer?w woreczku ciemniejszy niz Spice i tak pieknie rozswietlający.. na dloni daje piekna poświatę. Co to za cudo??

Edytowane przez efelka
Czas edycji: 2014-02-25 o 11:52
efelka jest offline  
Stary 2014-02-25, 16:19   #5009
Knock_Knock
Przyczajenie

Korektor mineralny

Witam!

Od razu zaznacze, że jestem facetem i do tej pory używałem korektora mineralnego Annabelle Minerals. Zle sie czuje z tym, że facet musi cos takiego stosowac, ale w koncu wygląd sie liczy w dzisiejszych czasach. Do rzeczy, uzywalem czegos takiego do dnia dzisiejszego: http://www.annabelleminerals.pl/skle...alny-dark.html

Z racji, że mi się konczy, doszedłem do wniosku, że czas na korektor mineralny tak samo dobry jak ten, czyli niezapychający, lekki, niewidoczny pod słońcem, nie spływający itd, ale CIEMNIEJSZY! Korzystałem z korektora o odcieniu dark i jest ok, ale jak trzeba coś na prawde zakorektorować to wygląda twarz u mnie blado jak d... Kiedyś widziałem, że jest strona na której da sie składniki mieszać, a potem mamy gotowy mineralny korektor nawet lepszy niż Annabelle. Nie znam się na tym kompletnie, dlatego prosiłbym o jakiś gotowy "przepis" na ciemniejszy korektor, a najlepiej zamówienia kilku stworzonych probek zeby nie było potem psikusa.

Dziękuje i pozdrawiam!
Knock_Knock jest offline  
Stary 2014-02-25, 16:45   #5010
jessica855
Zakorzenienie

Dot.: Korektor mineralny

nie znam ciemniejszego
ale jakbyś zmieszał korektor dark z odrobiną ciemniejszego podkładu kryjącego z Annabelle?

Tagi
cera tłusta, cera wrażliwa, kosmetyki mineralne, mica, mineralne, mineralne kosmetyki, mineralny, minerals, minerały, podkład, puder, sam, szybko, tanie kosmetyki, trwałość

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości