Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-11-17, 20:50   #1201
pastereczka
Organizatorka

Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

SILK NATURALS ??? Ktos kupował i mieszał te minerałki??? Prosze o opinie
pastereczka jest offline  
Stary 2008-11-18, 15:00   #1202
hulya
Raczkowanie

czy ktoras z Was ma porownanie pudrow mineralnych i ziemi slonecznej Lavertu?
sama uzywam tylko mineralnych pudrow (Bare Escentuals). ale zaciekawila mnie ta ziemia. wiem ze jest watek o ziemi jednak nie ma tego porownania.
pytam bo ziemia w sumie tez zawiera mineraly...i sie zastanawiam czy kupowac czy nie...
na pewno nie odejde od Bare, ale sprobowac innych nie zaszkodzi
hulya jest offline  
Stary 2008-11-18, 18:41   #1203
maja55
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez hulya Pokaż wiadomość
czy ktoras z Was ma porownanie pudrow mineralnych i ziemi slonecznej Lavertu?
sama uzywam tylko mineralnych pudrow (Bare Escentuals). ale zaciekawila mnie ta ziemia. wiem ze jest watek o ziemi jednak nie ma tego porownania.
pytam bo ziemia w sumie tez zawiera mineraly...i sie zastanawiam czy kupowac czy nie...
na pewno nie odejde od Bare, ale sprobowac innych nie zaszkodzi
Ja używam zarówno minerałów : Rhea (nie przypadły mi do gustu, są za ciężkie), EDM (mój faworyt - efekt podobny do ziemi lawertu), Revlon ( lepsze od Rhea ale znacznie gorsze od EDM).
Ja używam ziemi Lavertu głownie po to aby ocieplić i przyciemnić karnację - najjaśniejszy odcień wygląda na mojej twarzy bardzo naturalnie, jest niewyczuwalny, a warstwa ziemi mocno stapia się ze skórą i wygląda jak opalona, "naga" twarz.

Mam ciemny, lekko opalony kolor pudru mineralnego Revlon i ziemia bije go na głowę.
Stary 2008-11-18, 21:16   #1204
lukrecja222
Zakorzenienie

nie wiecie gdzie w Polsce można kupić ten puder? http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,23...-w-pudrze.html
lukrecja222 jest offline  
Stary 2008-11-19, 14:19   #1205
Olkaaa123
Raczkowanie

Niestety w Polsce jest jeszcze niedostępny, tylko na ebayu go można kupić albo polować na Allegro bo tam kiedyś jakieś pojedyncze sztuki widziałam
Olkaaa123 jest offline  
Stary 2008-11-19, 22:31   #1206
mala_kobietka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Za to Signature Minerals wyglądają zachęcająco więc wzięłam darmowy zestaw próbek. Poniżej załączam fotkę moich próbek, może komuś się przyda...

Zamówiłam:
1. Podkład w odcieniu 0 (Porcelain)
2. Podkład w odcieniu 4 (Light)
3. Korektor Light Touch
4. Puder wykańczający Translucent
5. Róż Buff Apricot
6. Róż Rose

Pudełeczka mają identyczne jak EDM, czyli równie śliczne. Niestety są one zapełnione jedynie w połowie, róże nawet w 1/3. Podkłady jak dla mnie są kiepskie - kryją bardzo słabo, podobnie jak EDM w formule original glow. Kolor 0 jest bardzo dobry dla mnie, ale 4 chyba też będzie ok ze względu na to, że są one mocno transparentne. Korektor kryje nieźle, ale wybrałam najjaśniejszy i jest on dla mnie trochę za bardzo różowy. Co do pudru, to testowałam go dopiero dwa razy, ale póki co to jakaś porażka - zbiera się na skórze nieładnie, nie wiem czy dam mu jeszcze szansę, ale może źle go nakładam. Najlepsze są róże, zwłaszcza odcień Rose bardzo mi pasuje. Cenię w nich dużą trwałość - od rana do samego wieczora są widoczne na policzkach.

Podsumowując - wypróbowałam, ale więcej nie wrócę do tej marki. Ma bardzo mały wybór kolorów różów, podkładów i korektorów. Krycie podkładów jest zdecydowanie za małe, no i puder wykańczający mi nie służy. Na plus jednak warto zapisać możliwość zamówienia aż 6 dowolnie wybranych darmowych produktów oraz szybką dostawę (tydzień czasu).
Zdecydowanie pozostaje jednak przy minerałach EDM.
Ja również skusiłam się i zamówiłam zestaw próbek z Signature Minerals . Testowałam dopiero pierwszy dzień i mogę powiedzieć, że ich podkłady dają zblizony efekt do Lumiere formuły VV na którą przerzuciłam się latem (zimą używałam FF). Zależy kto jakiego krycia i efektu poszukuje, więc nie nazwałabym tego podkładu porażką, tym bardziej, że na mojej twarzy przetrwał cały dzień, nic mi się nie zbierało, kolor się nie zmieniał
Kolor 7.0 Medium Light Foundation bardzo dobrze dopasował mi sie kolorystycznie do aktualnego odcienia buźki (jestem jeszcze "muśnięta słońcem" po niedawnych wakacjach w tropikach) i odpowiada kolorowi Lumiere Light Medium Beige w formule VV tylko ma ciut mniej zółci, jest bardziej naturalny (ale nie ziemisty! jest mimo to ciepły). Róż w kolorze Adobe Sun i Rose bardzo fajne , z jednej strony delikatne ,a z drugiej trwałe.
Potestuje dalej i podzielę się wrażeniami.

Ja niestety w EDM nie znalazłam odpowiedniego dla siebie koloru
mala_kobietka jest offline  
Stary 2008-11-20, 10:24   #1207
frantic
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mala_kobietka Pokaż wiadomość
Ja również skusiłam się i zamówiłam zestaw próbek z Signature Minerals . Testowałam dopiero pierwszy dzień i mogę powiedzieć, że ich podkłady dają zblizony efekt do Lumiere formuły VV na którą przerzuciłam się latem (zimą używałam FF). Zależy kto jakiego krycia i efektu poszukuje, więc nie nazwałabym tego podkładu porażką, tym bardziej, że na mojej twarzy przetrwał cały dzień, nic mi się nie zbierało, kolor się nie zmieniał
W celu uściślenia - czytaj proszę dobrze co napisałam. Porażką nazywam puder, bo na mojej buzi zachowuje się tragicznie. Nie wypowiadam takiej opinii na temat podkładów i ich krycia, bo faktycznie każdy może oczekiwać czegoś innego. Mówię więc że dla mnie krycie podkładów jest kiepskie, a puder wygląda tragicznie.

Edytowane przez frantic
Czas edycji: 2008-11-20 o 10:25
frantic jest offline  
Stary 2008-11-20, 11:38   #1208
tranqil babe
Wtajemniczenie

dziewczyny czy slyszalyscie o mineralkach PURE LUX!!?

prosilabym o mala pomoc, otoz ostatnio namietnie poszukuje cieni w palecie czerwieni ale niestey trudno jest cos takiego znalezc nawet wsrod zwyklych kosmetykow, nawet w EDM chyba nie ma za bardzo nic takiego , zreszta zbiorczy watek na EDM forum o swatchach cieni zniknal wiec nawet nie mam jak porownac odcienie
blakając sie po goglach w poszukiwaniu swatchy natknelam sie na minerlane cienie pure lux i...odpadlam, piekne, nasycone a czerwieni mnoooostwo

cudo cudooo
probki sa tam malenkie ale po 1 $ wiec rzucilam sie do kupowania...
tu pojawia sie problem, otoz na tej stronie nie ma czegos takiego jak zakladanie konta(????) albo ja juz az tak nieuwazna jestem, wiec bez zakladania jakiegokolwiek konta pakowalam sobie cienie do koszyczka i od razu przekierowalo mnie do mojego paypala gdy skonczylam, ze niby mam juz placic(???)spotkalyscie sie z czyms takim? nie za bardzo rozumiem jak oni ( gdybym zaplacila)dostana moja dane itp????
mozecie zarknac na stronke i ocenic obiektywnie, bo moze sie zamieszałam ale chyba nie

http://pureluxecosmetics.com/home.php

wrzucam kilka swatchy ) ze strony nessasarymakeup.blogspot. com
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg group3swatches.jpg (44,3 KB, 31 załadowań)

Edytowane przez tranqil babe
Czas edycji: 2008-11-20 o 11:41
tranqil babe jest offline  
Stary 2008-11-20, 14:32   #1209
tompola
Zakorzenienie

pomyłka, przepraszam

Edytowane przez tompola
Czas edycji: 2008-11-23 o 09:56
tompola jest offline  
Stary 2008-11-20, 16:59   #1210
mala_kobietka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
W celu uściślenia - czytaj proszę dobrze co napisałam. Porażką nazywam puder, bo na mojej buzi zachowuje się tragicznie. Nie wypowiadam takiej opinii na temat podkładów i ich krycia, bo faktycznie każdy może oczekiwać czegoś innego. Mówię więc że dla mnie krycie podkładów jest kiepskie, a puder wygląda tragicznie.
Frantic spokojnie , nie musisz się czuć urażona ja tylko wypowiedziałam swoje odczucia na temat testowanych kosmetyków , tak jak Ty zrobiłaś to wcześniej. Przecież nie jest czymś zaskakującym, że ten sam kosmetyk zachowuje się inaczej na różnych osobach. Mi np. nie odpowiadają Meow mimo, że część dziewczyn je sobie chwali

Cytat:
Napisane przez tranqil babe Pokaż wiadomość
blakając sie po goglach w poszukiwaniu swatchy natknelam sie na minerlane cienie pure lux i...odpadlam, piekne, nasycone a czerwieni mnoooostwo

cudo cudooo
probki sa tam malenkie ale po 1 $ wiec rzucilam sie do kupowania...
tu pojawia sie problem, otoz na tej stronie nie ma czegos takiego jak zakladanie konta(????) albo ja juz az tak nieuwazna jestem, wiec bez zakladania jakiegokolwiek konta pakowalam sobie cienie do koszyczka i od razu przekierowalo mnie do mojego paypala gdy skonczylam, ze niby mam juz placic(???)spotkalyscie sie z czyms takim? nie za bardzo rozumiem jak oni ( gdybym zaplacila)dostana moja dane itp????
mozecie zarknac na stronke i ocenic obiektywnie, bo moze sie zamieszałam ale chyba nie

http://pureluxecosmetics.com/home.php
w zakładce Payment and Shipping Information masz napisane, że także np. płatność kartą kredytową wchodzi w grę bez logowania na Paypalu jak klikniesz potwierdzenie płatności to dalej pokazują Ci się opcje płatonści i przechodzisz do podawania danych właściciela karty kredyt. a potem adresu wysyłki jak ma być inny.... spokojnie będą wiedzieli gdzie wysłać

a jak masz konto na Paypalu to te dane są już tam wcześniej podane przy zakładaniu konta

udanych zakupów !
mala_kobietka jest offline  
Stary 2008-11-20, 18:58   #1211
Mariola13
Zakorzenienie

Witam wszystkie Wizażanki w tym wątku
Idę czytać wszystko od początku, bo ten temat strasznie mnie zaciekawił ostatnio

CHANEL - Classic medium - beige, cavior, gold hrdw, nowa

GIVENCHY ANTIGONA mini, nowa

GUCCI - Vintage Web Leather Canvas Tote, klasyczny kuferek

HERMES - Evelyne pm, etoupe

szukają nowego domu
Mariola13 jest offline  
Stary 2008-11-22, 19:36   #1212
Korlat
Rozeznanie

GG do Korlat

Czesc Ostatnio przechodzac przez sephore zobaczylam Khol Minerals L'orealu i zastanawiam sie czy to moze byc to samo co khol Givenchy...? Wiecie cos na ten temat??
Korlat jest offline  
Stary 2008-11-22, 21:20   #1213
anakonda81
Raczkowanie

Cześć, od wczoraj jestem posiadaczką kohl'a mineralnego l'oreal, na razie tylko raz go użyłam, ale muszę stwierdzić że makijaż nim wykonany jest na prawdę rewelacyjny. Dodam że mam bardzo małe doświadczenie w malowaniu kresek. Jedyny minus to nieporęczne opakowanie.
Niestety nie używałam kohl'a givenchy więc nie mam porównania...

Edytowane przez anakonda81
Czas edycji: 2008-11-22 o 21:25
anakonda81 jest offline  
Stary 2008-11-23, 10:37   #1214
Mariola13
Zakorzenienie

A ja przedwczoraj wybrałam się po próbki 3 cieni 02,03,04 i różu 30 mineralnego Loreala Wczoraj zrobiłam makijaż. Rewelka Przetrwał do wieczora w niezmienionej formie. Róż przepiękny, nie robi plam, cienie śliczne. Jedyne czego nie można wykonać cieniami to nie można nimi zrobić wieczorowego makijażu

CHANEL - Classic medium - beige, cavior, gold hrdw, nowa

GIVENCHY ANTIGONA mini, nowa

GUCCI - Vintage Web Leather Canvas Tote, klasyczny kuferek

HERMES - Evelyne pm, etoupe

szukają nowego domu
Mariola13 jest offline  
Stary 2008-11-23, 12:19   #1215
tranqil babe
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez mala_kobietka Pokaż wiadomość
Frantic spokojnie , nie musisz się czuć urażona ja tylko wypowiedziałam swoje odczucia na temat testowanych kosmetyków , tak jak Ty zrobiłaś to wcześniej. Przecież nie jest czymś zaskakującym, że ten sam kosmetyk zachowuje się inaczej na różnych osobach. Mi np. nie odpowiadają Meow mimo, że część dziewczyn je sobie chwali

w zakładce Payment and Shipping Information masz napisane, że także np. płatność kartą kredytową wchodzi w grę bez logowania na Paypalu jak klikniesz potwierdzenie płatności to dalej pokazują Ci się opcje płatonści i przechodzisz do podawania danych właściciela karty kredyt. a potem adresu wysyłki jak ma być inny.... spokojnie będą wiedzieli gdzie wysłać

a jak masz konto na Paypalu to te dane są już tam wcześniej podane przy zakładaniu konta

udanych zakupów !
dzieki za informacje tylko troche sie boje ze to przesylka nierejestrowana jak te z EDM i ze mi sie poczta w swieta połakomi na nia...strach zamawiac
tranqil babe jest offline  
Stary 2008-11-23, 16:03   #1216
Korlat
Rozeznanie

GG do Korlat

Cytat:
Napisane przez anakonda81 Pokaż wiadomość
Cześć, od wczoraj jestem posiadaczką kohl'a mineralnego l'oreal, na razie tylko raz go użyłam, ale muszę stwierdzić że makijaż nim wykonany jest na prawdę rewelacyjny. Dodam że mam bardzo małe doświadczenie w malowaniu kresek. Jedyny minus to nieporęczne opakowanie.
Niestety nie używałam kohl'a givenchy więc nie mam porównania...
A nakladalas go moze na wewnetrzna strone powieki? Czy tylko jako cienie/kredke do oczu na gornej powiece?
Edit: Bosz, oczywiscie chodzi mi o kohl guerlain... Przepraszam za pomylke

Edytowane przez Korlat
Czas edycji: 2008-11-23 o 16:10
Korlat jest offline  
Stary 2008-11-23, 16:31   #1217
Lemirka
Zakorzenienie

Koleżanki Drogie ,

mam pytanie gdzie zaopatrujecie sie w EDM Szukam, szukam i nie mogę nigdzie ich dorwać

Z góry dziękuję za pomoc
Lemirka jest offline  
Stary 2008-11-23, 17:32   #1218
pastereczka
Organizatorka

Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość
Koleżanki Drogie ,

mam pytanie gdzie zaopatrujecie sie w EDM Szukam, szukam i nie mogę nigdzie ich dorwać

Z góry dziękuję za pomoc
https://www.everydayminerals.com

a tu mega duzo na ten temat w pierwszym poscie prawie wszystko

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=271653

Edytowane przez pastereczka
Czas edycji: 2008-11-23 o 17:33
pastereczka jest offline  
Stary 2008-11-23, 18:54   #1219
Lemirka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
https://www.everydayminerals.com

a tu mega duzo na ten temat w pierwszym poscie prawie wszystko

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=271653
Piękne dzięki
Lemirka jest offline  
Stary 2008-11-26, 14:17   #1220
anakonda81
Raczkowanie

Mój kohl l'oreal nakładam tylko na zewnętrzną stronę powieki, ale efekt jest na prawdę oszałamiający, oczy zyskują taki niesamowity wyraz. Niebawem będę miała oryginalny kohl arabski więc będę miała porównanie...tego użyję na wewnętrzną stronę powieki
anakonda81 jest offline  
Stary 2008-11-29, 15:33   #1221
pastereczka
Organizatorka

Zamowilam z silknaturals zestaw do mieszania samodzielnego podkladu, ciekawa jestem efektu. Tania przesylka do Polski jest z tego sklepu i na drugi dzien juz mialam maila ze mi wysłali

Czas edycji: 2008-11-30 o 08:21
pastereczka jest offline  
Stary 2008-12-02, 17:03   #1222
Anecka
Zakorzenienie

Ja juz mam metlik w glowie i chcialabym uzyskac jednoznaczna odpowiedz bo wlasciwie nie zauwazylam na forum takiego porownania.

Jaki puder/podklad mineralny jest najbardziej/bardzo kryjacy ale zeby nie tworzyl maski?
Otoz cere mam tlusta ze wszystkim co sie da chyba czyli tradzik, przebarwienia, nierowny koloryt, ziemista, pergaminowa bo widac wszystko, piegi itd.
Szukam jakiegos pudru mineralnego z kaolinem i bez talku, ewentualnie tylko bez talku. Dodam, ze chce kupic w Londynie i widzialam dobre recenzje o Maybelline, Mineral Power, Natural Perfecting Powder Foundation, ale skladu nie znalazlam.
Chcialabym w koncu zejsc z fluidow, bo 10 lat uzywania od mlodosci to stanowczo nie dla mnie :/ i czuje ze przez fluidy mam taka cere jaka mam...

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline  
Stary 2008-12-02, 18:42   #1223
pastereczka
Organizatorka

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Ja juz mam metlik w glowie i chcialabym uzyskac jednoznaczna odpowiedz bo wlasciwie nie zauwazylam na forum takiego porownania.

Jaki puder/podklad mineralny jest najbardziej/bardzo kryjacy ale zeby nie tworzyl maski?
Otoz cere mam tlusta ze wszystkim co sie da chyba czyli tradzik, przebarwienia, nierowny koloryt, ziemista, pergaminowa bo widac wszystko, piegi itd.
Szukam jakiegos pudru mineralnego z kaolinem i bez talku, ewentualnie tylko bez talku. Dodam, ze chce kupic w Londynie i widzialam dobre recenzje o Maybelline, Mineral Power, Natural Perfecting Powder Foundation, ale skladu nie znalazlam.
Chcialabym w koncu zejsc z fluidow, bo 10 lat uzywania od mlodosci to stanowczo nie dla mnie :/ i czuje ze przez fluidy mam taka cere jaka mam...
Najbardziej kryjacy jaki mialam to z meowcosmetics formula flawles feline oto skład:
Ingredients: Mica, Zinc Oxide, Titanium Dioxide, Boron Nitride, Iron Oxides
natomiast pod podklad jest primer w Twoim wypadku dla tłustej cery o składzie: Oily Skin Primer Ingredients: Kaolin Clay, Silk Powder, Boron Nitride

maybeline to mineralny tylko z nazwy, pozostalych ktore wymienilas nie znam

polecam tez everydayminerals w formule intensive, tez dobre krycie lecz meow mocniejsze, to samo sie tyczy signatureminerals

i na 100 % nie ma efektu maski po zadnym z nich

a tu efekt krycia- zwykłych ludzi
http://www.signatureminerals.com/sig...fter-main.html

Czas edycji: 2008-12-02 o 18:52
pastereczka jest offline  
Stary 2008-12-02, 19:15   #1224
Anecka
Zakorzenienie

pastereczka, dzieki za te fotki. Bardzo przydatne, mam nadzieje ze w PS nie byly obrabiane A tak na powaznie, to widze ze nawet matują fajnie..

Zaraz sprawdze to signatureminerals bo patrzylam na meowcosmetics i tam jakies to zagmatwane, tyle odcieni masakra. A ja nawet mam dosc spory problem z doborem jak ide do sklepu i sobie na palec wycisne fluid..

no ale zobacze jak to jest, a co to jest dokladnie to "PRIMER"?

Widze ze sklad chyba OK, tym bardziej ze wiekszosc skladnikow mnie zapycha
ciekawa jestem co to kaolin clay

kurcze nie wiem co dac tutaj - Calculate shipping for this order

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012

Edytowane przez Anecka
Czas edycji: 2008-12-02 o 19:27
Anecka jest offline  
Stary 2008-12-02, 19:28   #1225
pastereczka
Organizatorka

matuja bardzo dobrze, wg mnie primer nie jest niezbedny, ja bez sie maluję. Jego zadaniem jest zmatowienie, wyrownanie cery aby sie lepiej trzymaly tzn bardziej kryly, u mnie bez poprawek bez problemu 10-14 godzin podklad jest w nienagannym stanie. Kolezanka z mocna strefą T zaczyna sie swiecic po 8 godzinach wiec i tak niezle.

Co do kolorow to faktycznie jest duzo chyba okolo 70 (meow), ja mam beżową cerę i mnie pasuje SIAMESE mam srednią jasmośc skóry i używam jasnosci 2 (0 1 są za jasne)
trzeba czytac opis przy tych kotach, czy masz odcien z brzoskwinka zolcia itd
a z signature mam 2.3 numer podkladu
pastereczka jest offline  
Stary 2008-12-03, 12:28   #1226
Anecka
Zakorzenienie

No wiec tak, moze sie troche rozpisze, ale moze i ktos to przeczyta :P

Nigdy nie uzywalam pudrów, nigdy nie uzywalam pedzli ani gąbek zawsze fluid rozprowadzalam palcami i mysle czy nie bede miec problemow z nakladaniem..

1,2. Dodaje fotki mojej skóry bez makijazu, jak widać na zalaczonych obrazkach zakreslilam te miejsca gdzie mam zaczerwienienia i od zawsze je mam (te kolo nosa zaraz na policzku) To jeszcze udaje mi sie zakryc fluidem.
3 fotka przedstawia na lewo: broda bez makijazu, na prawo broda i fluid Revlon Custom Creations, jak widac srednio ten fluid radzi sobie z kryciem.

No i tak: Cere mam tlusta z przebarwieniami, krostami, pryszczami, jakimis zaczerwienieniami, pory itd. Jest alergiczna, wrazliwa, wiekszosc kosmetykow mnie podraznia, DLATEGO chciałabym jakos dac skorze troche oddechu i pomyslalam o PUDRACH mineralnych. Nie wiem czy dobrze rozumuje, skoro pudry maja sklad np tylko z 4 skladnikow itd to one pewnie lepiej sie toleruja na skorze i nie zapychaja? Nie posiadaja tych caprylicow, TG, Methylparabenow itd.

PYTANIE: Czy puder mineralny jest w stanie zakryc te moje paskudztwa? Jesli tak to jaki puder? meow, EDM, inny?
2 PYTANIE: jesli EDM, to czy ma on jakas baze pod niego (tak jak meow), co by sie dluzej trzymal puder i znacznie lepiej kryl. ( o ile takie cos jak baza nie zapycha )

Chodzi mi o jak najmocniejsze krycie, bez efektu maski.. no i czy takie pudry nie "warzą" się na twarzy? Czy bede sie po nich swiecic jak zarowka? bo po fluidach niestety sie swiece i one splywaja..

3 PYTANIE: Jesli odpowiedzi na pytania 1 i 2 brzmią TAK , to jaki kolor mam wybrac? Cere mam raczej chyba bezowa troche rozwa ale nie mam zolci w ogole! Uf.

4 PYTANIE: Jaki pedzel? Bo jesli bym kupowala puder to bede mogla wziac tylko jeden pedzel, chodzi mi o najlepszy bo prawdopodobnie narazie bedzie to jedyny zakup zagraniczny. a do wydania nie mam za duzo bo tylko ok 20-30$ (30 to max z wysylka).

Ogolnie to chcialam zaprzestac sotosowanie fludiow, ale z moja cera sienie da wiec myslalam o przejsciu na puder az troche zalecze to wszystko no a potem juz nic nie stosowac
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg twarz.jpg (60,7 KB, 141 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg twarz1.jpg (68,6 KB, 141 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg twarz0.jpg (25,0 KB, 134 załadowań)

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline  
Stary 2008-12-03, 14:23   #1227
frantic
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
No wiec tak, moze sie troche rozpisze, ale moze i ktos to przeczyta :P

Nigdy nie uzywalam pudrów, nigdy nie uzywalam pedzli ani gąbek zawsze fluid rozprowadzalam palcami i mysle czy nie bede miec problemow z nakladaniem..

1,2. Dodaje fotki mojej skóry bez makijazu, jak widać na zalaczonych obrazkach zakreslilam te miejsca gdzie mam zaczerwienienia i od zawsze je mam (te kolo nosa zaraz na policzku) To jeszcze udaje mi sie zakryc fluidem.
3 fotka przedstawia na lewo: broda bez makijazu, na prawo broda i fluid Revlon Custom Creations, jak widac srednio ten fluid radzi sobie z kryciem.

No i tak: Cere mam tlusta z przebarwieniami, krostami, pryszczami, jakimis zaczerwienieniami, pory itd. Jest alergiczna, wrazliwa, wiekszosc kosmetykow mnie podraznia, DLATEGO chciałabym jakos dac skorze troche oddechu i pomyslalam o PUDRACH mineralnych. Nie wiem czy dobrze rozumuje, skoro pudry maja sklad np tylko z 4 skladnikow itd to one pewnie lepiej sie toleruja na skorze i nie zapychaja? Nie posiadaja tych caprylicow, TG, Methylparabenow itd.

PYTANIE: Czy puder mineralny jest w stanie zakryc te moje paskudztwa? Jesli tak to jaki puder? meow, EDM, inny?
2 PYTANIE: jesli EDM, to czy ma on jakas baze pod niego (tak jak meow), co by sie dluzej trzymal puder i znacznie lepiej kryl. ( o ile takie cos jak baza nie zapycha )

Chodzi mi o jak najmocniejsze krycie, bez efektu maski.. no i czy takie pudry nie "warzą" się na twarzy? Czy bede sie po nich swiecic jak zarowka? bo po fluidach niestety sie swiece i one splywaja..

3 PYTANIE: Jesli odpowiedzi na pytania 1 i 2 brzmią TAK , to jaki kolor mam wybrac? Cere mam raczej chyba bezowa troche rozwa ale nie mam zolci w ogole! Uf.

4 PYTANIE: Jaki pedzel? Bo jesli bym kupowala puder to bede mogla wziac tylko jeden pedzel, chodzi mi o najlepszy bo prawdopodobnie narazie bedzie to jedyny zakup zagraniczny. a do wydania nie mam za duzo bo tylko ok 20-30$ (30 to max z wysylka).

Ogolnie to chcialam zaprzestac sotosowanie fludiow, ale z moja cera sienie da wiec myslalam o przejsciu na puder az troche zalecze to wszystko no a potem juz nic nie stosowac
Anecko zdecydowanie powinnaś zaprzestać stosowania klasycznych podkładów. Masz cerę bardzo problemową, a kosmetyki mineralne mają to do siebie, że w większości przypadków leczą skórę. Ja sama odkąd zaczęłam używać minerałów zauważyłam radykalne zmniejszenie pojawiania się pryszczy, a jak już coś wyskoczy to szybciej sie goi. Nie mówię, że minerały pomogą Ci na 100%, są nawet osoby, które one zapychają, ale uważam że na 100% powinnaś ich spróbować.

Teraz jeżeli chodzi o markę, to jako miłośniczka EDM polecam Ci właśnie te kosmetyki. Najbardziej kryjąca formuła podkładów to intensive i tą Ci doradzam. Do tego zaopatrz się w korektor, najlepiej intensive light, tak mi się wydaje że będzie on dobry dla Ciebie. Jeżeli nauczysz się dobrze rozprowadzać podkład, to nie zrobisz nim efektu maski. Do korektora też warto poszukać najlepszego dla siebie pędzelka. Można nim naprawdę wiele zakryć. Nie mówię, że zakryjesz nim wszystko, pewnie nie, ale biorąc pod uwagę to że Twoja cerą może zacząć się poprawiać, będziesz potrzebować coraz mniej tego korektora.
Bardziej kryjącą formułę niż intensive z EDM znajdziesz w Meow, ale dla mnie osobiście ich minerały są za tempe. Jeżeli jednak chcesz potestować, to zamów próbki także z Meow, w końcu Tobie mogą się one spodobać.
Jeżeli chodzi o bazy, to ja znów polecam z EDM puder Start to Finish. Możesz go stosować właśnie jako bazę, przedłuża wtedy trwałość makijażu, albo jako puder wykańczający. W obu przypadkach twarz jest dłużej zmatowiona. Nie mniej jednak baza nie jest rzeczą niezbędną, najważniejsze to dobrze opanować technikę nakładania minerałów.
I tu doradzam by koniecznie zaopatrzyć się w dobry pędzel do kosmetyków mineralnych. Moim numerem jeden jest Flat Top z EDM, ogólnie płasko ścięte pędzle pozwalaja na uzyskanie szybciej większego krycia. Ale oczywiście nie o markę pędzla chodzi, ale o to by był on stworzony do minerałów.
Ale przede wszystkim odłóż klasyczne podkłady.

Edytowane przez frantic
Czas edycji: 2008-12-03 o 14:27 Powód: literówka
frantic jest offline  
Stary 2008-12-03, 15:09   #1228
Anecka
Zakorzenienie

Dziekuje za tak wyczerpującą odpowiedz
Sprobuje najpierw MEOW i zobaczymy.
Jak leczylam sie teracyklina to nie mialam ani zaczerwienien ani pryszczy, no nic nie mialam.. zupelnie ladna cera, ale szybko to paskudztwo cale wrocilo.. mam 24 lata i dalej walcze i tak 10 lat
Jako korektora teraz uzywam dermacolu ale mam za jasny i mieszam z fluidem Revlona.
Zapisze sobie wskazowki gdzies w notesie, bo czuje ze musze zaczac powoli wszystko zmieniac na mineraly (o ile mi podpasują).
Najbardziej boje sie zapychania, bo mnie nawet rzeczy ktore nie powinny - zapychaja

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline  
Stary 2008-12-03, 15:44   #1229
pastereczka
Organizatorka

Kolejny raz zgadzam się z FRANTIC w 100%- mniej więcej to samo napisalam na priv
A co do zapychania to nie mogą bardziej zapychać niż tradycyjne fluidy bo w nich oprócz tych składników jest wiele dodatkowych łacznie z parabenami itp. Skoro nie zrezygnujesz z podkladow wogole- to mineraly sa dla Ciebie. A więc teraz dobieranie i nauka nakladania- (w pierwszym poscie o edm i na youtubie).
Od tego efektu na zdjeciu z podkladem na pewno bedzie lepiej.
pastereczka jest offline  
Stary 2008-12-03, 16:29   #1230
Anecka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
Kolejny raz zgadzam się z FRANTIC w 100%- mniej więcej to samo napisalam na priv
A co do zapychania to nie mogą bardziej zapychać niż tradycyjne fluidy bo w nich oprócz tych składników jest wiele dodatkowych łacznie z parabenami itp. Skoro nie zrezygnujesz z podkladow wogole- to mineraly sa dla Ciebie. A więc teraz dobieranie i nauka nakladania- (w pierwszym poscie o edm i na youtubie).
Od tego efektu na zdjeciu z podkladem na pewno bedzie lepiej.
Dzieki takim slowom wiara powraca
Wlasnie ogladam na Youtube rozne takie jak nakladac.. ze fluidow musze zrezygnowac i tak sukcesywnie zejsc na pudry a potem najlepiej nic nie nakladac

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
cera tłusta, cera wrażliwa, kosmetyki mineralne, mica, mineralne, mineralne kosmetyki, mineralny, minerals, minerały, podkład, puder, sam, szybko, tanie kosmetyki, trwałość

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości