Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-12-09, 19:25   #1261
pastereczka
Organizatorka

Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Napisane przez adusiadu Pokaż wiadomość
Dziewczyny, myslicie ze moge zmieszać moj mineralny ARTDECO (jest ciemnawy dla mnie, kolor 03 soft ivory) z jakimś jasniejszym mineralkiem innej firmy? Np. Signature Minerals albo EDM?
Bo widze, ze maja troszke inna stukturę, SM i EDM są bardzo miałkie w porównaiu do ArtDeco.
Albo moze wiecie jak rozjasnic? :P
Ja mam biala baze do mieszania z silknaturals,
mysle ze mozesz sprobowac, chociaz nie zalecają mieszania podkladow o roznych formułach z jednej firmy nawet wiec wynik masz niepewny. Wez łyzeczke jednego i dosyp odrobinke tego jasniejszego, bo szkoda tracic calosc. Co do mieszania minerałów nalezy to robic przez 5 minut az (jak w szejkerze)!
pastereczka jest offline  
Stary 2008-12-09, 19:26   #1262
paulinka3110
Wtajemniczenie

Ja nie używałam nigdy kosmetyków mineralnych, ale bardzo się zastanawiam nad wymianą kosmetyczki.
No i tak, wczoraj byłam w Rossmanie i mazałam po ręku Lorealem i Rimmelem i nie potrafię sobie wyobrazić że miałabym go używać zamiasta podkładu i wyszedłby mi efekt mocno kryjący. Mam cerę z przebarwieniami i naczynkową, więc jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić.

Moja książkowa wymiana. Zapraszam
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=630571http://
paulinka3110 jest offline  
Stary 2008-12-09, 19:42   #1263
adusiadu
Wtajemniczenie

GG do adusiadu

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
Ja mam biala baze do mieszania z silknaturals,
mysle ze mozesz sprobowac, chociaz nie zalecają mieszania podkladow o roznych formułach z jednej firmy nawet wiec wynik masz niepewny. Wez łyzeczke jednego i dosyp odrobinke tego jasniejszego, bo szkoda tracic calosc. Co do mieszania minerałów nalezy to robic przez 5 minut az (jak w szejkerze)!
Nie wiedziałam, że az tyle trzeba je mieszac :O
zrobie jakas małą próbke
Gdybys mi nie powiedziala to pewnie potrzeslabym troche i juz :P

Edytowane przez adusiadu
Czas edycji: 2008-12-09 o 19:43 Powód: literowka
adusiadu jest offline  
Stary 2008-12-09, 19:49   #1264
pastereczka
Organizatorka

Cytat:
Napisane przez paulinka3110 Pokaż wiadomość
Ja nie używałam nigdy kosmetyków mineralnych, ale bardzo się zastanawiam nad wymianą kosmetyczki.
No i tak, wczoraj byłam w Rossmanie i mazałam po ręku Lorealem i Rimmelem i nie potrafię sobie wyobrazić że miałabym go używać zamiasta podkładu i wyszedłby mi efekt mocno kryjący. Mam cerę z przebarwieniami i naczynkową, więc jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić.
Jak juz wczesniej bylo wspominane, to nie sa prawdziwe mineraly, bo maja jeszcze inne, zbedne, skladniki. Akurat jesli chodzi o krycie i maskowanie niedoskonalosci to wlasnmie mineralami mozna zdzialac wiecej Po pierwsze stapiają się kolorystycznie z odcieniem skory więc efekt jest naturalny, po drugie nie ścierają się i nie wymagają poprawek podczas dnia. Tak czy inaczej warto sprobowac tymbardziej, ze z wielu firm placisz tylko za przesylkę darmowych probek (od 12-19 zł)
tu masz zdjecia zwyklych kobiet, nie modelek - popatrz na MElody np
http://www.signatureminerals.com/sig...fter-main.html
i poszukaj na youtube, mnie efekt tez swego czasu zaskoczyl
pastereczka jest offline  
Stary 2008-12-09, 20:35   #1265
Anecka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez paulinka3110 Pokaż wiadomość
Ja tez nie moge sobie tego wyobrazic, ale tak tu wszyscy zapewniaja, a w szczegolnosi pastereczka jesli chodzi o krycie.. wiec jest to kuszące.

Cytat:
Napisane przez pastereczka
Akurat jesli chodzi o krycie i maskowanie niedoskonalosci to wlasnmie mineralami mozna zdzialac wiecej
Oby tak bylo a normalnie bede po rekach i stopach calowac zalozyciela wizazu, ze tu mozna takie rzeczy sie dowiedziec..

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline  
Stary 2008-12-09, 21:22   #1266
confession
Raczkowanie

Tak więc i ja poproszę o pomoc. Chcę rozpocząć przygodę z podkładami w pudrze mineralnymi. Moim głównym problemem są przebarwienia potrądzikowe. Krost już nie mam, czasem jedynie trochę większy zaskórnik.

Jaki polecacie? I jaki pędzel (bo mówicie, że bardzo ważny jest on) polecacie?

Schylałabym się jednak do opcji kupna w polskich sklepach internetowych/Allegro/drogeriach (Rossman, Sephora). Jeżeli już z zagranicy, to proszę uwzględnić płatnośc tylko PayPalem.

Z góry wam dziękuję
confession jest offline  
Stary 2008-12-09, 21:53   #1267
pastereczka
Organizatorka

Cytat:
Napisane przez confession Pokaż wiadomość
Tak więc i ja poproszę o pomoc. Chcę rozpocząć przygodę z podkładami w pudrze mineralnymi. Moim głównym problemem są przebarwienia potrądzikowe. Krost już nie mam, czasem jedynie trochę większy zaskórnik.

Jaki polecacie? I jaki pędzel (bo mówicie, że bardzo ważny jest on) polecacie?

Schylałabym się jednak do opcji kupna w polskich sklepach internetowych/Allegro/drogeriach (Rossman, Sephora). Jeżeli już z zagranicy, to proszę uwzględnić płatnośc tylko PayPalem.

Z góry wam dziękuję
Wlasnie ze stronek z ktorych zamawiamy jest platnosc paypal lub kartą, koszty przesyłki sa niewiele wieksze niz polskiej poczty 10 zł za paczke do kg....
poza tym dostajesz gratisy kupony itd- ostrzegam to wciąga
i bez porownania jakosc poki co- tzn nie wypowiadam sie na temat body shop w Polsce bo nie znam

tu daję dziewczynę która używa edm i nie ma idealnej cery
http://www.youtube.com/watch?v=YeIlrkb_YdI
przy czym ona daje jednokrotnie podklad, jak dodasz nastepną cieniutka warstwe to krycie moze byc mocniejsze
przy czym od everydayminerals mocniejsze krycie mozna uzyskac podkladami meowcosmetics i corycosmetics

polecam watek o everydayminerals

co do pędzli to faktycznie jest wazne:
musi być extra miękki zeby nie podraznic buzi i dość zwarty bo mineralów się nakłada szczyptę dosłownie, nie moze byc chmury pudru bo zrobi sie na buzi ciasto albo placki nieładne
mozna wprawdzie nakładac z kremem ale ja nie przekonalam sie do tego- mialam zly krem za tlusty

Edytowane przez pastereczka
Czas edycji: 2008-12-09 o 21:58 Powód: +
pastereczka jest offline  
Stary 2008-12-09, 23:13   #1268
confession
Raczkowanie

Aż tak wielkich przebarwień do nie mam. Ale chyba nie trzeba nakładać tyle warstw na siebie? Na makijażu się nie znam i do tej pory nie używałam...

Mogłabyś (lub ktoś inny) polecić mi też sklep, w którym zamówię i pędzel i pudro-podkład?

I ostatnie: czy można nanosić go na filtr UV?
confession jest offline  
Stary 2008-12-09, 23:25   #1269
pastereczka
Organizatorka

co do filtrow to jest roznie, na niektorych sie nieladnie rozprowadzaja, na avene 50 mleczku z tego co czytalam to ok, naklada sie primer i mozna na filtr rowniez
co do nakladania
wystarczy korektor na przebarwienia a potem podklad w pudrze
full co mozna z mineralow:
1. primer czyli wygladzacz, absorber sebum i przedluzacz trwalosci w jednym
2. korektory, pod oczy , na przebarwienia i wszystkie inne
3. podklad (techniki opisane w pierwszym poscie o everydayminerals)
4.korektor w miare potrzeby znow
5. puder
6. roz
7. rozswietlacz

wczesniej oczy pozniej usta he

jesli chcesz zacząć polecam Ci zaczynać od edm poniewaz mają genialne pędzle nieprzekraczajace ceny 10 dol, w darmowym zestawie otrzymasz 3 podklady 1 korektor i jeden róż. Wszystko w mini w pojemniczkach ktore starcza nim zamowisz pelen wymiar

w pierwszym poscie jest wszystko dosc dokladnie wytlumaczone jak gdzie kiedy i co
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=271653

Czas edycji: 2008-12-09 o 23:28 Powód: +
pastereczka jest offline  
Stary 2008-12-10, 09:53   #1270
Mariola13
Zakorzenienie

Cytat:
co do filtrow to jest roznie, na niektorych sie nieladnie rozprowadzaja, na avene 50 mleczku z tego co czytalam to ok, naklada sie primer i mozna na filtr rowniez
co do nakladania
wystarczy korektor na przebarwienia a potem podklad w pudrze
full co mozna z mineralow:
1. primer czyli wygladzacz, absorber sebum i przedluzacz trwalosci w jednym
2. korektory, pod oczy , na przebarwienia i wszystkie inne
3. podklad (techniki opisane w pierwszym poscie o everydayminerals)
4.korektor w miare potrzeby znow
5. puder
6. roz
7. rozswietlacz

wczesniej oczy pozniej usta he

jesli chcesz zacząć polecam Ci zaczynać od edm poniewaz mają genialne pędzle nieprzekraczajace ceny 10 dol, w darmowym zestawie otrzymasz 3 podklady 1 korektor i jeden róż. Wszystko w mini w pojemniczkach ktore starcza nim zamowisz pelen wymiar

w pierwszym poscie jest wszystko dosc dokladnie wytlumaczone jak gdzie kiedy i co
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=271653
Ale super wiedza zebrana w pigułce Sama lecę czytać

CHANEL - Classic medium - beige, cavior, gold hrdw, nowa

GIVENCHY ANTIGONA mini, nowa

GUCCI - Vintage Web Leather Canvas Tote, klasyczny kuferek

HERMES - Evelyne pm, etoupe

szukają nowego domu
Mariola13 jest offline  
Stary 2008-12-10, 19:26   #1271
m.mc7
Raczkowanie

Co sądzicie Dziewczynki o podkładzie mineralnym The Body Shop, warto kupić???
m.mc7 jest offline  
Stary 2008-12-11, 16:22   #1272
abercrombie&fitch
Zadomowienie

Co sądzicie o składzie podkładu mineralnego w pudrze Rimmela?

Niewiele się na tym znam a dzisiaj właśnie go kupiłam i jestem ciekawa czy jest coś wart.

Skład: MICA, ETHYLHEXYL PALMITATE, MAGNESIUM STEARATE, CAPRYLYL GLYCOL, TOCOPHERYL ACETATE, ASCORBYL PALMITATE. May contain: IRON OXIDE (Cl 77491, Cl 77492, Cl 77499, TITANIUM DIOXIDE (Cl 77891)

Chętnie zrecenzuję później. Próbowałam już minerałów i pseudominerałów z L'oreala, Maybelline i EverydaysMinerals.
abercrombie&fitch jest offline  
Stary 2008-12-11, 16:41   #1273
pastereczka
Organizatorka

Cytat:
Napisane przez abercrombie&fitch Pokaż wiadomość

Niewiele się na tym znam a dzisiaj właśnie go kupiłam i jestem ciekawa czy jest coś wart.

Skład: MICA, ETHYLHEXYL PALMITATE, MAGNESIUM STEARATE, CAPRYLYL GLYCOL, TOCOPHERYL ACETATE, ASCORBYL PALMITATE. May contain: IRON OXIDE (Cl 77491, Cl 77492, Cl 77499, TITANIUM DIOXIDE (Cl 77891)

Chętnie zrecenzuję później. Próbowałam już minerałów i pseudominerałów z L'oreala, Maybelline i EverydaysMinerals.
CI 7..... to naturalne barwniki
mica( minerał podkreślający blask i intensywność kolorów. Nie działa szkodliwie na skórę) ,
magnesium stearate (stearynian magnezu - substancja rozpraszająca, absorbująca łój, nadająca aksamitność skórze i efekt lekkiego zmatowienia. Nie jest szkodliwy)

a ta reszta niepotrzebna:

ETHYLHEXYL PALMITATE, emulgulator
CAPRYLYL GLYCOL, emulgulator
TOCOPHERYL ACETATE(octan tokoferylu - antyoksydant (przeciwutleniacz). Forma chemiczna witaminy E. Nie działa szkodliwie na skórę) moze byc
, ASCORBYL PALMITATE przeciwutleniacz
pastereczka jest offline  
Stary 2008-12-11, 19:31   #1274
abercrombie&fitch
Zadomowienie

Cytat:
mica( minerał podkreślający blask i intensywność kolorów. Nie działa szkodliwie na skórę) ,
magnesium stearate (stearynian magnezu - substancja rozpraszająca, absorbująca łój, nadająca aksamitność skórze i efekt lekkiego zmatowienia. Nie jest szkodliwy)

TOCOPHERYL ACETATE(octan tokoferylu - antyoksydant (przeciwutleniacz). Forma chemiczna witaminy E. Nie działa szkodliwie na skórę) moze byc
Dziękuje Ci Skład nie wygląda źle w porównaniu np z L'Orealem. W każdym razie chyba wybaczę mu tu te niepotrzebne składniki bo jak na razie jest lepszy od EDM.
Stary 2008-12-12, 14:30   #1275
Mariola13
Zakorzenienie

Cytat:

Dziewczyny, które z tych firm mają prawdziwe mineralne kosmetyki ? Nie pseudomineralne:

1/ Dreamworld Minerals
2/ Bare Escentuals
3/ Buff'd
4/ Meow
5/ Laurens
6/ Lumiere
7/ Everydays Minerals - to pseudomieralne kosmetyki ?

szukają nowego domu
Mariola13 jest offline  
Stary 2008-12-12, 14:36   #1276
Anecka
Zakorzenienie

Mnie szlag trafil wlasnie.. bo w pracy cos w kulki polecieli i nie wyplaca kasy no wiec beda sprawy zalozone pewnie! No i tym samym nie zamowie nic! Ale jestem wsciekla Ale moze conieco na All sprzedam :P

pastereczka, a te emulgatory wplywaja jakos znacząco na skore? Chociaz i tak chyba lepiej brac czyste mineraly niz z bonusami..

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline  
Stary 2008-12-12, 17:17   #1277
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:

Cytat:

Cytat:
Dziękuje Ci Skład nie wygląda źle w porównaniu np z L'Orealem. W każdym razie chyba wybaczę mu tu te niepotrzebne składniki bo jak na razie jest lepszy od EDM.

Sklad Rimmela nie jest taki zly i mimo ze to nie typowy mineral to i tak jest blizej niz wiele innych firm,poza tym dzieki zawartosci w/w skladnikow daje jednoczesnie jedwabisto satynowe wykonczenie,ktore zawdziecza takze i tym skladnikom-jednoczesnie nie powinien wysuszac skory,podkreslac suchych partii.
Osobiscie uwazam,ze to jeden z ciekawszych produktow i skusilam sie na wielokrotne testy wlasnie za sprawa skladu
Mam EDM i choc przetestowalam dostepne formuly to ja lubie wlasnie te pewna "mięsitość" ktorej typowe mineraly nie beda miec-cos za cos;poza tym wszystko zalezy od kondycji cery w danym okresie,przynajmniej u mnie
Stary 2008-12-12, 17:43   #1278
pastereczka
Organizatorka

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, które z tych firm mają prawdziwe mineralne kosmetyki ? Nie pseudomineralne:

1/ Dreamworld Minerals
2/ Bare Escentuals
3/ Buff'd
4/ Meow
5/ Laurens
6/ Lumiere
Laurents nie znam/wiec nie wiem
reszta to MINERALNE kosmetyki- z df do 5-6 składników naturalnych minerałów

Hexxana, mnie tez zaskoczyl ten skład in plus (rimmela) napewno jest wiecej wart czyt bezpieczniejszy niz loreal mabeline czy artdeco i isadora

Anecka no zawsze lepiej bez dodatkow ale jak juz są to warto jak najmniej wiec rimmel i tak sie spisal jak na tradcjonaliste

a teraz podsumowanie z mojej branży:
widać własnie po falowym wprowadzaniu tych kosmetykow mineralnych do 'masowki firmowej' jak wielkie jest zapotrzebowanie własnie na takie produkty i to nie bez powodu, przeciez nikt nie powie, że to kwestia reklamy, bo wiadomosc o mineralach przekazujemy sobie poniekąd pocztą pantoflową. I to my wpłynęłysmy na firmy aby je wyprodukowały,a nie one nam 'kazaly' je kupowac
pastereczka jest offline  
Stary 2008-12-12, 19:06   #1279
abercrombie&fitch
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość

1/ Dreamworld Minerals
2/ Bare Escentuals
3/ Buff'd
4/ Meow
5/ Laurens
6/ Lumiere
Mam nadzieję że nie zasugerowałaś się moją wypowiedzią bo ja nie za bardzo się znam na składach.

Co do rimmela, właśnie zauważyłam to co Hexxana napisała, że jest jakby bardziej jedwabisty i wygładza. Jak na razie podoba mi się, ale jest super kiedy domieszam trochę EDM intensive. Bo sam w sobie jest za bardzo błyszczący. Mogłabym go porównać do original glow. A po wymieszaniu jest ok. I bardziej kryje.

EDM nie jest do końca dla mnie odpowiedni bo mam wrażenie że daje efekt mąki. Może nie umiem dobrze nakładać, nie próbowałam na mokro, może mam źle dobrany kolor. W każdym razie na razie pozostaje przy mojej mieszance a po Nowym Roku chce zamówic sobie pędzel z EDM i kolejne próbki.
Stary 2008-12-12, 19:29   #1280
pastereczka
Organizatorka

Cytat:
Mam nadzieję że nie zasugerowałaś się moją wypowiedzią bo ja nie za bardzo się znam na składach.

Co do rimmela, właśnie zauważyłam to co Hexxana napisała, że jest jakby bardziej jedwabisty i wygładza. Jak na razie podoba mi się, ale jest super kiedy domieszam trochę EDM intensive. Bo sam w sobie jest za bardzo błyszczący. Mogłabym go porównać do original glow. A po wymieszaniu jest ok. I bardziej kryje.

EDM nie jest do końca dla mnie odpowiedni bo mam wrażenie że daje efekt mąki. Może nie umiem dobrze nakładać, nie próbowałam na mokro, może mam źle dobrany kolor. W każdym razie na razie pozostaje przy mojej mieszance a po Nowym Roku chce zamówic sobie pędzel z EDM i kolejne próbki.
to albo kwestia koloru, albo pedzla, jak nalozysz odrazu duzo minerałów to wygada żle. Im mniej tym lepiej<= święta prawda minerałów. Lepiej nałozyc nawet piec cienkich warstw dla lepszego krycia niz jedną średnią...
Co do tej "mąki" i glow:
efekt 'no make up' uzyskasz nakładając pędzlem minerałki do pożadanego krycia , a później spryskując twarz wodą termalną w areozolu- wtapia się wtedy w skórę. Wypróbowałam ten sposób po oberzeniu filmiku i doradztwa na wątku edm i bardzo naturalnie sie wyglada
pastereczka jest offline  
Stary 2008-12-12, 20:41   #1281
abercrombie&fitch
Zadomowienie

Cytat:
to albo kwestia koloru, albo pedzla, jak nalozysz odrazu duzo minerałów to wygada żle. Im mniej tym lepiej<= święta prawda minerałów. Lepiej nałozyc nawet piec cienkich warstw dla lepszego krycia niz jedną średnią...
Co do tej "mąki" i glow:
efekt 'no make up' uzyskasz nakładając pędzlem minerałki do pożadanego krycia , a później spryskując twarz wodą termalną w areozolu- wtapia się wtedy w skórę. Wypróbowałam ten sposób po oberzeniu filmiku i doradztwa na wątku edm i bardzo naturalnie sie wyglada
Właśnie wiem że minerał dobrze nałożony powinien wyglądać ok. Ale na razie nie mam warunków, bo jak wspominałam nie mam porządnego pędzla, dobrze dobranego koloru i formuły ani wody termalnej. A na razie funduszy brak. Ale będę próbować i niedługo kupię co trzeba.
Stary 2008-12-12, 21:02   #1282
adusiadu
Wtajemniczenie

GG do adusiadu

Cytat:

Hexxana, mnie tez zaskoczyl ten skład in plus (rimmela) napewno jest wiecej wart czyt bezpieczniejszy niz loreal mabeline czy artdeco i isadora
To ARTDECO nie jest mineralny? :O
Jak tak to pozabijam, utopię, pogryzę i zakopię ekspedientki w Douglasie, ze mi go wcisneły! Kiedy z nimi rozmawiałam to mówiły, ze tylko Isadora i Artdeco są w 100% mineralne, a reszta podkładów z nazwą "mineral(coś tam)" to "chwyt marketingowy"...

Skład:
Zinc oxide, Aqua, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Ascorbyl palamitate, Lysine, Magnesium chloride, potassium chloride, zinc chloride, sodum chloride, potassium sorbate, (+/- może zawierać) Mica, Cl 77163 (bismuth oxychloride), Cl 77491 (Iron oxides), Cl 77492 (iron oxides), Cl 77499 (Iron oxides), Ci 77891 (titanum oxide)
adusiadu jest offline  
Stary 2008-12-12, 21:03   #1283
pastereczka
Organizatorka

Cytat:
Właśnie wiem że minerał dobrze nałożony powinien wyglądać ok. Ale na razie nie mam warunków, bo jak wspominałam nie mam porządnego pędzla, dobrze dobranego koloru i formuły ani wody termalnej. A na razie funduszy brak. Ale będę próbować i niedługo kupię co trzeba.
Stanowczo pędzel jest wazny, woda jest niekonieczna. Powodzenia w zbieraniu funduszy.
A propos = mineraly sa tanie: pedzel okolo 30 zł z edm starcza na pol zycia i podklad kosztuje od 18 zł zamawiany w zestawie a starcza na pool roku albo i dluzej......
pastereczka jest offline  
Stary 2008-12-12, 21:05   #1284
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:

Anecka no zawsze lepiej bez dodatkow ale jak juz są to warto jak najmniej wiec rimmel i tak sie spisal jak na tradcjonaliste

a teraz podsumowanie z mojej branży:
widać własnie po falowym wprowadzaniu tych kosmetykow mineralnych do 'masowki firmowej' jak wielkie jest zapotrzebowanie własnie na takie produkty i to nie bez powodu, przeciez nikt nie powie, że to kwestia reklamy, bo wiadomosc o mineralach przekazujemy sobie poniekąd pocztą pantoflową. I to my wpłynęłysmy na firmy aby je wyprodukowały,a nie one nam 'kazaly' je kupowac
Pastereczko-nasz racje,tymbardziej dlatego,ze na fali kosmetykow mineralnych wiekszosc jest ....typowymi pudrami i bazuja na reklamie,osoby ktore faktycznie wiedza jaki ma byc sklad kosmetykow mineralnych nie jest duzo.

Cytat:

Duzo zalezy od cery,mnie sie podoba ten efekt glow ale to kwestia tego,co lubimy i jak lubimy

EDM jest niezly i tez mam problem z efektem maki ale to glownie wtedy gdy pojawia sie etap zbyt suchej cery i ciezko dobrac dobry nawilzacz na ktorym mineral bedzie ladnie sie wtapiac.
W kazdym razie w moim przypadku sprawdza sie podkladowo cos z dodatkiem silikonow bo bez znaczenia czy naloze na mokro czy sucho efekt koncowy jest taki sam.

Cytat:
Co do tej "mąki" i glow:
Poszlam Twoim tropem z woda termalna i faktycznie fajny efekt koncowy ale jednoczesnie musze miec dobry nawilzacz bo inaczej efekt zgola odwrotny.
Popieram,ze zdecydowanie lepiej nakladac mniej i stopniowac efekt

Cytat:
Sama uzywam pedzla do mineralow z Mary Kay-wyjatkowo mi pasuje i kabuki z Inglota.
Woda termalna najlepiej spisuje sie z Avene ale to juz moje upodobanie jako wrazliwca

Zycze powodzenia i zdaj relacje
Stary 2008-12-12, 21:11   #1285
Anecka
Zakorzenienie

Cytat:
Jak tak to pozabijam, utopię, pogryzę i zakopię ekspedientki w Douglasie, ze mi go wcisneły! Kiedy z nimi rozmawiałam to mówiły, ze tylko Isadora i Artdeco są w 100% mineralne, a reszta podkładów z nazwą "mineral(coś tam)" to "chwyt marketingowy"...

Skład:
Zinc oxide, Aqua, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Ascorbyl palamitate, Lysine, Magnesium chloride, potassium chloride, zinc chloride, sodum chloride, potassium sorbate, (+/- może zawierać) Mica, Cl 77163 (bismuth oxychloride), Cl 77491 (Iron oxides), Cl 77492 (iron oxides), Cl 77499 (Iron oxides), Ci 77891 (titanum oxide)
Ble, ja jak widze Methylparaben, Propylparaben to mi sie wlosy jeza na rekach :P

Cytat:
Stanowczo pędzel jest wazny, woda jest niekonieczna. Powodzenia w zbieraniu funduszy.
A propos = mineraly sa tanie: pedzel okolo 30 zł z edm starcza na pol zycia i podklad kosztuje od 18 zł zamawiany w zestawie a starcza na pool roku albo i dluzej......
18zł? no ale jak kosztuje 10funtow to jest okolo 30zł Chyba ze Ty piszesz o mini i to starcza na pol roku?

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline  
Stary 2008-12-12, 21:17   #1286
pastereczka
Organizatorka

Cytat:

Skład:
Szkolenia i gratisy od firm dzialają cuda i premie od sprzedazy dla ekspedientek....
nie komentuje wiecej ale....
no tak wyglada sklad wiekszosci kosmetykow, nie ma co się oszukiwać, tylko jak ktoś szuka rzeczy naturalnych nie wywołujących uczuleń to irytuje mnie marketing
a teraz proszę:
Methylparaben, Propylparaben- substancje konserwujące szkodliwe dla skóry
Przedłużają trwałość kosmetyków. Powodują alergiczne stany zapalne skóry (wyprysk kontaktowy = eczema) typu pokrzywki, rumienia i strupków po pęknięciu pęcherzyków. Wchłaniają się ze skóry do krwi i limfy działając ogólnie. Szczególnie łatwo przenikają przez skórę w pachwinach, klatce piersiowej, szyi i w okolicach narządów płciowych. Działają estrogennie. Mogą niekorzystnie wpływać na rozwój zarodka i płodu u kobiet ciężarnych. Na mężczyzn działają feminizująco. Nie stosować w czasie laktacji i ciąży.*dr H.Różański
w wiekszosci kremow itd, jak sa na ostatnim i przedostatnim miejscu to sa ich niewielkie ilosci i ujdzie

Phenoxyethanol- substancja wywołuje wypryski i pokrzywkę na skórze

no chyba wystarczy :x

Anecka 18 zl za pelen wymiar, zreszta za pedzle tez jesli zamawiasz w edm zestaw 6 lub 12 produktow, czasem robimy skladkowe zamowienie

Czas edycji: 2008-12-12 o 21:20 Powód: +Anecka
pastereczka jest offline  
Stary 2008-12-12, 21:30   #1287
adusiadu
Wtajemniczenie

GG do adusiadu

Cytat:
Szkolenia i gratisy od firm dzialają cuda i premie od sprzedazy dla ekspedientek....
nie komentuje wiecej ale....
no tak wyglada sklad wiekszosci kosmetykow, nie ma co się oszukiwać, tylko jak ktoś szuka rzeczy naturalnych nie wywołujących uczuleń to irytuje mnie marketing
a teraz proszę:
Methylparaben, Propylparaben- substancje konserwujące szkodliwe dla skóry
Przedłużają trwałość kosmetyków. Powodują alergiczne stany zapalne skóry (wyprysk kontaktowy = eczema) typu pokrzywki, rumienia i strupków po pęknięciu pęcherzyków. Wchłaniają się ze skóry do krwi i limfy działając ogólnie. Szczególnie łatwo przenikają przez skórę w pachwinach, klatce piersiowej, szyi i w okolicach narządów płciowych. Działają estrogennie. Mogą niekorzystnie wpływać na rozwój zarodka i płodu u kobiet ciężarnych. Na mężczyzn działają feminizująco. Nie stosować w czasie laktacji i ciąży.*dr H.Różański
w wiekszosci kremow itd, jak sa na ostatnim i przedostatnim miejscu to sa ich niewielkie ilosci i ujdzie

Phenoxyethanol- substancja wywołuje wypryski i pokrzywkę na skórze

no chyba wystarczy :x

Anecka 18 zl za pelen wymiar, zreszta za pedzle tez jesli zamawiasz w edm zestaw 6 lub 12 produktow, czasem robimy skladkowe zamowienie

drżyjcie ekspedientki...
adusiadu jest offline  
Stary 2008-12-12, 21:41   #1288
pastereczka
Organizatorka

Cytat:

drżyjcie ekspedientki...
Z jednej strony nie nalezy sie wpedzac w paranoje, a z drugiej dopiero po 2006 zabroniono stosowania w kosmetykach w UE kilka szkodliwych substancji, wiec caly czas to ewoluuje-
trzeba samemu wybierac...
kosmetyki mineralne są nam przyjazne, jest tyle szkodliwego badziewia w mleczkach kremach itd ze jak ktos nie kupuje naturalnych kosmetykow pielegnacyjnych to kolorowka przynajmniej nie doklada "zmartwień'
no nie bedę się tu doktoryzować

Czas edycji: 2008-12-13 o 08:24 Powód: - zeby sie watek nie zawalił;)
pastereczka jest offline  
Stary 2008-12-12, 21:57   #1289
Anecka
Zakorzenienie

Jezu zerknelam na strone http://www.jaworek.net/kosmetyki/cza...#antyoksydanty, wpisalam wyrywkowo pare skladnikow z mojego fluidu i szczena do ziemi
Tozto ja sie rakotworczymi substancjami smaruje I moze tak od 10 lat jezu.. NIGDY WIECEJ!!!!!!!!!

sorki za ota ale musialam :P

dziekuje pastereczko za te stronki !

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline  
Stary 2008-12-12, 22:56   #1290
Mariola13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Jezu zerknelam na strone http://www.jaworek.net/kosmetyki/cza...#antyoksydanty, wpisalam wyrywkowo pare skladnikow z mojego fluidu i szczena do ziemi
Tozto ja sie rakotworczymi substancjami smaruje I moze tak od 10 lat jezu.. NIGDY WIECEJ!!!!!!!!!

sorki za ota ale musialam :P

dziekuje pastereczko za te stronki !
Ja też poczytałam...za głowę się złapałam

szukają nowego domu
Mariola13 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
cera tłusta, cera wrażliwa, kosmetyki mineralne, mica, mineralne, mineralne kosmetyki, mineralny, minerals, minerały, podkład, puder, sam, szybko, tanie kosmetyki, trwałość

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości