Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-01-16, 18:25   #1891
Lorri
Moderator

Dot.: Kosmetyki mineralne

Cytat:
Napisane przez Agaa26 Pokaż wiadomość
Zachęcona programem telewizyjnym zamówiłam próbki podkładów i cieni do powiek mineralnych. I rzeczywiście mają wielki plus - ponieważ mam bardzo wrażliwe oczy, do tej pory mogłam używać tylko kremów na noc, a do oczu jedynie kredkę. A na te cienie oczy nie zareagowały, więc byłam zachwycona. Ale... , no właśnie. Nie wiem, czy ja coś źle robię czy pani w telewizji przereklamowała bo podkład bardzo uwyraźnił najmniejsze zmarszczki a cienie wbrew temu co pani mówiła dość szybko "rolują się" w zagłębieniu powiek. Taka ich natura, czy ja popełniam jakiś błąd? Proszę o pomoc, bo to jak dotąd naprawdę jedyne cienie jakie mogę stosować, a mam już ponad 30 lat.
Pozdrawiam.
Mam podobne przeboje z oczami, nie tolerują niczego, co zawiera talk, nawet zwykłym pudrem nie mogłabym musnąć powiek. Używam cieni sypkich Nyxa (technicznie rzecz biorąc są to cienie mineralne: Mica, Iron Oxides, Titanium Dioxide) i jest o niebo lepiej, dopiero po wielu godzinach odczuwam lekkie pieczenie, ale to raczej od pudru z olejkami eterycznymi. Próbowałam kiedyś cieni Rhea i słabo trzymały się powiek, nawet z bazą, rolowały się. Cienie Nyxa są dobrze napigmentowane, trzymają się super. Przy odpowiedniej aplikacji, nie osypują się na twarz. Wlaśnie "odpowiednia aplikacja" jest kluczem. Myślę, że w równym stopniu dotyczy to cieni, jak i podkładów mineralnych. Bez dobrych pędzli się nie obędzie, zwłaszcza w przypadku podkładów.

Jako bazę stosuję odrobinę podkładu "eko" firmy Sante (do twarzy to się nie nadaje, bo wnika w skórę jak zwykły krem i śladu po sobie nie pozostawia, ale skład ma przyjazny i na okolicę oczu jest idealny).

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Cholera, nie wiem juz - jak to jest z tym nakladaniem mineralow? na YT, linkach podanych przez dziewczyny w pierwszym poscie o EDM, laski najpierw lekko nanosza pedzlem podklad na cala twarz, potem energicznie rozcieraja, robiac kolka. Teraz przeczytalam na stronie Pure Luxe, ze nie trzeba rozcierac, wrecz przeciwnie, bo podklad za bardzo wejdzie w pory i je optycznie powiekszy. Jak Wy nakladacie, doswiadczone mineralomaniaczki?
Ja wprawdzie doświadczona nie jestem, ale jestem posiadaczką mocno "porowatej" cery i zauważyłam prawidłowość, o której piszesz: im mocniej wcierałam podkład, tym mocniej widać pory. Kółeczka robię delikatne, nie "wcieram", tylko delikatnie rozprowadzam. Drastyczniejszych metod moja cera po prostu by nie zniosła.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-01-16 o 18:32
mikroREKLAMA
Kod rabatowy iHerb
Rabat 10% na pierwsze zamówienie w sklepie iHerb z kodem: ZNV390

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline  
Stary 2009-01-16, 18:46   #1892
frantic
Zakorzenienie

Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

Cytat:
Cholera, nie wiem juz - jak to jest z tym nakladaniem mineralow? na YT, linkach podanych przez dziewczyny w pierwszym poscie o EDM, laski najpierw lekko nanosza pedzlem podklad na cala twarz, potem energicznie rozcieraja, robiac kolka. Teraz przeczytalam na stronie Pure Luxe, ze nie trzeba rozcierac, wrecz przeciwnie, bo podklad za bardzo wejdzie w pory i je optycznie powiekszy. Jak Wy nakladacie, doswiadczone mineralomaniaczki?
Bo do różnych minerałów mogą być dobre różne techniki ich nakładania. Jak Ci nie pasuje jedna metoda - spróbuj innej. Nikt nie powiedział, że musisz to robić tak a tak i broń Boże inaczej. Ma być dobrze dla Ciebie, dla Twojej skóry i Twojej pielęgnacji. Np. stosując filtry takie wcieranie już raczej wskazane nie jest, bo cała warstwa filtra zejdzie, itp. itd.
Próbuj tak, żeby znaleźć własny, najlepszy sosób i nie przejmuj się tym, że większość robi inaczej.
frantic jest offline  
Stary 2009-01-16, 18:59   #1893
Anecka
Zakorzenienie

Cytat:
Wiesz co to chyba faktycznie zalezy od minerałów jak pisze Frantic, ponieważ ja zaczynalam od EDM i nakldalam go tak ze sobie paćkałam po twarzy robiac no wiesz takie kropki z tym pudrem a potem rozcieralam i bylo fajnie.

A dziś taka metodą nalozylam Buff'd.. i kropki nie chcialy sie rozetrzec Te minerały sa jakos bardziej kremowe

Ja tez mam pory widoczne i jak wzielam buff'd palcem przejechalam po policzku (bo jakos mi sie palec umaczał niechcacy :P a musialam w cos wytrzec..) to normalnie tak super przykrylo pory ze to bylo tak jakbym sobie maske nalozyla (ale efekt strasznie naturalny!)

Dzis mialam troche taki dziwny problem, bo wkurzalo mnie to ze jak nasypalam podklad do miseczki i zaczelam krecic pedzlem to podklad nie chcial sie trzymac a jak sie juz przyczepil to jakos tak plackowato na tym pędzlu heh w rezultacie nie moglam rownomiernie nalozyc podkladu, ale jutro kolejne testy zrobie Trzeba sie uczyc.

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012

Edytowane przez Anecka
Czas edycji: 2009-01-16 o 19:04 Powód: masakryczne literówki, ale jestem po zakropieniu oczów.
Anecka jest offline  
Stary 2009-01-16, 19:31   #1894
frostis
Raczkowanie

GG do frostis
Z CS zamawiałam płyn do prasowania minerałów i puste pojemniczki na cienie, w ramach gratisu dostałam bordowo-różowy brokat - boski

Co to jest CS?o jaka firme chodzi?
Napisz koniecznie co to za plyn i jak ci wyszlo

To bylo do GABS

Edytowane przez frantic
Czas edycji: 2009-02-01 o 13:30 Powód: post pod postem
frostis jest offline  
Stary 2009-01-16, 19:39   #1895
milena72
Zadomowienie

Lumiere akurat mi przyslal najszybciej...

wymianka kosmetyczno-azjatycka
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586

super ksiazki
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...06#post6154806
milena72 jest offline  
Stary 2009-01-16, 19:55   #1896
frantic
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez frostis Pokaż wiadomość
Z CS zamawiałam płyn do prasowania minerałów i puste pojemniczki na cienie, w ramach gratisu dostałam bordowo-różowy brokat - boski

Co to jest CS?o jaka firme chodzi?
Napisz koniecznie co to za plyn i jak ci wyszlo
Cytat:
To bylo do GABS
Może ja pomogę. CS to skrót od Coastal Scents. Firma amerykańska sprzedająca kosmetyki. TU jest ich strona internetowa. Istnieje również na Wizażystce wątek im poświęcony.

A jeżeli chcesz zacytować czyjąś wypowiedź, to wystarczy kliknąć znaczek CYTUJ znajdujący się w prawym dolnym rogu każdej wiadomości. Chcąc zacytować kilka wypowiedzi na raz klikasz na znaczek obok z symbolem "+ przykażdej z wypowiedzi, która Cię interesuje.

No to mam nadzieję, że już z cytowaniem wypowiedzi nie będziesz mieć problemów.
frantic jest offline  
Stary 2009-01-16, 19:55   #1897
pranie
Wtajemniczenie

Melduje, ze dzisiaj w dzien testowalam EDM Fairly Light w formule matte i byla lampa od polowy dnia - ale i tak ladnie A teraz na wieczor mam gosci w domu, wiec postanowilam zaryzykowac i maznelam sie semi-matte neutral, nawet psiknelam termalka na koniec. Jest glow jak ta lala, ale super to wyglada, w dzien bym sie nie odwazyla, ale na wieczor i to w domu, gdzie mam nad tym kontrole czemu nie.
Wyglada na to, ze kolorystyka beige jest trafiona w moim przypadku, musze jeszcze porownac z Buff jak przyleci, no i koniecznie formula Intensive. Dobrze, ze w drodze do mnie jeszcze Buff'd Original
Aha, no i robilam tak jak w fimikach - pacialam, a potem rozcieralam kolkami. Porow nie bylo widac, ale ostatnio trzymam je w ryzach, wiec moze dlatego.

Edytowane przez pranie
Czas edycji: 2009-01-16 o 19:56
pranie jest offline  
Stary 2009-01-16, 19:58   #1898
pastereczka
Organizatorka

Cytat:
To bylo do GABS
COASTAL SCENTS, linki w moim podpisie

Anecka jak Ci sięrobi "placek" na pędzlu to postukaj nim w miseczkę bo jesli nie osypiesz to tak jakbys palcem duzo nalozyla w jedno miejsce.

Pranie Frantic ma rację- co mineraly i cera to trzeba testowac nakladanie.

+ Pranie, o już widzę sukces

Dziewiąty rok na wizażu

Edytowane przez pastereczka
Czas edycji: 2009-01-16 o 19:59
pastereczka jest offline  
Stary 2009-01-16, 22:18   #1899
Anecka
Zakorzenienie

pastereczko, stukałam ale wtedy puder wylatywał na miseczke znów.. :P

Co powiecie o takim składzie podkładu mineralnego?
Ingredients Sericite mica, zinc oxide, organic rose (rosa damascena) essential oil. May contain: +/- iron oxides.

Wynalazłam to tu:
http://www.whole-food-vitamins.net/o...%20oz%20powder

Ps. Jestem pod wrazeniem ich produktów patrzac na sklady.. Sama natura.. nawet olejki, mleczka..

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline  
Stary 2009-01-16, 22:30   #1900
pastereczka
Organizatorka

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
pastereczko, stukałam ale wtedy puder wylatywał na miseczke znów.. :P

Co powiecie o takim składzie podkładu mineralnego?
Ingredients Sericite mica, zinc oxide, organic rose (rosa damascena) essential oil. May contain: +/- iron oxides.

Wynalazłam to tu:
http://www.whole-food-vitamins.net/o...%20oz%20powder

Ps. Jestem pod wrazeniem ich produktów patrzac na sklady.. Sama natura.. nawet olejki, mleczka..
no ma wylatywac nadmiar, nie musisz widziec ze tam jest podklad ( mowimy o flat top mam nadzieje)
ja w skladzie nie chce olejkow bo to skraca trwalosc itd a nie widze koniecznosci ich pojawienia się

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline  
Stary 2009-01-17, 11:41   #1901
frantic
Zakorzenienie

Muszę powiedzieć, że jestem pod wielkim wrażeniem jakości cieni Joppa. Przy ostatnich zakupach dostałam od nich próbkę cienia Hadassah, ale dopiero wczoraj zdecydowałam się go użyć. FANTASTYCZNIE aplikuje się go na mokro. Wystarczy odrobinka, by rozprowadzić cień po całej powiece. Jest równo, nic się nie wałkuje i nie zbiera.
Kolor Hadassah na stronie Joppa trochę źle wygląda, bo tak naprawdę nie ma w nim drobinek, tylko wychodzi na powiece matowy, szaro-granatowy kolor. Piękny do granatowego smokey look. Nic dziwnego, że polecają go również jako liner, bo jak położyłam cień na powiece, to miałam wrażenie zbliżone do żelowych linerów z CS - bardzo kremowa, cieniutka baza się robiła. Bez problemu mogłam na tej bazie aplikować inne cienie na sucho.
Bardzo bym chciała zamówić jeszcze kilka kolorów. Wolałabym jednak próbki, a nie opakowania po 6,50$. Zastanawiam się tylko, czy próbka cienia za który zapłacę jest tej samej wielkości jak próbka dodawana w gratisie. Bo ta gratisowa jest naprawdę maleńka - pewnie na 3-4 użycia. Przy tej wielkości 0,75$ to znów nie tak mało.
Jeżeli ktoś kupował próbki cieni z Joppa to proszę o odpowiedź, jak to z tymi wielkościami wygląda.
frantic jest offline  
Stary 2009-01-17, 12:35   #1902
Anecka
Zakorzenienie

Czym na mokro nakladasz cien, pacynka czy pedzelkiem, Frantic?

Bo ja bym chciala na mokro bo beda bardziej intensywne, ale jak mocze troszke pacynke w wodzie to ona sie robi jak z gumy i juz jest do wyrzucenia bo cień się w niego wbije i koniec.

Ja dzis o 8 nalozylam sobie podklad FAIR z Buff'd.. na to róż Tricky. No i na podklad jeszcze korektor mint i podklad fair na pryszcze..

No i po 3 godzinach zwarzył mi się podklad na nosie (nalozylam go mniej niz wczoraj) i na brodzie. Na policzkach trzyma się OK. W strefie T juz mam tłuszcz (po 4,5h, wlasciwie po 4h). Nie korektoruje pod podklad, bo jak nakladam podklad to mi sie ściera korektor, heh.
Moze jak dojdzie mi czysta mika to bedzie sie MAT trzymał

Róż z EDM walkee talkee nalozylam takim chyba pedzelkiem do ust, szpiczasto zakonczonym na oczy, tzn zrobilam sobie kreski na dole - BOSKOOO wyglada na oczach tez roz :P
W zewn. kąciku oka dalam cień z EDM taki szarawy ale on jasny jest, a ja lubie jednak ciemne więc zamoczylam troszke w wodzie pedzelek, nalozylam cien ale kiepsko z pedzelka schodzil.

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline  
Stary 2009-01-17, 12:55   #1903
frantic
Zakorzenienie

Cytat:
Czym na mokro nakladasz cien, pacynka czy pedzelkiem, Frantic?

Bo ja bym chciala na mokro bo beda bardziej intensywne, ale jak mocze troszke pacynke w wodzie to ona sie robi jak z gumy i juz jest do wyrzucenia bo cień się w niego wbije i koniec.
Zdecydowanie pędzlem. Pacynką to można sobie spróbować jak cień wygląda na ręce. Utrzymanie takich pacynek w higienie graniczy z cudem, bo tak jak wspomniałaś, nie bardzo radzą sobie one z moczeniem w wodzie.

Bardzo ważny przy aplikacji na mokro jest odpowiedni pędzel, ale też nie wszystkie cienie dają się fajnie na mokro nakładać. Dlatego tak podkreślam, że cienie Joppa sprawdzają się tu świetnie. Dodatkowo na sucho mój cień też bardzo fajnie wyglądał, ale wiadomo - już nie tak intensywnie.

Cytat:
Ja dzis o 8 nalozylam sobie podklad FAIR z Buff'd.. na to róż Tricky. No i na podklad jeszcze korektor mint i podklad fair na pryszcze..

No i po 3 godzinach zwarzył mi się podklad na nosie (nalozylam go mniej niz wczoraj) i na brodzie. Na policzkach trzyma się OK. W strefie T juz mam tłuszcz (po 4,5h, wlasciwie po 4h). Nie korektoruje pod podklad, bo jak nakladam podklad to mi sie ściera korektor, heh.
Moze jak dojdzie mi czysta mika to bedzie sie MAT trzymał
Anecko moim zdaniem zdecydowanie potrzebujesz dobrego primera pod podkład, bo możesz mieć taki problem ze wszystkimi podkładami jakich spróbujesz.
I będę się upierać, że porządne nawilżanie twarzy również zmniejszy świecenie się skóry.
frantic jest offline  
Stary 2009-01-17, 13:06   #1904
rozwielitka
rodzaj forumowych moderatorek zaliczanych do grupy wioślarek

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Muszę powiedzieć, że jestem pod wielkim wrażeniem jakości cieni Joppa. (...)

frantic, też mialam od joppa próbkę cienia (exodus), nakładałam go na mokro w sylwestra pędzelkiem edm i uważam że jest dla mnie stworzony- zarówno odcień jak i łatwość w alikacji oraz trwałość. Na stronie kolor stanowczo przeklamany, to jest brąz ze złotym połyskiem a nie złoty brokat
Też mnie interesuje jak jest z próbkami, bo mimo że mi starczy tego cienia na więcej niz 2-3 aplikacje to chciałabym mieć większe opakowanie.
rozwielitka jest offline  
Stary 2009-01-17, 13:22   #1905
frantic
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
frantic, też mialam od joppa próbkę cienia (exodus), nakładałam go na mokro w sylwestra pędzelkiem edm i uważam że jest dla mnie stworzony- zarówno odcień jak i łatwość w alikacji oraz trwałość. Na stronie kolor stanowczo przeklamany, to jest brąz ze złotym połyskiem a nie złoty brokat
Też mnie interesuje jak jest z próbkami, bo mimo że mi starczy tego cienia na więcej niz 2-3 aplikacje to chciałabym mieć większe opakowanie.
Cieszę się, że to słyszę, bo znaczy to tylko tyle że cienie są jednakowo dobre, a nie że jedne dobre a inne nie.
Pewnie masz rację, cienia wystarczy na więcej niż 3 aplikacje, ale tak czy siak jest go masakrycznie mało.
frantic jest offline  
Stary 2009-01-17, 15:27   #1906
Anecka
Zakorzenienie

Cytat:
Zdecydowanie pędzlem. Pacynką to można sobie spróbować jak cień wygląda na ręce. Utrzymanie takich pacynek w higienie graniczy z cudem, bo tak jak wspomniałaś, nie bardzo radzą sobie one z moczeniem w wodzie.

Bardzo ważny przy aplikacji na mokro jest odpowiedni pędzel, ale też nie wszystkie cienie dają się fajnie na mokro nakładać. Dlatego tak podkreślam, że cienie Joppa sprawdzają się tu świetnie. Dodatkowo na sucho mój cień też bardzo fajnie wyglądał, ale wiadomo - już nie tak intensywnie.

Anecko moim zdaniem zdecydowanie potrzebujesz dobrego primera pod podkład, bo możesz mieć taki problem ze wszystkimi podkładami jakich spróbujesz.
I będę się upierać, że porządne nawilżanie twarzy również zmniejszy świecenie się skóry.
To kupie jakis pedzel w drogerii zeby sprobowac, bo nigdy pedzlem do oczu cieni nie nakladałam.

Mowisz o primerze, on ma chyba w skladzie kaolin clay no a wlasnie te podklady ktorych uzywam tez maja ten skladnik to jeszcze primer bylby potrzebny?
Nie swiecilam sie tak przy MEOW i EDM (przy edm byl lampa ale nie taka mocna jak przy Buff'd )

Co do nawilzania to mam nawilzona skore, daje sie to odczuc, dzieki tonikowi Jakbym nie mialam nawilzonej cery to podklad przy nakadaniu uwidacznial by chyba takie ni to skórki, nie wiem co.. ale uwidaczniałby :P Pamietam ze przy fluidach mialam takie cos niby płyn a masakra byla po nalozeniu!

Zrobilam fotki policzka po nalozeniu dzisiaj podkladu i pare godzin pozniej, zaraz bede zgrywac i porownywac

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012

Edytowane przez Anecka
Czas edycji: 2009-01-17 o 15:32
Anecka jest offline  
Stary 2009-01-17, 16:04   #1907
milena72
Zadomowienie

FRANTIC ja dostalam grasisowy cien z Joppa i byl chyba takiej samej wielosci co gratisowa probka podkladu ( reszta probek podkladow ktore zamawialam byla w pojemniczkach)albo ciut mniejsza) dokladnie napisze ci Pasterczka bo wyslalam jej roz/rozswietlacz i probke cienia..

super ksiazki
milena72 jest offline  
Stary 2009-01-17, 16:19   #1908
pranie
Wtajemniczenie

Anecko, mi tez sie wydaje, ze do odpowiedniego nawilzenia tonik moze nie wystarczyc. No ale Ty znasz swoja skore najlepiej. Ja dzisiaj wysmarowalam sie filtrem zmieszanym z odrobina HA, na to matte EDM i nie swiece sie w ogole. A poprzednim razem ten sam podklad swiecil sie w polowie dnia, pod spodem mialam krem nawilzajacy. Metoda na wchlanianie kremu pod spod dodatkiem HA chyba sie sprawdza.
pranie jest offline  
Stary 2009-01-17, 17:49   #1909
Agaa26
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Ines-ka Pokaż wiadomość
Łączę Twój wątek ze zbiorczym. Zapraszam do lektury, jest tutaj mnóstwo informacji.

Nałożyłaś podkład mineralny na czystą twarz? Bez zwykłego podkładu? Na krem, bazę pod makijaż? Jakim pędzlem?
Trwałość cieni na powiekach to kwestia bardzo indywidualna. Np. mój makijaż oczu bez bazy wytrzymuje 2 godziny, a z bazą i całą imprezową noc.
Bazy żadnej nie używam, bo naprawdę już boję się każdego nowego kosmetyku ze względu na oczy. W dziń używam po prostu toniku na noc jedynie jakiegoś kremu.

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Mam podobne przeboje z oczami, nie tolerują niczego, co zawiera talk, nawet zwykłym pudrem nie mogłabym musnąć powiek. Używam cieni sypkich Nyxa (technicznie rzecz biorąc są to cienie mineralne: Mica, Iron Oxides, Titanium Dioxide) i jest o niebo lepiej, dopiero po wielu godzinach odczuwam lekkie pieczenie, ale to raczej od pudru z olejkami eterycznymi. Próbowałam kiedyś cieni Rhea i słabo trzymały się powiek, nawet z bazą, rolowały się. Cienie Nyxa są dobrze napigmentowane, trzymają się super. Przy odpowiedniej aplikacji, nie osypują się na twarz. Wlaśnie "odpowiednia aplikacja" jest kluczem. Myślę, że w równym stopniu dotyczy to cieni, jak i podkładów mineralnych. Bez dobrych pędzli się nie obędzie, zwłaszcza w przypadku podkładów.

Jako bazę stosuję odrobinę podkładu "eko" firmy Sante (do twarzy to się nie nadaje, bo wnika w skórę jak zwykły krem i śladu po sobie nie pozostawia, ale skład ma przyjazny i na okolicę oczu jest idealny).

Ja wprawdzie doświadczona nie jestem, ale jestem posiadaczką mocno "porowatej" cery i zauważyłam prawidłowość, o której piszesz: im mocniej wcierałam podkład, tym mocniej widać pory. Kółeczka robię delikatne, nie "wcieram", tylko delikatnie rozprowadzam. Drastyczniejszych metod moja cera po prostu by nie zniosła.
No właśnie te cienie, które kupiłam to Rhea. Może to wiec po prostu o firmę chodzi. Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź i rady. Zaglądnęłam na podaną przez Ciebie stronkę. Wstyd mi, ale nie znam angielskiego dobrze i nigdy nie kupowałam nic w takich nie-polskich sklepach, nawe nie wiem jak pieniążki przeliczyć i przelewu dokonać :-( .

Edytowane przez frantic
Czas edycji: 2009-02-01 o 13:31 Powód: post pod postem
Agaa26 jest offline  
Stary 2009-01-17, 18:14   #1910
Hanneke
Rozeznanie

GG do Hanneke
Dot.: Kosmetyki mineralne

RHEA nie ma zbyt dobrych recenzji Plusem niewątpliwie jest to, że są to czyste minerały no i możliwość ich kupna w Polsce. Jednak moim zdaniem ich jakość porównując do innych minerałów pozostawia trochę do życzenia.

Jaką masz skórę, tzn. suchą, tłustą, mieszaną?

Moim zdaniem minerały lepiej wyglądają na czymś, to jest kremie, bazie, mają wtedy lepszą przyczepność.

Kupowanie za granicą nie jest trudne, przeczytaj pierwsze posty w wątkach o EDM http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=271653 czy Buff'd http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=302820 to powinno Ci dużo wyjaśnić
Hanneke jest offline  
Stary 2009-01-17, 18:39   #1911
milena72
Zadomowienie

PRANIE pytanie techniczne- krem mieszasz z zelem Ha i na buzke??

super ksiazki

Edytowane przez milena72
Czas edycji: 2009-01-17 o 18:43
milena72 jest offline  
Stary 2009-01-17, 18:42   #1912
frantic
Zakorzenienie

Cytat:
To kupie jakis pedzel w drogerii zeby sprobowac, bo nigdy pedzlem do oczu cieni nie nakladałam.
Nie kupuj "jakiegoś", tylko pędzel do nakładania cieni, taki płaski. Nie może on też być za miękki. A w ogóle, to nie lepiej przejść się np. do Inglota i tam kupić pędzel, z którym nie będziesz się męczyć i parę lat Ci posłuży? W dodatku sprzedawczyni doradziłaby Ci najlepszy pędzel do aplikacji cieni na mokro.

Cytat:
Mowisz o primerze, on ma chyba w skladzie kaolin clay no a wlasnie te podklady ktorych uzywam tez maja ten skladnik to jeszcze primer bylby potrzebny?
Nie swiecilam sie tak przy MEOW i EDM (przy edm byl lampa ale nie taka mocna jak przy Buff'd )
Zależy jaki primer. Może być z kaolinem, może być ryżowy, albo z jedwabiem, może też jako primer służyć czysta krzemionka. Po prostu poszukaj najlepszego dla siebie.
A to że używasz podkładu z kaolinem nie znaczy, że Twoja skóra nie potrzebuje większej jego porcji, by się nie świecić i taki primer kaolinowy może Ci podpasować.

Cytat:
Co do nawilzania to mam nawilzona skore, daje sie to odczuc, dzieki tonikowi Jakbym nie mialam nawilzonej cery to podklad przy nakadaniu uwidacznial by chyba takie ni to skórki, nie wiem co.. ale uwidaczniałby :P Pamietam ze przy fluidach mialam takie cos niby płyn a masakra byla po nalozeniu!

Zrobilam fotki policzka po nalozeniu dzisiaj podkladu i pare godzin pozniej, zaraz bede zgrywac i porownywac
Anecko jak uważasz, upierać się nie będę, bo sama znasz własną skórę najlepiej. Mówię Ci tylko jak ja to widzę i według mnie używanie tonika to może być za mało skoro jeszcze leczysz trądzik jakimiś preparatami (a one zwykle mają skłonność do przesuszania). I to że nie masz suchych skórek nie musi od razu oznaczać, że nie masz przesuszonej skóry, bo taki przesusz może się właśnie objawiać wzmożonym wydzielaniem sebum. Myślisz wtedy że masz skórę tłustą albo mieszaną, a ona jest zwyczajnie nienawilżona. Nie mówię, że tak na pewno jest i w Twoim przypadku.

Cytat:
Napisane przez milena72 Pokaż wiadomość
FRANTIC ja dostalam grasisowy cien z Joppa i byl chyba takiej samej wielosci co gratisowa probka podkladu ( reszta probek podkladow ktore zamawialam byla w pojemniczkach)albo ciut mniejsza) dokladnie napisze ci Pasterczka bo wyslalam jej roz/rozswietlacz i probke cienia..
Hmm, moja próbka cienia przyszła w malusieńkim woreczku strunowym, a próbki podkładów, z które płaciłam w pojemniczkach, więc nie mam jak tego porównać.
Zależy mi na porównaniu wielkości próbki darmowej z próbką płatną.

Cytat:
Napisane przez Agaa26 Pokaż wiadomość
No właśnie te cienie, które kupiłam to Rhea. Może to wiec po prostu o firmę chodzi. Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź i rady. Zaglądnęłam na podaną przez Ciebie stronkę. Wstyd mi, ale nie znam angielskiego dobrze i nigdy nie kupowałam nic w takich nie-polskich sklepach, nawe nie wiem jak pieniążki przeliczyć i przelewu dokonać :-( .
Agaa takie zagraniczne zakupy naprawdę nie są trudne. Rozumiem brak znajomości angielskiego, ale np. w pierwszym poście wątku odnośnie kosmetyków Buff'd jest instrukcja obrazkowa, więc znajomość języka nie jest potrzebna. Również świetnie jest wszystko opisane w pierwszym poście wątku o EDM. Jeżeli jesteś zainteresowana wypróbowaniem którejś z tych marek, to przede wszystkim przeczytaj uważnie pierwsze posty w wątkach.
A co do zakupów - jeżeli sama nie możesz, nie chcesz, czy nie potrafisz, to na pewno ktoś Ci pomoże. Niejedna dziewczyna tak otrzymała swoje próbki minerałów. Trzeba tylko trochę poczytać wizażowe wątki i się odważyć.
frantic jest offline  
Stary 2009-01-17, 18:54   #1913
rocki
Wtajemniczenie

Czesc dziewczyny, dopiero zaczynam bawic sie w mineraly i chyba bede potrzebowac waszej pomocy. Ktore firmy na poczatku warto wyprobowac (wiem, ze EDM i Buff'd). Przejrzelam jeszcze kilka innych firm - Pure Luxe, Cory, Lumiere, Joppa, CS i cos jeszcze, ale nie wszystkie mi sie spodobaly (dyskwalifikuje w moich oczach np. brak naturalnych/bezowych odcieni, itp.). Ktore byscie doradzily poczatkujacej?
rocki jest offline  
Stary 2009-01-17, 18:55   #1914
Anecka
Zakorzenienie

Cytat:
Nie kupuj "jakiegoś", tylko pędzel do nakładania cieni, taki płaski. Nie może on też być za miękki. A w ogóle, to nie lepiej przejść się np. do Inglota i tam kupić pędzel, z którym nie będziesz się męczyć i parę lat Ci posłuży? W dodatku sprzedawczyni doradziłaby Ci najlepszy pędzel do aplikacji cieni na mokro.

Zależy jaki primer. Może być z kaolinem, może być ryżowy, albo z jedwabiem, może też jako primer służyć czysta krzemionka. Po prostu poszukaj najlepszego dla siebie.
A to że używasz podkładu z kaolinem nie znaczy, że Twoja skóra nie potrzebuje większej jego porcji, by się nie świecić i taki primer kaolinowy może Ci podpasować.

Anecko jak uważasz, upierać się nie będę, bo sama znasz własną skórę najlepiej. Mówię Ci tylko jak ja to widzę i według mnie używanie tonika to może być za mało skoro jeszcze leczysz trądzik jakimiś preparatami (a one zwykle mają skłonność do przesuszania). I to że nie masz suchych skórek nie musi od razu oznaczać, że nie masz przesuszonej skóry, bo taki przesusz może się właśnie objawiać wzmożonym wydzielaniem sebum. Myślisz wtedy że masz skórę tłustą albo mieszaną, a ona jest zwyczajnie nienawilżona. Nie mówię, że tak na pewno jest i w Twoim przypadku.

Tzn w sensie "JAKIEGOS" pędzla chodzilo mi ze nie musi to byc jakis pedzel za 50zł :P tylko np za 5-10.
Co to jest Inglot? Nazwa sklepu? bo jesli tak to nie slyszalam o tym mieszkam na wiosce to wiesz :P

Wiem ze sebum sie produkuje jak jest przesusz, ale wlasnie antybiotyk doustny nie powoduje u mnie jakby suszu na twarzy ani differin. Skore mam o kilka "nieb" lepsza niz pol roku temu Takze jestem pod tym wzgledem zadowolona.
Kremow nie uzywam nawilzajacych bo dla mnie to pic na wodę, wiekszosc testowalam i mnie zapychały Po za tym dermatolog moja mowi zebym nie kladla nic ze swinskim skladem, a raczej wszystkie kremy maja jakies emulgatory, konserwanty. Chce tradzik zniszczyc i nawet fluid ostawilam po 10 latach wiec to dla mnie wyzwanie, dlatego nie chce uzywan na twarz kremow.

Jutro bede testowac EDM ktore przyszły Zaaplikuję sobie na sucho jakiś odcien Intensive.

Moze ktoras z Was na ręku zrobic fotkę zaaplikowanych cieni Rhea?

AA jesli chodzi o primer, to ta czysta mika SERECITE z Buff'd się nada?? Czy ją aplikowac juz na podklad?

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012

Edytowane przez Anecka
Czas edycji: 2009-01-17 o 18:56
Anecka jest offline  
Stary 2009-01-17, 18:56   #1915
sabbatha
Zakorzenienie

o ja, ktos na wizazu nie zna inglota (zartuje oczywiscie, ale to powoli chyba jest ewenement )

sabbatha jest offline  
Stary 2009-01-17, 19:07   #1916
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
o ja, ktos na wizazu nie zna inglota (zartuje oczywiscie, ale to powoli chyba jest ewenement )
mnie też to zaskoczyło baardzo

Anecko, Frantic ma rację. Myślę że przyda się po pierwsze primer a po drugie więcej nawilżania. Spróbuj kremów czy emulsji o prostym składzie, ewentualnie zainteresuj się kosmetykami samorobionymi. Na początek polecam stronę http://www.biochemiaurody.com/
Ja od dawna nie kupuję z pielęgnacji twarzy nic w sklepie (oprócz filtrów). Sama cierpiałam na powazne problemy-niespodzianki, podskórne gule, przesusz itp z powodu brania wielu leków hormonalnych. Biochemia mi bardzo pomogła

agabil1 jest offline  
Stary 2009-01-17, 19:11   #1917
frantic
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny, dopiero zaczynam bawic sie w mineraly i chyba bede potrzebowac waszej pomocy. Ktore firmy na poczatku warto wyprobowac (wiem, ze EDM i Buff'd). Przejrzelam jeszcze kilka innych firm - Pure Luxe, Cory, Lumiere, Joppa, CS i cos jeszcze, ale nie wszystkie mi sie spodobaly (dyskwalifikuje w moich oczach np. brak naturalnych/bezowych odcieni, itp.). Ktore byscie doradzily poczatkujacej?
EDM i Buff'd

Cytat:
Tzn w sensie "JAKIEGOS" pędzla chodzilo mi ze nie musi to byc jakis pedzel za 50zł :P tylko np za 5-10.
Co to jest Inglot? Nazwa sklepu? bo jesli tak to nie slyszalam o tym mieszkam na wiosce to wiesz :P
Ręce mi opadły. No ale spoko, kup taki pędzelek jaki chcesz.

Cytat:
Wiem ze sebum sie produkuje jak jest przesusz, ale wlasnie antybiotyk doustny nie powoduje u mnie jakby suszu na twarzy ani differin. Skore mam o kilka "nieb" lepsza niz pol roku temu Takze jestem pod tym wzgledem zadowolona.
Kremow nie uzywam nawilzajacych bo dla mnie to pic na wodę, wiekszosc testowalam i mnie zapychały Po za tym dermatolog moja mowi zebym nie kladla nic ze swinskim skladem, a raczej wszystkie kremy maja jakies emulgatory, konserwanty. Chce tradzik zniszczyc i nawet fluid ostawilam po 10 latach wiec to dla mnie wyzwanie, dlatego nie chce uzywan na twarz kremow.
Jak już powiedziałam, to Twoja sprawa czy nawilżasz twarz czy nie. Tylko proszę, nie mów że używanie kremów nawilżających to pic na wodę.

Cytat:
AA jesli chodzi o primer, to ta czysta mika SERECITE z Buff'd się nada?? Czy ją aplikowac juz na podklad?
Nie wiem czy Tobie będzie pasować, przetestujesz to będziesz wiedzieć. Swoją drogą piszą tam, że to czysta mika, a potem podają skład i są wymienione 4 składniki - śmieszne.
frantic jest offline  
Stary 2009-01-17, 19:42   #1918
pastereczka
Organizatorka

Kolejny raz przyznaję Frantic rację:
secrete- to nie sama mika ( zreszta sama mika to nie nadaje sie na primer) co więcej to nie primer tylko transparentne wykonczenie dla tlustych cer już po nałożeniu podkladu, lub bez podkladu tylko dla polepszenia wrazenia, mówiąc w skrócie. Anecka poniewaz masz cerę problematyczną rozumiem że nie chcesz dawac na nią kremów, są rózne szkoły- ja nie jestem za antybiotykami na cere, ale nie bede nikogo przekonywac. Nie znaczy to jednak ze nie potrzebujesz nawilzenie i Agabil wskazala Ci najlepsza opcje- biochemieurody, nie jest tam jakos drogo, a napewno przyjaznie i obsluga mailowo Ci pomoze, a i na wizazu watek jest o nich. Co zaś do pędzla to od zwykłego drogeryjnego są lepsze te dla plastyków z miękkiego włosia i nie zrujnują Ci kieszeni.
Konkludując musisz zainwestować w nawilzenie- BU i w primer raczej.

Rocki- neutralne beże to z edm : buff prawie wszystkie, na watku edm pomoc i jak zamowisz starter to bedziesz miala suer korektor i róz, nawet jesli kolory podkladu Ci nie spasują

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline  
Stary 2009-01-17, 19:54   #1919
gabs
Zadomowienie

Wyślij wiadomość przez MSN do gabs

Uprasowalam róż Shortcake i po odczekaniu przepisowej doby nalozylam na powieki. Pierwsze wrazenie - ladnie nabiera sie na pedzelek, moze troche malo, ale w sumie mam kilka "problemowych" cieni, ktore trzeba bardzo uwaznie nakladac. Cien sie nie osypuje, naklada sie rowna warstwa. Co do trwalosci - ocenie jutro, jak wroce z pracy po calodziennym noszeniu

Ale zaraz biore sie do prasowania kolejnych

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline  
Stary 2009-01-17, 20:26   #1920
Anecka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
mnie też to zaskoczyło baardzo

Anecko, Frantic ma rację. Myślę że przyda się po pierwsze primer a po drugie więcej nawilżania. Spróbuj kremów czy emulsji o prostym składzie, ewentualnie zainteresuj się kosmetykami samorobionymi. Na początek polecam stronę http://www.biochemiaurody.com/
Ja od dawna nie kupuję z pielęgnacji twarzy nic w sklepie (oprócz filtrów). Sama cierpiałam na powazne problemy-niespodzianki, podskórne gule, przesusz itp z powodu brania wielu leków hormonalnych. Biochemia mi bardzo pomogła
Kiedys juz wlasnie patrzylam na jakies mazidla czy cos wydawalo mi się to niezbyt drogie a dobre. nawet chcialam serum z witaminą brać. Dziekuje

Cytat:
EDM i Buff'd

Ręce mi opadły. No ale spoko, kup taki pędzelek jaki chcesz.

Jak już powiedziałam, to Twoja sprawa czy nawilżasz twarz czy nie. Tylko proszę, nie mów że używanie kremów nawilżających to pic na wodę.

Nie wiem czy Tobie będzie pasować, przetestujesz to będziesz wiedzieć. Swoją drogą piszą tam, że to czysta mika, a potem podają skład i są wymienione 4 składniki - śmieszne.
Ale to nie jest śmieszne. Mieszkam w małym mieście i osobiscie nie interesuje się kolorówką jako tako, w sumie oczu nie maluje na codzień (tylko jak wychodze w ważniejsze dla mnei miejsce) nie znam sie totalnie na makijażu. Jedyne co kupuje w drogerii to lakier do paznokci Nie każdy musi znać wszystko co jest dostępne na rynku
Jak malowałam oczy to uzywalam pacynki za 30 groszy, ale zła nie była ino nie dalo się uprać
Teraz za sprawą minerałów i pięknych kolorów chciałabym nauczyc się malować oczy. Na makijaż nigdy nie jest za późno
To tak samo jakby ktos napisal ze rece mu sie zalamauje bo nigdy ni mialam tipsów (a niektore 13stki maja) i nie bylam u kosmetyczki jak rowniez ze nie reguluje brwii..
Mi to do szczęscia nie jest potrzebne Priorytetem jest pozbycie sie opornego trądziku, bo przez niego mam same problemy i juz patrzec na siebie nie mogę. Leczyłam sie pare lat temu ale nie umialam odstawic fluidu, teraz mi się to udalo!

TEŻ się usmialam z tych 4 skladnikow

Ok. Dzięki za informacje Zaopatrze się w Primer moze jakos pod koniec lutego i poczytam o tej Biochemii Urody.

Sorki za oftopa, ale chcialam wyjasnic pewnie sprawy, bo troche mi sie smutno zrobilo jak przeczytalam ze jak to mozna nie znac.. to tak jakby się nasmiewać z kogos kto mieszka na wsi.

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
cera tłusta, cera wrażliwa, kosmetyki mineralne, mica, mineralne, mineralne kosmetyki, mineralny, minerals, minerały, podkład, puder, sam, szybko, tanie kosmetyki, trwałość

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości