Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-01-04, 08:44   #211
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne??

ja nakładam na filtr może dlatego tak go widać?

agabil1 jest offline  
Stary 2008-01-04, 09:44   #212
Reese
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gosiala Pokaż wiadomość
Nie szkodzi , dzięki za odpowiedz , zamówię sobie narazie próbki Koszty przesyłki tego zestawu to 11 $? Może też się skuszę.........
za zestaw probkowy płacisz ok 5$

Reese jest offline  
Stary 2008-01-04, 15:33   #213
wróbel
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
dziś użyłam do pracy. Moje wrażenia- bardzo jasny kolor łatwa aplikacja, świetne krycie. Jest jednak trochę widoczny na skórze ( bardziej niż np. podkład Mary Kay Medium Coverage)
A aplikowałaś uzywając Kabuki? Bo jeśli taka mistrzyni jak ty ( jestem cichą fanka Twoich makijaży) narzeka na widocznośc na skórze , to rodzi sie we mnie podejrzenie, ze ten cały super naturalny look , który mozna otrzymac dzieki minerałom to jedna wielka bujda. Od jakiegoś czasu spędzam mnóstow czasu na youtube, zeby podpatrzeć jak dziewczyny aplikują minerały, ale wiekszośc z nich ma cudne cery , a o dobry efekt na ładnej skórze nie jest trudno...
wróbel jest offline  
Stary 2008-01-04, 16:13   #214
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

Cytat:
Napisane przez wróbel Pokaż wiadomość
A aplikowałaś uzywając Kabuki? Bo jeśli taka mistrzyni jak ty ( jestem cichą fanka Twoich makijaży) narzeka na widocznośc na skórze , to rodzi sie we mnie podejrzenie, ze ten cały super naturalny look , który mozna otrzymac dzieki minerałom to jedna wielka bujda. Od jakiegoś czasu spędzam mnóstow czasu na youtube, zeby podpatrzeć jak dziewczyny aplikują minerały, ale wiekszośc z nich ma cudne cery , a o dobry efekt na ładnej skórze nie jest trudno...
mam kabuki od ziemi egipskiej , może to wina pędzla? Znakomicie wciera się nim ziemię ale może do minerałów nie jest odpowiedni

Cery ładnej nie mam od jakiegoś czasu, jestem na kuracji hormonami i cera jest porowata , przesuszona, szybko zaczyna się błyszczeć, czoł zawsze z niespodzinkami...

Dziękuję

agabil1 jest offline  
Stary 2008-01-04, 18:10   #215
CzarnyElf
Zakorzenienie

Aga a jakiego filtra uzywasz?(moze jest zbyt kremowy)?

Ja nakladam uzywajac pedzla kabuki Soni Kashuk-pedzel jest b miekki ja jednak dodatkowo zmiekczam go po umyciu nakladajac na niego odzywke do wlosow(gdzies tu na wizazu wyczytalam ze to dziala i dziala).Pedzel jest wtedy b miekki i prawie wogole go nie czuc.No jak jedwab

Na twarz nakladam mleczko avene w b malej ilosci(jest b lekkie, i wchlania sie b szybko-jest to jedyny filtr ktory moja cera akceptuje).Czekam 5 minut i nakladam podklad(takze minimalna ilosc lekko omiatajac twarz-nie przyciskam zbyt mocno).

U mnie nie widac podkladu,jest to chyba najbardziej naturalnie wygladajacy podklad jaki mialam.

Co do pielegnacji cery to czesto uzywam peelingu,cera ostanio jest ok (z wyjatkiem przedokresowych niespodzianek)
Stary 2008-01-04, 18:26   #216
gosiala
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Reese Pokaż wiadomość
za zestaw probkowy płacisz ok 5$
Tak , wiem , ale mi chodziło o ten zestaw , co Kociołek zamówiła , ze moze sie na niego skuszę....
Stary 2008-01-04, 18:27   #217
Reese
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gosiala Pokaż wiadomość
Tak , wiem , ale mi chodziło o ten zestaw , co Kociołek zamówiła , ze moze sie na niego skuszę....
a to przepraszam, nie doczytałam

Reese jest offline  
Stary 2008-01-04, 18:49   #218
gosiala
Zadomowienie

No coś ty , nie szkodzi , dzieki za zaintereowanie i chęc pomocy
Stary 2008-01-04, 22:51   #219
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Aga a jakiego filtra uzywasz?(moze jest zbyt kremowy)?

Ja nakladam uzywajac pedzla kabuki Soni Kashuk-pedzel jest b miekki ja jednak dodatkowo zmiekczam go po umyciu nakladajac na niego odzywke do wlosow(gdzies tu na wizazu wyczytalam ze to dziala i dziala).Pedzel jest wtedy b miekki i prawie wogole go nie czuc.No jak jedwab

Na twarz nakladam mleczko avene w b malej ilosci(jest b lekkie, i wchlania sie b szybko-jest to jedyny filtr ktory moja cera akceptuje).Czekam 5 minut i nakladam podklad(takze minimalna ilosc lekko omiatajac twarz-nie przyciskam zbyt mocno).

U mnie nie widac podkladu,jest to chyba najbardziej naturalnie wygladajacy podklad jaki mialam.

Co do pielegnacji cery to czesto uzywam peelingu,cera ostanio jest ok (z wyjatkiem przedokresowych niespodzianek)
ostatnio antheliosa xl ale przetestowałam też na zwykłym tescowym filtrze 40 i to samo

agabil1 jest offline  
Stary 2008-01-05, 01:43   #220
CzarnyElf
Zakorzenienie

Cytat:
ostatnio antheliosa xl ale przetestowałam też na zwykłym tescowym filtrze 40 i to samo
Kurcze no to niewiem od czego to zalezy

Moj krem ma konsystencje lejacego sie mleczka-bardzo szybko sie wchlania....jak nakladam na niego mineraly to skora praktycznie jest sucha,mleczko wchloniete calkowicie-moze twarz nie moze byc ani troche tlusta?

A z jakiego wlosia masz pedzel?
Czytalam ze do mineralow najlepszy kabuki, albo taki sciety na plasko-musi tez byc bardzo miekki( z naturalnego wlosia).

Kociolku a Ty na jaki krem nakladasz mineraly i jakim pedzlem?
Stary 2008-01-05, 09:38   #221
kociolek
Rozeznanie

juz spiesze z odpowiedzia - u mnie problem widocznego podkladu wogole nie wystepuje (mam 3 rodz. - loreala true match minerals, EDM i avonovski, z tym, ze ten jest troche kredowaty, ale mysle, ze to przez zbita grudkowata konsystencje). standardowo uzywam na twarz serum z wit. C + antheliosa xl (w malej ilosci) lub kremu chiroxy (polecam ten kremik, jest lekki, szybko sie wchlania i rewelacyjnie regeneruje skore) + krem np. clinique superdefense albo avon anew alternative, roc retin-ox badz tez neutrogena healthy skin anti-wrinkle (tu niektore oczywiscie bez bazy w postaci chiroxy). nie opdowiadala mi kombinacja active c xl + filtr - pory skory byly bardzo widoczne. cere mam mieszana, ostatnio troche przesuszona po kwaszeniu. zauwazylam, ze im wiekszy tluscioch (oczywiscie bez przesady), tym lepiej wygladaja na mnie mineraly. vide pedzla, to uzywam malego sephorowskiego z krotka raczka, raz albo dwukrotnie omiatam twarz uzywajac minimalnej ilosci pudru. niezly jest tez pedzel essence - ladnie rozbija grudki pudru i fajnie rozprowadza na twarzy (ale niestety jest troche twardy). w zestawie, o ktorym wspominalam, zamowilam pedzel kabuki, bardzo wychwalany na MUA, moze ten okaze sie najlepszy
kociolek jest offline  
Stary 2008-01-05, 13:01   #222
wróbel
Raczkowanie

Cytat:
mam kabuki od ziemi egipskiej , może to wina pędzla? Znakomicie wciera się nim ziemię ale może do minerałów nie jest odpowiedni

Cery ładnej nie mam od jakiegoś czasu, jestem na kuracji hormonami i cera jest porowata , przesuszona, szybko zaczyna się błyszczeć, czoł zawsze z niespodzinkami...

Dziękuję
Ja jestem po odstawieniu hormonów i co prawda przesuszona nie jestem, ale tez pory porobiły mi sie widoczne i ciagle mnie wysypuje , więc do ukrycia jest sporo. Zdaje się, ze chciałybysmy osiagnc podobny efekt z mineralami czyli lekkie przytuszowanie z naturalnym efektem. Będe wdzięczna jak dasz znac jesli znajdziesz jakis patent na to. Myslałam, ze wystarczy, ze do zestawu próbek zamówie Kabuki, ale teraz sama juz nie wiem....
wróbel jest offline  
Stary 2008-01-05, 20:55   #223
gosiala
Zadomowienie

Mam pytanko - czy któraś z Was używała kompaktu "mineralnego" Sephory? Double Mineral Compact to się bodajże nazywa. Ja testuję od tygodnia i jak na razie jest ok , chociaż on jest przeznaczony chyba dla bardziej tłustych skór niż moja , muszę sobie natłuszczać dość mocno twarz przed aplikacją , ale trzyma się mocno . Na filtrze trzyma się super , niestety nie kryje dość mocno . Ale ogólnie wygląda naturalnie na twarzy.
Stary 2008-01-05, 21:10   #224
CzarnyElf
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kociolek Pokaż wiadomość
juz spiesze z odpowiedzia - u mnie problem widocznego podkladu wogole nie wystepuje (mam 3 rodz. - loreala true match minerals, EDM i avonovski, z tym, ze ten jest troche kredowaty, ale mysle, ze to przez zbita grudkowata konsystencje). standardowo uzywam na twarz serum z wit. C + antheliosa xl (w malej ilosci) lub kremu chiroxy (polecam ten kremik, jest lekki, szybko sie wchlania i rewelacyjnie regeneruje skore) + krem np. clinique superdefense albo avon anew alternative, roc retin-ox badz tez neutrogena healthy skin anti-wrinkle (tu niektore oczywiscie bez bazy w postaci chiroxy). nie opdowiadala mi kombinacja active c xl + filtr - pory skory byly bardzo widoczne. cere mam mieszana, ostatnio troche przesuszona po kwaszeniu. zauwazylam, ze im wiekszy tluscioch (oczywiscie bez przesady), tym lepiej wygladaja na mnie mineraly. vide pedzla, to uzywam malego sephorowskiego z krotka raczka, raz albo dwukrotnie omiatam twarz uzywajac minimalnej ilosci pudru. niezly jest tez pedzel essence - ladnie rozbija grudki pudru i fajnie rozprowadza na twarzy (ale niestety jest troche twardy). w zestawie, o ktorym wspominalam, zamowilam pedzel kabuki, bardzo wychwalany na MUA, moze ten okaze sie najlepszy
Ja tez mam cere mieszana (sucha na policzkach jednak)

A ktory to dokladnie kabuki?ten nowy syntetyczny?

Ja sie zastanawiam na scietym pedzlem na plasko......no ale w sumie po co mi jak ten kabuki co mam jest dobry...

Kusza mnie tez probki Lumiere(a dokladnie podklad Flawless finish ktory zawiera squalane)-weszlam na strone i zestaw probkowy $6(ale po co testowac jak juz swoj idealny podklad znalazlam-no ale ciagle mysle ze jakis inny okaze sie lepszy)
Stary 2008-01-05, 22:37   #225
gosiala
Zadomowienie

Pomóżcie mi , bo nie wiem co robie nie tak- chciałam zamówić sobie próbki z Everydays. Przesyłka wg moich informacji powinna wynieść 5$.Dokupilam jeszcze pędzel kabuki za 10$ i pokazuje cene koncową 10$.A za przesyłkę to co? I przekierowuje mnie do Paypala , bez opcji podaj adres itd , skąd jesteś......Dlaczego?
Stary 2008-01-05, 23:40   #226
kociolek
Rozeznanie

Elfie, ups, sprawdzilam zamowienie, pedzel to nie kabuki a Flat Top Brush. ma dobre recenzje na MUA (94% recenzentek kupiloby ponownie, a to sporo). nie slyszalam nic o podkladach lumiere, choc ten skwalan brzmi obiecujaco (jako skladnik regenerujaco-nawilazajacy)

gosiala, podkladu mineralnego z sephory nie uzywalam. odnosnie wysokosci ceny za przesylke, powiedzmy, ze cena promocyjna (tzn te 5$ za zestaw) obejmuje probki, jesli kupujeszprodukt pelnowartosciowy, to placisz stand. shipping rate. cene za calkowita przesylke sprawdzisz dopiero gdy wejdziesz do paypala, tam przy jednym z ostatnich formularzy bedzie podana cala suma
kociolek jest offline  
Stary 2008-01-05, 23:45   #227
gosiala
Zadomowienie

Ooooooo dzięki o Pani za odpowiedź! Już się martwiłam ,że się starzeję i niedowidzę........
Stary 2008-01-05, 23:50   #228
kociolek
Rozeznanie

nie ma sprawy (a propos, moze jestesmy w podobnym wieku, mam nadzieje ze sie nie obrazisz, ale z ciekawosci sprawdzilam twoj profil i witam kolezanke po fachu czyli chemiczke/farmaceutke - choc mi blizej do pierwszej specjalnosci)
kociolek jest offline  
Stary 2008-01-06, 16:53   #229
gosiala
Zadomowienie

Jestem trochę starsza od Ciebie ,minęłam już magiczną 30 , niestety .Ale w głowie dalej fiu bździu. Ja jestem chemikiem , ale pracuję w farmacji , więc stąd te znaki zapytania w profilu.
Dobrze , że nie złożyłam zamowienia wczoraj w Everydays, bo chciałam zamówić kabuki bo widziałam , że polecasz , a potem napisałaś ,że jednak ten drugi pędzel jest lepszy . Wracam do zamawiania
Stary 2008-01-06, 19:46   #230
CzarnyElf
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kociolek Pokaż wiadomość
Elfie, ups, sprawdzilam zamowienie, pedzel to nie kabuki a Flat Top Brush. ma dobre recenzje na MUA (94% recenzentek kupiloby ponownie, a to sporo). nie slyszalam nic o podkladach lumiere, choc ten skwalan brzmi obiecujaco (jako skladnik regenerujaco-nawilazajacy)
Kusisz tym pedzlem

Ja wczoraj przegladalam strone Lumiere i wpadly mi w oko tez cienie-kurde Tz mnie z domu wykurzy bo ciagle tylko cos zamawiam-ten podklad FF jest podobno dobry dla cery suchej-daje taki glow na twarzy podobno-zastanawiam sie (mam problem z dobraniem odcieni-podobno sa duzo jasniejsze niz podane na stronie-musze popytac dziewczyn na makeuptalk).

Co do nakladania mineralow dziewczyny-wczoraj przegladalam makeuptalk i mozna tez je aplikowac na mokro(ten sposob jest podobno lepszy dla cery bardziej suchej , ze skorkami,wypuklosciami itp).Sposob nakladania wyglada tak ze przed aplikacja spryskuje sie pedzel woda thermalna lub tonikiem(minimalnie).

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2008-01-06 o 21:06
CzarnyElf jest offline  
Stary 2008-01-06, 22:12   #231
mala_kobietka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Kusisz tym pedzlem

Ja wczoraj przegladalam strone Lumiere i wpadly mi w oko tez cienie-kurde Tz mnie z domu wykurzy bo ciagle tylko cos zamawiam-ten podklad FF jest podobno dobry dla cery suchej-daje taki glow na twarzy podobno-zastanawiam sie (mam problem z dobraniem odcieni-podobno sa duzo jasniejsze niz podane na stronie-musze popytac dziewczyn na makeuptalk).
Edyto,
dzięki Twoim podpowiedziom odnośnie kolorów z EDM zamówiłam zestaw próbkowy , ale podczytuje sobie dalej ten wątek i przeglądam inne styorny z kosmetykami mineralnymi ...wczoraj przeglądałam Meow, dzisiaj Ty kusisz Lumiere
Jak zrobisz rozpoznanie odnośnie kolorków z Lumiere to proszę daj znać publicznie ....może i na próbki od nich się skuszę zanim zamówię właściwy produkt, bo jak przejrzałam ceny i pojemności to wychodzi, że Lumiere i EDM ceny mają takie same, więc chodzi "jedynie" o komfort stosowania i efekt
mala_kobietka jest offline  
Stary 2008-01-06, 22:17   #232
CzarnyElf
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mala_kobietka Pokaż wiadomość
Edyto,
dzięki Twoim podpowiedziom odnośnie kolorów z EDM zamówiłam zestaw próbkowy , ale podczytuje sobie dalej ten wątek i przeglądam inne styorny z kosmetykami mineralnymi ...wczoraj przeglądałam Meow, dzisiaj Ty kusisz Lumiere
Jak zrobisz rozpoznanie odnośnie kolorków z Lumiere to proszę daj znać publicznie ....może i na próbki od nich się skuszę zanim zamówię właściwy produkt, bo jak przejrzałam ceny i pojemności to wychodzi, że Lumiere i EDM ceny mają takie same, więc chodzi "jedynie" o komfort stosowania i efekt

Mam nadzieje ze trafisz w kolory

Co do Lumiere-zastanawiam sie nad kolorami(podobno trzeba brac o ton ciemniejsze niz na zdjeciach jezeli chodzi o Flawless Finish) ale chyba zamowie sobie na urodziny

Jak zamowie to wkleje zdjecia tak jak zawsze
Stary 2008-01-07, 19:17   #233
alexandra84
Raczkowanie

Dziewczyny, jeśli już była o tym mowa w wątku, to proszę o wybaczenie Czy miała któraś z Was granatowy (Navy) cień Rhea?
alexandra84 jest offline  
Stary 2008-01-07, 20:33   #234
Reese
Zakorzenienie

dostałam mój zestaw próbkowy EDM. I oczywiście wybrałam za jasne kolory
Ale efekt jak na razie podoba mi się bardzo

Reese jest offline  
Stary 2008-01-07, 20:35   #235
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

Cytat:
dostałam mój zestaw próbkowy EDM. I oczywiście wybrałam za jasne kolory
Ale efekt jak na razie podoba mi się bardzo
a na co nakładasz? Czy tylko ja mam problem :

agabil1 jest offline  
Stary 2008-01-07, 20:41   #236
Reese
Zakorzenienie

nałożyłam na "gołą" twarz, przetarłam tylko tonikiem. Jutro przetestuję na kremie, pojutrze na filtrze, ale z domu tak nie wyjdę bo wyglądam jakbym ze młyna wyskoczyła

Reese jest offline  
Stary 2008-01-07, 20:48   #237
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

Cytat:
nałożyłam na "gołą" twarz, przetarłam tylko tonikiem. Jutro przetestuję na kremie, pojutrze na filtrze, ale z domu tak nie wyjdę bo wyglądam jakbym ze młyna wyskoczyła
jestem teraz po peelingu migdałem więc łuszczę się . Inaczej próbowałabym dalej bo są tak pięknie jasne

agabil1 jest offline  
Stary 2008-01-07, 20:53   #238
Reese
Zakorzenienie

to przeczekaj łuszczenie i wtedy jeszcze raz spróbuj

Reese jest offline  
Stary 2008-01-07, 20:57   #239
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

Najgorsze jest to że na każdym filtrze źle wyglądają na mojej skórze

agabil1 jest offline  
Stary 2008-01-07, 21:09   #240
Hanneke
Rozeznanie

GG do Hanneke

Aga, a probowalas nakladac mineraly na cos z silikonami?
U mnie taki sposob sie najlepiej sprawdza, jako baze uzywam jakis lekki zel z duza iloscia silikonow np. baze pod makijaz (ja uzywam hydro-zelu Olay). Dopiero na taka "baze" nakladam krem z filtrem lub na wieczorne wyjscia Lipidie 40 Iwostinu (ja kocham "dzieciaczka" Avene, LRP sie u mnie nie sprawdza, strasznie wychodzi z pod pudru itp.) tak ok. 1-1,2 ml na sama twarz i na to "stempluje" pedzlem z mineralami. Mam dzieki temu swietne krycie i dzieki silikonom bardzo gladka twarz. Bez silikonow wyglada to duzo gorzej, filtr podkresla pory, nierownosci skory itp. Meow wyglada na mnie swietnie, nawet nie musze tego pudrowac, a mam mieszana cere Rhea przy tym to ciezki tynk, niestety nadal nie moge porownac z EDM Delikatne poprawki w strefie T robie po ok. 7 godzinach.
Hanneke jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
cera tłusta, cera wrażliwa, kosmetyki mineralne, mica, mineralne, mineralne kosmetyki, mineralny, minerals, minerały, podkład, puder, sam, szybko, tanie kosmetyki, trwałość

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości