Glicea, Krem glicerynowy do rąk

Glicea, Krem glicerynowy do rąk

Dobrze się wchłania, pozostawia dłonie nawilżone, gładkie. Regeneruje także przesuszoną i zniszczoną skórę.
Występuje w wersjach:
- cytrynowej (nawilża i wygładza zniszczoną skórę dłoni)
- aloesowej (działa przeciwzapalnie, regeneruje i natłuszcza, nawilża suchą skórę i poprawia jej ukrwienie)
- rumiankowej (poprawia kondycję warstwy ochronnej skóry, koi podrażnienia, nadaje gładkość i jedwabistość).

Pamiętam je od małego

Ten krem istnieje odkąd sięgam pamięcią.. u mojej babci zawsze stał taki na szafce - rumiankowy lub cytrynowy i na zmianę. W moim domu także często gościł, głównie ze względu na wybór w sklepach w tamtych czasach - wtedy były może 3 różne kremy typu Glicea czy Pani Walewska (no i oczywiście kultowy krem Nivea do wszystkiego).

Nie ma co ukrywać - cena również nie zabijała, za pojemność 75ml (nie wiem czy kiedyś ten produkt nie był jeszcze większy) płaci się około 3zł. Wydajność też całkiem ok, choć nie wiem czy moja ocena będzie tu miarodajna, bo dłonie mam wyczaj kremować po każdym umyciu rąk, w przeciwnym wypadku po całkowitym odparowaniu wody uczucie ściągnięcia i swędzenia gwarantowane..

Krem wydaje się być mocno tłusty i wmasowując go w dłonie wyraźnie to czuć.. a to ze względu na glicerynę, którą kosmetyk posiada wysoko w składzie. Jednak po kilku minutach na dłoniach nie czuć bardzo chamskiego filmu, że wszystko wyślizguje nam się z rąk. Powiedziałabym raczej, że to lekkie natłuszczenie, które łagodzi atopowe zmiany skórne. Moje ręce chłoną wszystkie kremy niczym gąbka, więc to dobrze, że ma w sobie natłuszczającą glicerynę.. ręce czują ulgę po zastosowaniu.

Na dłuższą metę krem poprawia wygląd skóry na dłoniach, nie mogę jednak powiedzieć, że przepadam za zapachem tych kremów.. Mimo sentymentu i podziwu, że produkt wciąż utrzymuje się na rynku to w mojej ocenie te kremy po prostu śmierdzą.. albo sztuczną cytryną, albo rumiankiem, który przypomina mi wyłącznie silne uczulenia jego pyłkami w wieku szkolnym. Przypominam sobie tylko, że wersja aloesowa zapachowo była całkiem znośna.

Czuć po nim lekkie nawilżenie, czuć regenerację bo pewnym czasie, ale nie byłby to krem, za którym tęskniłabym jakby go wycofali. Ot, taki codzienniak z powiewem sentymentalnych szczenięcych lat ;)

Dla mnie najlepsze

Tak naprawdę to tylko z nich zawsze byłam zadowolona, ładnie nawilżają, rozjaśniają dłonie i chronią. Do tego to tanie kremy.
Najbardziej lubię tą cytrynową wersję.
Dostępne głównie w marketach.

Lubię

Bardzo lubię ten krem, bo ma formułę, która szybko się wchłania i w szczególności co jest na duży PLUS to, to że nie pozostawia tego dziwnego tłustego filmu co daje tylko pozory odżywionej skóry. Jak kiedys jeszcze go zobacze to na pewno kupię. miałam wersję aloesową

Używam tego produktu od: 1 rok
Ilość zużytych opakowań: 1 cale opakowanie

depilacja metody

Stary dobry krem:)

Pachnie bardzo cytrynowo, co akurat w tym przypadku nie jest atutem, bo przypomina to wyciąg z cytrynki, kwaśny, trochę jak jakiś chemiczny środek czyszczący. Konsystencja banalnie prosta, przez co krem super tani, ale nawet i dość skuteczny. Na dłuższą metę nie przynosi efektów, ale stosowany kilka razy dziennie, na pewno zapobiega jakiemuś nadmiernemu wysuszaniu. Niestety, w dzisiejszej erze mamy masę kosmetyków, które znacznie lepiej radzą sobie z pielęgnacją dłoni. I jeszcze ta tuba... Rzadka konsystencja też nie działa na korzyść kosmetyku.
Plusy
- delikatny
- cena
- regeneruje
Minusy
- trudność użycia
- nieefektywny
- źle pachnie
- niemiły zapach
- nie poprawia wyglądu skóry
- rzadka konsystencja
- słabo nawilża
- krótkotrwały efekt

Używam tego produktu od: 3 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

Codzienny

:)piękne pachnie (wersja aloesowa)
:)szybko się wchłania
:)nawilża, koi skórę (nie sprawdzi się przy bardzo podrażnionej i suchej)- na co dzień, przy normalnej sprawdza się dobrze
:)tani, całkiem wydajny
:(Słabo dostępny.
:)nie rzadka konsystencja
:)nie klei się
:(należy do koncernu Nivea, więc nie jest wolny od okrucieństwa tak całkowicie... Jeśli dla kogos to ważne...

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: kilka

ponadczasowy i uniwersalny!

Krem jest ponadczasowy i uniwersalny. Od wielu lat go używam i nigdy nie zawodzi!
+mocno nawilża
+błyskawicznie wchłania się, nie pozostawiając tłustej warstwy na dłoniach
+uniwersalny-używam czasami do stóp!
+pięknie pachnie
+wydajny
+cena
+dostępność

Używam tego produktu od: wielu lat
Ilość zużytych opakowań: wiele

Jako jedyny całkowicie się wchłania.

Wszystkie inne zostawiają tłustą klejącą się warstwę na skórze, którą lubię ale w nocy jak śpię, wtedy mi nie przeszkadza.
W dzień nie lubię mieć kleistych rąk, wszystko wtedy z dłoni wypada.
Glicea wchłania się całkowicie, nawilża, ładnie pachnie.
Na mroźną zimę za słaby, ale jako nawilżające uzupełnienie pielęgnacji jest dobry.
Zdarzyło się i u mnie że glicea naprawił szkody wyrządzone przez inne kremy.
Najbardziej lubię aloesowy, ale używałam na przestrzeni lat wszystkie rodzaje.
Bardzo tani, bo zawiera dużo wody i glicerynę, przez to jest taki rzadki.

Używam tego produktu od: Odkąd się pojawił w sprzedaży.
Ilość zużytych opakowań: Dużo, nie pamiętam dokładnej liczby.

Natychmiastowa i całkowita wchłanialność

Oceniam wersję cytrynową.
Pierwsze, co zauważyłam w tym kremie, to błyskawiczne wchłanianie się, moja skóra wręcz go "pije" i ciągle jej mało.

Poza tym:

- krem ma lekko żółtawy kolor

- konsystencja kremowo - żelowa, na pewno nie jest gęsty, zbity, ale bardzo lekki

- delikatny, cytrynowy zapach, aczkolwiek trochę sztuczny

- krem dobrze nawilża, ale po myciu rąk trzeba powtórzyć aplikację

- na zimę na pewno będzie za delikatny, więc na mróz trzeba poszukać czegoś bardziej treściwego

- nie podrażnia, nie uczula

- ma wygodną, zgrabną tubke, niestety zakrętka nie jest na "klik" i ma tendencje do upadania i turlania się po całej podłodze

- jest tani

- przez jakiś czas nie widziałam go w sklepach, ostatnio znowu go odkryłam, że jednak jest, choć z minimalnie zmienionym opakowaniem

Ogólnie: bardzo dobry, lekki krem do codziennej pielęgnacji. Dla zniszczonych, suchych dłoni może być za słaby. Do dłoni bez większych problemów będzie w sam raz. Polecam.

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: jakieś 5 na pewno, może więcej

Uratował moje ręce po kremie Silcare

\'\'Cudowny\'\' Silcare okazał się totalnym badziewiem, który bardzo zniszczył mi ręce. Skórki robiły się coraz większe, zadziorów co raz więcej. Żadnego nawilżenia tylko śliska maź. Postanowiłam dać szansę temu kremowi. I nie żałuję. Krem bdb nawilża, dłonie są gładkie i w lepszej kondycji. Krem bardzo szybko się wchłania. Wystarczy niewielka ilość aby posmarować ręce. Mam krem aloesowy w nowej szacie.
Jedynym minusem może być opakowanie - wygina się i gniecie w każdą stronę.

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

spoko

Daje radę, ale wyłącznie wersja aloesowa, gdy potrzebujemy chwilowego nawilżenia dłoni. Cytrynowa strasznie szczypie, kiedy nakładam ją na zniszczoną, bardzo suchą skórę.

Średni

+ wygładza dłonie
+ nawilża
+ tani
+ w miarę dobrze się wchłania

- chemiczny zapach
- nawilżenie jest krótkotrwałe

Podsumowując, krem jest znośny, ale polecam dołożyć 2 złote i kupić coś lepszego ;)

Używam tego produktu od: kilku lat

Dobre

Co jakiś czas regularnie je kupuję. Są tanie, dobre i dostępne. Świetnie nawilżają, odżywiają i dbają o dłonie. Ładny zapach jest kolejnym atutem, chronią dłonie i zmiękczają je.