Timotei, Szampon z mleczkiem migdałowym i wanilią

Timotei, Szampon z mleczkiem migdałowym i wanilią

Timotei z mleczkiem migdałowym i wanilią - łagodny szampon - doskonale nawilżający i pielęgnujący włosy normalne i delikatne. Wanilia znana jest ze swoich właściwości zmiękczających, nawilżających i tonizujących. Połączenie wanilii z gęstym, kremowym mleczkiem migdałowym to idealne rozwiązanie dla włosów cienkich, suchych, zniszczonych i delikatnych. Włosy odzyskują dawną gładkość, miękkość i delikatność; są odżywione, wzmocnione oraz pachną zmysłowo słodką wanilią.

Cena: 5,49 - 5,99 zł / 300 ml

nie

nie miałam zamiaru pisac recenzji tego szamponu ponieważ nie używałam go na codzień, tylko "od świeta" gdy nocowałam u mamy. Matula jak przyzwyczai się do kosmetyku to za nic go nie zmieni :D
ale do rzeczy, oceniłam go tylko na jedną gwiazdkę i otrzymał ją tylko i wyłącznie za zapach, no pięęęęęęęęęęękny.... aż chce się zaciągać :D
jednak szapon na moich włosach siał spustoszenie :/ Początkowo nie zwróciłam uwagi bo używałam go sporadycznie, raz na 3-4 miesiące. Jednak był czas gdy nocowałam u matuli ok 2 tyg, nie chciało mi się ciągac mojego szamponu więc używałam jej, i:
- włosy bardzo szybko się przetłuszczały, normalnie myję co 2-3 dni, przy tym szamponie rano umyłam wieczorem wisiały w strąkach (nadmienię, że nie używam niczego do stylizacji)
- przesuszył mi skalp
- dostałam łupieżu
- głowa swędziała mnie nieustannie, nie ważne czy po godzinie od mycia czy następnego dnia
- robił coś dziwnego, czego nie spotkałam nigdy wcześniej ani później, mianowicie tworzył jakby tłustą plamę na czubku głowy o.O tak, dokładnie, na czubku głowy włosy miałam tak tłuste jakby mi ktoś wylał na nie olej :/ było to tylko w tym jednym jedynym miejscu. Dziwy wielkie... na początku myślałam że nie domyłam głowy, więc umyłam jeszcze raz, znów wysuszyłam i kurna znów łeb pod kran!

tak więc moja sporadyczna przygoda wraz z 4ro dniowym ciągłym myciem zakończyła się lekutkim zdenerwowaniem i sprintem do drogeri :D

szkoda, cena niska, zapach piękny ale cała reszta w moim przypadku wołała o pomste do nieba

jeśli go wycofali to serce mi nie pękło :D ale wiem że mamusia nadal używa szaponów tej firmy. Ja jednak już nigdy nie zaryzykuję.

.Używam tego produktu od: kilka użyć
Ilość zużytych opakowań: pewnie ok połowy butelki bądź mniej

szalałam za nim

Szampon świetnie się pienił, bardzo wydajny i nie wysuszał włosów. Odświeżał i unosił czuprynę. Piękny zapaszek ;) zawsze będę go miło wspominać:)

Oczywiście że kupiłabym ponownie gdyby tylko nie zaprzestano jego sprzedaży ale tak to już jest wszystko co dobre...wycofują ze sprzedaży.

Używam tego produktu od: kilka lat temu
Ilość zużytych opakowań: kilka

Piękny zapach.

Bardzo lubiłam ten zapach, ale chyba go wycofali. Przyjemny, zwykły szampon o pięknym zapachu. Włosy nie były po nim ani twarde, ani zbyt suche. Nie przetłuszczały się zbyt szybko. Nie uczulał mnie.

Używam tego produktu od: kilki lat.
Ilość zużytych opakowań: dużo.

Dieta na AZS

myje i tyle :)

Miło go wspominam, nie plątał włosów, nie wysuszał, ot - po prostu mył i ładnie pachniał.
Dla codziennej pielęgnacji i ładnego zapachu można spróbować, ja czasem do niego wracam.

Używam tego produktu od: pół roku temu

Łagodny, ale bez rewelacji

Porządny szampon, do codziennego mycia. Z tym nawilżaniem to lekka przesada, ale dobrze myje i nie wysusza bardzo włosów - nie są po nim takie "sianowate".

Plusy:
+ przyjemny zapach
+ kremowa konsystencja
+ wydajny, wystarczy odrobina, by dobrze się pienił
+ wystarczy raz, by włosy były czyste (tzn. nie muszę w czasie mycia głowy nanosić go dwa razy i dwa razy spłukiwać)

Używałam tego produktu: chyba rok temu

ok

nie jest jakiś rewelacyjny, ale bardzo dobry ;) nadaje się do częstego mycia, włosy nie są po nim suche, ale jakieś super miękkie też nie. fajnie odświeża włosy, nadaje im taką lekkość. a co najważniejsze, moje przetłuszczające się włosy nie są po nim przyklapnięte :) dla mnie super, ale nie idealny.

Używam tego produktu od:2 miesięcy
Ilość zużytych opakowań:nie pamiętam ;p

Koszmar....

Jeśli chodzi sam zapach jest ok ,ale o rozczesywanie po myciu istna masakra włosy sa sianowate ,stoja jak druty ,bardzo sie zrazilam do tej firmy po tym szamponie napewno juz nie zakupie "specyfiku" tej firmy

Używam tego produktu od:1 miesiaca

okropny

to jakaś masakra!
plusy:
+ niska cena

minusy:
- brak działania
-wywołuje łupież
-przetłuszcza włosy
- obrzydliwy, duszący zapach

naprawdę nie polecam!!
Używam tego produktu od:miesiac

Tak dla odmiany

Szampon jest dobry do codziennego stosowania, słowy SA czyste, miękkie i pachnące. Dobry na zimę, wygładza. Używałam go bez odzywki i bardzo mnie zadowolił. Włosy się dobrze rozczesują, nie są opadnięte, a tego się obawiałam. Ogółem warto spróbować.

Używam tego produktu od: około miesiąc

Ok

Całkiem nieźle się spisywał, dopóki włosy się nie przyzwyczaiły.
- miał ładny zapach
- dobrze się pienił
- nawet dobrze mył
- włosy były miękkie, szczególnie w duecie z odżywką z tej serii
- trochę obciążał
- włosy szybko się przyzwyczaiły
- później się szybciej przetłuszczały i były oklapnięte
Jednym słowem na początku bardzo mi się podobał, później już nie.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

lepszy, niż sądziłam

nie spodziewałam się cudów po marce z supermarketu, ale szampon spisuje się nieźle, zwłaszcza z odzywką z tej samej serii- włosy sa nawilzone, gładkie, nie puszą się za bardzo, łatwo sie rozczesują... Ciężko mi powiedziec, czy to zasługa bardziej szamponu czy odzywki, ale generalnie bardzo zgrany duet. I ten zapach ^^

Bossski bossski :D

Używam go na zmianę z różnymi szamponami ale- dość często bo zapach i przyjemność jego używania jest dla mnie nie do odparrrrcia :) Uwielbiam migdały, uwielbiam wanilię więc jak natknęłam się na ten szapon to mało nie oszalałam :)
W działaniu też jest super- włosy są po nim lśniące, sypkie, miękkie, NIE OBCIĄŻA- są lekkie.

No naprawdę! Same plusy!

Gdyby nie to, że jestem zwolenniczką szamponów ziołowych o prostym składzie to dałabym 5 gwiazdek :)

Używam tego produktu od: około m-ca
Ilość zużytych opakowań: 1 w toku