Couleurs Nature, Extreme Velvet (aksamitny podkład pudrowy)

Couleurs Nature, Extreme Velvet (aksamitny podkład pudrowy)

Podkład nowej generacji, otula niczym druga skóra, idealnie rozprowadza się po twarzy i pozostawia na niej cudownie gładką pudrową mgiełkę. Gęsta kremowa konsystencja wzbogacona w wyciąg z bawełny zmienia się na skórze w pudrowy woal, który wygładza i matuje.

świetny

mój ulubiony podkład, idealny do mojej przetłuszczajacej sie, świecącej cery. matuje, lekko pudruje i nie widac go specjalnie. W dodatku trafiłam na idealny dla mnie odcień 1 - Velvet Nude, a z tym tez nieraz miewam problem.
uzywam go raczej zima, jesienia, latem nie używam podkładów, poza rzadszymi okazjami wyjściowymi nieraz.

Najgorsze jest to, ze najwyraźniej został wycofany ze sprzedazy :( próbowałam go zastąpić innym z YR, ale niezbyt trafiły w moje potrzeby.

Ilość zużytych opakowań: kilka

Idealny na zimę.

Wg mnie najlepszy podkład tej firmy. Ma piękny pudrowy zapach, musową twardą konsystencję, która na twarzy niespodziewanie łatwo się rozprowadza. Nie tworzy efektu maski, nie zmienia koloru. Tworzy na twarzy miękką kołderkę - idealną na mrozy.
Minusy: matuje na krótko i nie nadaje się na lato.

Ilość zużytych opakowań: 1/2

Ehhh i co tu począć...

Sprawa z tym podkładem jest naprawdę skomplikowana. Kupiłam go po przeczytaniu recenzji KWC no i - patrz niżej ;)
Pierwsze nałożenie po nałożeniu na twarz - cudo!! Wow taka delikatna, aksamitna skóra i ten zapach... coś pięknego. Ładne i pudrowe wykończenie co przy cerze mieszanej jest dość istotne. Konsystencja iście musowa: niby gęsta i zbita a jednak łatwo się rozprowadza na skórze. Jednak po kilku godzinach podkład niestety warzy się na mojej mieszanej cerze :( Mam takie wrażenie, że robią się 3 warstwy: skóra, sebum i podkład na końcu. Dotknę dłonią czoła i mam podkład przyklejony do opuszków.
Tak więc na początku super - tak do 3 h a potem klapa.
Krycie nawet niezłe choć gdy zaczyna schodzić to większe "niespodzianki" przebijają na zewnątrz. Nie jest zbyt trwały ale z kolei ładnie stapia się z kolorem cery.
Gdy odkryłam te "małe" defekty pomyślałam, że sprzedam go na allegro albo wymienię się na wizażu. A jednak zostawiłam go dla samego... zapachu. Jest cudowny! Każdy podkład mógłby tak pachnieć. I tak go sobie używam raczej po domu albo na niezobowiązujące wyjście.
Do pracy, na wykłady, na randkę czyli zawsze wtedy gdy zależy mi na dobrym i trwałym kryciu używam innego podkładu bo ten się nie nadaje.
Cena też za wysoka w stosunku do jakości... Nie ejst tragiczny (znam gorsze) ale rewelacyjne też nie jest. Jeśli kiedykolwiek kupię go ponownie to tylko dla samego zapachu.

Używam tego produktu od:5 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1/2 pierwszego opakowania

Manicure - pastelowe paski

CUDO KWC ja dla mnie :))

Super zapach i konsystencja. Bardzo dobrze rozprowadza się na buzi, nie robi smug itp, stapia się z kolorem cery, nie ma efektu maski. Leciutki nie zatyka porów, bardzo szybko i wygodnie się go nakłada. Bardzo wydajny, wystarczy trochę aby pokryć nim całą twarz.
Polecam, tylko ta cena dość drogi jak na 30 ml.

Ilość zużytych opakowań: na razie wciąż mam 1 opakowanie prawie całe

Dla mnie IDEAŁ :)

Uwielbiam ten podkład!
Ślicznie pachnie, dobrze, delikatnie i równomiernie się rozprowadza. Urzekło mnie w nim przede wszystkim to, że ma taką aksamitną konsystencję, taki przyjemny mus :)
Mam suchą cerę, a podkład ten bardzo fajnie, ale delikatnie ją natłuszcza, skóra się nie świeci.
Używam go naprawdę bardzo długo i nie zmienię na żaden inny! Jestem mu wierna :)
Jedyne co bym może zmieniła to opakowanie, pod koniec używania bardzo dużo kosmetyku obstaje na ściankach, a z opakowania już za bardzo wyjść nie chce.
Opakowanie starcza na długo, podkład jest bardzo wydajny, także podsumowując wart tych pieniędzy :)
POLECAM!Używam tego produktu od: 2 lat

EDYCJA-18.03.2009r.

Edytuję prawie rok po napisaniu wcześniejszej recenzji, ale zwracam uwagę na to, iż tego podkładu używałam ponad 2 lata. Ale jeszcze do niedawna miałam cerę suchą... a teraz? moja cera w jakieś pół roku przeszła metamorfozę i zaczęła się przetłuszczać-tak więc teraz mam cerę mieszaną. Nadal uważam, że podkład jest świetny,ale DO CER SUCHYCH. Przy mieszanej po prostu spływa z twarzy :( niestety... tak go lubiłam, a zostałam zmuszona do odstawienia go :(

5 gwiazdek zostawiam, bo przez te dwa lata kosmetyk zasłużył na nie :) ale zmieniam na opcję "nie kupię ponownie", ponieważ nie jest on dobry dla mojej obecnej cery :(
Ale cerom suchym i normalnym polecam gorąco :)

Rewelacja!

No to wreszcie oceniam. Próbowałam ten podkład setki razy. Z próbek, w sklepach , u kolezanek. Zawsze sobie obiecywałam, ze w końcu go kupię, aż...kupowałam coś innego bo promocja, bo koleżanka poleca bo coś tam. Po kolejnym strzale w płot stwierdziłam, ze dośc eksperymentów i w końcu musze go kupic. I kupiłam. I wreszcie nie żałuję!
+ boska konsystencja i wielka przyjemnośc używania
+ super pudrowo-naturalny efekt i gładziutka cera
+ krycie wystarczające
+ trwałosc dobra (podkład nie waży się , nie brudzi, nie robi plam, a jak się ściera to równomiernie, ja się jednak nie świecę z natury więc nie wiem jak się sprawdzi u cery tłustej)
+ początkowo zdaje się byc ciężki ale na twarzy zmienia się delikatny woal i łatwo się nakłada, przez to jest bardzo wydajny bo wystarczy odrobina
+ przyjemny zapach
+ cena (za tą jakosc śmieszna...szczególnie w promocji, bez których nie kupuję nic z YR praktycznie. Za ten podkład zapłaciłam niecałe 40 PLN i uważam, że to śmieszne pieniądze za taki rarytasik)

za małe minusiki liczę
- odcienie (dla mnie ok, ale używam raczej ciemniejszych podkładów a tego kupiłam najjaśniejszy, więc wiem , że wiele osób może miec prolem z dobraniem koloru)
- tubka (nie jest tragiczna, ale u mnie flkakony zwyciężają)

Używam tego produktu od: wielu miesięcy podbieram, wreszcie mam swój od tygodnia
Ilość zużytych opakowań: zaczynam pierwsze własne;)

Dobry

Czytałam przed zakupem opinie o nim.I muszę powiedzieć,że się nie zawiodłam na nim.Podkład trzymam w lodówce,co sprawia,że konsystencja jest taka "piankowa".Bardzo wydajny.Kupiłam go w promocji(50% ceny),co mi jeszcze bardziej odpowiadało.Śliczny zapach,a to dla mnie b.ważne(zresztą większość kosmetyków tej firmy ślicznie pachnie;).Efekt końcowy-delikatne,pudrowe wykończenie,wprost cudowne..Mam najjaśniejszy odcień,ale chyba jest troszeczkę za ciemny,przynajmniej teraz w zimie;zobaczymy potem.

Używam tego produktu od:kilku miesięcy
Ilość zużytych opakowań:raczej tak,ale na wiosnę czy lato

w sam raz na zimę

Używam go tylko zimą, uważam że jest jakby stworzony na te porę roku. Gdy tylko robi się cieplej zaczyna spływać z twarzy, a zanim spłynie wygląda niezbyt ciekawie - nie stapia się ze skórą, tylko tworzy lepką wartwę na jej powierzchni.
Mam najjaśniejszy odcień. Po wyciśnięciu z tubki wydaje się zbyt ciemny, ale na twarzy stapia się ze skórą i, co ważne, nie ciemnieje po kilku godzinach. Podkład na twarzy jest właśnie aksamitny i pudrowy jednocześnie. Dość dobrze kryje, ale nie tworzy efektu maski (zimą).

Używam tego produktu od: ok. 3 lat
Ilość zużytych opakowań: w trakcie trzeciego

Leciutki jak piórko...

Mam odcień Velvet Ivoire... jest troszkę za ciemny do mojej karnacji więc używam go latem gdy jestem opalona...Podkład niesamowity w dotyku...taki delikatny...bardzo dobrze matuje...długo utrzymuje się na twarzy...piękny pudrowy zapach...nie podkreśla suchych miejsc...byłby ideałem gdyby seria miała trochę jaśniejsze kolory a opakowanie pompkę.

Używam tego produktu od:miesiąca
Ilość zużytych opakowań:-

na 3 pory roku

Podkład świetnie się nakłada, skóra jest matowa i aksamitna, ładny zapach podkładu to też jego PLUS, dokładnie kryje wszelkie niedoskonałości, nie wysusza skóry. Osobiście używam go w okresach kiedy temperatura powietrza nie przekracza 20 stopni, a to dlatego, że jak jest cieplej to troche mi przyblokowuje pory i zaczynam się świecić i pocić. Ale przez pozostały czas używam go z miłą chęcią, bo jest naprawdę dobry.
Używam koloru Naturel Veloute - Velvet Nude.

Używam tego produktu od roku

omijam z daleka

Podkład porażka.
Po nałożeniu jeszcze nie jest aż tak źle, dość dobrze kryje, wygładza, matuje.
Po pewnym czasie następuje katastrofa. Podkład zaczyna się rozwarstwiać,ważyć, cera zaczyna się błyszczeć bardzo intensywnie,powstaje na twarzy uczucie wazeliny, po dotknięciu twarzy ręką podkład pozostaje na palcach,jest koszmarnie nietrwały, nie trzyma się skóry, nie wtapia się,
Nie widzę żadnej zalety.
Yves Rocher tym razem się nie postarała,a używałam innym podkładów tej firmy i były o niebo lepsze.

Używam tego produktu od:używałam przez ok 1 tydz
Ilość zużytych opakowań:może 1/10 opakowania

Boski w aplikacji:)

Świetny podkład, który nakłada się po prostu cudownie, z poślizgiem. Pokrywa buzię jednolitą warstwą. Efektem jest gładziutka cera, bez mankamentów. Ja mam kolor 01velvet nude. Perfekcyjnie stapia się ze skórą. A co najważniejsze: matuje i buźka się po nim nie błyszczy. Bardzo polecam osobom o cerze normalnej, względnie mieszanej. Raczej nie dla pań z cera tłustą.

Używam tego produktu od:pół roku