Progres Cosmetics, Kwiatek, zmywacz do paznokci glicerynowy z wit. F regenerujący

Zmywacz do paznokci glicerynowy z wit. F, regenerujący. Producent nie podaje na opakowaniu informacji o działaniu produktu.

dużo tarcia, mało efektu

miałam kilka kolorów i wszystkie działają mniej więcej tak samo. Smierdzi, jest tani i ogólnie dostępny, jeśli chodzi o działanie: jak się napracujesz to zetrzesz.
Z tego powodu jest to bardzo mało wydajny kosmetyk.
Z drugiej strony za 1 lub 2 to i tak potrafi dużo, no i jeszcze jaki sentyment;-) w końcu to pierwszy, lub jeden z pierwszych zmywaczy

Ilość zużytych opakowań: nie umiem policzyć

niezły

Zmywacz z kwiatkiem dla większości dziewczyn jak i rownież dla mnie to jeden z pierwszych zmywaczy do paznokci jakie używałam.
Plusy:
+dobrze radzi sobie ze zmywaniem lakieru
+bardzo niska cena
+dostęność w każdej osiedlowej drogerii czy kiosku
+otwór jest odpowiedniej wielkości, podczas apliacji nie wylewa się nadmiar zmywacza
+ posiada substancje odżywcze

Minusy;
-niewygodna zakrętka
-nie ma żadnego działania regenerującego wręcz przeciwnie paznokcie stały się bardziej łamliwe

Używam tego produktu od: kilka tygodni

Zła buteleczka

Miałam chyba dwa rodzaje, ale nie wspomnę jakie.

Głównym moim zarzutem jest niewygodna butelka.

Zakrętka w kształcie kwiatke miała ozdabiać i wyróżniać produkt, a tylko utrudnia trzymanie butelki, jaj odkręcanie. Do tego złe wykończenie plastiku może mieć zadziory i ranić dłonie.

Otwór jest malutki, zawsze miałam trudności z odpowiednim nasączeniem wacika.

Działanie nie odbiegało od używanych przeze mnie wtedy zmywaczy z Isany, nie mogę porównać z czymś innym. Zapach nieprzyjemny.

Ogólnie użycie nie jest wygodne. Podana tu cana jest chyba jednak zaniżona, kupowałam go drożej za złotówkę, a po przeliczeniu pojemności tego prduktu cena nie wychodziła aż tak atrakcyjnie, aby męczyć się z tym opakowaniem.

Używam tego produktu od: kiedyś
Ilość zużytych opakowań: dwa

Testy redakcyjne odżywek Eveline 8w1 Total Action i Eveline 8w1 Total Action Sensitive

Zmywa dobrze

Używałam kiedyś często, był jako jedyny dostępny w osiedlowej drogerii (w kiosku były natomiast te w szklanych buteleczkach)

Plusy:
+zmywa dobrze, nawet brokat
+tani i łatwo dostępny (często na wyjeżdzie zdarzało mi się zaponinać o zmywaczu i w pierwszym lepszym kiosku mozna go dostać)
+małe, lekkie opakowanie, nie odkręca się

Minusy:
-wysusza mocno paznokcie, przy dłuższym używaniu rozdwajają się okropnie

Używam tego produktu od: dawno temu
Ilość zużytych opakowań: dużo

Dobrze zmywa.

Kwiatek to bardzo charakterystyczny zmywacz, od lat widuję go w osiedlowych drogeriach, w kioskach. Sama sięgnęłam po niego kiedy na wyjazd nie chciałam zabierać swojego zmywacza, który miał dużo większą pojemność. I tu kwiatek sprawdził się doskonale - bo i mały i poręczny, a i zmyje wszystko co trzeba.
Do codziennego użytku też jest niezły, bez trudu zmywa kremowe lakiery oraz te trudniejsze do usunięcia, np. z brokatem. Często stosowałam go na zmianę z innym zmywaczem i nie zauważyłam negatywnego wpływu na stan paznokci czy skórek wokół nich. Stosowany solo czasem wysuszał mi paznokcie i to chyba jego największa wada. Określenie "zmywacz regenerujący" jest na wyrost - nie zauważyłam takiego działania.
Zmywacz ma przyjemny zapach (woń acetonu szybko się ulatnia, zostaje za to miły, lekko kwiatowy zapach), ma wygodną butelkę - nic się z niej nie wylewa, nie mam problemów z aplikacją na wacik.
Cena i dostępność jak najbardziej na plus.

Ilość zużytych opakowań: 2 buteleczki

Okropny

Najgorszy zmywacz do paznokci jaki miałam. Skończył mi się mój ulubiony z Rossmanna a potrzebowałam na już i kupiłam w osiedlowym sklepie. Ciężko nim zmyć lakier, strasznie rozmazuje go po skórkach i szybko wysycha na waciku, trzeba co chwilę dolewać. Użyłam go tylko 2 razy, miałam na paznokciach bazę, 2 warstwy lakieru i top a zmywacza zostało mi 1,5 cm od dołu butelki więc jest mega niewydajny. Nie polecam nikomu.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Niszczy paznokcie

Ten zmywacz to jeden z pierwszych jakich używałam, oczywiście wtedy nie miałam pojęcia o acetonie. Lubię zmywacze z kwiatkiem, mam do nich jakiś niesamowity sentyment. Ten, który opisuję był taniuchny, ale co z tego skoro doprowadził moje paznokcie do masakry. W ciągu jakiegoś miesiąca moje paznokcie porozdwajały się niemiłosiernie, stały się matowe, kruche, nie wspomnę już o łamaniu się ich i przesuszonych skórkach. NIE! No i był mało wydajny, starczył mi na niecały miesiąc. Jedyne plusy to opakowanie, cena i to, że zapach zmywacza szybko wietrzał i pozostawał całkiem miły zapach...winogron. Całkiem dobrze radził sobie z lakierami nawet tymi ciemnymi. Jednak ten zmywacz to koszmar!

Używam tego produktu od: 3 lata temu przez niecały miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 zużyte

Nie dla mnie

Zmywacz ma jakies tam plusy, ale według mnie ma więcej minusów.

Plusy:
- bardzo dobra dostepność,
- całkiem niezła cena,
- całkiem miłe opakowanie, może nie super wymyślne, ale mnie sie podoba,
- bobry aplikator, oczywiście jak wiadomo nie ma pompki, ale grubość szyjki jest całkiem bobra, bo nie wydostaje się zbyt dużo produktu, przez co nie marnujemy go,
- dostępny w kilku odmianach, każda ma nam zapenić inny efekt (ja miałam ten zielony ostatnio, kiedyś różowy i jeszcze jakieś)
- mają jakieś substancje odżywcze,
- nie maluję na ciemne kolory, więc nie mogę stwierdzić, czy z nimi sobie radzi, ale dobrze radził sobie ze zmywaniem odżywek i jasnych pastelowych kolorów,

Wady:
- mało wydajny, szybko sie kończy,
- strasznie wysuszał mi paznokcie, właściwie to zostawały takie białe kreski wzdłuż, a później i wszerz, myślałam, że może to przez aceton, ale teraz też mam zmywacz z acetonem i ten mi takich niespodzianek nie robi,
- śmierdzi, praktycznie jak każdy zmywacz,
- wysuszał mi skórki, naprawdę mocno,
- poprostu musi być naprawde złej jakości (przynajmniej w moim odczuciu) bo podczas uzywania miałam okropny problem z rozdwajaniem paznokci, właściwie to nawet odżywki nie pomagały, a kiedy zmieniłam na inny paznokcie sa o niebo lepsze,
- tak jak już napisałam, ma substancje odżywcze, ale w przypadku zielonego witamina F jest na samym końcu, więc pewnie nie wiele jej tam jest, ma również olejek rycynowy i gliceryne, ale ja nie zauważyłam żadnego nawilżenia, a wręcz przeciwnie, ogromne wysuszenie,
- paznokcie dodatkowo stały sie lamliwe i bardzo kruche, właściwie każdy kontakt z (np, ścianą, czy nawet jakąś mniej chropowatą powierzchnią) powodował ich wyszcczerbianie. Sadzę, że to wina zmywacza, bo nic tak naprawde nie zmieniłam w pielęgnacji paznokci 9nie zmieniłam tez diety czy jeszcze czegoś innego), poza zmywaczem, a paznokcie w podzięce stały sie o wiele ładniejsze i mocniejsze.

Podsumowując, może inni sobie go chwalą, ale mnie on nie odpowiada. Jednocześnie żałuję, że tak późno zorientowałam się, że to zmywacz, o tak przyjemnej nazwie Kwiatek, jest sprawca zamieszania z moimi paznokciami.

Używam tego produktu od: dawna
Ilość zużytych opakowań: kilka, a nawet kilkanaście

Poniżej średni

PLUSY
- zwykłe lakiery zmyje
- cena

MINUSY
- niewydajny
- śmierdzi, ale da się jakoś wytrzymać ten zapach
- rozmazuje zmywany lakier na palce
- nie regeneruje paznokci

Używam tego produktu od: dawna
Ilość zużytych opakowań: trzy

definitywnie nie polecam

Zmywacz jest bardzo niewydajny, zeby zmyc lakier z paznokci potrzeba 1/3 buteleczki. Pozatym zmywacz nie zmywa dokladnie lakieru z paznokci, trzeba sie naprawde napracowac zeby zmyc 2 warstwy lakieru z paznokci.

Używam tego produktu od: 1 tygodnia

dobry zmywacz

używam tego zmywacza odkąd pamiętam, jeszcze nigdy nie zawiódł. zmywa, ładnie pachnie, ładne opakowanie, przystępna cena, moje łamliwe paznokcie są po nim ciut mocniejsze. produkt godny polecenia.

Używam tego produktu od: odkąd maluję paznokcie ;p
Ilość zużytych opakowań: niezliczone ilości

tow ogóle jest zmywacz?

jest to najgorszy zmywacz jaki mialam... strasznie opornie zmywa lakier, bardziej go rozmiekcza a nie rozpuszcza..

jest megaNIEwydajny, zuzylam chyba 1/3 buteleczki zeby zmyc paznokcie pomalowane 2 warstwami lakieru i topcoatem

nie polecam!

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego i ostatniego w życiu