Colgate-Palmolive, Colgate Plax (płyn do płukania ust)

Colgate-Palmolive, Colgate Plax (płyn do płukania ust)

Płyn do płukania ust działa przez 12 godz. Usuwa bakterie powodujące powstawanie płytki nazębnej. Wzmacnia zęby i pozostawia długotrwały świeży oddech.

Skład: Aqua, Glycerin, Alcohol, Propylene Glycol, Sorbitol, PEG-40 Sorbitan Diisostearate, Sodium Benzoate, Menthol, Aroma, Cetylpyridinium Chloride, Sodium Fluoride, Sodium Saccharin, CI 42090

Cena: 7 zł / 250 ml

bez porówniania z listerine

Kupiłam raz i więcej nie popełnię tego błędu. Mam problem z nagromadzającym się kamieniem, dbam o higienę jamy ustnej, myję zęby po każdym posiłku, ale ten płyn nie radzi sobie z ochroną jamy ustnej. W ogóle nie czuć, żeby oczyszczał i chronił zęby. Ot, zwykła płukanka nie robiąca nic. Bardzo słaby produkt. Przy Listerine Zero wypada nadzwyczaj blado.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie

żadne cudo, ale zły nie jest

Płyn zły nie jest, ale nie jest też żadną rewelacją. Przydatny, szczególnie jak się nosi aparat ortodontyczny i trzeba szybko po posiłku przepłukać buzię.
Plusem jest to, że nie wypala alkoholem środka jak Listerine

Plusy:
-nie jest mocny, nie czuć mocno alkoholu
-nie powoduje szczypania w ustach
-w miarę odświeża, jednak efekt nie utrzymuje się długo
-poręczne opakowanie
-dostępność

Minus:
-krótkotrwałe odświeżanie

Używam tego produktu od: przez kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: 1 szt.

Elmex cały czas najlepszy

Miałam wersję różową, do wrażliwych zębów czy tam dziąseł.

Płyn wg koleżanki miał nie mieć skłodkawego posmaku, wg mnie ma co już w zasadzie go dyskwalifikuje bo tylko ziołowe posmaki w produktach do higieny jamy ustnej są wg mnie właściwe.

Ponad to, w składzie nie ma alkoholu, ale nie powiedziałabym żeby był tak delikatny jak Elmex, choć na pewno da się wytrzymać z nim dłużej niż z Listerinem (z drugiej strony ten był lepszy jeśli chodzi o świeżość w jamie ustnej).

Plus za nakrętkę służącą jako kubeczek do płynu.

Używam tego produktu od: skończyłam go dłuższy czas temu
Ilość zużytych opakowań: 1.

depilacja bikini rodzaje

slaby

Stosowałam wersję mietową, na pewno odswiezał,ale , tylko chwilowo, mial mietowy, nie za mocny smak, dzialanie nikle, do plusow mozna dodac cenę, dostepnosc itd, ale lepiej zrobic plukanke z miety niz wydawac,nawet niewiele na ten plyn,albo dolozyc do listerine ;)

Używam tego produktu od: nie używam

Herbal to mój ulubieniec

Najpierw ocenię smak herbal (zielony) , bo na prawdę jest wart polecenia.
Ma świetny smak i zapach, dodatkowo nie jest agresywny.
Z niebieskim już jest gorzej- nie lubię go. Smak i zapach nie są już tak przyjemne, w moim odczuciu bardziej podrażnia moją jamę ustną.

Używam tego produktu od: ponad 3 lat
Ilość zużytych opakowań: ok. 4

Rozczarowanie...

Kupiłam płyn w okazyjnej cenie i się rozczarowałam. Wybrałam ten zielony i mi zupełnie nie smakował, po za tym nie czułam tej świeżości. W porównaniu z Listerine - Colgate wypada bardzo, bardzo słabo. To samo jeśli porównam Colgate z Signal... Z całą pewnością, gdybym miała wybierać, unikałabym Plax\'a. :)

Używam tego produktu od: kilka tyg.
Ilość zużytych opakowań: 1 op.

Na pewno nie ulubieniec

Zużyłam chyba dwa opakowania tego płynu, ale nie mogę powiedzieć, że go uwielbiam. Generalnie wychodzę z założenia, iż wszystkie tego typu specyfiki nie różnią się zanadto działaniem, a do zakupu może zachęcić (lub zniechęcić) przyjemność stosowania (albo jej brak).

W przypadku Colgate Ice - bo tej wersji używałam - przyjemność jest przeciętna. Płyn ma dość typowy dla tych specyfików, miętowy smak, ale podbity jakąś ostrą, lekko chemiczną nutą. Jest dość intensywny i wywołuje u mnie przemożną chęć spłukania po nim ust wodą, bo powoduje wzmożone wydzielanie śliny.

Odświeżenie po nim jest wyraźne, ale nie utrzymuje się długo. Płyn musi być rzeczywiście skuteczny, jeśli chodzi o działanie przeciwbakteryjne, bo zauważalnie wspomógł leczenie, gdy nabawiłam się jakiegoś stanu zapalnego w okolicy zęba mądrości.

Jest średnio wydajny, więc wypada dość drogo. Ma fajne opakowanie i wygodny w użyciu korek. Może go jeszcze kiedyś kupię, ale wtedy raczej przetestuję inną wersję.

Edit 12/03/2011: obecnie używam wersji ziołowej (ciemnzielonej) i ta jest bardzo fajna. Przyjemna w smaku, odświeża na długo, ale nie wyżera śluzówki. Powtórzę zakup na pewno.

Używam tego produktu od: nie pamiętam

b. dobry

oceniam colgate plax sensitive który ma wzmacniać dziąsła i chronić przed powstaniem stanów zapalnych oraz plax bez zawartości alkoholu

Plusy:

+wydajność
+cena
+odświeża oddech
+smak
+dobry dla wrażliwców
+opakowanie

minusy:
brak

szczególnie polecam ten bez alkoholu

Używam tego produktu od:w trakcie

zawsze wracam

OCENIAM HERBAL!

Plusy:
+ jest wydajny,
+ bardzo przyjemny, ziołowy smak,
+ nie piecze, nie podrażnia,
+ odświeża oddech,
+ nie jest mocno alkoholowy - jest delikatny, ale mimo to czuć jego działanie antybakteryjne,
+ cena jest przyzwoita,
+ opakowanko bez zarzutów, dostępność także.

Zawsze do niego wracam, jest póki co moim ulubionym płynem. Gdyby odświeżał na troszkę dłużej byłby moim KWC.
ZDECYDOWANIE POLECAM :)

Używam tego produktu od: ponad 2 lata
Ilość zużytych opakowań: powyżej 7

niebieski super

Z tych płynów colgate najlepiej wspominam niebieski.

To chyba kwestia smaku ;)
Wersja niebieska nie jest za mocna,a dobrze oczyszcza i odświeża.

Na plus cena produktu, dostępność.

Zawsze wracam :D

Używam tego produktu od:kilku lat z przerwami
Ilość zużytych opakowań:kilka

Gorzki...

Umywa się do płynów Listerine (niestety). Gorzki w smaku, pieni się w ustach, odświeżenie jest krótkotrwałe i przeciętne. Nie polecam, więcej już nie kupię.

Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1

jestem za

Ja zakupiłam niebieską wersję bez alkoholu. Jak dla mnie płyn bardzo ok - nie za intensywny smak, dobre odświeżenie.Pozostawia uczucie czystości, osad rzeczywiście się zmniejszył. Poza tym zaobserwowałam, że przy jego stosowaniu moje zęby nie są już tak nadwrażliwe:).

Używam tego produktu od:1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań:1,drugie już zakupione;)