Joanna, Naturia Color (Farba do włosów)

Joanna, Naturia Color (Farba do włosów)

Cena już od 4,89 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Farby do włosów Naturia Color Joanna nadają włosom piękne i głębokie kolory, doskonale kryją siwiznę, pozostawiając na włosach długotrwały efekt.
Receptury kosmetyków Joanna zostały przygotowane na bazie naturalnych składników roślinnych: protein mlecznych i ekstraktu z brzoskwini.
Proteiny mleczne chronią i odżywiają włókna włosów. Brzoskwinia to bogate źródło witamin i soli mineralnych, działa na włosy odświeżająco i tonizująco.
Po zabiegu farbowania włosy są miękkie i sprężyste, mają głęboki kolor, piękny połysk i zdrowy wygląd.
Farba do włosów Joanna Naturia Color jest dostępna w 12 odcieniach.

farby
fluid / krem
Trwałość
długotrwałe

Istna katastrofa

Zazwyczaj farbuję włosy u fryzjera, jednak tym razem postanowiłam przyoszczędzić i odświeżyć kolor jakąś tanią, drogeryjną farbą. Niestety nie wyszło mi to na dobre.

Mam włosy o długości za łopatki, zdrowe, w odcieniu średniego brązu. Kupiłam 2 opakowania Joanny w kolorze mleczna czekolada. Farby było dużo, spokojnie wystarczyło mi na pokrycie całych włosów. Jednak już po nałożeniu nie podobały mi się dwie rzeczy. Farba prawie wcale nie ciemniała na włosach, a ponadto zaczęła mnie swędzieć skóra głowy, co nigdy mi się nie zdarzało, ani przy farbach drogeryjnych, ani profesjonalnych.

Joannę trzymałam na włosach dość długo, bo miałam wrażenie, że kolor nie do końca chwyta moje włosy. Po zmyciu okazało się, że miałam rację. Na długości kolor był delikatnie odświeżony, jednak farba kompletnie nie pokryła mi odrostów. We włosach wybijał się mocno czerwonawy, a w silnym oświetleniu nawet rudy pigment. Wyglądało to źle, bardzo źle.

Kolejnego dnia po prostu pokryłam włosy inną, sprawdzoną już farbą. Na szczęście udało mi się wyrównać kolor odrostu i zniwelować okropne, rudawe refleksy. Moje włosy jeszcze nigdy nie przeżyły aż dwóch farbowań a w ciągu doby. Jakimś cudem nie zauważyłam, żeby odbiło się to na ich kondycji.

To była pierwsza tak bardzo nieudana koloryzacja odkąd farbuję włosy, czyli od prawie 3 lat. Joanno, nigdy więcej!

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1452697].usefull || 0 }}% pomocna.

Farba tragedia.

Od 3 lat włosy farbuję na blond profesjonalnymi farbami fryzjerskimi. Wychodzą niedrogo, a z uzyskanego koloru zawsze jestem zadowolona, ich jakość to niebo a ziemia w porównaniu do tych drogeryjnych. Jednak pewnego pięknego dnia zamarzyłam sobie szarość na włosach. Miałam wtedy włosy niedawno farbowane więc bez odrostów, bardzo jasny beżowy blond. Pomyślałam, że skoro nie mam odrostów to tym bardziej to świetny moment na zmianę odcienia bo równo złapie. Obleciałam hurtownie fryzjerskie w moim mieście, które oferują profesjonalne farby, ale upragnionego koloru nie odnalazłam, jedynie tonery, a nie chciałam eksperymentować z nowościami. Odpaliłam więc internet w poszukiwaniu farby która stworzy na moich włosach modny szary blond. Przetrzepałam net no i padło na Joannnę - Gołębi popiel. Troszkę się obawiałam jej jakości, czy nie osłabi kondycji moich włosów, w końcu to farba za 5,50... No, ale jak już się na coś uprę to nie ma siły i muszę to mieć, sama wypróbować. Pobiegłam do sklepu, jako, że mam długie włosy kupiłam 3 farby - dwie w odcieniu gołębi popiel + jedną srebrny pył, w obawie, że włosy wyjdą za ciemne. Po powrocie od razu przystąpiłam do koloryzacji. Jak się później okazało, był to ogromny błąd. Farbę nałożyłam, trzymałam pół godziny, po tym jak spojrzałam w lustro, a moje włosy były ciemne jak smoła, od razu zaczęłam to dziadostwo spłukiwać. Mokre włosy były mega ciemne, bardziej brązowe niż szare czy jasne. Byłam przerażona. Po wysuszeniu znów załamanie. Włosy na długości powiedzmy, że wyszły nawet dość fajnie, były szare, chłodne , popielate. Ale góra?! Góra włosów to jakiś koszmar - żółto-złoty-mysi braz! Możecie sobie tylko wyobrazić jak to wygląda przy dole, który jest chłodny i szary. A przecież nie miałam odrostów, kolor moich włosów był jednolity. Pod spodem rownież farba złapała na żółtawy brąz/ciemny blond. Męczę się tak już 4 tydzień, zamówiłam już profesjonalną farbę, która, miejmy nadzieję, to uratuje. Najgorsze było jednak to, ze po pierwszym myciu nie było śladu szarości. Farba wypłukuje się z prędkością światła. Ratowałam się srebrną płukanką z nadzieją, że trochę ochłodzą górę aby wyrównać nieco ten koszmar na głowie, jednak nie za wiele się poprawiło. Włosy zrobiły mi się szorstkie po tej farbie, ratuję się olejkami. Żałuję, że wpadłam na pomysł, koloryzacji tym czymś. Nie jest warta nawet tych 5 zł!

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1317416].usefull || 0 }}% pomocna.

Niechłodny "Chłodny brąz"

Jak wyżej, "chłodny brąz" okazał się ciepłym brązem. Mam włosy koloru ciemny blond, ale od jakiegoś czasu farbuję na brązowo. Widząc odcień na opakowaniu, stwierdziłam, że będzie odpowiedni - ciemny, chłodny brąz. Niestety, otrzymałam ciepły, dość jasny brąz na odrostach i ciemniejszy, ale wciąż z rudymi tonami na reszcie długości.
Nie ma dołączonej żadnej odżywki, ale pomogłam sobie tą z Castingu. Włosy po farbowaniu były szorstkie, ale po całkowitym wyschnięciu błyszczące i sypkie. Ciężko mi ocenić, czy zostały jakoś bardzo zniszczone, gdyż już wcześniej były trochę nadwerężone - w każdym razie tragedii nie ma.
Mimo wszystko już się nie zdecyduję, bo nie lubię chodzić "w paski".

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1309886].usefull || 0 }}% pomocna.

Dekoloryzacja włosów

różnie bywa

Nie wiem, czy trafiałam na felerne partie, czy to w ogóle wina tej farby, ale czasami działa bardzo dobrze, a innym razem bardzo kiepsko. Jednak do rzeczy.

Od jakiegoś czasu farbuję włosy na chłodny blond. Po ostatnim rozjaśnianiu miałam włosy w pięknym kolorze żółtka, zafarbowałam mieszanką Srebrny pył+ Gołębi popiel. Wyszedł fajny, chłodny blond, gdzieniegdzie wręcz z szarymi pasemkami, ale one się sprały. Po żółtku nie było śladu, pokrył go idealnie. Za drugim razem, rozjaśniłam tylko odrosty, nakładając niewielką ilość rozjaśniacza (swoja drogą tez z joanny) na długość włosów pod koniec czasu. Jednak, mimo tego, znów uzyskałam równomierne żółteczko. Nie zmartwiłam się jednak, zachęcona poprzednimi doświadczeniami. Zmartwiłam się dopiero po spłukaniu mieszanki, ponieważ na długości otrzymałam fajny kolor, a przy czubku, tam gdzie włosy były mocniej rozjaśnione, farba nie zrobiła praktycznie nic. Więc odrost miałam żółty, a resztę włosów prawie szarą. Dopiero drugie farbowanie cokolwiek pomogło. Po jakimś czasie postanowiłam odświeżyć kolor, już bez rozjaśniania, ale odrosty są cały czas nietknięte. Nie wiem o co chodzi, że teraz farba nie chce mi złapać koloru.

Dosyć o moich porażkowych doświadczeniach :) Ciężko mi powiedzieć, czy farba mocno niszczy włosy, ponieważ moje i tak są już zniszczone rozjaśnianiem. Mimo utleniacza 9% ciężko uzyskać pożądany efekt bez wcześniejszego rozjaśniania (profesjonalne farby z utleniaczem 9% zawsze dawały idealny efekt). Bardzo szybko się spiera. Jedyny plus to fajne odcienie (dlatego tak ciężko mi się z nią rozstać) i przyjemny zapach, choć niektórych może drażnić, bo bardzo długo utrzymuje się na włosach po farbowaniu.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1307981].usefull || 0 }}% pomocna.

NIE ZADZIERAJ Z FRYZJEREM

farby drogeryjne + długie włosy = konieczność zakupu minimum dwóch opakowań produktu

Większość kosmetyków tego rodzaju waha się w przedziale cenowym między 20 a 35 zł za opakowanie, dodajmy do tego cenę usług fryzjera(próbowałam koloryzacji w domu i wyleczyłam się raz na zawsze z podobnych eksperymentów) i wychodzi kwota rzędu około 150 zł za całość, a im więcej siwych kosmyków, tym częściej – co zrozumiałe – trzeba powtarzać zabieg.

Jednym zdaniem: prosty sposób na odchudzenie portfela.

W dodatku – nie oszukujmy się – farba drogeryjna ma znikome szanse, by dorównać profesjonalnej farbie używanej przez fryzjerów, zatem uzyskany przez nas efekt może nie być tym, czego od danego preparatu oczekiwaliśmy.

Z drugiej strony, nabycie produktu z niższej półki zagwarantuje nam jedynie to, iż oszczędzimy na samej farbie. Jako osoba, która już raz zniszczyła włosy farbą Londa, pominę milczeniem koszt doprowadzenia włosów do względnego ładu po takiej kuracji.

Przejdźmy jednak do rzeczy…

Oceniany odcień: 242 – palona kawa

Kiedy po raz kolejny postanowiłam pozwolić włosom odpocząć od farby, do której wracam zawsze przy koloryzacji, zmieniając jedynie odcienie, mój wybór padł na produkt Joanny. Głównie z uwagi na pozytywne oceny recenzentek, chociaż nie zaprzeczę, iż cena za jedno opakowanie farby również zachęciła mnie do zakupu.

Wygląd opakowania jest dosyć niepozorny. W sklepach zajmuje półki poniżej linii wzroku, ustępując miejsca droższym i bardziej znanym markom. Czy słusznie?

Pierwsza koloryzacja przeszła bez większego echa. Gdy pojawił się odrost znów sięgnęłam po Joannę i za drugim razem szybko zaczęłam tego żałować...

ZALETY:
+ KOLOR:
intensywny, jednolity, naturalny i zgodny z moimi oczekiwaniami; wybrałam taki, nie inny odcień, ponieważ od ubiegłego roku zwalczałam rudawe refleksy, jakie – niezależnie od wytypowanej farby – stale były u mnie widoczne(skutki wyboru farbą w kolorze świeżo łuskanego kasztana);

+ WYDAJNOŚĆ:
aby uniknąć niedomówień, mam na względzie liczbę zużytych opakowań farby; w przypadku moich, sięgających około 10 cm za linię ramion, włosów wystarczyły dwie sztuki na jeden zabieg koloryzacyjny,

+ TRWAŁOŚĆ:
do 5 mycia kolor utrzymuje się na poziomie 99%, jeśli chodzi o włosy nadal posiadające naturalny pigment; z siwych kosmyków spłukuje się znacznie szybciej, nadal jednak trzyma poziom farb fryzjerskich,

+ POLSKI PRODUKT:
j.w.

+ CENA:
nie da się ukryć, iż pod tym względem zakup się opłaca; za 2 opakowania zapłaciłam niecałe 12 zł.

WADY:
- EFEKT „SZTUCZNYCH WŁOSÓW”:
zaraz po farbowaniu, fryzura – pomijając kolor – wyglądała nienaturalnie; nieco pomagały stosowane przeze mnie szampony/odżywki/maski/kremy, ale ogólny kiepski stan włosów utrzymywał się przez długie tygodnie,

- POGORSZENIE STANU WŁOSÓW:
miesiąc po drugiej koloryzacji kosmyki zaczęły masowo łamać się, strzępić i wypadać; ani zastosowanie Dermeny ani suplementy diety zawierające witaminy i minerały poprawiające kondycję cery/włosów/paznokci, nie poradziły sobie tym problemem.

PODSUMOWUJĄC:
Naturia Joanny jest farbą na jeden raz. Tyle wystarczy, żeby „odpocząć” od dotychczasowych preparatów koloryzujących nie pogarszając jednocześnie kondycji włosów, którym – nie oszukujmy się – żadna farba nie zapewni spektakularnego odżywienia. Przy całym moim przywiązaniu do kosmetyków służących pielęgnacji włosów Joanna(maski/szampony/odżywki), tej farby zwyczajnie nie mogę polecić. Nie tylko jako KWC, ale jako preparatu przeznaczonego do koloryzacji włosów, ponieważ przy długotrwałym jej stosowaniu kosmyki będą wymagać profesjonalnej kuracji odżywiającej.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1303041].usefull || 0 }}% pomocna.

Pierwszy i ostatni raz

Skąpstwo wzięło nade mną górę i zamiast u fryzjera powrócić z blondu do dawnego koloru, kupiłam dwa opakowania tej farby. Dobry deal, bo za kilkanaście złotych moje długie i w miarę gęste włosy były idealnie pokryte kolorem, bez prześwitów, równomiernie, farby starczyło w sam raz. To chyba jedyny plus, bo niestety to co wyszło na mojej głowie obok orzechowego brązu nawet nie leżało, kolor wyszedł ciemno-rudo-miedziany-niewiemcojeszczemożegoodzwierciedlić. W miarę szybko spłukał się do rudawego blondu, który jest jeszcze gorszy niż pierwotny efekt.
Włosy są strasznie suche, wręcz ich stan jest opłakany.
Brak pojemniczka do wykonania mieszanki i jakiejkolwiek odżywki też na minus, ale jednak cena swoje musi determinować ;) No i ma BARDZO INTENSYWNY zapach.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1274191].usefull || 0 }}% pomocna.

Gołębi popiel 214 - polecam!

Gorąco polecam!!!
Od bardzo długiego czasu chciałam mieć szare włosy. Żeby osiągnąć ten efekt musiałam rozjaśniać włosy 3 razy, aby zejść do bardzo jasnego blondu - wręcz platynowego. Trwało to długo, ponieważ nie chciałam bardzo zniszczyć włosów. Potem zafarbowałam je gołębim popielem. Wyszedł szary, jednak do pierwszych 2 myć miały niebieski pomłysk (co też było na swój sposób bardzo fajne :D). Po tych dwóch myciach miałam na głowie piękny siwy/szary kolor, o którym tak marzyłam!
Był to u mnie jednak kolor jednorazowy, ponieważ dalsze 'bycie siwym' wiązało się z rozjaśnianiem odrostów, a następnie farbowaniu ich na kolor 214 ;)
Po miesiącu jednak się wypłukał i był bardzo jasnym szarym, prawie białym kolorem (lekko 'brudnym').
Mimo wszystko, jeśli chcecie mieć szare włosy bardzo polecam wam tą farbę! Nie trzeba wydawać mnóstwo pieniędzy, by u fryzjera zrobić siwy kolorek co sama sobie udowodniłam (a bardzo wątpiłam)! Trzeba tylko czasu - najpierw jasny blond, potem gołębi popiel ;)
Farba idealna także do wypłukiwania żółtego pigmentu z blondów lub ochłodzenia koloru.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1251546].usefull || 0 }}% pomocna.

Nie do częstego stosowania

Farba bardzo tania, daje dobry efekt (ładny kolor), ale włosy po farbowaniu suche... Długo musiałam stosować rożne odzywki, zanim doszły do stanu sprzed farbowania. Daję 3 gwiazdki.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1233391].usefull || 0 }}% pomocna.

Najlepsze z najtańszych

Za czasów farbowania włosów uwielbiałyśmy z koleżankami te farby, dają intensywne kolory i zawsze takie jak na opakowaniu. Cena jest bardzo niska, dostępne są niemal wszędzie, nawet w kioskach. Firma jest bardzo przyjazna, z Joanny polecam również maski do włosów. Jedynym minusem jest to, że kolor szybko zmywa, powiedziałabym, że dużo szybciej niż po innej przeciętnej farbie, ale jeśli się często zmienia kolor włosów to nie jest to problem.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1232298].usefull || 0 }}% pomocna.

Świetny kolor, ale niestety niszczy włosy !!!

Świetny kolor, ale niestety niszczy włosy !!!
Używałam tej farby ok. roku, kolor piękny wreszcie mój odnaleziony, niestety zaczęły mi wypadać włosy w bardzo duzej ilości , z moich gęstych długich włosów zostały mi mocno wybrakowane włosy,
Po zapoznaniu się z wieloma opiniami wnioskuję,że problem wypadania włosów tkwi w tej farbie , ponieważ nigdy wcześniej nic takiego się nie zdarzało. Przestałam używać w/w farby, ale problem wypadania włosów nie zniknął , włosy wciąż wypadaja w duzej ilosci!!!
Proszę o kontakt Panie , które miały podobne doświaczenia .
Pozdrawiam

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1231746].usefull || 0 }}% pomocna.