Emulsion Phyto-Aromatique pour le contour des yeux et des levers (emulsja z wyciągami roślinnymi do pielęgnacji oczu i ust)

Emulsja na noc, do intensywnej pielęgnacji, zawiera wyciągi roślinne z chmielu, skrzypu i ogórka oraz olejki eteryczne z rumianku i rozmarynu, starannie dobrane w celu zapobiegania i zmniejszania stutków starzenia się skóry wokoł oczu i ust. Emulsja nawilża ( w pół godziny poziom nawilżenia wzrasra o 60% i utrzymuje się przez długi czas), a jednocześnie koi skórę i przywraca jej blask. Skóra odzyskuje jędrność i elastyczność.

Przyznam szczerze , że po regularnym stosowaniu odstawiłam ją na jakiś czas i nie chciało mi się już potem do niej wracać , ostatecznie zużyłam ją do pielęgnacji skórek wokół paznokci . Pierwsza wada tej rzadkiej emulsji to zbyt intensywny zapach - identyczny jak w przypadku kremu Phyto Aromatique [ świetnego zresztą , w przeciwieństwie do tej emulsji ] . Zapach jest na tyle mocny , że w przypadku aplikowania go na zmęczone oczy , szczypie i powodował u mnie łzawienie i pieczenie . Kiedy oczy nie były zmęczone - było znośnie , musiałam jedynie uważać , żeby nie przesadzić z ilością . Emulsja jest lekka , średnio nawilża i średnio natłuszcza , szybko się wchłania , nie lepi się . Jednak ja miałam dziwne uczucie , że stosowana systematycznie lekko i podstępnie wysuszała mi skórę wokół oczu , na pewno lubiła ściągać - dlatego w połowie opakowania przestałam używać tej emulsji . Nie zauważyłam , by działała spektakularnie , nie zapobiegała opuchnięciom , co do zmarszczek się nie wypowiadam , ale szczerze wątpię . Do ust to już wybitnie mi nie pasowała . Kiedy miałam je zimową porą podrażnione , lub przesuszone ogrzewaniem - po prostu szczypała . Od razu wyskakiwała mi czerwona obwódka wokół ust . Na nieuwrażliwione usta działała przeciętnie , emulsja słabo pielęgnowała usta , po 10 minutach stawały się ściągnięte i suche [ nie ma to jak Tisane ] i w dodatku pozostawiała gorzki posmak . Bardzo z pielęgnacji tej firmy cenię sobie kremy do twarzy . Krem Phyto Aromatique , choć również ma ten sam intensywny zapach działa nieporównywalnie skuteczniej . Za to ta , wydawałoby się bliźniacza emulsja za cenę ponad trzystu złotych jest moim zdaniem nieporozumieniem . Nie polecam .