Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Clinique, 3-step Skin Care System, Clarifying Lotion 2 (Tonik do cery suchej i normalnej)

Drugi krok codziennej pielęgnacji Clinique. Opracowany przez dermatologów lotion wygładza, odświeża i usuwa martwy naskórek, zapewniając cerze efekt codziennej eksfoliacji, niezbędnej aby zapewnić skórze piękny wygląd. Dzień po dniu pozwala się pozbyć narosłych zanieczyszczeń i martwych komórek, rozjaśniając i odnawiajac skórę, a także pobudzając jej komórki do szybszej regeneracji. Preparat pomaga odblokować zatkane pory, a także lepiej przyjąc krem nawilzający.
Przeznaczony do pielęgnacji cery normalnej (2) od typu I do II.
Nasączonym wacikiem należy przetrzeć twarz, omijając okolice oczu.

Hit nad tonikami

Za pierwszym razem, używałem tego tonika bez zestawu trzech kroków Clinique. W połączeniu z produktami do czyszczenia twarzy innych marek spisał się rewelacyjnie!
Zapach lekko spirytusowy był dla mnie przyjemny, tonik szybko wysychał na mojej twarzy, a po nim czułem, że moja cera jest dokładnie oczyszczona. Wszystkie moje krostki, nawet takie większe zaczeły zanikać, aż w końcu się nie pojawiały.

Dla mnie minusem jest duża pojemność toniku, gdzie po pewnym czasie jego stosowania już zaczął mnie "męczyć" a twarz zaczęła lekko się do niego przyzwyczajać.

I tak i nie

Zawsze chciałam spróbować tego toniku, bo słyszałam same dobre opinie, ale jednak cena lekko przerażała jak na produkt do przemywania twarzy, a skład jakoś nie powala. Kupiłam przez przypadek za granicą w Tk Maxx za cenę 12$ i uważam że jest to rozsądna cena jak za ten produkt. Przede wszystkim co się rzuca na początku to zapach. No śmierdzi alkoholem tak, że poważnie się zawahałam czy w ogóle go użyć. Gdyby nie butelka i logo Clinique, pomyślałabym że to tonik na trądzik z lat 90. Ostatecznie przecieram tylko strefę T i policzki w okolicy nosa, gdzie mam rozszerzone pory. Nie zauważyłam żadnych spektakularnych efektów poza lekkim, ale jednak wysuszeniem skóry. Może trochę oczyszcza, ale to naprawdę minimalne działanie. Aktualnie używam sporadycznie, bo przy zimowej porze boję się jeszcze większego wysuszenia.

Jako element 3 kroków nie, jako samodzielny produkt tak

W recenzji kremu do twarzy z serii 3 kroków napisałam już, że cala seria zrobiła mi z twarzy jesień średniowiecza i wierzę, że w głownej mierze było to spowodowane używaniem tego toniku 2 razy dziennie, no ale tak zalecają panie konsultantki w Clinique. Dla mnie to jakaś parodia, że ktoś mi każe przecierać twarz tonikiem z alkoholem dwa razy dziennie, a krem dedykowany skórze (czyli ten 3 krok) ani nie nawilża, ani nie robi nic. Zajęło mi długie miesiące naprawienie mojej cery po tym ekscesie z 3 krokami. Jednak po zaprzestaniu używania zostały mi te wszystkie produkty i nie wiedziałam za bardzo, co z nimi zrobić, więc zaczęłam używać osobno. Żel był beznadziejny, krem nic nie robi, a tonik? Otóż tonik, który myślałam,że jest tak wielkim złoczyńca faktycznie używany raz w tygodniu pomaga skórze dogłębnie się oczyścić. ALE zaznaczam - używany raz w tygodniu, a nie dwa razy dziennie jak Clinique poleca. To jest zbyt mocny produkt do codziennego używania. I w takim wydaniu naprawdę dobrze się spisuje. Na tyle dobrze, że jak zużyłam tamtą butelke pozostałą z 3 kroków kupiłam sobie kolejną pełnowymiarową. Także można go używać, jak najbardziej i krzywdy nie zrobi, jeśli wie się, jak go używać. Ale to co Clinique wymyśliło, że dwa razy dziennie, to są jakieś herezje.

ulubiony kosmetyk wojciechowskiej

Nie za taka cenę

Posiadam go jako zestaw 3 kroków. Z kremem i żelem mającym. U mnie niestety na twarzy nie zrobił nic. Coraz bardziej utwierdzam sie w przekonaniu, ze to z moja cerą jest cos nie tak, ze jest odporna na kosmetyki i nic nie jest w stanie jej zmienić. Pewnie dla innych działa super, bo za taka cenę nawet powinien ;D u mnie sie nie sprawdził, poza tym wydaje mi sie, ze dla osób mających podrażnioną lub sucha skore, tonizacja nim moze być nieprzyjemna.

wysusza

Kosmetyki Clinique wpadają zawsze w moje ręcę jako prezenty. Jedynie mój ukochany żółty krem to stała osobistość u mnie na półce.

Poza tym jednym kremem, wszystkie inne produkty tej firmy są dość mocne i zawierają dużo drażniących substancji.
Jeśli ktoś ma wrażliwą skórę, niech omija te kosmetyki, bo sobie krzywdy narobi.

Kosmetyki zawsze nieprzyjemnie pachną, czuje się buchającą z opakowania chemie!

Bardzo mocny tonik i bardzo dużo alkoholu, równie dobrze mogłabym sobie twarz przetrzeć spirytusem, silnie podrażnia i zaczerwienia skórę, przy tym bardzo wysusza, kompletna porażka!!!

Warty swojej ceny

Mam cerę mieszaną, bardziej w stronę suchej i ten tonik sprawdza się u mnie rewelacyjnie! Został polecony mi przez panią w Douglasie.

Stosuję go zaledwie 2 tygodnie, a już widzę ogromne rezultaty. Koloryt mojej cery jest wyrównany, nie wyskakują mi żadne wypryski, wydzielanie sebum w strefie T znacznie się zmniejszyło. Bardzo poprawił kondycję mojej cery.

Tonik jest bardzo wydajny. Jedyne co mi w nim nie pasuje to duży otwór. Jeśli dołączymy do tego chwilę nieuwagi, możemy od razu wylać połowę produktu.

+ wydajny
+ wyrównany koloryt skóry
+ brak wyprysków
+ strefa T mniej się przetłuszcza
+ cera po nim jest wygładzona
+ dobrze złuszcza naskórek
+ odblokowuje pory

- duży otwór w butelce, przez co łatwo można wylać część toniku

Super

Tonik oczyszcza,odświeża i złuszcza naskórek.Zauważyłam również poprawę kondycji skóry-odblokowuje pory.Skóra jest wyraźniej gładka.Jest wydajny.Stosuję z emulsją nawilżającą z tej serii.

Koszmar

Nigdy w życiu nie natrafiłam na gorszy tonik.

Pierwsze uczucie po otworzeniu butelki to zawrot glowy, spowodowany mocnym zapachem alkoholu dobywającym się z butelki. Nałożony na twarz przy pomocy wacika powoduje niewiarygodne pieczenie i pozostawia skórę wysuszoną na wiór. Nie wiem, jak muszą cierpieć panie z cerą suchą- moja jest tłusta, a ten tonik wyssał z niej całe życie.

Widzę jego działanie:)

Jeden z toników, którego działanie widzę.. Nie jest to puste przecieranie twarzy nasączonym wacikiem. Ja to robię w ten sposób, że przechylam butelkę do góry denkiem z przyłożonym wacikiem do otworu butelki i robię tak 2x uzyskując 2 okrągłe kropki toniku na waciku (zrymowało mi się;)) taka ilość spokojnie wystarcza na przetarcie twarzy, szyi i dekoltu. Zgodnie z propozycją producenta nie przecieram twarzy 2x w tym samym miejscu.. Cera mogłaby się podrażnić i nadmiernie wtym miejscu złuszczyć, dlatego zaleca się przecieranie danego miejsca tylko raz.

Zdecydowanie czuć mentolowy zapach, dość mocny, ale szybko się ulatnia. W początkowych dniach stosowania odczuwałam lekkie mrowienie na skórze, producent uprzedził na opakowaniu, że jest to normalne. Przez chwilę czuję także przyjemne uczucie chłodzenia.

Tonik dobrze wspomaga oczyszczanie porów, odświeża a nawet powiedziałabym,że orzeźwia. Po pewnym czasie zaobserwowałam złuszczenie naskórka i lekkie podrażnienie, głównie w okolicach płatków nosa, policzkach i środku czoła, więc ograniczyłam stosowanie produktu i używałam go co drugi dzień i połączyłam z mocniejszym nawilżeniem. Tak.. bez wątpienia należy pamiętać o nawilżaniu cery bo ze względu na zawartość alkoholu skóra moze się przesuszyć.

Nie zaleca sie stosowania toników alkoholowych, bo mogą powodować nadmierne wydzielanie sebum na skórze, ja u siebie tego nie zauważyłam. Nie widziałam także, aby jego antybakteryjne działanie jakoś niekorzystnie wpłynęło na stan skóry (tak jak napisałam wyżej - podstawa to nawilżanie). Najlepiej stosować kompleksowo w 3 stworzonych krokach pielęgnacyjnych :)

Minusem jest cena.. Około 80zł za 200ml produktu to całkiem sporo.. Jest jednak bardzo wydajny i taka ilosc wystarczy na jakies pol roku stosowania. Polecam;)

Moja cera: mieszana w stronę suchej.

Jak za tą cenę jest bardzo średni

Pierwszą styczność z tym tonikiem miałam kupując zestaw 3 kroki dla cery suchej. Zacznijmy od tego, że moje sucha, atopowa aczkolwiek trądzikowa cera totalnie nie dogaduje się z kosmetykami Clinique. Efekt był dosyć średni, alkohol podrażniał skórę (a jest to kosmetyk do cery suchej).

Mój wybór na lato

Jesienią, zimą i wczesną wiosną moja wrażliwa i ultra sucha skóra wymaga pielęgnacji do pierwszego typu cery wg Clinique. Latem jednak potrzebuję czegoś mniej delikatnego, sprawdziła się wersja dla bardzo suchej, więc postanowiłam wypróbować tę do mieszanej w kierunku suchej.

Od razu po zastosowaniu czuć różnicę w mocy, zapach ma mocno alkoholowy, a tonik pozostawia uczucie dogłębnego oczyszczenia i chłodzenia, delikatnie złuszcza naskórek. Trzeba z nim uważać, ponieważ podrażnienia mogą zapiec, jednak nie zauważyłam negatywnych konsekwencji stosowania tego produktu. Na lato bardzo mi pasuje, ponieważ w strefie T troszkę więcej sebum wydzielam, natomiast w pozostałej części roku bałabym się ten tonik zastosować. W przypadku mojej suchej skóry jest idealny na lato, zapobiega powstawaniu zaskórników i świetnie przygotowuje na przyjęcie kremu nawilżającego. W opakowaniu brakuje mi jedynie dozownika.

SUPER!

Tonik kupiony w zestawie, 3 kroki dla cery suchej/mieszanej (2). Muszę przyznać, że po miesiącu stosowania całej trójki; rzetelnie, rano i wieczorem, to właśnie tonik zasłużył sobie na pozostanie w mojej kosmetyczce. Recenzje pozostałych dwóch też zamieszczę ;)
Plusy:
+ wydajność
+ skuteczność
+ cera oczyszczona
+ świeża
+ pory zwężone
+ brak wyprysków
+ nawet moja problematyczna broda ma jakby mniej problemów ;)
+ nie wysusza!!!
Minusy:
- zapach alkoholu :/
- cena

I w zasadzie więcej nie trzeba pisać. Po umyciu buzi pasującym nam żelem do mycia twarzy, bo ten z zestawu przynajmniej u mnie niezbyt się sprawdził, przecieramy buzię kilkoma pociągnięciami wacikiem, a potem nakładamy krem/serum czy co tam macie/lubicie :) Buzia jest gładziutka i przyjemna w dotyku. Moja cera ma tendencję do przesuszania i gdy otworzyłam buteleczkę po raz pierwszy i doleciał mnie oszałamiający zapach alkoholu bałam się, że momentalnie przesuszę sobie buzię. Jednak nie! Jest oczyszczona, policzki są czyste i świeże, a strefa T mniej błyszczy. Nic poza tym. Jak na razie ;)