Clinique, 3-step Skin Care System, Clarifying Lotion 2 (Tonik do cery suchej i normalnej)

Drugi krok codziennej pielęgnacji Clinique. Opracowany przez dermatologów lotion wygładza, odświeża i usuwa martwy naskórek, zapewniając cerze efekt codziennej eksfoliacji, niezbędnej aby zapewnić skórze piękny wygląd. Dzień po dniu pozwala się pozbyć narosłych zanieczyszczeń i martwych komórek, rozjaśniając i odnawiajac skórę, a także pobudzając jej komórki do szybszej regeneracji. Preparat pomaga odblokować zatkane pory, a także lepiej przyjąc krem nawilzający.
Przeznaczony do pielęgnacji cery normalnej (2) od typu I do II.
Nasączonym wacikiem należy przetrzeć twarz, omijając okolice oczu.

Polecam, jestem zadowolona, wyleczył mi trądzik w zestawie 3 kroki.

Zakupiłam tonik razem z całą gamą kosmetyków w zestawie 3 kroki tak jak producent sugeruje aby stosować. Jestem alergikiem co podkreślam bo mam duży problem z kosmetykami nie tylko do twarzy. Mam cerę mieszaną, na czole tłusta, poliki suche a wszystko i tak odwodnione - skóra sypię się i łuszczy- tak było przed stosowaniem kosmetyków Clinique przed wiele lat. Teraz nie mam z tym problemu. Sam tonik jak działa-wydaje mi się, że on rozpuszcza zawartość porów bo nie stosuję go do oczyszczania- do oczyszczania przed tonikiem używam pianki Clinique. Płatek kosmetyczny po przetarciu tonikiem jest czysty.. Na to nakładam krem. Ot cała filozofia :) Ale preparat źle dobrany a mamy 4 rodzaje tego toniku więc warto się zastanowić czemu aż tyle ich jest ( i tu uważałabym na pracownice drogerii, tylko Panie z Clinique są przeszkolone i znają produkty ) do cery albo stosowany solo bez reszty kosmetyków to nie jest dobry pomysł a oczekiwania jakby miała być po nim buźka jak u niemowlaka najlepiej u kobiety po 30-tce... jasne :)
Czasem w trakcie używania trzeba np zmienić krem bo przyszła zima i to co latem było ok zimą już nie, tak samo odwrotnie latem skóra domaga się więcej wody. To są dynamiczne warunki pogodowe. Trzeba trochę pomyśleć jak ze wszystkim. Łuszczenie się martwego naskórka powoduje złuszczanie, efekt przesuszenia a potem regeneracja skóry. To jest proces. Im bardziej cera zaniedbana tym może to przebiegać bardziej burzliwie z zaczerwienieniem i pieczeniem na początku ale bez paniki nie należy się zrażać. U mnie przebiegł pomyślnie i mam ładną cerę.

Niestety zawiodłam się

Kupiłam tonik aby mieć działanie, nawilżające - kojące, a tu niespodzianka, zamiast nawilżenia i ukojenia dostałam, alkoholowym zapachem w twarz, czy tonik nawilżył mi skórę - nie zdecydowanie nie, ma działanie przesuszające.

miałam cały zestaw bez szału

Miałąm cały zestaw i to 2 i linię ANnti blemisch i kosztowało to naprawdę dużo a wcale moja skóra nie była piękna i idealna, gdzie jakoś specjalnie problematyczna też nie jest. Na początku nawet mnie wysypało, ale ponoć jest to porządany efekt. Jak dla mnie strata hajsu

it's complicated

Produkt stosowałam w ramach 3steps programu Clinique, także mydło + tonik nr 2 + lotion, więc recenzuję go jako część programu.
Pod koniec roku 2017 moja cera była w strasznym stanie, miałam ogromny wysyp blackheadów, kilka zapalonych miejsc, przesuszone okolice policzków i nosa i zaczerwienienia w tych miejscach. Wynikało to ze stylu życia > każdy dzień na mroźnym powietrzu w górach. Baardzo delikatna pielęgnacja kosmetykami naturalnymi. Oczyszczanie jedynie cleanserem Lush, micelem Biodermy, naturalny tonik i lekki krem nawilżający,
Postanowiam zaryzykować i sięgnąć po coś agresywniejszego.
Na zestaw Clinique wydałam 70euro (w edycji z gratisową podróżną kosmetyczką i małymi podróżnymi wersjami kosmetyków), więc nie mało.

Po pierwszym tygodniu plułam sobie w brodę za ten zakup. Moja twarz była zaczerwieniona i podrażniona. Zaczełam się zastanawiac czy tak naprawdę nie kupiłam po prostu SLSowego mydła, butelki dentauratu i tubki wazeliny za te pieniądze...

Po tygodniui moja cera przyzwyczaiła się do agresywnych kosmetyków i o dziwo, zaczęła się oczyszczać. Po miesiącu jej stan widocznie siępoprawił, blackheady pojawiają się sporadycznie, stany zapalne zniknęły całkowicie i pojawiają się jedynie "hormonalnie".

Tonik na samym początku był najgorszym z całej trójki. Przecierałam nim całą twarz, co powodowało uczucie szczypania i zaczerwienienie policzków.
Po tygodniu moja skóra się do niego przyzwyczaiła, ale nie nakłądam go na nos i policzki, czyli miejsca najbardziej skłonne do podrażnień w moim przypadku.
Korzystam z niego natomiast na plecy, dekolt i ramiona, co wyraźnie poprawiło stan niedoskonałości na tych miejscach.

Jeśli chodzi o zapach, cóż dodać, wali denaturatem. Jeśli się nie mylę jest on gdzieś w pierwszej trójce w składzie. I chodź dezynfekuje to jednak przesusza, dlatego polecam stosować go jedynie na miejsca dotknięte niedoskonałościami.

Plusa daję mu za butelkę z pompką co ułatwia aplikację.

Jesli chodzi o wydajność, po miesiącu z mojej 700ml butli ubyło 1/9, przy codziennym 2x stosowaniu, więc całkiem na plus.

Nie wiem czy skuszę sie ponownie, bo jednak jest to produkt dosyć drogi, a skład wcale nie zachwyca.

Przy stosowaniu całej trójki zestawu, muszę jednak powiedzieć że jestem zadowolona z efektów.

Tonik

Dzięki stosowaniu tego produktu czułam, że moja skóra była dobrze i głęboko oczyszczona. Po dłuższym stosowaniu zauważalna była zmniejszona ilość porów.

Hit nad tonikami

Za pierwszym razem, używałem tego tonika bez zestawu trzech kroków Clinique. W połączeniu z produktami do czyszczenia twarzy innych marek spisał się rewelacyjnie!
Zapach lekko spirytusowy był dla mnie przyjemny, tonik szybko wysychał na mojej twarzy, a po nim czułem, że moja cera jest dokładnie oczyszczona. Wszystkie moje krostki, nawet takie większe zaczeły zanikać, aż w końcu się nie pojawiały.

Dla mnie minusem jest duża pojemność toniku, gdzie po pewnym czasie jego stosowania już zaczął mnie "męczyć" a twarz zaczęła lekko się do niego przyzwyczajać.

I tak i nie

Zawsze chciałam spróbować tego toniku, bo słyszałam same dobre opinie, ale jednak cena lekko przerażała jak na produkt do przemywania twarzy, a skład jakoś nie powala. Kupiłam przez przypadek za granicą w Tk Maxx za cenę 12$ i uważam że jest to rozsądna cena jak za ten produkt. Przede wszystkim co się rzuca na początku to zapach. No śmierdzi alkoholem tak, że poważnie się zawahałam czy w ogóle go użyć. Gdyby nie butelka i logo Clinique, pomyślałabym że to tonik na trądzik z lat 90. Ostatecznie przecieram tylko strefę T i policzki w okolicy nosa, gdzie mam rozszerzone pory. Nie zauważyłam żadnych spektakularnych efektów poza lekkim, ale jednak wysuszeniem skóry. Może trochę oczyszcza, ale to naprawdę minimalne działanie. Aktualnie używam sporadycznie, bo przy zimowej porze boję się jeszcze większego wysuszenia.

Jako element 3 kroków nie, jako samodzielny produkt tak

W recenzji kremu do twarzy z serii 3 kroków napisałam już, że cala seria zrobiła mi z twarzy jesień średniowiecza i wierzę, że w głownej mierze było to spowodowane używaniem tego toniku 2 razy dziennie, no ale tak zalecają panie konsultantki w Clinique. Dla mnie to jakaś parodia, że ktoś mi każe przecierać twarz tonikiem z alkoholem dwa razy dziennie, a krem dedykowany skórze (czyli ten 3 krok) ani nie nawilża, ani nie robi nic. Zajęło mi długie miesiące naprawienie mojej cery po tym ekscesie z 3 krokami. Jednak po zaprzestaniu używania zostały mi te wszystkie produkty i nie wiedziałam za bardzo, co z nimi zrobić, więc zaczęłam używać osobno. Żel był beznadziejny, krem nic nie robi, a tonik? Otóż tonik, który myślałam,że jest tak wielkim złoczyńca faktycznie używany raz w tygodniu pomaga skórze dogłębnie się oczyścić. ALE zaznaczam - używany raz w tygodniu, a nie dwa razy dziennie jak Clinique poleca. To jest zbyt mocny produkt do codziennego używania. I w takim wydaniu naprawdę dobrze się spisuje. Na tyle dobrze, że jak zużyłam tamtą butelke pozostałą z 3 kroków kupiłam sobie kolejną pełnowymiarową. Także można go używać, jak najbardziej i krzywdy nie zrobi, jeśli wie się, jak go używać. Ale to co Clinique wymyśliło, że dwa razy dziennie, to są jakieś herezje.

Nie za taka cenę

Posiadam go jako zestaw 3 kroków. Z kremem i żelem mającym. U mnie niestety na twarzy nie zrobił nic. Coraz bardziej utwierdzam sie w przekonaniu, ze to z moja cerą jest cos nie tak, ze jest odporna na kosmetyki i nic nie jest w stanie jej zmienić. Pewnie dla innych działa super, bo za taka cenę nawet powinien ;D u mnie sie nie sprawdził, poza tym wydaje mi sie, ze dla osób mających podrażnioną lub sucha skore, tonizacja nim moze być nieprzyjemna.

wysusza

Kosmetyki Clinique wpadają zawsze w moje ręcę jako prezenty. Jedynie mój ukochany żółty krem to stała osobistość u mnie na półce.

Poza tym jednym kremem, wszystkie inne produkty tej firmy są dość mocne i zawierają dużo drażniących substancji.
Jeśli ktoś ma wrażliwą skórę, niech omija te kosmetyki, bo sobie krzywdy narobi.

Kosmetyki zawsze nieprzyjemnie pachną, czuje się buchającą z opakowania chemie!

Bardzo mocny tonik i bardzo dużo alkoholu, równie dobrze mogłabym sobie twarz przetrzeć spirytusem, silnie podrażnia i zaczerwienia skórę, przy tym bardzo wysusza, kompletna porażka!!!

Warty swojej ceny

Mam cerę mieszaną, bardziej w stronę suchej i ten tonik sprawdza się u mnie rewelacyjnie! Został polecony mi przez panią w Douglasie.

Stosuję go zaledwie 2 tygodnie, a już widzę ogromne rezultaty. Koloryt mojej cery jest wyrównany, nie wyskakują mi żadne wypryski, wydzielanie sebum w strefie T znacznie się zmniejszyło. Bardzo poprawił kondycję mojej cery.

Tonik jest bardzo wydajny. Jedyne co mi w nim nie pasuje to duży otwór. Jeśli dołączymy do tego chwilę nieuwagi, możemy od razu wylać połowę produktu.

+ wydajny
+ wyrównany koloryt skóry
+ brak wyprysków
+ strefa T mniej się przetłuszcza
+ cera po nim jest wygładzona
+ dobrze złuszcza naskórek
+ odblokowuje pory

- duży otwór w butelce, przez co łatwo można wylać część toniku

Super

Tonik oczyszcza,odświeża i złuszcza naskórek.Zauważyłam również poprawę kondycji skóry-odblokowuje pory.Skóra jest wyraźniej gładka.Jest wydajny.Stosuję z emulsją nawilżającą z tej serii.