Clinique, 3-step Skin Care System, Clarifying Lotion 2 (Tonik do cery suchej i normalnej)

Cena już od 85,00 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Drugi krok codziennej pielęgnacji Clinique. Opracowany przez dermatologów lotion wygładza, odświeża i usuwa martwy naskórek, zapewniając cerze efekt codziennej eksfoliacji, niezbędnej aby zapewnić skórze piękny wygląd. Dzień po dniu pozwala się pozbyć narosłych zanieczyszczeń i martwych komórek, rozjaśniając i odnawiajac skórę, a także pobudzając jej komórki do szybszej regeneracji. Preparat pomaga odblokować zatkane pory, a także lepiej przyjąc krem nawilzający.
Przeznaczony do pielęgnacji cery normalnej (2) od typu I do II.
Nasączonym wacikiem należy przetrzeć twarz, omijając okolice oczu.

oczyszczające, złuszczające
w butelce
płyn
>100ml

SUPER!

Tonik kupiony w zestawie, 3 kroki dla cery suchej/mieszanej (2). Muszę przyznać, że po miesiącu stosowania całej trójki; rzetelnie, rano i wieczorem, to właśnie tonik zasłużył sobie na pozostanie w mojej kosmetyczce. Recenzje pozostałych dwóch też zamieszczę ;)
Plusy:
+ wydajność
+ skuteczność
+ cera oczyszczona
+ świeża
+ pory zwężone
+ brak wyprysków
+ nawet moja problematyczna broda ma jakby mniej problemów ;)
+ nie wysusza!!!
Minusy:
- zapach alkoholu :/
- cena

I w zasadzie więcej nie trzeba pisać. Po umyciu buzi pasującym nam żelem do mycia twarzy, bo ten z zestawu przynajmniej u mnie niezbyt się sprawdził, przecieramy buzię kilkoma pociągnięciami wacikiem, a potem nakładamy krem/serum czy co tam macie/lubicie :) Buzia jest gładziutka i przyjemna w dotyku. Moja cera ma tendencję do przesuszania i gdy otworzyłam buteleczkę po raz pierwszy i doleciał mnie oszałamiający zapach alkoholu bałam się, że momentalnie przesuszę sobie buzię. Jednak nie! Jest oczyszczona, policzki są czyste i świeże, a strefa T mniej błyszczy. Nic poza tym. Jak na razie ;)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1225601].usefull || 0 }}% pomocna.

Moj KWC

Długo zastanawiałam sie nad kupnem. Czytałam, pytałam i stwierdziłam ze jak sama nie wypróbuje to sie nie przekonam, bo ilu ludzi tyle opinii. Pierwsze wrażenie odpychajacy zapach alkoholu, ale jakos mi to bardzo nie przeszkadza. Po pierwszym użyciu moja mieszna cera zrobila sie bardziej miekka i chłoneła serum, krem jak gąbka. Moja pielegnacja opiera sie tez na żelu z tej serii i szczoteczce Clarisonic mia 2 i nigdy tak ładniej cery nie mialam, Pory zrobily sie mniej widoczne, wyrownał sie koloryt i mniej przetłuszcza sie w strefie T i od 3 miesiecy żadnego ale to żadnego syfa.

plusy
# ściaga pory
# wygładza cere
# cera jest świeża i gotowa na dalsza pielegnacje
# bardzo wydajny (opcja z pompka)
# wyrównuje koloryt
# zmniejszenie świecenie sie w strefie T

minusy
#odpychajaca woń alkoholu

cena uważam ze minusem nie jest bo płaciłam 125zl za ok 500ml z pompka i jest to kosmetyk mega wydajny

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1196693].usefull || 0 }}% pomocna.

Piecze :(

NIestety, teorytecznie tylko nadaje się do mojej skóry, zawarty w nim alkohol powoduje dość przykre pieczenie i to zdyskryminowało produkt.
Zapach przyjemny, generalnie pewnie ok - tylko nie dla mnie :(

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1149296].usefull || 0 }}% pomocna.

Anna Małecka masaż szyi i dekoltu

Najlepszy tonik!

Szukałam kosmetyków do cery suchej, z pojedynczymi wypryskami. Kupiłam mały zestaw i tonik mnie zachwycił. Jest po prostu genialny! Skóra jest po nim oczyszczona. Nie wysusza pomimo zawartego w nim alkoholu. Redukuje niedoskonałości. Ma wszystko to, czego od toniku oczekuję.

Ilość zużytych opakowań: jedno małe, w trakcie dużego

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1125066].usefull || 0 }}% pomocna.

Violet Hill

Zestaw „Trzech kroków Clinique” zajmuje w moim sercu miejsce szczególnie – nie tylko pomógł mi w okolicach 20 pozbyć się pozostałości po trądziku, dodatkowo zaś stanowił dla mnie, młodego dziewczątka, pierwsze doświadczenie z kosmetykami z wyższej półki, nie chcę pisać luksusowymi, ale lepszymi, niż te, które można znaleźć w drogerii. I od tego czasu trzyczęściowy zestaw Clinique mi towarzyszy – może nie używam go codziennie, jak kiedyś, jednak w sytuacji awaryjnej, gdy wszystko zawodzi Clinique ratuje sytuację.

Częścią tego teamu superbohaterów jest również płyn złuszczający z dwójką na przedzie. Wiem teoretycznie „dwójka” jest dla mnie za mocna, za ostra i nie powinnam jej używać, ale ja naprawdę czuję, że „jedynka” jest za słaba i nic nie robi.

Tonik dokańcza to co zrobił żel, nie musi być Clinique, przemyta wacikiem cera odświeża się i przygotowuje na krem. Butelka to klasyk, z zieloną zakrętką, rozpoznam ją zawsze. Wszędzie na świecie poznam również zapach – alkoholowy, mocny, choć z czasem łagodnieje i staje się przyjemniejszy dla nozdrzy.

Clinique działa wbrew opiniom, tylko trzeba dać mu czas. Rzeczywiście, po jakimś miesiącu cera staje się jaśniejsza, gładsza, milsza w dotyku. Pamiętam, jak miałam 19 lat i czekałam, aż zacznie się coś dziać, przecież wydałam tyle pieniędzy, a tu nic. Chwila, moment, cierpliwości. Ale również sprawdza się profilaktycznie, krótko, aby ustawić skórę do pionu i żeby poczuła, że jak się rozleniwiła, to właścicielka coś robi...

Nie mam wielkiego bzika na punkcie toników i szczerze niekoniecznie w nie tak do końca wierzę, ale do Clinique ma sentyment poparty wspomnieniami i jedno opakowanie „dwójki” jest u mnie w szafce, w łazience zawsze.. I pewnie długo będzie, bo jak jest dobrze to po co zmieniać na lepsze?

Ilość zużytych opakowań: dużo

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1108286].usefull || 0 }}% pomocna.

bardzo przyzwoity tonik

Na wstępie chciałabym zaznaczyć, że moje dotychczasowe doświadczenia z Clinique nie należały do najbardziej udanych. Szczególnie NIE przypadły mi do gustu ich kremy i kolorówka, przez co nie miałam ochoty nawet próbować innych produktów, aż do momentu kiedy dostałam mały zestawik 3 kroków a w nim TEN tonik.
\\nDo tej pory wybierałam tylko toniki żelowe, rozświetlająco-łagodzące. Ten zaskoczył mnie pozytywnie efektem jaki czuję po jego użyciu.
\\nMoże zapach nie zachwyca, ale szybko wietrzeje, więc do wytrzymania. Na początku czułam delikatne pieczenie, później chłód na twarzy, a na końcu to wspaniałe uczucie dobrze oczyszczonej, świeżej skóry. Dodatkowo fajnie wygładza i rozświetla twarz, mam wrażenie że kremiki się po nim lepiej wchłaniają. Nie mam większych problemów z cerą, czasem coś wyskoczy, ale ten tonik w jakiś magiczny sposób bardzo szybko poprawia wygląd "zaatakowanego" obszaru :) Polubiliśmy się od razu i już zakupiłam wielką, prawie półlitrową butlę tego eliksiru :D

Ilość zużytych opakowań: 1 mała butelka, w trakcie 2 DUŻEJ

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1106236].usefull || 0 }}% pomocna.

Sprawdza się

O tonikach Cliniqua chyba każdy ma swoje zdanie, możne je kochać albo nienawidzić. Ja odkąd stosuję do codziennej pielęgnacji twarzy TYLKO kosmetyki tej marki, zauważyłam ogromną poprawę stanu cery. Trudno mi więc opisać działanie jedynie toniku - stosowany z produktami innej marki nie daje już takich efektów.

OPAKOWANIE: największa bolączka produktu - ogromny otwór w opakowaniu. Po pewnym czasie idzie się przyzwyczaić, zawsze jednak trzeba zachować czujność bo łatwo o wylanie połowy opakowania produktu na bogu ducha winny wacik. Estetyka w tym przypadku schodzi na dalszy plan.

PRZYJEMNOŚĆ STOSOWANIA: na pewno nie wpływa na nią pozytywnie alkoholowy zapach produktu. W pierwszej chwili może wręcz odrzucić. Samo nakładanie produktu na twarz jest jednak dla mnie czystą przyjemnością. Wyjątek - kiedy na twarzy znajdzie się jakiś strupek, lub bolący wykwit - piecze i to mocno, jednak czego się spodziewać po produkcie z alkoholem.

DZIAŁANIE: miałam przyjemność stosowania już toniku nr 3 i 4. Ten z numerkiem 2 kupiłam na okres jesienno-zimowy. Mniemam, że dobrze dobrałam toniki do pory roku bo działanie się nie zmieniło. Tonik ładnie oczyszcza twarz, odblokowuje pory, wysusza zmiany trądzikowe. W moim przypadku nie ma mowy o wysuszeniu skóry twarzy.

WYDAJNOŚĆ: niestety tutaj jest średnio - wydaje mi się, że wpływ na to ma również ogromna dziura w opakowaniu, co utrudnia dozowanie. Jedna średniej wielkości butelka starcza mi na około 2-3 miesiące.

PODSUMOWUJĄC: jestem zadowolona z działania toniku. Tak jak wspomniałam na wstępie trudno ocenić jego działanie w oderwaniu od pozostałej pielęgnacji - wiadomo bez nawilżenia może wysuszać, a bez wcześniejszego umycia twarzy cudów nie zrobi. W moim przypadku świetnie uzupełnia pielęgnację i na pewno szybko się z nim nie rozstanę. Co najwyżej zmienię numerek ;)

Ilość zużytych opakowań: jedno 200 ml, w trakcie drugiego

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1035972].usefull || 0 }}% pomocna.

Jestem zawiedziona

Jeszcze żaden produkt z pielęgnacji Clinique mnie nie porwał, chociaż bardzo chciałam dać się porwać.

Używałam tego toniku (czy raczej płynu złuszczającego) z całym zestawem 3 kroków, a także solo. Moim zdaniem ten płyn jest przereklamowany. Na mojej skórze nie zrobił nic, oprócz delikatnego przesuszu (ale to za sprawą alokoholu). Zdarzają mi się wągry na nosie, płyn nic z tym nie zrobił.

Jego poważną wadą jest ilość alkoholu- nie mam wrażliwych oczu, ale jak tylko przyłożę wacik z tonikiem do twarzy, oczy mi łzawią.

Wydajny- 200 ml płynu wysarczyło mi na pół roku codziennego używania raz dziennie.

Po toniku konieczne jest zneutralizowanie PH skóry i mocne nawilżenie.

Ilość zużytych opakowań: 200 ml

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1021688].usefull || 0 }}% pomocna.

dobry do oczysczania skóry

Zaczełabym od tego,że Clinique nie posiada w swojej oferce typowych toników,ale płyny złuszczajace z kwasami.
W okresie kiedy moja skóra była moncno trądzikowa oraz błyszcząca uzywałam tego lotionu codzienie bowiem swietnie usuwa zanieczyszczenia z twarzy, "domywa" pozostałości podkładu oraz był świetny po manualnym oczyszczaniu twarzy bowiem "wypalał" niedoskonalości.
Początkowo po jego zastosowaniu moze pojawić się mrownieie (kwasy) i uczucnie mrożenia (mentol) ,ale w miare stosowania skóra uodpornia się na jego efekt.
Wg mnie to świetny produkt do zanieczyszczonej twarzy jednakże odkąd mam Clarisonica,którego regularnie używam swosuje go sporadycznie.
Ten lotion w połączeniu z innymi środkami złuszczajacymi jest po prostu za mocny i przy regularnym stosowaniu lekko wyszusza skóra i powoduje napięcie-ale jak to mówią co za dużo to nie zdrowo.
W tej chwili kończe chyba z 6 lub 7 butelkę i napewno jeszcze go zakupie,bo jest to swietny produkt do oczyszczania twarzy zwłaszcza po np. ciezkim makijazu.

Używam tego produktu od: 5lat
Ilość zużytych opakowań: zużyte 6 lub 7

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1003483].usefull || 0 }}% pomocna.

W końcu zniknęły wysuszone skórki i skóra jest czyściutka!

Na peeling zostałam namówiona przez panią z salonu w Galerii Krakowskiej. Kosztował 70 zł więc nie ukrywam, że liczyłam na widoczny efekt.

Mam skórę mieszaną przesuszoną na czole i policzkach. Moją największą zmorą były 2 rzeczy: pojawiające się niespodzianki w okolicach nosa, brody i czoła (muszę przyznać, że zdarza się to sporadycznie, zwłaszcza przed okresem) oraz wysuszone skórki, zwłaszcza zimą, na czole pomiędzy brwiami.

Do tej pory stosowałam raz na 2 tygodnie peeling enzymatyczny, żel micelarny do mycia twarzy i tonik.

Jednak mimo, że nie mam wielkich problemów skórnych po nałożeniu makijażu było "widać" ze jestem pomalowana, bo na wysuszonych skórkach osadzał się podkład i puder.

Od chwili stosowania, ten problem w zupełności minął. Podkład stał się niemal zupełnie niewidoczny!

Kolejną rzeczą, która mnie przekonuje do tego produktu jest fakt, że nawet po umyciu twarzy i stonizowaniu jej, na waciku nasączonym produktem CLINIQUE zostają ślady nie zmytego makijażu i kurzu, brudu.
Przeraża mnie myśl, e na tak niedokładnie oczyszczoną twarz przez tyle lat nakładałam krem.
Także rano, po dokładnie oczyszczonej twarzy wieczorem, wacik nie jest zupełnie czysty.

Nie wyobrażam sobie oczyszczania bez tego produktu, serdecznie polecam!

Mi twarzy nie wysusza ani nie podrażnia, pomimo alkoholu w składnie. Dodać muszę jednak, że po każdorazowym oczyszczaniu nawilżam twarz dobrym kremem.

Co ciekawe mój TŻ po tym jak pokazałam mu wacik po przejechaniu jego twarzy, prosi mnie o oczyszczenie 2-3 razy w tygodniu, a jest bardzo oporny jeżeli chodzi o wszelkie kosmetyki poza żelem pod prysznic i antyperspirantem ;)

Ilość zużytych opakowań: 0,5

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[991690].usefull || 0 }}% pomocna.