Polecamy: 3 DNI DO BIELI

Clinique, 3-step Skin Care System, Clarifying Lotion 2 (Tonik do cery suchej i normalnej)

Cena już od 85,00 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Drugi krok codziennej pielęgnacji Clinique. Opracowany przez dermatologów lotion wygładza, odświeża i usuwa martwy naskórek, zapewniając cerze efekt codziennej eksfoliacji, niezbędnej aby zapewnić skórze piękny wygląd. Dzień po dniu pozwala się pozbyć narosłych zanieczyszczeń i martwych komórek, rozjaśniając i odnawiajac skórę, a także pobudzając jej komórki do szybszej regeneracji. Preparat pomaga odblokować zatkane pory, a także lepiej przyjąc krem nawilzający.
Przeznaczony do pielęgnacji cery normalnej (2) od typu I do II.
Nasączonym wacikiem należy przetrzeć twarz, omijając okolice oczu.

Widzę jego działanie:)

Jeden z toników, którego działanie widzę.. Nie jest to puste przecieranie twarzy nasączonym wacikiem. Ja to robię w ten sposób, że przechylam butelkę do góry denkiem z przyłożonym wacikiem do otworu butelki i robię tak 2x uzyskując 2 okrągłe kropki toniku na waciku (zrymowało mi się;)) taka ilość spokojnie wystarcza na przetarcie twarzy, szyi i dekoltu. Zgodnie z propozycją producenta nie przecieram twarzy 2x w tym samym miejscu.. Cera mogłaby się podrażnić i nadmiernie wtym miejscu złuszczyć, dlatego zaleca się przecieranie danego miejsca tylko raz.

Zdecydowanie czuć mentolowy zapach, dość mocny, ale szybko się ulatnia. W początkowych dniach stosowania odczuwałam lekkie mrowienie na skórze, producent uprzedził na opakowaniu, że jest to normalne. Przez chwilę czuję także przyjemne uczucie chłodzenia.

Tonik dobrze wspomaga oczyszczanie porów, odświeża a nawet powiedziałabym,że orzeźwia. Po pewnym czasie zaobserwowałam złuszczenie naskórka i lekkie podrażnienie, głównie w okolicach płatków nosa, policzkach i środku czoła, więc ograniczyłam stosowanie produktu i używałam go co drugi dzień i połączyłam z mocniejszym nawilżeniem. Tak.. bez wątpienia należy pamiętać o nawilżaniu cery bo ze względu na zawartość alkoholu skóra moze się przesuszyć.

Nie zaleca sie stosowania toników alkoholowych, bo mogą powodować nadmierne wydzielanie sebum na skórze, ja u siebie tego nie zauważyłam. Nie widziałam także, aby jego antybakteryjne działanie jakoś niekorzystnie wpłynęło na stan skóry (tak jak napisałam wyżej - podstawa to nawilżanie). Najlepiej stosować kompleksowo w 3 stworzonych krokach pielęgnacyjnych :)

Minusem jest cena.. Około 80zł za 200ml produktu to całkiem sporo.. Jest jednak bardzo wydajny i taka ilosc wystarczy na jakies pol roku stosowania. Polecam;)

Moja cera: mieszana w stronę suchej.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1452572].usefull || 0 }}% pomocna.

Jak za tą cenę jest bardzo średni

Pierwszą styczność z tym tonikiem miałam kupując zestaw 3 kroki dla cery suchej. Zacznijmy od tego, że moje sucha, atopowa aczkolwiek trądzikowa cera totalnie nie dogaduje się z kosmetykami Clinique. Efekt był dosyć średni, alkohol podrażniał skórę (a jest to kosmetyk do cery suchej).

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1317991].usefull || 0 }}% pomocna.

Mój wybór na lato

Jesienią, zimą i wczesną wiosną moja wrażliwa i ultra sucha skóra wymaga pielęgnacji do pierwszego typu cery wg Clinique. Latem jednak potrzebuję czegoś mniej delikatnego, sprawdziła się wersja dla bardzo suchej, więc postanowiłam wypróbować tę do mieszanej w kierunku suchej.

Od razu po zastosowaniu czuć różnicę w mocy, zapach ma mocno alkoholowy, a tonik pozostawia uczucie dogłębnego oczyszczenia i chłodzenia, delikatnie złuszcza naskórek. Trzeba z nim uważać, ponieważ podrażnienia mogą zapiec, jednak nie zauważyłam negatywnych konsekwencji stosowania tego produktu. Na lato bardzo mi pasuje, ponieważ w strefie T troszkę więcej sebum wydzielam, natomiast w pozostałej części roku bałabym się ten tonik zastosować. W przypadku mojej suchej skóry jest idealny na lato, zapobiega powstawaniu zaskórników i świetnie przygotowuje na przyjęcie kremu nawilżającego. W opakowaniu brakuje mi jedynie dozownika.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1302016].usefull || 0 }}% pomocna.

Premierea Książki Dr Ambroziaka

SUPER!

Tonik kupiony w zestawie, 3 kroki dla cery suchej/mieszanej (2). Muszę przyznać, że po miesiącu stosowania całej trójki; rzetelnie, rano i wieczorem, to właśnie tonik zasłużył sobie na pozostanie w mojej kosmetyczce. Recenzje pozostałych dwóch też zamieszczę ;)
Plusy:
+ wydajność
+ skuteczność
+ cera oczyszczona
+ świeża
+ pory zwężone
+ brak wyprysków
+ nawet moja problematyczna broda ma jakby mniej problemów ;)
+ nie wysusza!!!
Minusy:
- zapach alkoholu :/
- cena

I w zasadzie więcej nie trzeba pisać. Po umyciu buzi pasującym nam żelem do mycia twarzy, bo ten z zestawu przynajmniej u mnie niezbyt się sprawdził, przecieramy buzię kilkoma pociągnięciami wacikiem, a potem nakładamy krem/serum czy co tam macie/lubicie :) Buzia jest gładziutka i przyjemna w dotyku. Moja cera ma tendencję do przesuszania i gdy otworzyłam buteleczkę po raz pierwszy i doleciał mnie oszałamiający zapach alkoholu bałam się, że momentalnie przesuszę sobie buzię. Jednak nie! Jest oczyszczona, policzki są czyste i świeże, a strefa T mniej błyszczy. Nic poza tym. Jak na razie ;)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1225601].usefull || 0 }}% pomocna.

Moj KWC

Długo zastanawiałam sie nad kupnem. Czytałam, pytałam i stwierdziłam ze jak sama nie wypróbuje to sie nie przekonam, bo ilu ludzi tyle opinii. Pierwsze wrażenie odpychajacy zapach alkoholu, ale jakos mi to bardzo nie przeszkadza. Po pierwszym użyciu moja mieszna cera zrobila sie bardziej miekka i chłoneła serum, krem jak gąbka. Moja pielegnacja opiera sie tez na żelu z tej serii i szczoteczce Clarisonic mia 2 i nigdy tak ładniej cery nie mialam, Pory zrobily sie mniej widoczne, wyrownał sie koloryt i mniej przetłuszcza sie w strefie T i od 3 miesiecy żadnego ale to żadnego syfa.

plusy
# ściaga pory
# wygładza cere
# cera jest świeża i gotowa na dalsza pielegnacje
# bardzo wydajny (opcja z pompka)
# wyrównuje koloryt
# zmniejszenie świecenie sie w strefie T

minusy
#odpychajaca woń alkoholu

cena uważam ze minusem nie jest bo płaciłam 125zl za ok 500ml z pompka i jest to kosmetyk mega wydajny

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1196693].usefull || 0 }}% pomocna.

Piecze :(

NIestety, teorytecznie tylko nadaje się do mojej skóry, zawarty w nim alkohol powoduje dość przykre pieczenie i to zdyskryminowało produkt.
Zapach przyjemny, generalnie pewnie ok - tylko nie dla mnie :(

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1149296].usefull || 0 }}% pomocna.

Najlepszy tonik!

Szukałam kosmetyków do cery suchej, z pojedynczymi wypryskami. Kupiłam mały zestaw i tonik mnie zachwycił. Jest po prostu genialny! Skóra jest po nim oczyszczona. Nie wysusza pomimo zawartego w nim alkoholu. Redukuje niedoskonałości. Ma wszystko to, czego od toniku oczekuję.

Ilość zużytych opakowań: jedno małe, w trakcie dużego

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1125066].usefull || 0 }}% pomocna.

Violet Hill

Zestaw „Trzech kroków Clinique” zajmuje w moim sercu miejsce szczególnie – nie tylko pomógł mi w okolicach 20 pozbyć się pozostałości po trądziku, dodatkowo zaś stanowił dla mnie, młodego dziewczątka, pierwsze doświadczenie z kosmetykami z wyższej półki, nie chcę pisać luksusowymi, ale lepszymi, niż te, które można znaleźć w drogerii. I od tego czasu trzyczęściowy zestaw Clinique mi towarzyszy – może nie używam go codziennie, jak kiedyś, jednak w sytuacji awaryjnej, gdy wszystko zawodzi Clinique ratuje sytuację.

Częścią tego teamu superbohaterów jest również płyn złuszczający z dwójką na przedzie. Wiem teoretycznie „dwójka” jest dla mnie za mocna, za ostra i nie powinnam jej używać, ale ja naprawdę czuję, że „jedynka” jest za słaba i nic nie robi.

Tonik dokańcza to co zrobił żel, nie musi być Clinique, przemyta wacikiem cera odświeża się i przygotowuje na krem. Butelka to klasyk, z zieloną zakrętką, rozpoznam ją zawsze. Wszędzie na świecie poznam również zapach – alkoholowy, mocny, choć z czasem łagodnieje i staje się przyjemniejszy dla nozdrzy.

Clinique działa wbrew opiniom, tylko trzeba dać mu czas. Rzeczywiście, po jakimś miesiącu cera staje się jaśniejsza, gładsza, milsza w dotyku. Pamiętam, jak miałam 19 lat i czekałam, aż zacznie się coś dziać, przecież wydałam tyle pieniędzy, a tu nic. Chwila, moment, cierpliwości. Ale również sprawdza się profilaktycznie, krótko, aby ustawić skórę do pionu i żeby poczuła, że jak się rozleniwiła, to właścicielka coś robi...

Nie mam wielkiego bzika na punkcie toników i szczerze niekoniecznie w nie tak do końca wierzę, ale do Clinique ma sentyment poparty wspomnieniami i jedno opakowanie „dwójki” jest u mnie w szafce, w łazience zawsze.. I pewnie długo będzie, bo jak jest dobrze to po co zmieniać na lepsze?

Ilość zużytych opakowań: dużo

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1108286].usefull || 0 }}% pomocna.

bardzo przyzwoity tonik

Na wstępie chciałabym zaznaczyć, że moje dotychczasowe doświadczenia z Clinique nie należały do najbardziej udanych. Szczególnie NIE przypadły mi do gustu ich kremy i kolorówka, przez co nie miałam ochoty nawet próbować innych produktów, aż do momentu kiedy dostałam mały zestawik 3 kroków a w nim TEN tonik.
\\nDo tej pory wybierałam tylko toniki żelowe, rozświetlająco-łagodzące. Ten zaskoczył mnie pozytywnie efektem jaki czuję po jego użyciu.
\\nMoże zapach nie zachwyca, ale szybko wietrzeje, więc do wytrzymania. Na początku czułam delikatne pieczenie, później chłód na twarzy, a na końcu to wspaniałe uczucie dobrze oczyszczonej, świeżej skóry. Dodatkowo fajnie wygładza i rozświetla twarz, mam wrażenie że kremiki się po nim lepiej wchłaniają. Nie mam większych problemów z cerą, czasem coś wyskoczy, ale ten tonik w jakiś magiczny sposób bardzo szybko poprawia wygląd "zaatakowanego" obszaru :) Polubiliśmy się od razu i już zakupiłam wielką, prawie półlitrową butlę tego eliksiru :D

Ilość zużytych opakowań: 1 mała butelka, w trakcie 2 DUŻEJ

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1106236].usefull || 0 }}% pomocna.

Sprawdza się

O tonikach Cliniqua chyba każdy ma swoje zdanie, możne je kochać albo nienawidzić. Ja odkąd stosuję do codziennej pielęgnacji twarzy TYLKO kosmetyki tej marki, zauważyłam ogromną poprawę stanu cery. Trudno mi więc opisać działanie jedynie toniku - stosowany z produktami innej marki nie daje już takich efektów.

OPAKOWANIE: największa bolączka produktu - ogromny otwór w opakowaniu. Po pewnym czasie idzie się przyzwyczaić, zawsze jednak trzeba zachować czujność bo łatwo o wylanie połowy opakowania produktu na bogu ducha winny wacik. Estetyka w tym przypadku schodzi na dalszy plan.

PRZYJEMNOŚĆ STOSOWANIA: na pewno nie wpływa na nią pozytywnie alkoholowy zapach produktu. W pierwszej chwili może wręcz odrzucić. Samo nakładanie produktu na twarz jest jednak dla mnie czystą przyjemnością. Wyjątek - kiedy na twarzy znajdzie się jakiś strupek, lub bolący wykwit - piecze i to mocno, jednak czego się spodziewać po produkcie z alkoholem.

DZIAŁANIE: miałam przyjemność stosowania już toniku nr 3 i 4. Ten z numerkiem 2 kupiłam na okres jesienno-zimowy. Mniemam, że dobrze dobrałam toniki do pory roku bo działanie się nie zmieniło. Tonik ładnie oczyszcza twarz, odblokowuje pory, wysusza zmiany trądzikowe. W moim przypadku nie ma mowy o wysuszeniu skóry twarzy.

WYDAJNOŚĆ: niestety tutaj jest średnio - wydaje mi się, że wpływ na to ma również ogromna dziura w opakowaniu, co utrudnia dozowanie. Jedna średniej wielkości butelka starcza mi na około 2-3 miesiące.

PODSUMOWUJĄC: jestem zadowolona z działania toniku. Tak jak wspomniałam na wstępie trudno ocenić jego działanie w oderwaniu od pozostałej pielęgnacji - wiadomo bez nawilżenia może wysuszać, a bez wcześniejszego umycia twarzy cudów nie zrobi. W moim przypadku świetnie uzupełnia pielęgnację i na pewno szybko się z nim nie rozstanę. Co najwyżej zmienię numerek ;)

Ilość zużytych opakowań: jedno 200 ml, w trakcie drugiego

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1035972].usefull || 0 }}% pomocna.