Clinique, 3-step Skin Care System, Clarifying Lotion 1 (Tonik do bardzo wrażliwej cery)

Clarifying Lotion 1 należy do drugiego z systemu trzech kroków Clinique. Usuwa on martwe komórki naskórka, skóra staje sie gładsza, bardziej miękka i rozświetlona. Umożliwia on lepsze działanie kremu nawilżającego. Podkład rozprowadza się łatwiej i pozostaje na twarzy dłużej. Clarifying Lotion 1 jest na tyle łagodny, że może służyć w ciągu dnia do odświeżania cery i likwidowania podrażnień. Przeznaczony jest dla każdego rodzaju delikatnej cery oraz cery suchej.
Zawiera w składzie alkohol.

Cera
wrażliwa
nawilżające, złuszczające
w butelce
płyn
>100ml

Świetny

Świetny dla podrażnionej skóry po zabiegach kwasami lub po prostu bardzo suchej. Nie ma w składzie alkoholu co jest dużym plusem dla wrażliwców. Wydajny. Polecam :)

Jeszcze lepszy niż wersja nr. 2

Dotąd zawsze używałam wersji 2, do cery normalnej i mieszanej. Po jakimś czasie zauważyłam, że zaczął mnie wysuszać i coraz bardziej szczypał po aplikacji, więc zamówiłam wersję 1. Jest o wiele lepszy. Dwójki używałam kilka lat, dzień w dzień. Gdy mi się skończył, cera natychmiast wróciła do stanu sprzed 8 lat, tak jakbym nigdy nie używała tego toniku. Zrobiła się poszarzała, szorstka, pojawiło się mnóstwo wyprysków i suchych placków.

Mimo cery normalnej, jedynka jest dla mnie idealna. Nie podrażnia, nie wysusza (wręcz powiedziałabym, że nawilża) i nie szczypie tak jak jego poprzednik. O wiele bardziej wyrównał koloryt cery. Twarz stała się bardziej świetlista i miękka. Nawet gdy o nim zapomnę na kilka dni, nigdy nie zdarza się, żeby cera natychmiast zmieniła się w przeorane pole. Mam wrażenie, że udoskonala na mur beton.

Plus, że nie śmierdzi tak wódą jak dwójka. Nr 1 jest pod każdym względem o wiele lepszy i łagodniejszy.

Jedyny minus za uczucie lepkości zaraz po aplikacji, przez jakieś 10 min, zanim nie wyparuje. Po dwójce tego nie miałam.

Cieszę się, że wybrałam akurat ten. Jest moim prawdziwym hitem. KWC z prawdziwego zdarzenia!

Używam tego produktu od: Miesiąca
Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszej butelki 200ml

Fatalny

Podpisuje się pod recenzją poniżej. Teoretycznie tonik do bardzo wrażliwej cery, polecany także do suchej skóry, a w praktyce alkohol alkohol i jeszcze raz alkohol....

-fatalny zapach
-porażnia skórę
-wysusza
- cena... za tego typu produkt?! nieporozumienie
- WIELKI MINUS za opakowanie, nawet to nie zostało zrobione tak jak trzeba.... produkt ciężko nanieść na wacik w niewielkiej ilości przez ten wielki otwor z którego nalewamy płyn.... dramat :O Niby duże opakowanie, ale tez duzo produktu sie marnuje....

+ jak po każdym toniku z alkoholem czułam, że moja skóra jest świerza i oczyszczona... mimo wszystko to złudny efekt, bo alkohol wysusza skorę, poza tym takie uczucie towarzyszy też tanim tonikom np. clean&clean.....

Z całą pewnością już nigdy do niego nie wrócę.

O botoksie mity

Alcohol Denat.

Doprawdy, Clinique była jak dotąd jedną z moich ulubionych marek, ale ten produkt to rozczarowanie na całej linii. Jak można stworzyć tonik do twarzy (i do tego w założeniu wrażliwej) i napakować w niego takie ilości alkoholu, że po odkręceniu butelki odrzuca gorzej niż po zanurzeniu nosa w spirytusie ! Tonik bardzo wysusza (choć z zalecenia nadaje się do cery suchej, to jakieś nieporozumienie). Nie dość, że zionie alkoholem i odrzuca na kilometr delikatne Wizażanki ;-), to podrażnia, ściąga, i piecze - zdecydowanie NIE nadaje się do WRAŻLIWEJ SKÓRY.

Używałam tego produktu przez 3 tygodnie do twarzy. W połowie butelki zadecydowałam zaprzestać się katować i drugie pół zużyłam na skórę pośladków, gdzie mam problem z wypryskami. Moja pupa również nie polubiła toniku, była ściągnięta i spięta! Za tę cenę naprawdę mocno żałuję zakupu.

dla mnie idealny

próbowałam wiele toników w szególności do cery wrażliwej i alergicznej, ale ten jest zdecydowanie najlepszy dla mnie jak do tej pory

niestety jest drogi, więc będę szukać czegoś o podobnym działaniu - ale w rozsądniejszej cenie

Ilość zużytych opakowań: 2 miniatury

bardzo dobry tonik do cery wrażliwej!

Stosuję go razem z całym zestawem 3 kroków do cery bardzo wrażliwej i suchej (1) od clinique, codziennie kiedy wracam z siłowni wypocona i brudna także na twarzy. Idealnie usuwa nadmiar sebum nie podrażniając przy tym mojej wrażliwej skóry. Cena adekwatna do jakości produktu. Polecam

Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

Odrobinę za słaby...

Lotiony Clinique są bardzo fajne, gdy stosuje się je na zmianę tak żeby dać odpocząć cerze od eksfoliacji. Miałam lotion 3 i bardzo mi wysuszył cerę... Ponieważ skóra była bardzo sucha zainwestowałam w lotion 1 ale ten kompletnie nic nie robi poza przygotowaniem jej do nawilżenia. Zero efektu peelingu. Cóż może to właśnie o to chodzi??

Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

Clarifying Lotion 1 zasługije na 1

Nie rozumiem, jak Clinique mogło wyprodukować tonik z alkoholem do cery wrażliwej!
Kilka lat temu nie czytałam składu kosmetyków i kupowałam, to co doradziły mi Panie konsultantki w Sephorze - teraz na pewno bym się na to nie zdecydowała.
Tonik wysusza skórę, która musi nadrobić produkcję sebum i przez to zaczyna się intensywniej/szybciej przetłuszczać. Skutkiem jest błyszcząca strefa T i sucha pozostała część twarzy.

Używam tego produktu od: przez kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie 200 ml

nie tonik, ale lekki eksfoliator

Jako pierwszy kupiłam tonik nr 2, ale byl dla mnie za silny. Nr 1 okazał się tym właściwym. Ale przyznam, że na poczatku miałam problemy i z tym produktem, gdyż używałam go jak zwykły tonik. Po rozmowie z konsultantką w sklepie dowiedziałam się, że to tak naprawdę delikatny eksfoliator. I od tego czasu uważam, że jest to świetny produkt. Delikatnie przecieram czoło, nos i policzki, tylko raz w tym samym miejscu. Unikam okolic ust i oczu.
Wracam od lat do zestawu \'3 kroki\'.

Fajny

Na początku wykorzystałam próbke Clinique, 3-step Skin Care System, Clarifying Lotion 2, jednakże okazał się dla mnie troszkę za mocny (wysuszył mi lekko nos, ale czoło i broda jest ok:)). Postanowiłam kupić Lotion 1. Na razie omijam wysuszony nos, stosując tonik na czoło i brodę i jest ok. Pozbyłam się kaszki na czole, zaskórniaki zrobiły się mniejsze a skóra zdrowsza :) Póki co jestem zadowolona. Zobaczymy jak będzie jak wykorzystam pierwsze opakowania 3 Kroków.
Za lotion 200 ml w sephorze zapłaciłam 65zł.

Ilość zużytych opakowań: 1-200ml

strasznie wysusza

strasznie wysuszyl mi skore. jest dla mnie zdecydowanie zbyt mocny. ma nieprzyjemny zapach.

jednak doskonale oczyszcza, gdyby nie moja wrazliwa skora i efekt, jaki na nia wywarl ten kosmetyk, dalabym wiecej gwiazdek.

Używam tego produktu od: trzy uzycia
Ilość zużytych opakowań: probki

bardzo dobry

Systemu 3 kroków używam kilka razy do roku, kiedy wyraźnie pogarsza się stan mojej cery i potrzebuję delikatnego oczyszczenia. Dlatego kupuję mini zestawy, które mają pojemność wystarczającą dla doprowadzenie cery do ładu. Duża zawartość alkoholu sprawia, że nie mogę stosować tego toniku regularnie gdyż boję się o stan moich naczynek. Skóra po nim jest super oczyszczona i gładka. Trzeba jednak pamiętać aby nie przecierać jej więcej niż raz bo mogą wystąpić podrażnienia. W moim przypadku wszelkie niedoskonałości znikają jak ręką odjął, skóra jest czyściutka i promienna jak pupcia niemowlaka ;) Trochę odrzucający jest ten ostry zapach alkoholu ale jeżeli stosuję go tylko doraźnie zbytnio mi nie przeszkadza. W moim przypadku nie sprawdziło się stosowanie tylko toniku bez pozostałych produktów ponieważ wszedł w reakcję z kremem którego używałam na noc i wywołał straszne podrażnienia. No ale to już tylko moja wina..

Używam tego produktu od:3 lat
Ilość zużytych opakowań:9 mini zestawów