3 - Step Skin Care System, Clarifying Lotion 4 (Tonik do cery bardzo tłustej)

3 - Step Skin Care System, Clarifying Lotion 4 (Tonik do cery bardzo tłustej)

Jest to drugi z systemu trzech kroków Clinique. Przeznaczony jest do cery bardzo tłustej. Usuwa martwy naskórek, skóra staje się miękka, gładka i rozświetlona. Pozostawia przyjemne uczucie świeżości. Wzmacnia działanie kremu nawilżającego, podkład łatwiej się rozprowadza i dłużej pozostaje na twarzy.

Cera
tłusta
w butelce
płyn
>100ml

Nie kupię go więcej

Posiadam cerę tłustą z problemami z trądzikiem. Będąc za granicą pozwoliłam sobie na zakup produktów Clinique w tym tego oto toniku (słyszałam od kilku osób, które stosowały te produkty, że super działają na skórę). Prócz tego toniku stosowałam również krem na dzień i na noc.
Początkowo skóra z czoła schodziła mi tak, że myślałam o odstawieniu, ale żal mi było kasy wydanej na tonik. Po jakimś miesiącu skóra przestała schodzić. Czy zauważyłam jakieś zmiany na mojej skórze? Na pewno został ograniczony wysyp dużych, bolących krost. Wszelakie zaskórniki i wągry zostały.

PLUSY:
- wydajny,
- ogranicza powstawanie dużych, bolących krost.

MINUSY:
- za drogi,
- alkohol w składzie,
- toporna butla.

Ogólnie idealny jest do odkażania pojedynczych krost. Niestety nie nadaje się do smarowania nim całej twarzy. Odradzam...

Używam tego produktu od: już nie używam
Ilość zużytych opakowań: 2 duże butle

Zbyt procentowy kosmetyk

Zapach toniku trudno pomylić z czymkolwiek... to wysokoprocentowy alkohol, którego nie lubię w żadnej konfiguracji;)

Co prawda zawartość alkoholu sprawia, że kosmetyk ma działanie antybakteryjnie i ładnie wysusza niedoskonałości, sprawia, że szybciej się goją i znikają. Jednak to wysuszanie jest tak duże, że trzeba później podjąć konkretną akcję ratunkową.

Ten tonik przetestowany był na skórze mieszanej i tłustej trądzikowej.

Na skórze mieszanej sprawdził się oczywiście na tłustej części twarzy, czyli na popularnej strefie T. Zauważyłam, że nieco zmniejszyły się pory na nosie. Natomiast na czole okazał się jednak za mocny, więc używam go już tylko do przecierania nosa i na te części twarzy, gdzie pojawiają się czasem drobne krostki.

Zdecydowanie skuteczniejszy okazał się na skórze tłustej trądzikowej. Już po kilku zastosowaniach można było zauważyć zmniejszenie niedoskonałości i wygładzenie skóry. Tonik zwalcza zarówno niedoskonałości, które już się rozwinęły, ale również hamuje te, które właśnie mają zamiar się pojawić.

Tonik będzie używany do końca obecnego opakowania i ze względu na skład raczej nie kupię ponownie.

alkohol za duże pieniądze

Tonik kupiłam w cenie 80 zł za butle 400ml + zużyłam 1 mała butelka 50ml. Bardzo lubię markę Clinique a ponieważ jako posiadaczka cery mieszanej/tłustej potrzebuje silnego złuszczania skusiłam się na ten tonik.
Tonik stosowałam po umyciu twarzy żelem a przed nałożeniem kremu. Jednak kiedy dowiedziałam się o złym wpływie alkoholu na cerę od razu go wylałam, trochę szkoda bo można było zużyć go na podpałkę do grilla. Ogień natychmiastowy :)

Zacznę od minusów:
-ALKOHOL na drugim miejscu w składzie, zaraz po otworzeniu czuć smród jak po otwarciu butelki wódki Co to ma być ? ? marka z wyższej półki a popełnia podstawowy błąd- dla cery tłustej/mieszanej nie można stosować alkoholu, to jeden z największych jej wrogów
- zarówno duża butla i mała buteleczka mają bardzo nieporęczne opakowanie tzn. butelki są solidne ale otwory są za duże i trudno wymierzyć odpowiednią ilość płynu no i trzeba uważać przy manewrowaniu
- cena jest spora jak za tonik no a nie jest to niezbędnik w pielęgnacji

Plusy:
- nie podrażnia
-szybko się wchłania
- pomimo intensywnego zapachu po otwarciu butelki na skórze pozostaje bezwonny

Bardzo rozczarowałam się tym tonikiem. Jak można wciskać ludziom kit za takie pieniądze? O wiele tańsza Ziaja czy Pharmaceris ma kosmetyki o lepszym i przyjaźniejszym dla skóry składzie. Serdecznie odradzam !

Anna Małecka masaż twarzy

Nigdy wiecej

Do zakupu tego toniku namówiła mnie Pani w sklepie. Początkowo nie chciałam kosmetyku z alkoholem w składzie no ale po zapewnieniach że na lato ten kosmetyk sie sprawdza bo super oczyszcza i ble ble ble
dałam sie skusić (albo omotać).
Tonik faktycznie ma moc oczyszczania- ściąga zanieczyszczenia razem ze skórą !!!
Twarz mnie po nim paliła, była czerwona... użyłam go z dwa razy i wyrzuciłam. Koniec z uprzejmością w sephorach i tym podobnych sklepach. Trzeba być asertywnym a nie dawać sobie wciskać coś co od początku wiemy ze nam nie służy :) Cóz.... jestem mądra po szkodzie .

Ilość zużytych opakowań: użyty ok 2 razy

jestem zadowolona

Mam tłustą cerę trzydziestolatki, dość gładką, bez stanów zapalnych jednak ze skłonnością do zapychania, szarzenia i podrażnień; silne toniki i oczyszczacze mi niestraszne.
Ten świetnie spełnia zadanie - idealnie oczyszcza, odświeża, wygładza. Odkąd go REGULARNIE :) używam widzę wyraźną poprawę cery; jest gładsza, jaśniejsza, koloryt wyrównany, prawie żadnych niespodzianek.
Polecam, choć sam cudów nie zdziała; przy poważniejszych problemach z cerą tonik, nawet najgenialniejszy nie da rady (wiem co mówię, bo kiedyś miałam bardzo kiepską cerę i przetestowałam setki kosmetyków).
Tonik z czystym sumieniem polecam, za to ten żółty krem nawilżający zrobił jakiś czas temu z mojej skóry masakrę.

do cery tłustej idealny

Cóż tutaj pisać?
Tonik jest naprawdę światny. Do cery tłustej z problemami idealny. Po tygodniu stosowania bardzo widoczna różnica. Trochę drogi, ale polecam.

Ilość zużytych opakowań: 1 400 ml

idealny tonik

Tonik jest idelany dla osób o cerze bardzo tlustej , o grubym naskórku , z tendencja do wyprysków i wszystkim co najgorsze :P bardzo dobrze złuszcza, oczyszcza, odświeża. Najlepiej działa w polaczeniu z cąłym zestawem 3 kroków clinique ale rownie dobrze mozna stosowac z innymi. Klika razy probowałam zmienic na inny jednak zawsze wracam do tego . Cena tez jest ok za pojemnosc 400 ml placimy ok 80 -90 zl jednak jest on bardzo wydajny. Radze w miare mozliwosci czekac na promocje w sephorze czy douglas i wtedy sie zaopatrywać :)

Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: niezliczona :)

NAJLEPSZY EVER!

Jeśli chodzi o moje zdanie jest to najlepszy tonik na świecie. I myślę że dziewczyny z typowo tłustą skórą nie powinny się wahać.. Dzięki niemu widzę światełko w tunelu jeśli chodzi o walkę z moimi wypryskami.
Chciałabym wam tutaj polecić (dziewczyny z podobną skórą jak moja) żel z firmy La Roche Posay z serii Effaclar oraz krem z tej samej serii o nazwie A.I
Słuchajcie.. Zbawienie! Muszę się jedynie przymusić aby stosować je wszystkie codziennie. Miałam kiedyś tą mobilizacje i moja skóra była w świetnej kondycji.
Kolejną sprawą jest to co większość dziewczyn zarzuca temu tonikowi czyli to że jest agresywny. Nie wiem czy mam najbardziej tłustą skórę świata i nic nie jest mnie w stanie podrażnić? Chyba raczej nie bo już kilka razy kiedy stosowałam inny tonik lub krem, skóra mnie piekła z wysuszenia.
Na tym toniku jest napisane, aby nie wycierać twarzy tym tonikiem dwukrotnie w tym samym miejscu. Ja trę jak mi się podoba aż wacik będzie czysty i nic wspólnego z podrażnieniem mojej skóry nie miało miejsca... Uwielbiam go!

A teraz uporządkujmy:

+ Jest delikatny. Moim skromnym zdaniem, dziewczyny które ten tonik podrażnił nie wiedzą jaki mają rodzaj skóry.
+Lekko ściąga skórę
+REWELACYJNIE OCZYSZCZA - wreszcie zobaczyłam co wychodzi z mojej twarzy..
+Wystarcza na długo - Na początku źle go dozowałam toteż to opakowanie skończyło mi się błyskawicznie. Ten tonik wystarczy przechylić w kilku miejscach na mocno dociśnięty wacik.

Minusy? - No nie wiem...

- Może jedynie tylko cena. Ale jeśli tonik za 100 zł który tak działa ma starczyć wam na 4 miesiące to wydatek rzędu 25zł na miesiąc nie jest straszny! Bez przesady. Totalną nie prawdą jest cena podana na górze. W każdej Sephorze ten tonik kosztuje odpowiednio 65zł i 105zł za 200 i 400 ml.

Najważniejsze jest abyście prawidłowo dobrały tonik do swojej skóry i będzie świetnie!!!! :)

mialam dac 4*, ale fioletowy o niebo lepszy

Uwielbiam tonik nr 2 (fioletowy), uzywam go od 2-3 lat. Ten jednak dostalam w prezencie w malej wersji (2x15ml) przy zakupie zelu Anti Blemish Solution (mialam kilka miesiecy temu okres, w ktorym moja zazwyczaj bezproblemowa cera zostala porazona nawrotem paskudnych niespodzianek na skutek dzialania hormonow).

Pani w sklepie wiedziala, ze uzywam tonika dwojki, ale polecila mi zuzyc te male probki czworki i potem wrocic do dwojki. Miala to byc kuracja tymczasowa, az moja cera sie ustabilizuje. Bylam nastawiona wyjatkowo sceptycznie, w koncu to tonik do cery tlustej, a moja jest normalna! Nie przesuszy mi wiec skory na wior? Okazalo sie, ze nie! Bylam zaskoczona. Uzywalam kiedys tonika trojki i byl okropny; nie dosc, ze wysuszal, to jeszcze jego zapach dodatkowo mnie zniechecal.

Z tym jest jednak inaczej (byc moze to tez czesciowo na moje chwilowe problemy z cera tak dobrze mi sluzyl):
1. Jego zapach „spirytusu” nie jest tak intensywny jak rozowego,
2. Po uzyciu mialam wrazenie odswiezonej, oddychajacej skory
3. Jest wydajny, potrzeba bardzo malenko, zeby przetrzec twarz
4. Nie wysusza bardzo (uzywalam tylko raz dziennie!), ale po uzyciu musialam nalozyc krem nawilzajacy (i nie byl to DDML tylko krem zupelnie innej marki, w moim przypadku LRP)
5. Nie sciaga skory, jesli uzyje sie po nim dobrego kremu
6. Nie szczypie
7. Nie podraznia
8. Mam wrazenie, ze faktycznie walczy z niedoskonalosciami (ja mialam jedynie problemy na linii zuchwy, a nie na calej twarzy)

Nie kupie ponownie, poniewaz lubie tonik fioletowy i jestem z niego zadowolona, ale ten na „szybka kuracje” okazal sie bardzo dobry. Mysle, ze dla bardzo tlustej skory okaze sie swietny (no chyba, ze ktos ma wyjatkowo wrazliwa cere; wtedy najlepiej przetestowac przed zakupem).

Używam tego produktu od: lipca b.r.
Ilość zużytych opakowań: 2x15ml

ale sie zalatwilam na amen:(!NIE POLECAM

na cale szczescie najpierw zaopatzrylam sie w probke 30 ml,po tyg stosowania mam masakryczna twarz,luszczy sie wielkimi platami,spod platow wychodza ogromne bolesne guzy nie do wycisniecia...jestem zalamana,musze teraz trzec pilingami i nakladac kremy nawilzajace bo nawet makijazu nie da sie na tym zrobic:(
w trakcie tego tyg czulam ze skora jest nienaturalnie napieta,ona sie szykowala do zluszczania,nawet skora na palcach w ktorych trzymalam wacik sie luszczy,jakis horror,wiem ze moze te luszczenie to normalka ale tych bolesnych pryszczy nie rozumiem i to dyskwalifikuje ten tonik
DZIECZYNY!!!!!janpierw zawsze postarajcie sie o probke kosmetyku bo jak sie kupi produkt pelnowymiarowy i sie okaza ze sie nie nadaja dla nas to kasa wyzucona w bloto a probke nawet jak sie kupi z allegro np nie kosztuje duzo i nie ma takiej straty...ja juz wiele razy tak sie zalatwilam i potem serc boli ze kasa poszla w bloto

Używam tego produktu od: tydzien
Ilość zużytych opakowań: probka 30ml

bardzo dobry

nie wiem czy jestem w stanie wypowiedzieć się o tym konkretnie produkcie ponieważ używam wszystkich trzech kroków na raz. ale polecam, ponieważ na prawdę skóra po ich użyciu jest świeża, oczyszczona, zdrowa. dziewczyny! nie zrażajcie się pogorszonym stanem cery w pierwszych dniach stosowania, to przejściowy etap po którym czeka was na prawdę piękna skóra

ważne jest też aby odpowiednio dobrać tonik.
ten mnie nie szczypie, nie podrażnia, wydaje mi się, że doskonale spełnia swoją rolę

Używam tego produktu od: 2miesięcy

nie polecam ze względu na zawartość alkoholu

używam chyba od 11 lat z przerwami , więc o żadnych reakcjach alergiczno - mrowiących nie ma mowy , skóra do wszystkiego się przyzwyczai , alkohol rzeczywiście nie jest porządanym składnikiem jeśli chodzi o trądzik i tłustą cerę ale to nie tonik tylko płyn rozświetlający a jego działanie matujące zależy od kremu który na płyn nałożymy , z reguły wszystkie przeciwzmarszczkowe nie zapewniają matu

PS. PREPARATU NIE UŻYWAM ZA RADĄ MOJEJ NOWEJ KOSMETYCZKI - ALKOHOL ZABURZA EKOSYSTEM SKÓRY , KAŻDEJ , NIE TYLKO TŁUSTEJ , ODRADZAM WSZELKIE KOSMETYKI Z ZAWARTOŚCIĄ ALKOHOLU , ZWŁASZCZA DO TWARZY I WŁOSÓW ; POZA TYM PRZESZŁAM NA KOSMETYKI ORGANICZNE ZE WZGLĘDU NA WYŻSZĄ ZAWARTOŚĆ POLIFENOLI

Używam tego produktu od : 11 lat

Ilość zużytych opakowań : 400 ml starcza mi na 4 miesiące