Bourjois, Effet Lumiere, Trio d`Ombres a Paupieres (Potrójne cienie do powiek)

Bourjois, Effet Lumiere, Trio d`Ombres a Paupieres (Potrójne cienie do powiek)

Pojemność 3,5 g

Jak sama nazwa mówi, cienie mienią się, skrzą, migocą, czy to w pełnym słońcu, czy w sztucznym oświetleniu. Śliczne okrągłe pudełeczko otwierane na guziczek, a za szybką trzy odcienie danego koloru (jasny, średni i ciemny). Cienie dostępne są w następujących kolorach: Les Bruns 41 (brązowe), Les Bleus 43 (niebieskie), Les Verts 44 (zielone), Les Roses 45 (różowe), Les Argents 46 (srebrne), Les Artistiques 55, Les Ors 70 (pomarańczowe złoto!). Można je nakładać na mokro i sucho, w zależności jak intensywną barwę chcemy uzyskać. Producent zaleca w pierwszej kolejności na całą powiekę nałożyć cień w średnio intensywnym kolorze, następnie najciemniejszym wymodelować zewnętrzny kącik oka, a na samym końcu nałożyć na środek najjaśniejszy. Cienie utrzymują się bardzo długo zarówno na powiece, jak i w pudełeczku. Są więc trwałe w podwójny sposób.

Naturalne, ładne cienie

Cienie wyglądają ładnie na oku, nadają się do codziennego, naturalnego makijażu. Przyjemnie rozświetlają makijaż i sprawiają, że twarz wygląda świeżo :). Są dość trwałe, nie używam do nich bazy. Wydajne i wygodne w użyciu. Spełniają moje oczekiwania :).

Używam tego produktu od: 1 roku

Bardzo przyjemne cienie.

Bardzo lubię kolorówkę Bourjois.W różach jestem wręcz zakochana.Uważam że to majstersztyk jak na tą półkę cenową :) Z iskrzącymi trójkami w odcieniu 45 zetknęłam się chyba ze sześć lat temu.Od tego czasu na stałe goszczą w mojej kosmetyczce.Stosuję je na sucho i mokro,używam ich też jako rozświetlacza oraz różu- z matowym brązerem dają niesamowity imprezowy efekt!
Są niezwykle trwałe.Nie zauważyłam,żeby się rolowały na powiece.Spokojnie przetrwają cały dzień,nie rozmazują się ani nie osypują.Aplikacja jest bardzo przyjemna,cienie są aksamitne,rozprowadzają się bez problemu.Bardzo wydajne.Pięknie się mienią.

Używam tego produktu od: Około sześciu lat.
Ilość zużytych opakowań: Trzy albo cztery.

super cienie przyjemna aplikacja i ekekt

super cienie!! miałam kolory bezowe (jak na zdjęciu) i szare z białym

+ miękkie (w przeciwieństwie do pojedynczych cieni bourjois)- łatwo się nakłada
+ ładny efekt na oku- kolor taki jak w pudełku
+ trwałe
+ cena- może nie są super tanie ale są 3 w 1
+ podwójny apliaktor- więc używając jaśniejszego koloru nie brudzisz oka ciemnym kolorem

jeśli chodzi o wydajność- to tak w normie. jako jedne z nielicznych cieni potrafiłam je wykończyć do końca (dlatego że są w miarę miękkie)

na pewno jeszcze do nich wrócę

Używam tego produktu od: paru lat

Studio fryzur kłos jak Olivia Wilde

na mokro i na sucho

najbardziej w tych cieniach podobało mi się nakładanie jasnego odcienia na mokro
\\nmiałam paletkę szarości, a wtedy makijaż miał fioletowy odcień
\\n
\\ndobre do ciemnego smoky eye
\\nosypywanie ok
\\ntrwałe
\\n
\\nten zestaw brązowy jak dla mnie zbyt pomarańczowy
\\na zielony zbyt nienaturalny
\\n
\\nużywałam ich długo, nie codziennie, bo jak dla mnie ten czrny zestaw raczej nadaje się na wieczór
\\n
\\nteraz wolę paletki które mają kilka różnych kolorów z nie tylko odcienie jednego
\\n
\\nzawsze byłam raczej zadowolona z bourjois

promiennie na codzień

Kupiłam ten produkt z uwagi na idealnie dobrane "moje" kolory (mam les naturels 53) i efekt lumiere. I właściwie się nie rozczarowałam. Na codzień - rewelacja. Dyskretne, ładnie podkreślają oko, mienią się, ale nie ordynarnym brokatem. Nie tworzę w codziennym makijażu skomplikowanych wariacji, ot - przejście jasny/średni/ciemny, i tutaj cienie sprawdzają się znakomicie! Rozświetlają, otwierają i odświeżają spojrzenie - a to mój cel w dyskretnym makijażu "do pracy". Cienie dość miękkie, w trwałym pudełku, które wymaga mojego udziału w otwieraniu - a nie samodzielnie w torebce, najlepiej w sąsiedztwie białego szaliczka :/ Używam właściwie codziennie, z prawdziwą przyjemnością!

Na pewno nie uzyska się nimi wyraźnych, rzucających przechodniów na kolana kolorów :)
Trzeba uważać przy nakładaniu, bo niestety trochę się osypują. Aplikator dołączony do opakowania pozostawia nieco do życzenia (wygięty, trochę dla mnie niewygodny).

Używam tego produktu od: ok. pół roku
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

tragedia

Jak bardzo lubię cienie marki Bourjois tak tego cholerstwa nie zdzierżę ! To trio dostałam od mamusi i aż dziwne, że nie zwietrzyłam od razu podstępu, że rodzicielka kochana oddaje mi cienie. Od razu obie powinnyśmy je wyrzucić przez okno albo przynajmniej do kosza. Kolory są śliczne to fakt, ale cóż z tego skoro makijażu żadnego się nimi wykonać nie da. Są pieruńsko twarde i trzeba się nieźle natrzeć żeby coś na pędzlu zostało. Ale to jeszcze nie koniec.
Wklepuję na powiekę, warstwę, dwie, trzy i nic - ledwo coś widać. A jak już zaczyna człowiek cieniować to nie wie czy się śmiać czy płakać. Po prostu wszystko się ściera. Troszkę lepiej jest przy nakładaniu na mokro bo wtedy z 1h na powiece zostają. Jak dla mnie to jedna wielka porażka ! Nigdy więcej !

Używam tego produktu od: kilka razy
Ilość zużytych opakowań: 1szt.

Nie polecam

Ogólnie rzadko kiedy zdarzy mi się użyć cieni do powiek, bo poprostu z rana nie mam na to czasu. Tę paletkę dostałam kiedys w prezencie, uzyłam zaledwie kilka razy i teraz tak sobie leżą bezczynnie.

Z plusów mogę wymienić z pewnoscią dobre napigmentowanie cieni, ładnie wyglądają na powiecej tuż po aplikacji - mam paletkę z brązami. Utrzymują się na powiece raczej srednio. Opakowanie jest solidne, napewno się samo nie otworzy.

Cienie mają takie perłowe drobinki, które przy aplikacji są dosłownie wszędzie tylko nie na powiece (!). Pomijam fakt, że ogólnie nie lubię takich mieniących się kosmetyków, ale taka jest specyfika tych cieni - w końcu są \'lumiere\'.

Aplikator - ten mały wygięty pędzelek - to jakas porażka. Nie ma szans dobrze nim nałożyć kosmetyku. No i cena... za tak kiepską jakosc w życiu bym ich sama nie kupiła.

Nie polecam.

Używam tego produktu od: kilka lat temu kilka razy

zdecydowanie NIE

To moje drugie rozczarowanie cieniami tej marki, najpierw rozczarowały mnie smoky eyes, które były ciut trwalsze, ale generalnie blakły tak samo.

Effet lumiere mam w odcieniach niebieskości, Les Bleus.

Same minusy:
- nietrwałe, trzymają się na powiekach jakieś 2-3h
- błyskawicznie blakną, cieniowanie się zlewa w jeden siny kolor, co wygląda, jakby się dostało pięścią w oko (widać na zdjęciu), najjaśniejszy kolor w kąciku oka znika całkowicie
- cena! Przy takiej jakości cena powinna być dużo niższa niż za cienie Sensique, które utrzymują się w stanie niezmienionym cały dzień!
- brak daty ważności na opakowaniu

Plusy:
+ nie osypują się
+ ciemne kolory są dobrze napigmentowane
+ zaraz po nałożeniu wyglądają ładnie

Zdecydowanie NIE polecam. A jeśli już, to na chwilę, bardzo krótką chwilę, np. do zrobienia zdjęć. Na pewno nie do noszenia.

Używam tego produktu od: już nie używam
Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

Bardzo dobre

Cienie są śliczne, 3 kolory w jednym, posiadam odcienie różowe

Plusy:
- dobra konsystencja
- długo się utrzymują
- wydajne
- ładne kolory
- dobrze aplikują się pędzlem

dość dobre

cienie te nadają się do dziennego makijażu, wyglądają naturalnie i dość długo utrzymują się na powiece. mam ten sam kolor co na zdjęciu niestety ostatni ciemny kolor dziwnie się zbił i jest bardzo trudny do aplikowania. przyzwoite cienie ale za tę cenę można dostać coś lepszego.

Porażka

Cienie to kompletny bubel. Okropnie się osypują, mają straszne drobinki które są wszędzie! Te dwa ciemne cienie wyglądają na powiece jakbym węglem się malowała, kompletna porażka. Delikatnie dotknę ich palcem, wszędzie jestem brudna!

Na dodatek jak na trio za taką cenę jest ich stanowczo za mało.

Nie polecam

Cienie zakupiłam na Allegro, nawet niedrogo wyszło. Myślałam, że będę z nich zadowolona, ale się przeliczyłam. Cienie wyglądają bardzo blado na powiece. Dopiero aplikacja na mokro daje jakiekolwiek efekty. Najjaśniejszy odcień (posiadam brązy) jest zbyt jasny, środkowy i ciemniejszy w miarę ok. Moim zdaniem brakuje jeszcze jednego koloru, najbardziej ciemnego do lepszego wycieniowania powieki. Ja używam takiego z innego kompletu. Całe Trio po nałożeniu na powiekę nie wypada rewelacyjnie. Plusem jest to, że paletka nadaje się do podróży ze względu na niewielki rozmiar. Pudełko wyjątkowo oporne w otwieraniu.