Bielenda, Carbo Detox, Oczyszczająca maska węglowa do cery mieszanej i tłustej

Bielenda, Carbo Detox, Oczyszczająca maska węglowa do cery mieszanej i tłustej

Oczyszczająca maska węglowa o silnym działaniu detoksykującym poprawia stan skóry mieszanej i tłustej; szarej, z przebarwieniami i rozszerzonymi porami. Formuła oparta na aktywnym węglu oczyszcza skórę z toksyn, odświeża i zwęża pory, działa przeciwtrądzikowo, redukuje poziom sebum.

Czarna magia

Nie mam zamiaru się tutaj rozwodzić nad tym jak bardzo oszałamiający i rewolucyjny jest ten kosmetyk, bo po prostu nie jest. Maseczka ta nie czyni cudów, nie usuwa wyprysków po jednym użyciu i nie spowoduje nagłego zniknięcia zaskórników. Mimo to jednak działa. Działa jak każda maseczka zawierająca zieloną glinkę czy też węgiel aktywny. Działa przez składniki aktywne jakie zawiera, Odkrycie na miarę kolumbowej ameryki to nie jest.

Wstęp był dość oschły, ale to nie tak, że ja tej maseczki nie lubię. Wręcz przeciwnie, lubię ją, nawet bardzo. Łączy ona w sobie wiele cech, które mogę uznać za moje ulubione. Po pierwsze jest zdejmowalna, peel off czy tam jak kto woli. I to jest ekstra z kilku powodów, z tym, że wymienię tylko dwa dla mnie najważniejsze. Nie trzeba jej zmywać wodą, mieszkam w dużej aglomeracji miejskiej i jakość wody jest tutaj poniżej krytyki toteż unikam częstego kontaktu tejże wody z twarzą. No i drugi obiecany powód to to, że maski peel off mają to do siebie, że czasem zdarzy im się wyciągnąć zaskórniki. Poza tym zawiera glinkę zieloną, czyli moją ulubioną dla cery tłustej, ze skłonnościami do zatykania porów oraz węgiel aktywny, który lubię, jednak nie jest mi tak bliski jak glinka.

Podsumowując, moja opinia jest w pełni pozytywna. Cera po użyciu nie świeci się przez jakiś czas, odczuwalne jest wyraźnie oczyszczenie, no i sam fakt relaksu i świadomość zrobienia czegoś dla siebie.

Na koniec jeszcze chciałabym jednak dodać, że użycie samej glinki poskutkuje tak samo. Wbrew pozorom będzie też tańsze. Ja wiem, że te drobniaki za saszetkę to nie majątek, ale aby takie maski rzeczywiście przyniosły długotrwały skutek to trzeba ich używać regularnie, co już generuje większy koszt. Można więc uznać ten produkt za taką wersję dla leniuszków.

Okropna.

Jak niewiele rzeczy mnie irytuje, to ta maska zrobiła do maksymalnie! Kupiłam zachwycona zawartością oczyszczającego węgla i się rozczarowałam. Nawet nie mogłam zbytnio jej przetestować, bo strasznie podrażniała oczy - bardzo mnie piekły i zaczęły łzawić (mimo, że ich oczywiście nie usmarowałam). Bardzo drażniący zapach, skóra zaczerwieniona, jednym słowem podrażnia. Kompletna porażka.

Wykorzystała: kilka próbek

Maska

Po zastosowaniu skóra rozpromieniona, nawilżona. Pory nieznacznie zwężone, ale nie widzę, żeby efekt był wyjątkowy. Uważam, że na rynku dostępne są lepsze maseczki.
Opakowanie zawiera sporą ilość produjktu, który dobrze sie rozprowadza, nie trzeba martwić się, że zabraknie na aplikację.

Oczyszcza cerę

Nie przepadam za maskami, które trzeba zmywać - zdecydowanie bardziej wolę te, które można ściągnąć z twarzy, czy to w płacie czy wersję peel-off.
Jednak o tej masce słyszałam wiele dobrego, także koniecznie chciałam ją wypróbować.
I okazała się świetna, ma dość gęstą konsystencję, która lekko rozprowadza się na twarzy, nic nie kapie ani nie spływa. Ma leciutki, ale przyjemny zapach, myślę że nikomu nie powinien przeszkadzać.
Działanie ma super, doskonale wygładza oraz oczyszcza skórę. Twarz po jej zastosowaniu jest matowa, miła w dotyku i nawilżona.
Saszetka wystarczyła mi na dwa użycia.

Pełna blasku cera

Fajna buźka po użyciu gładka i odprężona !! :) zauważyłam mniej wyprysków na skórze i nie świecę się! fajne jednorazowe saszetki, poręczność, higiena i estetyka, a dodatkowo oszczędność. Po co kupować kilka, jak można byłoby kupić jedną .

Ok.

Zakupiłam tą maseczkę jakiś czas temu. Fajnie się ja nakłada na twarz. Myślę, że maseczka dobrze oczyściła twarz. Skóra po jej ściągnięciu skóra była bardzo przyjemna w dotyku. Maseczka po którą na pewno sięgnę jeszcze nie raz i którą mogę polecić.

Jak dla mnie rewelacja

Maseczka Carbo detox ma fajna konsystencję do nakładania, efekty opisane przez producenta rzeczywiście widoczne gołym okiem. Jak dla mnie ciut szczypiacy w oczy zapach, ale do zniesienia. Także czas schnięcia maseczki odbiega od podanego przez producenta - około 30 minut schnie całość.

Niezastąpiona

Jestem wielką fanką testowania saszetkowych maseczek. Pierwszy raz na węglową maseczkę Bielendy natrafiłam około 2 lata temu, były to początki szału na oczyszczanie twarzy produktami z węglem, więc musiałam spróbować wersji dla cery tłustej oraz mieszanej na swojej trudnej twarzy. Bez większego zastanowienia się kupiłam jedną saszetkę, wypróbowałam, zakochałam się. I ta miłość trwa nieprzerwanie od momentu pierwszego użycia.

Maseczka bardzo dobrze oczyszcza cerę, pozostawia ją gładką, wszelkie niedoskonałości wydają się być złagodzone po jej zastosowaniu. Mam wrażenie że przyśpiesza gojenie się istniejących już krostek. Minimalizuje zaskórniki otwarte, ale nie usuwa ich całkowicie. Mam cerę bardzo tłustą w strefie T, której nie pomagają praktycznie żadne specyfiki spod szyldu "matujące/zmniejszające ilość sebum", jednak mam wrażenie, że po zastosowaniu tej maseczki strefa T minimalnie później zaczyna się świecić, a to dla mnie jest ogromnym plusem.

Jest to mój must have, zawsze muszę mieć co najmniej 2-3 saszetki w zapasie. Żadna inna maseczka z aktywnym węglem jaką miałam okazję stosować nie równa się tej z Bielendy.

Dobra maseczka tylko ciężko się ją zmywa

Postanowiłam wypróbować tą węglową maseczkę i jestem pozytywnie zaskoczona, maseczka ma ładny zapach, jest czarna, dobrze się rozprowadza po buzi, szybko się wchłania, i czuć ze buzia jest oczyszczona, gładka, miękka. Tylko jedynym problemem jest to że bardzo ciężko się ją zmywa, trzeba się trochę namęczyć zeby ją zmyć. Można ją nabyć w każdej drogerii. Na pewno będę do tej maseczki wracała.

Moc czarnego węgla

Ta maseczka gościu u mnie od dawna, używam jej przynajmniej raz w tygodniu w celu oczyszczenia skóry jak i w celu zabezpieczenia twarzy przed niechcianymi wypryskami. Po pierwsze głęboko oczyszcza skórę twarzy - bez efektu ściągnięcia i wysuszenia. Po drugie zmniejsza widoczność porów i przebarwień, kolejnym jej atutem jest efekt matowej skóry. Maseczka reguluje także nadmierne wydzielanie się sebum.
Jest łatwa i prosta w użyciu, nie mam problemów z jej zmyciem wystarczy ciepła woda. Posiada dość dobrą leistą konsystencje - w porównaniu do maseczki z biedronki również z czarnego węgla, która ma smolistą, ciężko nakładającą się konsystencje

Piękna skóra w 10 minut

Maseczka rzeczywiście głęboko oczyszcza, zawsze po jej zastosowaniu skóra mojej twarzy jest gładka, lekka i przyjemna. Używając jej razem z dobranym do niej kremem unikam efektu ściągnięte skóry. Jest w mojej kosmetyczce od dawna, polecam.

skład totalny bubel

Maska wcale tak dobrze nie oczyszcza- jak obiecuje producent. Nie zauważyłam zwężenia porów ani działania przeciwtrądzikowego. Skóra po niej faktycznie była zmatowiona.
Niestety w składzie zawiera prawie wszystkie najgorsze rzeczy jakie by tylko mogła:
-aluminium
-phenoxyethanol
-DMDM
-parabeny
Więc mówię jej stanowcze NIE!
Maseczka wystarczy na dwie aplikacje. W miarę szybko zasycha i lekko ściąga skórę. Niestety do zmywania jest tragiczna- wszystko w okoł brudne.