Mydło w płynie na bazie glinki białej

Mydło w płynie na bazie glinki białej

Wyjątkowo delikatne mydło na bazie glinki białej z naturalnymi wyciągami kopry i kalenduli, wzbogacone mikroelementami. Z powodu swych naturalnych skadników może być stosowane dla całej rodziny. Ph mydła jest tak delikatne, że może być stosowane również do higieny intymnej. Jak każdy produkt z glinką białą odżywia i wygładza skórę.Posiada działanie nawilżające. Jest antyalergiczne, uspakajające wszelkiego rodzaju podrażnienia.
13 zł / 200 ml

gdzie glinka?

Ogólnie bez rewelacji, myje jak każde inne mydło, dodatkowo miało być naturalniea to mydło wysuszyło mi skórę, więc zaniepokoiłam się i
pozwoliłam sobie sprawdzić skład w Słowniku Składników Kosmetycznych na Wizażu oto i on:

INCI:Aqua (woda), Sodium Laureth Sulfate (detergent), Bentonite (stabilizator), Cocoaminopropyl Betaine (detergent), PEG 7 Glyceryl Cocoate, Cocamide DEA Laureth 2 (emulgator, surfaktanty), Calendula Officinalis (wyciąg z nagietka), Parfum (zapach), Propylene Glycol (nawilżający), 5 Bromo 5 Nitro 1,3 Dioxane, Triclosan,(konserwanty) Citric Acid (regulator pH)

Drogi producencie gdzie się podziała obiecana glinka biała? Dlaczego nie ma jej w składzie?
Czuję się oszukana.

Używam tego produktu od: już nie

Hmm :/

A ja będę trochę mniej entuzjastyczna w swojej recenzji tego produktu, no ale wiadomo - nie każdemu to samo pasuje :) Dla mnie to mydło jest zwyczajnie średnie, a miałam nadzieję na właściwości łagodzące i niewysuszające... trochę się zawiodłam, choć nie jest to w sumie zły kosmetyk. Ale do rzeczy .
Nabyłam drogą internetową, bez możliwości wcześniejszego sprawdzenia składu, ale z opisów i recenzji nastawiona byłam na produkt bardzo łagodny - a tu niespodzianka, SLES jest i to typowo, na drugim miejscu po wodzie :D mnie osobiście w produktach do ciała ten składnik nie przeszkadza, ale teoria, jaką sobie wysmażyłam, czyli "achh, wreszcie będę mieć jeden produkt do mycia ciała i twarzy" odbiegła w tym momencie w siną dal :D Próby oczywiście były, nie mogłam się powstrzymać, ale niestety - twarz mi to mydło podsusza - co prawda nie czepiałabym się specjalnie, bo to w końcu produkt z założenia pod prysznic, ale jednak... szkoda. Niestety, jako produkt do mycia ciała niczym specjalnym się nie wyróżnia, na dodatek lekko podrażniło mi dekolt. Ale jednej rzeczy znieść nie umiem - zapachu. Jakieś kwiatki perfumowane, bleh, na dodatek w połączeniu z wonią typowo mydlaną... a miałam nadzieję na produkt przynajmniej "mało zapachowy" ;) Na plus zaliczam bardzo wygodne opakowanie (inne niż na zdjęciu) z praktycznym dozownikiem; wydajność najwyżej średnia.
Podsumowując, ja więcej nie kupię, bo niczym mnie nie zachwyciło, a zapach... jezu, mdli mnie na samą myśl, fuj :P Nie jest to kosmetyk zły, po prostu dla mnie (subiektywnie, zaznaczam, proszę mnie nie linczować ;)) nijaki.

Używam tego produktu od:paru miesięcy (ze sporymi przerwami)
Ilość zużytych opakowań: 1, dziś skończone :P

Super!!!

Dokładnie oczyszcza skore twarzy po calym dniu, stosuje go zarowno rano jak i wieczorem oraz zawsze po zmyciu makijazu. Jest niesamowicie wydajny, zapach moze nie jakis zniwalajacy ale nie przeszkadza (albo sie juz przyzwyczailam). Dla mnie kolejny produkt tej firmy zasluguje na wielki plus!!!

Używam tego produktu od:2 m-ce
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1

Bordowe usta H&M

łagodzi i myje

Faktycznie nie można tego nazwać mydłem, raczej emulsją. Gdy dłużej postoi rozwarstwia się, trzeba pamietac o silnym wstrząśnięciu przed użyciem. "Mydełko" z glinką to dla mnie ukojenie, moja skóra jest ostatnio bardzo wrażliwa, nie toleruje SLS, w poszukiwaniu czegoś co tego świństwa nie zawiera natknęłam się na produkty Argiletz. 'Mydełko" słabo się pieni ( wielbicielki piany nie będą zachwycone ;) ) dość dobrze myje, pachnie neutralnie, i co najważniejsze, łagodzi - moja skóra to docenia, jest gładka, w końcu nie podrażniona. Jeżeli chodzi o wydajność to jest malutka, opakowaniu znika w ciągu 3 tygodni ale warto je kupić a cena nie jest przesadnie wygórowana.

Używam tego kosmetyku od 2 miesięcy
/ ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Delikatne i łagodne

Moje mydło było w buteleczce z dozownikiem, co wydatnie ułatwiało stosowanie.
Moim zdaniem nazwa mydło wybitnie nie pasuje do tego delikatnego i łagodnego kosmetyku. Z powodzeniem zastępuje również płyn do higieny intymnej. Skóra jest uspokojona, ładnie nawilżona, chciałoby się rzec odżywiona (jeśli tak krótki kontakt kosmetyku ze skórą mógłby na to wpłynąć).
Podoba mi się jego zapach, taki "glinkowy", łagodny.
Jedyny minus: pod koniec stosowania (gdy zostało dosłownie na dnie butelki) zapach zrobił się nieprzyjemny, jakby zepsuty :/ Ale nie zmienia to wielce pozytywnej mojej jego oceny.
Moim zdaniem jest lepszy od większości żeli pod przysznic. Średnio wydajny.

Używałam tego kosmetyku przez 4 miesiące
ilość zużytych opakowań: 1