Bielenda, Twoja Pielęgnacja, Peeling cukrowy do ciała `Nawilżający`

Bielenda, Twoja Pielęgnacja, Peeling cukrowy do ciała `Nawilżający`

Niezwykle przyjemny w aplikacji peeling o innowacyjnej nietłustej formule z mikrogranulkami naturalnego cukru przeznaczony do każdego typu skóry, również wrażliwej, skutecznie złuszcza martwy i zgrubiały naskórek, błyskawicznie eliminuje szorstkość i poprawia jakość skóry. Doskonale nawilża, oczyszcza i wygładza ciało, nie wywołuje podrażnień.
Zawiera mleczko pszczele bogate w witaminy B i C, które utrzymuje odpowiedni poziom wilgoci i chroni skórę przed wysuszeniem oraz d-panthenol, który nadaje skórze miękkość i gładkość, intensywnie nawilża, łagodzi podrażnienia. Pobudzający kolor i kwiatowy, zmysłowy zapach frangipani odpręża, rozluźnia, ożywia zmysły i dodaje energii.
Gładkie, miękkie, pięknie pachnące, delikatne w dotyku ciało. Skóra doskonale nawilżona, brak uczucia suchości i nieprzyjemnego łuszczenia.

Sam cukier

Peeling ma kilka plusów i od nich zacznę:

- pięknie pachnie: słodko, kwiatowo
- ma konsystencję fioletowego żelu z zatopionymi w nim cukrowymi drobinkami
- nie zostawia okropnej, tłustej warstwy, o czym zresztą mamy informację na opakowaniu
- ma bardzo ładne opakowanie, miękką tubę wygodną w użyciu
- jest w miarę tani i łatwodostępny (kupiłam go w Drogerii Natura)
- kryształki cukru nie są agresywne dla skóry, nie powodują też uczulenia itp.

Minus: w czasie użytkowania fioletowy żel szybko się ulatnia, znika gdzieś w czasie masowania i na skórze pozostaje sam cukier - dosłownie jakbym mokre ciało oblepiła samymi kryształkami cukru. A szkoda, bo inne peelingi mają postać kremu, czy gęstego żelu z drobinkami ścierającymi, który jest na ciele aż do spłukania, myślałam, że tu będzie tak samo, a jednak nie.
Nie zauważyłam tez odczuwalnego nawilżenia skóry, choć wg producenta jest to peeling nawilżający.

jest ok

bardzo ładnie pachnie, poza tym odpowiada mi jego konsystencja. Peeling jest mocny, drobinki są dosyć duze, ale dla mnie to akurat atut, bo wole mocniejsze peelingi. Opakowanie ładne, dozowanie tez w miarę okej, Jedyny minus to jego wydajność bo szybko mi sie zużył

Piękny zapach

Decyzja o zakupie tego peelingu była podyktowana jego pięknym zapachem i faktem iż znajduje się w tubie.

Peeling jest dość ostry, zawiera w sobie dużo cukrowych drobinek. Nie jest oleisty i nie zostawia pod prysznicem śladów. Skóra po jego użyciu nie wymaga balsamowania, jest miękka, gładka i pachnąca. Bo zapach to chyba największy atut tego kosmetyku! Słodkawy, lekko kwiatowy, długo po użyciu czuć go jeszcze w łazience - szkoda, że na skórze nie utrzymuje się tak długo.

Jeśli chodzi o minusy to muszę wspomnieć o nie do końca dopasowanym dozowniku - otwór w tubie jest dość mały przez co kryształki cukru często się w nim blokują, co skutkowało koniecznością rozcięcia tuby. Poza tym nie mam do niego zastrzeżeń i przewiduję, że jeszcze trafi do mojego koszyka :)