SVR, Xerialine Fluide (Balsam do ciała z mocznikiem)

SVR, Xerialine Fluide (Balsam do ciała z mocznikiem)

Balsam do codziennego, intensywnego nawilżania. Przyjemna, lekka konsystencja, szybko się wchłania.
Codzienna pielęgnacja suchej skóry ciała dzieci i dorosłych, po kąpieli, plażowaniu, solarium.

balsamy
nawilżające
z pompką
>250ml
Skóra
sucha

Odżywia, oblepia i roluje się..

Zmęczyłam ten balsam w rok, bo pojemny i nie polubiliśmy się z nim z kilku powodów. Głównym jest fakt, że zostawia po sobie zastygającą warstewkę. Rozumiem założenie, miała zabezpieczać skórę przed wysychaniem. Ale ona się rolowała. A bywało nawet, że jak nałożyłam nieco więcej produktu, to po wyschnięciu po prostu pękała na skórze i łuszczyła się. Owszem, skóra pod spodem była fajnie odżywiona, wygładzona, ale to bawienie się w jaszczurkę mnie przerosło. Zużywałam więc produkt powoli i w umiarkowanych ilościach by uniknąć efektu oblepienia. Używałam go też do dłoni, bo fajnie na nie działał. Niemniej śmietankową konsystencję trzeba było wmasować, a po momencie dodatkowo złuszczyć nad umywalką. Zapach produkt ma brzydki. Surowy. I chyba faktycznie czuć w nim mocznik. Na szczęście po aplikacji dość szybko się ulatnia. Plus za pompkę, bo sporo ułatwia. Ale podsumowując: zużyć zużyłam, ale więcej nie kupię...

Super!

Świetny balsam. Nie wiem, czemu znajduje się w kat. zapomniane kosmetyki, skoro dobrze się ma na polskim rynku.
W internecie można kupić już za ok 50zł, butla 500ml i jest to produkt wart swojej ceny.
Balsam wydajny, gęsty, z pompką, o takiej jakby satynowej konsystencji (coś ala wazelina wazelina lub maść, sama nie wiem).
Miło pachnie.
Dobrze nawilża i poprawia stan skóry - to pewnie zasługa warstewki pokrywającej skórę (wieczorem smarujecie się balsamem, a rano pod prysznicem wasza skóra jest śliska, znacie to)?
Właściwie nie mam zastrzeżeń i nie widzę wad. Do dłoni, do stóp, do ciała - super produkt!

Używam tego produktu od: trzech lat
Ilość zużytych opakowań: 3-4

świetny!

Nawilża, posiada delikatny zapach, jest wydajny - na pewno do niego wrócę!

Kupiłam go w promocji w superpharmie, także można go znaleźć w dobrej cenie, służy długo. Sprawdza się zimą.

Zdecydowanie polecam.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 500ml

fakty i mity depilacja

Na zimę najlepszy

Nie znam lepszego balsamu do ciała na sezon zimowy, kiedy moja skóra na brzuchu, udach i ramionach po prostu pęka, jest tak przesuszona. Żaden drogeryjny balsam sobie z tym problemem nie poradził, nie poradziły sobie również specjalne zlecone przez dermatologa i robione na zamówienie balsamy. A ten sobie poradził i chociaż za każdym razem, gdy się kończy, szukam czegoś tańszego, zawsze wracam skruszona.

Minusem jest cena, chociaż zdarzają się promocje.
Co więcej?:

- doskonale nawilża, efekt odczuwalny jest od razu - koniec pękającej skóry
- brak jakiegoś szczególnego zapachu
- wydajny (stosuję codziennie wieczorem na całe ciało, starcza mi na ok. 2 miesiące)
- Opakowanie z pompką bardzo praktyczne
- wchłania się dość wolno - nie jest to balsam, którym się posmarujesz i zaraz zakładasz na siebie ubranie. Daj mu kilka minut, on naprawdę jest bardzo treściwy, więc chwilkę mu to zajmie.

Kupię pewnie jeszcze nie raz, bo to naprawdę najlepszy balsam do ciała jaki kiedykolwiek stosowałam.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: wiele

Smierdzacy, klejacy

Kupilam go, bo szukalam balsamu o lekkiej konsystencji. Moj ulubiony Avene Cold byl za gesty na lato.
Niestety jestem kompletnie zawiedziona. Balsam owszem nawilza skore, stosowalam go rano i wieczorem na cale cialo. Po zalozeniu ubrania skora przyklejala sie do koszulki, spodni calkiem mocno. Po odklejeniu na skorze czesto byly poprzyklejane wklokna ubran. To dla mnie totalnie dyskwalifikuje ten balsam.
Bardzo wolno sie wchlania, a nie mam calego dnia zeby chodzic nago po domu i czekac az sie wchlonie. W dodatku zapach dla dla mnie okropny.

Niestety u mnie nie zagrzeje lazienkowej polki.

Używam tego produktu od: Kilku miesiecy
Ilość zużytych opakowań: Jedno cale

za gęsty

Balsam ma bardzo bogate działanie, mocno nawilża i to na długo. Jest też dość wydajny.
Niestety - bardzo długo się wchłania, zostawiając skórę "lepką". W trakcie nakładania też nie jest przyjemny, gdyż nie pachnie za ładnie i ciężko się go nakłada.
Działanie spoko, ale kłopotliwy w użyciu.

Ilość zużytych opakowań: 2 butelki

nawilża

Bardzo dobry balsam. To co w nim najbardziej lubię to świetne nawilzenie w połaczeniu z lekką konsystencją.
Balsam nawilża skórę na cały dzień,
radzi sobie z bardziej suchymi miejscami takimi jak łokcie,
łagodzi skórę po depilacji,
ma delikatny zapach.
Balsam wchłania się bardzo szybko. Możemy się od razu ubrać.
Nie wiem czy do niego wrócę ponieważ brakuje mi w nim jakiegoś zapachu. Lubię jednak jak balsam pięknie pachnie.

Używam tego produktu od: 2 mce
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 op

najlepszy

Balsam, wraz z resztą niezbędnych kosmetyków do mycia i pielęgnacji ciała, zakupiłam po tym jak dermatolożka zaleciła mi odstawienie kosmetyków drogeryjnych i przestawienie się na apteczne. Mam problem z nawilżeniem skóry i zniszczoną barierą lipidową na twarzy. Kremy które zachęcona opiniami wizażanek tak ochoczo kupowałam w r* sprawiły że moja skóra na twarzy zwariowała i od miesiąca doprowadzam ją do ładu produktami z apteki.
Balsam do ciała stosuję wraz z żelem provegol SVR do mycia ciała, twarzy i włosów oraz peelingiem xerialine SVR. Już od pierwszego użycia była różnica. Ogromna ulga, skóra przestała być napięta i szczypać. Zniknęła pojawiająca się po 2-3h suchość i biały nalot. Taki stan utrzymuje się od kilku tygodni.
O składzie nie będę się wypowiadała, gdzyż się na tym zupełnie - nie znam.
Nie rozumiem tylko dlaczego balsamy drogeryjne tak wysuszały moją skórę..? Jednak cieszę się że znalazłam wreszcie produkt, który mogę polecić każdej osobie z takim problemem.
Balsam się nie lepi, dość szybko się wchłania, ma słaby, kremowy zapach który szybko się ulatnia. Na jedno użycie aplikuję sobie 2 porcje wielkości orzecha włoskiego, więc raczej nie jest super wydajny. Szacuję sże wystarczy go na miesiąc. Opakowanie jest estetyczne (mam nową wersję opakowania) i poręczne.
Cena jak dla mnie jest bardzo ok, bo kupiłam go w cenie 30 zł w SP. Często jest tam w promocji, a że mam tam jeszcze dodoatkowe zniżki to cena 30 zł jest bardzo korzystna za tak dobry produkt.

Bardzo porządny balsam

Używałam po każdej kąpieli. Moją bardzo suchą skórę na nogach doprowadził do stanu używalności.

Plusy:
- bardzo dobrze nawilża, znosi świąd skóry
- bez parafiny w składzie
- wydajny
- delikatny zapach
- lekka konsystencja, szybko się wchłania

Minusy:
- oczywiście cena, ale przynajmniej działa jak należy

Polecam!

KWC balsamowe odnalezione

Dokładnie taki, jak powinien być balsam:
- wydajny
- nawilża porządnie, na długo
- skóra jest miękka w dotyku
- lekko i przyjemnie pachnie
- estetyczne opakowanie z wygodną pompką
- błyskawicznie się wchłania, można się ubrać praktycznie od razu po użyciu balsamu

Pierwszy balsam, który odpowiada mi w 100%. Przy użyciu innych produktów zwykle problemem była lepkość skóry i niedostateczne nawilżenie.

Jedyna wada: cena (ok. 50 zł na Allegro).

Mam wersję w nowym opakowaniu. Ta wersja nie zawiera parabenów i ma trochę inny skład:

AQUA (PURIFIED WATER), HEXYLDECYL STEARATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER (SHEA BUTTER), UREA, GLYCERIN, ARACHIDYL ALCOHOL, SORBITOL, BEHENYL ALCOHOL, DIMETHICONE, STEAROXY DIMETHICONE, ALLANTOIN, HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE, 1,2-HEXANEDIOL, ARACHIDYL GLUCOSIDE, SODIUM CITRATE, XANTHAN GUM, POLACRYLAMIDE, C13-14 ISOPARAFFIN, LACTIC ACID, CITRIC ACID, LAURETH-7-CHLORPHENESIN, METHYLISOTHIAZOLIMONE, PARFUM (FRAGRANCE).

Bardzo dobry

Balsam niestety jest drogi, ale przynajmniej ma duże opakowanie i jest wydajny, Po aplikacji szybko się wchłania w skórę nie pozostawiając na niej lepkiej, wyczuwalnej warstwy. Dzięki niemu skóra jest nawilżona, odżywiona, wygładzona i miękka tak jak obiecuje producent. To jeden z lepszych kosmetyków do pielęgnacji ciała jaki mam przyjemność stosować.

Używam tego produktu od: Miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1/2 opakowania

Miłość od pierwszego użycia.

Kosmetyków do nawilżania ciała używałam i pomstowałam - że oliwka się długo wchłania, że balsam zostawia klejący film, że konsystencja nie taka i zapach też nie...

Teraz używam i zachwalam. SVR Xerialine ma lekką konsystencję, dzięki czemu szybko się wchłania. Intensywnie nawilża, pozostawia na skórze długo wyczuwalną ochronną warstwę (ale nie klei się!). Zapach jest ledwo wyczuwalny.

Lubię opakowanie tego kosmetyku, pompka ułatwia dozowanie. Cenę (70 pln za 500 ml) uznaję za adekwatną do jakości i wydajności (u mnie butelka wystarcza na 4-5 msc). Zwykle jednak udaje mi się kupić kosmetyk taniej, w SuperPharmie dość często są promocje SVR -30%.

Używam tego produktu od: 1 roku
Ilość zużytych opakowań: w trakcie trzeciego