Gąbka do ciała Natural Look, Zenner

Gąbka do ciała Natural Look, Zenner

Gąbka do kąpieli i pod prysznic NATURAL LOOK

- przeznaczona także do skóry wrażliwej

- delikatnie myje i masuje ciało

Cena: ?

Do peelingu tak, do mycia nie

Kiedy kupowałam tę gąbkę, myślałam, że będzie miękka i delikatna i że po ściśnięciu nie wróci tak szybko do poprzedniego kształtu. Niestety gąbka nadaje się raczej do peelingu, i to dość mocnego, niż do delikatnego mycia.

- jest spora w stosunku do ręki, nie mieści się w niej
- po rozluźnieniu chwytu natychmiast się odkształca
- jest twarda i dość ostra niestety, nie nadaje się do skóry wrażliwej, delikatnej, naczyniowej
- nadaje się za to do peelingu i tu widzę jej przydatność dla siebie - sama w sobie ściera martwy naskórek, nie potrzeba dodatkowo nic peelingującego
- jest wytrzymała, nie kruszy się, ale jeszcze nie sprawdziłam, jak długo wytrzyma ;)
- wydaje się, że jak większość gąbek (wszystkie?) ciężko ją zdezynfekować, co sprawia, że nie da rady używać jej zbyt długo
- jest tania (kilka zł, nie pamiętam już ile, ale na pewno poniżej 10zł)
- jest dostępna w Rossmannie

Resumując: do mycia trzeba znaleźć coś delikatniejszego, ale do peelingu jest znakomita.

Używam tego produktu od: ok. tygodnia
Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

Strzał w dziesiątkę

Jej wygląd nie zachęca być może do zakupu (w rzeczywistości wygląda znacznie gorzej niż na zdjęciu ze względu na buro-brudny kolor naturalnej gąbki), ale warto się przemóc i zrezygnować z estetyki na rzecz wygody i komfortu użytkowania.

Ta gąbka jest bardzo poręczna w sensie kształtu i wymiarów - wszechobecne kolorowe wielowarstwowe gąbasy wielkości cegłówki to przecież jakaś totalna pomyłka.

Natural Look sprawia, że nawet preparaty myjące w formie tzw. olejków dobrze się pienią; jest miękka, elastyczna i delikatna, ale myje dokładnie. Jedyny jej minus to trwałość - średnia, oględnie mówiąc. Używana dwa razy dziennie, po kilkunastu dniach zaczyna się lekko rozłazić, a po 4 tygodniach nadaje się tylko do wyrzucenia.

Ale i tak będę ją kupować. Aha, zapomniałam w zgłoszeniu o cenie - w Rossmanie rzędu 7 zł, ale uważajcie na inne sklepy: ja widziałam już zdzierców, którzy chcieli 11 zł ;)