La Prairie, Cellular Treatment Loose Powder (Puder sypki)

La Prairie, Cellular Treatment Loose Powder (Puder sypki)

Lekki, jedwabisty puder, stanowiący wykończenie makijażu. Na twarzy staje się niewidoczny, jednocześnie utrwalając i przedłużając trwałość oraz świeżość makijażu. Kosmetyk matuje cerę, pozwalając jej jednocześnie swobodnie oddychać. Nie wysusza cery, neutralny, nie zatyka porów.

sypki
utrwalające, matujące
Krycie
lekkie

Fajny

Puder ma taką mięciutką konsystencję, tzn jest jak taki mięciutki pyłek, który stapia się ze skórą. Ma bardzo delikatnie widoczne drobinki połyskujące, ale na skórze uważam, że tego nie widać, także jeśli ktoś chce mieć efekt rozświetlenia, to trzeba czymś jeszcze potraktować twarz. Matuje, ale po ok 4 h trzeba lekko poprawić, nos delikatnie się błyszczał, ale nie ma mowy o świeceniu się. Odcień 01 nie różowi mi się na skórze, stapia się z nią idealnie i prawdą jest, że nie da się przesadzić z tym pudrem, każda ilość stapia się. Ogólnie chyba jego największą zaletą jest właśnie to, że współpracuje ze skórą, nie jest po prostu widoczny po nałożeniu. Nie jest zatem tak, jak w przypadku innych pudrów, że widać na włoskach twarzy jego nadmiar. Nie wiem jak z wydajnością, ale nie sądzę, że przy codziennym, normalnym stosowaniu starczy na dłużej niż rok (za rok się przypomnę i zweryfikuję, czy miałam rację). Ogólnie jest w porządku, myślę, że ma duże szanse wejść na stałe do mojej toaletki. Sądzę jednak, że te wszystkie opinie typu efekt photoshopa itp, należałoby traktować z przymrużeniem oka:) Ostatecznie to tylko puder i jeśli ktoś ma poważne problemy z cerą, to cudów się nie uzyska. Ale ładnej, gładkiej cerze nie zaszkodzi, przeciwnie, podkreśli jej zalety.

Znam lepsze.

Puder utrwala makijaż, scala wszystkie jego warstwy aczkolwiek przy cerze mieszanej nie na długo.
Na pewno nie jest to pudel matujący, a właśnie utrwalający. Myślę, że najlepiej sprawdziłby się przy cerze suchej, normalnej bądź dojrzałej.
Problemem jest też kolorystyka. Nr 1 niby transparentny, ale różowy po nałożeniu na twarz jednak przebija.
Fajnym rozwiązaniem jest na pewno opakowanie, mniejsze pudełko na pewno ze mną zostanie, ale gramatura pudru jest tak duża, że zwyczajnie mi się znudził. Robiłam odsypki mamie, siostrom, a on wciąż był i był...
Cena w stosunku do wielkości produktu jest naprawdę niewielka.

zachwyty uzasadnione

Świetny puder. Opakowanie solidne, minimalistyczne i ładne. Puder drobno zmielony. Praktycznie się nie pyli. Dobrze się przyczepia do pędzli czy gąbki. Bardzo dobrze matuje i scala cały makijaż. Pozostawia twarz miękką i jedwabistą delikatnie śliską. Ma silne właściwości utrwalające. Współpracuje z każdym podkładem i korektorem. Mnie osobiście nie uczulił ani nie podrażnił. Jak do tej pory nie narzekała na niego również żadna klientka-nawet te z cerą atopową czy alergiczną. Ale jak wiadomo strukturę skóry każdy ma inną więc nie ma co wypowiadać się za wszystkich. Piekielnie wydajny :)

Najlepszy z możliwych!

Puder kupiłam zachęcona pozytywnymi recenzjami.
Jestem zachwycona od pierwszego użycia ,jest jedwabisty pięknie matuje ,nie tworzy maski.Bardzo wydajny ,myślę że spokojnie starczy mi na 2 lata.
Twarz po jego użyciu jest odmłodzona .
Absolutnie najlepszy puder jaki miałam. Wart swojej ceny.

Puder wart grzechu!!!

Na ten puder namawiała mnie Pani z Douglasa. Zachwalała bardzo.
Cena mnie trochę odstraszyła, ale poczytałam opinię i postanowiłam zaryzykować. Nie żaluję!!!
Puder drobno zmielony, matowi makijaż, ma delikatne drobiny przez co cera wyglada świeżo. Myślałam, że przy mojej tłustej cerze nie sprawdzi się, ale się myliłam.

Warto warto warto!

Wspaniale uzupełnia różne podkłady. Słucha się i pędzla i dołączonej gąbki.
Mięciutki w dotyku na twarzy.
Matuje ale nie robi maski.
Dzielnie pomaga podkładowi radzić sobie z moim czerwonym noskiem...
Z odpowiednim podkładem (np. la prairie ze srebrną nakrętką, double wear, chanel la beige) nie wchodzi w pory.

Mam oba odcienie 02 i 01 i w zależności od opalenizny je wymieniam. Jednak chyba jest coś w tym ze 01 z GRUBSZĄ warstwą staje się lekko różowy.
Odcień 02 mam ponad póltora roku (!) [przy częstym używaniu - przez pół roku kiedy jestem opalona - codziennie] i mam wrażenie jakby TROSZECZKĘ ściemniał, jednak nie wiem na ile jest to fakt, a na ile moje wrażenie na przestrzeni tak długiego jednak czasu.

Pokochałam go szczególnie za rozwiązanie dwóch opakowań w pudełku: jedno duże do użytku w domki i drugie mniejsze - do kosmetyczki. Cudowna szpatułka w zakrętce większego opalowania do przekładania kiedy puder w mniejszym opakowaniu się skończy... <3
La prairie ceni swoje produkty, jednak ten puder w przeliczeniu ceny za gramy wychodzi taniej niż pudry z niższych półek...

Lubię go. Jeszcze ;)

Puder kupiłam na grudniowych przecenach więc zdążyłam już go dobrze poznać. Długo zastanawiałam się jaki kolor wybrać i ostatecznie zdecydowałam się na ciemniejszy, czyli dwójkę.

Jak zawsze zacznę od opakowania które jest przepiękne i niesamowicie dobrze przemyślane. Przede wszystkim w zestawie otrzymujemy dużą puderniczkę "domową" i drugą mniejszą która ma nam posłużyć do torebki. Zacznę od mniejszej. Ponieważ nie noszę pudru przy sobie, w torebce, to używam jej jako tej właściwej, będącej w codziennym użytku. Często podróżuję i zawsze zabieram ją ze sobą. Puderniczka mieści idealną ilość produktu, ma małe, wygodne lusterko i przede wszystkim przekręcane sitko dzięki czemu puder nie lata wszędzie dookoła. Oprócz tego mieści świetnej jakości puszek. Duża puderniczka służy mi wyłącznie do napełniania małej. Również posiada sitko i wygodny puszek, oprócz tego sitko można otworzyć aby wygodnie napełnić małą puderniczkę przy pomocy dołączonej szpatułki. Opakowania są estetyczne, trwałe, a cały system napełniania małej puderniczki to rewelacyjny pomysł. Kupili mnie.

Teraz o kolorach. Tu nie będzie tak "kolorowo" ;) Dosłownie i w przenośni. Do wyboru mamy wyłącznie 2 kolory które teoretycznie są transparentne. Jaśniejszy jest lekko różowy i zawiera więcej mikro drobinek, ciemniejszy natomiast jest już mocno ciemny. Przyznam że zimą musiałam wspomagać się nakładaniem samoopalacza na szyję żeby móc go używać, teraz kolor jest idealny.

Formuła pudru bardzo udana, jest bardzo mocno zmielony, miękki ale nie bardzo lotny. Sprawia wrażenie delikatnie mokrego.

Od razu to powiem - to nie jest puder matujący. Myślę ze to produkt kierowany do posiadaczek skóry normalnej, suchej i dojrzałej. Nie spodoba się tłustej skórze bo właściwie nie matuje, jedynie uklepuje i lekko utrwala makijaż.

Przez te kilka miesięcy używania wypróbowałam masę sposobów nakładania pudru i doszłam do wniosku że puder ten nie lubi jedynie buffingu czyli wcierania okrężnymi ruchami. Puszek, duży pędzel, baking - super.

W kwestii utrzymywania się na twarzy uznaję że utrzymuje sie tyle ile utrzyma się podkład. To nie jest puder wybitnie utrwalający, nie zrobi z nawilżającego BB pancernego makeup'u. Plusem tej sytuacji jest natomiast to, że doskonale nadaje sie pod oczy.

Zjechałam trochę ten puder za to że nie utrwala i ktoś mógłby pomyśleć "To po co go kupować?" wiec spieszę wyjaśnić. Tym pożądanym efektem w tym przypadku jest wygładzenie twarzy, zminimalizowanie widoczności zmarszczek, ograniczenie wchodzenia podkładu w zmarszczki i scalenie makijażu. To puder robi fenomenalnie.

Napomknę o tym że mimo iż jednorazowo jest to duży wydatek, to puder nie jest wcale drogi. Wystarczy przeliczyć cenę w odniesieniu do gramatury i nagle okazuje się, że to jeden z tańszych perfumeryjnych pudrów :)

Wydajność jest kosmiczna. Przypuszczam, że produkt prędzej mi się znudzi niż skończy dlatego też taki tytuł nadałam tej recenzji. Któregoś dnia prawdopodobnie uznam że mam go dosyć. Fajnie by było gdyby puder był trochę mniejszy ale tańszy, myślę, że wtedy wiecej osób decydowałoby się na jego zakup.

Polecam posiadaczkom skóry normalnej, suchej, dojrzałej które lubią porządne produkty i nie potrzebują eksperymentować z nowościami.

Faworyt

Jest to moj ulubiony puder. Absolutny faworyt.
Uzywam go tylko z puszkiem lub z beauty blenderem.

Pieknie stapia sie z cera, pory sa mniej widoczne, skora ma wykonczenie satynowe, jednoczesnie jest jakby efekt photoshopa przez ledwo widoczne drobinki. Mimo tego moja strefa T z tendencja do swiecenia sie wyglada przez wieksza czesc dni dobrze, a jednak nie przesusza moich odwodnionych partii twarzy. Nigdy nie mialam efektu maski. Jest wydajny, w pieknych opakowaniach, puszki sa swietne i trwale, mycie nie zmienia ich faktury.

Mam porownanie do pudru chanel, diora i laury mercier, i la prarie wychodzi korzystniej cenowo za gram produktu.

Używa produktu od: próbka

wyjątkowy puder

Do tego pudru podeszłam sceptycznie. Zamówiłam sobie najpierw odsypkę na allegro, żeby przetestować ten produkt. Na początku byłam nieco zawiedziona tym, że niezbyt dobrze radzi sobie z utrwalaniem makijażu np. na nosie. Pomyślałam, że całe szczęście, że nie kupiłam pełnego opakowania, bo nie jest wart swojej ceny. Jednakże używając dalej tej próbki zauważyłam coś, czego nie dał mi nigdy żaden puder żadnej innej firmy - brak wysuszenia w okolicy pod oczami. Ten puder rewelacyjnie nadaje się do utrwalania korektora. Lekko rozprasowuje optycznie skórę oraz nie uwydatnia zmarszczek. To jest coś cudownego! W momencie, gdy próbka zaczęła mi się kończyć postanowiłam kupić pełne opakowanie, ponieważ nie udało mi się znaleźć żadnego zamiennika, który dawałby taki efekt. Teraz uważam, że puder ten jest wart swojej wysokiej ceny.

Król wszystkich pudrów:)

Puder sypki La Prarie to chyba największe kosmetyczne zaskoczenie mojego życia. Miałam wiele pudrów, nawet wysoko je oceniałam ale zawsze nie do końca mi pasowały. Myślałam, że nie istnieje puder idealny i kupując ten na dużej promocji już po wyjściu ze sklepu byłam na siebie zła. Po pierwsze mam meteoryty i puder z clinique oraz sypki z giorgio armani i żadnego nie zużyłam, po drugie tyyyle kasy i znów będę mieć kolejny taki sam produkt. Kontynuwałam dalej swoje rozważania jako o ofierze reklamy:)

Po piewszej aplikacji oniemiałam- drobne linie mimiczne wygładzone a nie podkreślone- to jedyny puder, który tego dokonał. Twarz w dotyku jak jedwab, a ja przeczulona na warstwy pudru widziałam na swojej twarzy każdy produkt. Tutaj rzecz fenomenalna, można na,łożyć go dużo i nie widać tego na twarzy, nie wiem czy idzie sobie zrobić nim krzywdę. To jedyny taki kosmetyk bo ja widziałam nawet warstwy meteorytów, każdy inny produkt był widoczny poza tym. Mat nie jest tempy, wykończenie twarzy satynowe, zdrowe,. Puder w jakiś sposób odbija światło i wygładza dając efekt photoshopa. Moja twarz wygląda absolutnie idealnie, w dodatku kolejn y plus- puder nie wysusza co mają w zwyczaju wszystkie inne pudry. Mam wrażenie, źe w jakiś sposób dodatkowo pielęgnuje cerę.

To najlepszy puder, absolutnie idealny jestem pewna, że sprawdzi się nawet u dojrzałych kobiet i upiększy cerę a nie pudrowo ją postarzy.

Jestem zachwycona tym produktem i bedę go używać do końca życia, nie chce mi się szukać nic innego. Zachwalany puder z Mac mineralize skin finish to przy nim ciężka maska, meteoryty z guerlain nie dają takiego efektu nawet w 50% tach, są dużo gorsze,

Ten puder to produkt inny niż wszystkie, asbolutny ideał i wart każdej złotówki, jestem zadowolona że go mam bo wystarczy mi na lata.

Jedyny minus- może nie sprawdzić się u osób z tłustą, problematyczną cerą bo nie posiada znacznego krycia ani właściwości mocno matujących. To produkt do cer suchych i dojrzałych , optycznie niweulujący zmarszczki, linie mimiczne, pielęgnujący, wygładzający i odbijajacy światło, Świetnie też utrwala makijaż i trzyma się na mojej skórze aż do demakijażu.

Doskonały puder

Z pudrami mam na pieńku. Moja mieszana skóra różnie na nie reaguje. Tu błyszczy, tam się wysusza... A ten puder sprawia, że cera jest idealna. Jest bezbarwny, dopasowuje się do twarzy. Mogę go używać na wakacjach, kiedy się opalę, i w zimie.
A po zmyciu makijażu skóra jest odżywiona - nie wiem, jak to możliwe, ale u mnie tak działa ;) Kupiłam wielkie opakowanie z malutkim, podręcznym. Najlepiej wydane pieniądze w życiu! :)

Wygląda luksusowe nie tylko w opakowaniu

Świetny puder, który nie daje płaskiego matu tylko piękne satynowe utrwalenie. Jest to niesamowite połączenie pudru, który utrwala i matuje, a pomimo to rozświetla :-) Cena może wydawać się duża, jednak zużycie samej małej puderniczki którą dostajemy w zestawie zajmuje sporo czasu, a co dopiero całego dużego opakowania. Bardzo polecam wizażystkom, które mają do pomalowania dużo twarzy ponieważ stosunek wagowy do ceny jest bardzo atrakcyjny. Jedyny tani odpowiednik jaki przychodzi mi na myśl to puder sypki HD z inglota, ten jednak daje większe drobinki i jest to puder mocno rozświetlający, La Prairie jest bardziej aksamitny, mocniej zmielony i matuje tam gdzie trzeba. Pomimo mieszanej cery nie muszę go poprawiać, przynajmniej w okresie poza latem.