Northern Lights, French Manicure Flash Duo (Podwójna emalia do francuskiego manicure)

Podwójna emalia do francuskiego manicure zapewnia elegancki, a jednocześnie olśniewający wygląd paznokci. Z jednej strony znajduje się kolorowa emalia-baza, a z drugiej wierzchnia emalia brokatowa. Dostępna w trzech odcieniach: Glow, Aura, Halo.

Skład: base: butyl acetate, ethyl acetate, nitrocellulose, phthalic anhydride/trimellitic anhydride/glycols copolymer, acetyl tributyl citrate, isopropyl alcohol, synthetic fluorphlogopite, stearalkonium hectorite, camphor, silica, citric acid, (+/- ci 77019 , ci 77891 , ci 77742 , ci 15880, ci 77510 , ci 73360 , ci 19140 , ci 12085). may contain mica, titanium dioxide, manganese violet, red 34 lake, ferric ferrocyanide, red 30, yellow 5, red 36 top coat: ethyl acetate, butyl acetate, nitrocellulose, acetyl triethyl citrate, phthalic anhydride/trimellitic anhydride/glycols copolymer, isopropyl alcohol, silica, adipic acid/fumaric acid/phthalic acid/tricyclodecane dimethanol copolymer, polyethylene terephthalate, calcium sodium borosilicate, polymethyl methacrylate, mek, acetyl tributyl citrate, stearalkonium hectorite, (+/- ci 77019, ci 77891, ci 77742 , ci 77510 , ci 73360, ci 60725). may contain mica, titanium dioxide, manganese violet, ferric ferrocyanide, red 30, violet 2)

Cena: 29,9 zł / 2 x 4,5 ml

bardzo fajny lakier

Mam kolorek Hallo - wygłada ciut inaczej niż w katalogu ale nie oddawałam bo naprawdę ładny :-) Lakier jest naprawdę fajniutki. Chociaż mnie się najbardziej podoba położony dwa razy bez brokatu to naprawdę fajny pomysł z tym brokacikiem :-)
I jakość dobra - trzyma się 4 dni (często mocze paluchy w detergentach), jak ściera to równo, nakłada szybko i bez smug, szybko schnie :-)

magiczne paznokcie

Po przetestowaniu wszystkich trzech wariantów (każdy na innym paznokciu ;)) ostatecznie zdecydowałam się na Glow. Jest to połączenie morelowego lakieru bazowego ze złotymi drobinkami z połyskującą na fioletowo brokatową warstwą wierzchnią, co daje bardzo ciekawy efekt końcowy :) który dodatkowo zmienia się w zależności od kąta padania i intensywności światła, Np. w dzień efekt jest delikatny, ale za to wieczorem nabiera intensywności i magicznej migotliwości :) Tyle o efektach,co poza tym? Poza tym to szczerze mówiąc nie mam się za bardzo czego przyczepić - lakiery dobrze się rozprowadzają, ładnie kryją (ja daję po jednej warstwie każdego), szybciutko schną (wcale nie trzeba czekać) i są bardzo trwałe. Prędzej mi paznokieć odrasta niż one się ścierają. Bo odpryskiwac nie odpryskują, a jedynie pod wpływem prac domowych nieco się końcówki wycierają. A to i tak po jakichś 4-5 dniach i i tak prawie tego nie widać :D Jeśli chodzi o brokat zawarty w lakierze wierzchnim to jest on bardzo drobniutki, dzięki czemu nie ma mowy o chropowatym ;) paznokciu czy o trudnościach w zmywaniu. Zresztą jak komuś bardzo taki brokaciki przeszkadzają, to może pociągnąć całość jakimś bezbarwnym utwardzaczem, ale moim zdaniem nie ma takiej potrzeby. Ogólnie lakier uważam za bardzo pomysłowy i udany i choć bardzo chcę za bardzo nie wiem, czego mam się przyczepić...
A czy kupię jeszcze? Powiem tak - 1) jeśli ten mi się skończy i nie znudzi ;) i firma będzie go jeszcze produkowała, to tak; 2) jeśli pojawią się jakieś inne odcienie, to tak. Ogólnie uważam, że zakupu jest wart i gdyby nie to, że moja Mama ma Halo, to pewnie sama bym go kupiła :) Bo Aura jakoś mi się nie podoba, jest taka bezpłciowa ;) i nie daje tak ciekawego efektu.